V Pennsylvanii dojde ke střelbě do lidí z nedalekého parkovacího domu. Výsledkem je pět nevinných obětí, které nemají nic společného. Případ vyšetřuje detektiv Emerson, který podle otisku prstu na minci, vhozené do parkovacího automatu, odhalí střelce. Je jím bývalý vojenský sniper James Barr, který byl již v minulosti vyšetřován pro vraždu lidí na misi v Iráku. Emerson si pro Barra okamžitě dojede, ale Barr tvrdí, že je nevinný. Emerson mu dává na výběr. Buď podepíše přiznání a dostane doživotí, nebo bude popraven. Státní zástupce Alex Rodin své případy neprohrává. Barr vezme tužku a na papír napíše, aby zavolali Jacka Reachera. Jedná se o bývalého vojenského vyšetřovatele, který po opuštění armády mění místa svého pobytu a nikdo neví, kde ho hledat. Jack se o případu dozví z médií a přijíždí sám. Rodin a Emerson mu však nedovolí nahlédnout do spisů. Reacher se dozvídá, že Barr byl ve vězení brutálně napaden a leží v nemocnici v komatu. Jeho obhájkyní je Helen Rodinová, dcera státního zástupce. Všichni, včetně jejího otce, to vidí jako ztracený případ, který její kariéře neprospěje. Reacher od ní dostane nabídku. Pokud  pro ni bude pracovat jako vyšetřovatel, zařídí, aby se mohl seznámit s důkazy. Informuje ji také o tom, že Barr byl vyšetřován pro vraždy v Iráku, ale protože se jednalo o lidi, kteří hromadně znásilnili několik žen, armáda případ nechtěla vyšetřovat. Barr ví, že kdyby Reacher zjistil, že je v tomto novém případě vinný, dostal by ho před soud a proto si je již teď jistý, že těchto pět vražd nespáchal. Reacher ví, jak by Barr uvažoval a jak by postupoval, kdyby to chtěl udělat. A způsob, jakým byly vraždy spáchány, rozhodně neodpovídá tomu, jak byl Barr vycvičen... (TV Prima)

Tarhiel

Kvalitne napísaný thriller. Akoby som znova pozeral dobré filmy z 90. rokov v sobotu večer na starom televízore u nás doma. ()

Scraffy

Ale hej, celkom pekná akčná jazda, až na jedno veľké mínus - prečo nám muselo byť jasné od začiatku, že ten kto strieľal nie je ten zatknutý, ale niekto iný? To nás nemohli aspoň do polovičky filmu nechať, aby sme si mysleli, že to bol niekto iný? Ale aj cez to je to film, ktorý je dobrý a hravý. Tom Cruise sa mi tu páči viac ako v Mission: Impossible. Škoda, že to je ten typ filmu, ktorý sa hodí pozerať doma, keď beží v telke. ()

Jacccob

Čekal jsem akční jednohubku, místo toho jsem dostal kvalitní detektivní film. Akce samozřejmě nechybí, ale zde je až na druhém místě, což mně osobně vůbec nevadí. Se záporákem je to horší, když po čase zavzpomínám na nějaký ten film, jedna z prvních myšlenek je záporák, protože stojím za citátem "Film je tak dobrý, jak dobrý je jeho záporák", zde jsem si ovšem pomalu ani nevzpomněl. Na kvalitě filmu jako takového to neubírá, co se týče celkového dojmu, to už je horší. V celku ale stále nadprůměr a já se skvěle bavil. ()

BFG2000

Je to zajímavé, originální a chytré. Ale. Z Reachera vůbec nejde strach. Crzue mně obecně nijak nevadí, ale tohle za mě nebyla role pro něj. A další, pro mě zásadní chyba. Záporáci. Neskutečně plytcí a nevyužití. Přitom jde úplně vidět, že by do toho Jai rád šlápnul, ale scénář a režije mu nedovolí. A ten hlavní padouch opředený jakousi "mytologií", odfláknutou během minutového monologu, ten je tam fakt jen pro smích a na ozdobu. Parádní Camaro to ale drží nad vodou :-)) Za mě velmi přeceněný film - prostě solidní průměr ideální na TV NOVA po 22:00. ()

