Thor: Temný svět

• USA Thor: The Dark World (více)

V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému nepříteli, mocnějšímu než samotný Odin a celý Asgard, se musí Thor vydat na nebezpečnou cestu. Čeká ho sblížení s krásnou Jane Foster (Natalie Portman), avšak události Thora přinutí obětovat vše, aby zachránil lidstvo. (Falcon)

beaverkiller

Seriálový režisér Alan Taylor posral co mohl. Proč proboha nechaj takovýhle film natočit zavšivenýho seriálistu? První půlka je totální nuda míšená s romantickou sračkou. Pak příjde trocha akce (opravdu jen trocha) a zase romantika. Z toho konce bych blil. Nejdřív zmršili Iron Mana, pak Wolverina a teď i Thora. Člověk jde na takovýhle film do kina kvůli akci a efektům, ne aby se koukal jak si tam furt někdo vylévá srdce a končí jako superhero kvůli babě. Asi je to moderní. Ani se nevyplatí čekat na závěrečnou scénu po titulkách. ()

Jespa_k

Thor 2 by se hodil do frazeologického slovníku jako věcný význam frazému účel světí prostředky. Z prvního dílu se na zadek nesedalo, a to byl celkem vkusný. Temný svět je nevkusný, hloupý, frigidní, syntetický, divě nastříhaný, postrádá smysluplné dialogy, a to si plně uvědomuji, že se vyskytujeme ve vodách germánské mytologie. Nedostatky kompenzuje konverzačním humorem a laserovými blesky z halaparten, mezi kterými už chybí jen rukama lomící C – 3PO. (Nechci si ani představovat, jak by kino řvalo smíchy a plácalo se do stehen, kdyby se tam skutečně objevil. Naštěstí patří do jiné ligy.). Když Thor a Loki opustili Asgard, chtělo se mi se úplně stejně dramaticky (tj. v klidu, s pardonováním a žoviálním žertováním) opustit kino, u první pochybné existence se dožadovat skutečného éteru a vyrazit do Las Vegas si spravit náladu. Ale dost machrování. Lístek je zaplacený, zvědavost a natěšenost jsou silnější, tak vydržím. Přetrpím to celé, dokonce vyčkám i na obě potitulkové scény, a pak už se jen s vygumovanou hlavou potácím k domovu. A ne poprvé. PS: Může mi někdo vysvětlit, jak se stane, že se vždycky někdo nahlas a od srdce směje reklamě na žvýkačky? ()

TeeToTaller

3D bylo zbytečné, to pominu. Ale prostě už to bylo moc přefantazírované a v mých očích Thor 2 zapadá do šedi ostatních tématicky podobných filmů i seriálů. Na druhou stranu, alespoň bylo čemu se zasmát, to se musí nechat. ()

72Nihlus

O čosi pestrejšie a zaujímavejšie než jednotka. Herecky veľmi fajn, hlavne Hiddleston opäť vyčnieva, Portmanka ako vždy k spapaniu, Hemsworth štandartne dobrý. Twisty príjemne zaujímavé i keď mierne predvídateľné. Znovu sa vizuálne predvádza prekrásny Asgard, no aj celkový vizuál bol na úrovni. To však nemožno povedať o 3D, ktoré prakticky žiadne nieje a jeho existenicu si vysvetľujem iba tým, že si kvôli nemu môžu pýtať vyššie vstupné. Suma-sumárum, aj keď ma druhý Thor vcelku bavil, necítim prakticky nijakú potrebu si to niekedy znovu pozrieť. ()

Tobias_Sin

Při hodnocení tohoto filmu jsem byl dost na vážkách. Na filmu samotném mě zarazily asi tyto věci: technologie temných elfů - předběhli dobu snad o miliard let, stejně tak závěrečný souboj měl být dost jednoznačný a nenechávat Thora tak dlouho odolávat a další detajly, ale vem je ďas. Nicméně jsem se po celou dobu dost dobře bavil, takže nakonec 4*. ()

