Berserk: Ógon džidai hen I – Haó no tamago

• Japonsko ベルセルク 黄金時代篇Ⅰ 覇王の卵 (více)
všechny plakáty

Narodený z obesenej ženy sa sirota Guts dostáva do výchovy žoldniera. Napriek neľahkému detstvu vyrastie z tohto dieťaťa silný mladík a veľmi schopný bojovník. Jeho sila mu dovoľuje používať aj masívny meč, ktorý presahuje dĺžku dospelého človeka.
Pri jednom z mnohých vojnových ťažení spoznáva Cascu a charizmatického Griffitha, vodcu žoldnierskej Skupiny Jastraba a držiteľa záhadného prívesku - Behelit. Guts mu očividne padne do oka a stane sa jedným z nich. Medzi členmi družiny nájde skutočných priateľov a postupom času získa pozíciu ako Griffithova pravá ruka.

Toto je iba jedna kapitola príbehu z rozsiahlej manga ságy od autora menom Kentaro Miura. Veľmi temný fantasy príbeh láka stále nových fanúšikov, pretože dej nie je ani po vyše dvadsiatich rokoch od jeho uvedenia v roku 1990 stále uzavretý. V roku 1997 sa Berserk dočkal aj svojho 25 dielneho anime prevedenia, ktoré slávilo tiež veľký úspech. Po približne ďalších pätnástich rokoch sa dostávame opäť k anime, ktoré bude ale na rozdiel od svojho seriálového predchodcu rozdelené do niekoľkých dlhších filmov. Prvý z radu filmov, ktoré majú pokryť dej celej manga predlohy, bude uvedený v roku 2012. Nesie názov Berserk Golden Age Arc I: Egg of the Supreme Ruler a ako jeden z troch filmov nám zachytí časť príbehu „zlatého obdobia“. (Trip)

Diskuze

Naslund (hodnocení, recenze)

Co jsem si všiml, tak z Japonska nové filmy neutíkají. Nevím, jak to dělají, ale filmy se na net dostávají až ve chvíli, kdy vyjdou na DVD nebo BR. Zbytek světa je solidní cedník, kde vše vyteče po prvním dni :) A co se týče distribuce, problém není ani tak v anime, jako spíš v Asii, protože proti ní existuje slušná averze, čemuž moc nerozumím. Do kin se nic nedostává a ceny se udělujou jen na velmi liberálních festivalech. Teď me třeba dost řrekvapilo, že Arrietty neměla ani nominaci na Oskara. Přitom při té konkurenci by to bez nejmenších problému měla vyhrát. A když se neprosadí ani takovej rodinnej film, jaké šance asi má na distribuci Berserk.

Dragoni (hodnocení, recenze)

Wysch: Mě o review nejde :D já schánim film, kterej nejní nikde k dispozici což mě celkem udivuje (když měl první díl premiéru už před měsícem), ale asi to vydají jako triologii na jednom dvd a ten odkaz je na starýho Berserka(tyhle recenze mám už dávno přečtený) :D

V čechách je hodně fandů anime a i když jsem tím promítáním nemyslel všechny kina, některá ve větších městech by anime jistě promítaly a myslim si že by na tom ty kina jistě netratily(když se jim to vyplácí i na animeconu), mám hodně kamarádů kteří by na Berserka jistě šli a  to nejsou žádný šílený fandové, všechno je jen o reklamě a dostupnosti a my jakožto evropané prostě trpíme protože je Japonsko daleko. Ono by stačilo kdyby se anime vysílalo v TV když se tam může vysílat i Ulice a další kvalitou oplývající seriály nejen české produkce a divákům by se to dostalo více do podvědomí :D Ono taky má všechno svůj čas a nešlo by hned promítat to je jasný že by na to nikdo nechodil kdyby se to promítalo v kinech stejně jako Shrek :D

Wysch (hodnocení, recenze)

Dragoni: Ne, tady v česku by se na anime rozhodně nešlo, a to dokonce ani na anime takovýho kultu, jako je Berserk. Možná Naruto nebo Bleach, protože ty mají celkem solidní fan základnu, ale veskrze Češi ani nevědí, jaký je rozdíl mezi anime a animovaným filmem :))

Když se zeptáš průměrnýho Čecha, jestli zná nějakou mangu, asi by ti ani nedokázal říct, co to manga je.

Takže ne, tady v Česku by se do kin na anime rozhodně nechodilo, maximálně ten Naruto hele :)

Jinak solidní "reviews" se daj nalézt na imdb.

Dragoni (hodnocení, recenze)

Naslund:  Třeba na Berserka jako na triologii filmů by lidi určitě šli, já rozhodně, na anime jen pokud by se vysílalo celý :D.

Inač koukal jsem na anime planet a zatím tam Berserka nikdo nehodnotil a ani jinde na databázích (a to je od premiéry už delší doba než měsíc), koukal jsem na warez i obchody a nikde nic . . .