JerryPilsen

Dostal jsem přesně očekávané.děj navazuje na Avengers a slibuje další pokračování.Přesně ve stylu ostatních Marvelovek. ()

w31rd0

Klasicky marvelovsky-potemkinovsky omalovanky, ve kterejch se pred greenscreenem macha s kladivem. Chapu, ze se to nekomu uz muze zajidat, kdyz na to ale clovek pristoupi, nejde se nebavit. Stan Lee posila dalsi kvalitni one-liner a pronasleduje se dalsi zaporak s motivaci "chci proste znicit vesmir", ale nekolik vybornejch vtipu a dobry herci to nesou do nadprumeru. Ta mytologie me bavi, ale jestli ve trojce bude dalsi tekava superzbran co popira gravitaci a narusuje casoprostorovy kontinuum, tak... no, tak na to asi pudu stejne. Jenom zaporaka by mohli udelat originalnejsiho, co treba smrt rodicu nebo nehoda s radiaci v laboratori? Oh wait... ()

lupik84

Parádní pokračování. Vtipné, akční a velice zábavné. Za celý film jsem se nestihl nudit. Čím více se blížil konec filmu, tím lepší vtip nebo vypečená klička. Líbí se mi odkazy na ostatní marvel filmy a štěk Stana Leeho nezklamal. Jsem rád, že se filmy podle komixu špikujou vtipy, než aby to byla vážná, temná nuda. ()

Lamz0r

Od výrazu "musí obětovat vše" očekávám úplně jinou věc. Na konci je jasná nahrávka na další díl a i přes to, že Loki je asi jediná kvalitní a dobře zahraná postava v obou dílech, tak jeho zbytečně natahovaný pobyt v Marvel universu mi není dvakrát po chuti. Prostě ho nechte zaklepat bačkorama dokud za něco stojí. Komické scény, vizuální stránka (3D stojí za prd, ale zbytek je super) a soundtrack jsou na filmu nejlepší, děj a plnulost poměrně těžce pokulhává za prvním dílem. Doctor Who v roli záporáka byl parádní, jen víc doktorů ve "velkých" filmech. Pořád je to věchno akčí řežba, kterou stojí za to vidět. PS: jednou až dvakrát do roka vidím film s českým dabingem a s výjimkou Hopkinse jsem se přesvědčil, že to pořád stojí za starou bačkoru. Na bluray to snad bude lepší. ()

trollfjord odpad!

Takže Hollywood nejdříve devastoval starořecké báje aby teď, když už nic nezbylo, přešel na severskou mytologii. Thor v US provedení už má jen malý krůček k tomu, aby v dalším díle vykřikoval pochválen buď pán Ježíš nebo Allahu akbar. Hrozná a příšerná nechutnost. Co bude dále? Doporučí někdo Američanům Krakonoše nebo Radegasta? Nebo se vrhnou na samotného dědu mráze? ()

Manarit

čtyři hvězdičky za to, že tři jsem dala už ledasčemu. Je to zábavnější než jednička, nicméně mi to přišlo jako hodně velká inspirace Narnií, Hvězdnou bránou a Hellboyem. Pak by mě film nejspíš moc nebavil, kdyby ve filmu nebyla postava Lokiho, ale přesto to byl po dlouhé době film, kdy jsem se v kině nemodlila za to, ať už je konec. Je to akční fantasy s hodně komediálními místy, hlubší příběh tu sice moc nebyl, ale hodně oceňuji, že se nejednalo o předimenzovanou celofilmovou bitku a la nový superman. Rozhodně jsem se bavila. ()

vinson003

výborná zábava, mnohem lepší než jednička, při poetickém pohřbu až mrazilo, škoda, že nedali víc prostor Rene Russo, rvala se jak zkušená bojovnice...příjemné překvapení ()