Naslund (hodnocení, recenze)

Do kina mají šanci jen rodinné filmy jako Cesta do fantazie, protože na to půjdou rodiče s dětmi, ale filmy jako Berserk mají smůlu, protože cílová skupina jsou pořád stahovači a promítání v kině by se nevyplatilo... je hodně smutné, že sem nikdo neprosadil Howla a že u Cesty do fantazie tolik zanedbali marketing. Ti sem mohli otevřít dveře mnoha dalším filmům.

Wysch (hodnocení, recenze)

Ale tak přeci jen, manga a anime mají větší potenciál tam, kde se manga prodává a anime i vysílá ve větším množství. Čili Japonsko, USA, možná něco v tý východní Asii. Doufat, že to vyjde i v Česku, byť třeba na disku, je podle mě hodně zoufalý :D

Dragoni (hodnocení, recenze)

Insegrim: To já neříkám, že to není možný a stále v to doufám,ale taky bych se toho rád dožil :D

Insegrim

Insegrim (hodnocení, recenze)

Dragoni: tak třeba se někde najde osvícený manažer, který nesvede pokles diváků na piráty a "krizi" a zaměří se do jiných vod a jiné publikum.

Insegrim: Tak to já taky doufám, ale Asie je u nás celkem tabu :D

Ale že by pustili zrovna Berserka, kterej tam všechny řeže, až lítak střeva to teda no nevim :D

Insegrim

Insegrim (hodnocení, recenze)

Dragoni: Vím, že to vypadá šíleně, ale jednou to prasknout musí a pokud má šanci dostat se do kin film herkules 3D, tak proč tomu nevěřit.

Insegrim: Česká premiéra u anime :D

Možná tak na Animefestu nebo něčem podobným by to mohly pustit . . .

Naslund (hodnocení, recenze)

Už takhle se nemůžu dočkat a ty sem píšeš ještě lákavější informace :-) Ale díky za to.

Wysch (hodnocení, recenze)

A poslední věc: Četl jsem první ohlasy z japonských kin.

1) Akce je výborná.

2) Horší je to s hlasovým obsazením, které se prý příliš nevyvedlo (ale autor "review" přiznává, že je zkrátka zvyklý na hlasy z anime a PS(2) her.

3) Hudba je výborná.

Wysch (hodnocení, recenze)

Podle oficiální twitteru by tvůrci rádi zpracovali momentálně celou mangu během deseti let. (Rozuměj, deset let Berserk filmů, i kdyby jeden film za tři roky, furt je to "Oh yeaaah!!!")

Jestli jsem zároveň dobře pochopil rozhovor pro Oricon, Toshiyuki Kubooka v něm mluvil o tom, kterak zvolil styl animace blízký současné manze a jak zpracovali vlastně příběh v "krutosti krásy, jemnosti a robustnosti" a že pouze "jasný" ve smyslu barevný je pouze první díl a že další dva jsou temné a hutné. Zároveň v animaci vynechali různé "karikatury", které jsou prý teď v Japonsku v módě a lákají ke čtení / sledování hlavně mládež. Řekl, že je možné, že film přitáhne k manze nové fanoušky, ale že se o nové mladé čtenáře ani moc nestarali (číslo jsem nepochopil, ale tvrdil cosi o milionech fanoušků po celém světě) a že film je pro ty, kteří jsou s Berserkem už těch dvacet let, nebo zkrátka četli mangu (to jsem taky moc nepochopil).

Jo a o Gutsovi mluvil jako o "zběsilém" charakteru.

Mno.

Vypadá to prostě dobře :)

Wysch (hodnocení, recenze)

lusibEL: V to doufám. Berserk bez rozpůlenejch koní, lidí a visících střev prostě není Berserk :)

Dragoni (hodnocení, recenze)

Yoshitsune: OMG :D , tam daj Spidermana a třepotající se americkou vlajku . . . . , tak já hry na ps2 emulátoru taky rozjedu, problém spíš bude ji sehnat

Dragoni (hodnocení, recenze)

Yoshitsune: Na to jsem už kdysi dávnou koukal škoda že je to na PS2, ale je vidět že má Guts konečně pořádnej meč :D

Dragoni (hodnocení, recenze)

Yoshitsune: :D To bezdebat . . Já jen čekám kdy předělají celou Berserk mangu na anime a taky doufám, že se nedočkám hrané adaptace s Bradem Pittem :D Když jsem koukal co vymejšlej s Akirou, už nevím čeho se víc bát :D

Dragoni (hodnocení, recenze)

Yoshitsune: no mám trošku strach jako . . ., ale Berserk bez gejzírů krve to prostě nejde :D

Dragoni (hodnocení, recenze)

Já jen doufám, že nebude celej film cenzurovanej, to bych na to ani nekoukal, ale ta animace vypadá opravdu dobře :D Trošku mě zaskočil na začátku úvod od Warner Bros . . .

Wysch (hodnocení, recenze)

Ok, ta cenzura mě tam sice celkem se.e, ale i tak to vypadá, že Berserk je zpátky.

prome

prome (hodnocení, recenze)

Trailery vypadaly divně, ale ten úvod mě přesvědčil, že se mám těšit! :-)

Uživatel mandelbrot smazal svůj příspěvek.