woltrak

Celkově slabé. Čekal větší nášup, trochu nervy, ale kromě předvídatelnosti se nic z toho nedostavilo. Řemeslně odvedeno celkem dobře, ale chyběl tomu sexappeal. ()

mar4s

Mám pro komiksové filmy slabost ale jak už to bývá pokud se podíváte na trailer tak vesměs o to nej ve filmu příjdete proto jsem se na trailer nedíval a přijemně mne překvapily vtipné scény i délka filmu. Ba naopak mohli víc ublížit kladným hrdinům ať to není takový slaďák jak spiderman. Až ná drobné nedostatky jsem spoko proto hodnotím 5* (spodní hranice) ()

DaveidMAN

Očekávál jsem víc. Je pravda, když srovnám 1 a 2, tak dvojka určitě lepší a hlavně vtipnější. Loki byl výbornej. Jeho vtípky i na adresu Avangers neměly chybu. Natalie byla taková nějaká. Na efekty velmi slušně natočený, jen ten děj. Třeba příště. Za mě 72%. ()

eewynka

Jeden z tech filmu,u kterych se nedokazu rozhodnout jestli se mi to libilo ci ne.. Melo to mista,ktery me neoslovily, na druhou stranu i mista ktery pobavily,ale ze by to prineslo neco extra,to spis ne. ()

MAX33

Thor se již podruhé (potřetí s Avengers) vrací, aby svým kladívkem pobušil o něco víc monster. Myslím si, že režisér se snažil nyní dát do popředí to, co mu bylo vytýkáno v 1čce a to upřednostinit svět Asgardu před Midgardem (Zemí), což byl jednoznačně krok správným směrem, protože scény na začátku filmu a při invazi jsou opravdu epické (1 bod navíc pro Idrise Elbu za zničení kosmické lodi dýkou - to jsem lidově řečeno nepobral). Možná je trošku škoda, že úvodní příběh a souboje netrvaly déle a nebyly více rozvedeny - dalo se ze začátku vytěžit daleko více. Bavil jsem se dobře, mimo jiné u velmi vtipného Lokiho, který se trefoval do všech a bavil mě výsostně. Pro mě jednoznačně nejvýraznější výkon (scéna s Captainem Amerikou je opravdu skvost), ačkoliv mu nebylo dáno tolik prostoru jako Thorovi. Odin byl těžký pruďas a Darcy ačkoliv házela velmi otřelé hlášky je tam v podstatě zbytečná, Natalie Portman je tam vlastně jen hezká, moc toho nenamluví a v podstatě veškeré postavy ze Země jsou tam nasazeny jaksi uměle. Pokud by se finální souboj odehrál na Asgardu chtěl bych vidět 10 000 Asgarďanů v akci, avšak kdo ví třeba se toho dočkáme v 3. pokračování, které dozajista přijde. Plesal bych ploutvema kdyby se 3tí díl odehrával čistě v Asgardských končinách a vůbec jsem se nechal celým tím Azgardským eposem ukolébat. Věřím, že celá trilogie bude ukončena epickým soubojem, tak jak to všichni máme rádi. 90% ()

sabotage22

Podľa môjho názoru parádny film ktorý spája napätie s humorom tak, že sa navzájom nevyrušujú a najmä humor tam nie je akoby "doložený" ale hrá s dejom. 111 minút ubehlo ako voda. Takisto osudy postáv nie sú úplne jasné, čo tomuto spracovaniu v mojich očiach pridáva na zaujímavosti. Jediné, čo by som možno vytkol je dlhý a motívy príliš často opakujúci záverečný súboj. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

05.07.2018

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

28.08.2015

Kariéra Madse Mikkelsena nabírá zajímavé obrátky. Dánský herec strávil pár let v seriálovém Hannibalovi, ten ale právě končí a Mikkelsena volá Hollywood. Už před pár lety jej Marvel chtěl jako… (více)