PAVLIS

Je super, když má akčňák v hlavní roli pořádného frajera. Zdravím Bruce. Není super, když si na frajera hlavní hrdina jen viditelně hraje. Zdravím Toma a jeho lidi z továrny na "iluze"......Plus za celkem slušnou automobilovou honičku, pár vtipů, finální soud pro hlavního bosse a objevení reálného využití parkovací kamery pro chlapy:-) Víc nestojí u téhle utahané televizní "srandy" za řeč. ()

miki68cz

Když pan Tom nemá dlouho velkou roli, je z toho nervózní a potěj se mu ruce. Aby pan Tom neměl absťák napíšou mu páni tvůrci roli na tělo a okolní role obsadí outsidery aby pan Tom co nejvíce vynikl. Když potom pan Tom nastoupí mezi ty okolní nuly vypadá a cítí se pak mladší, svalnatější a má vyšší postavu než obvykle. Tak o tom je tenhle film. Nenapsal jsem ani slovo o tom, že je film špatný, jen se mi zdá, že jedno ego muselo vystoupit nad ostatní a povedlo se. Jednoduše komplikovaný příběh, který tu už byl, muzika, kterou hned zapomenete, hned od začátku filmu víte jak vše dopadne - dobře. Tvůrci teď netrpělivě čekají, jak film u diváků zaboduje, protože konec zůstal šikovně otevřený. Doporučuji k shlédnutí, ale zázraky nečekejte a nového Jasona Bourna už vůbec ne, ten je jen jeden a Jackovi Cruise Reacherovi by dal velice jednoduše na frak i přes držku. ()

Catenburey

Musím přiznat, že jsem se mýlil. Cruise Reachera zvládl. McQuarrie proměnil mou oblíbenou knihu ve fajn, lehce nadprůměrný akčňák. Vadil mi však styl vypravování, tedy že viníka známe od začátku. Trochu to narušilo strukturu napětí z knížky, tento nedostatek měli dorovnat akční scény. A ano, akční scény byly strhující, rychlé a trefné jako z předlohy. Reacher v podání manekýna byl přesvědčivý. Neměl dva metry, ale Cruise dal do charakteru něco ze sebe. K tomu napínavá automobilová honička s oblíbenými veterány, cameo i pro Lee Childa a je z toho koukatelný, ba dokonce i zábavný akční a napínavý film. Rozhodně bych se nebránil sérii alá James Bond. ()

jprmusic

čím starší, tim lepší. Čím dál víc mě baví se na Tomovy filmy koukat. Scéna výstupu auta po automobilové honičce je skvělá a celý mě to tak nějak bavilo. ()

Bendiys

Jack Reacher v úvodní dynamické sekvenci, jako vystřižené z Temného rytíře, naladí na správnou vlnu. Beze slov v rychlém sledu chrlí záběry z různých úhlů. Postup správným směrem k napínavému, akčnímu filmu je však zmařen prozrazením identity skutečného vraha. Dynamika se vytratí a nastupuje pouhé doplňování chybějících částí skládačky. Divák přihlíží prostému příběhu, jakési rekonstrukci událostí bez možnosti myšlenkově se podílet na jeho podobě. Přesto není čas na nudu. Postava Jacka Reachera v podání Toma Cruise je natolik povedená, aby udržela pozornost. Je to jeho charakteristika neohroženého tajemného bojovníka, který není nikdy pokořen, a drsný humor, jež drží film zdařile pohromadě. Ve výsledku tvůrci namíchali oddychový, lehce nadprůměrný nevánoční koktejl s honičkou, která simuluje pocity z herní série Need for Speed. ()

vieriX

Na konci bylo přece jen více nezodpovězených otázek než těch jasně objasněných. Vůbec jsme se nedozvěděli proč došlo k vraždám kdo z nich profitoval a proč k němu došlo byl tu sice tajemný muž, ale nikdo nevím odkud se vzal a o co mu šlo. I akce pokud nepočítám posledních 20 minut tak bylo hrozně málo jedna hospodská bitka a jedna v domě je málo na film, který má v názvu akční. Jinak Tom Cruise velice dobrý. ()

kiros179

Jack Reacher šlape přesně tak jak má, přestože obsazení Toma Cruise nebylo vůči knižní předloze zcela přesné (kolega z práce je vášnivý čtenář, takže mu budu věřit), musím říci, že jeho styl jeho styl hraní mi v tomto filmu naprosto vyhovoval. Jinak hudba, celkové tempo, je tam i zajímavý záporák, precizně natočené akční scény, nemám co filmu vytknout. Tedy doufám, že toto nebyl Jackův poslední film, je opravdu zajímavá postava na které je kde stavět. 80% ()

ratpile

Příjemná žánrovka, skoro by člověka napadlo až oldschool. Vyprávění se veze bez zbytečých odboček, tak nějak z bodu A do bodu B. Akce není žádná CGI monstrozita, za to sebou nese alespoň nějaké to napětí. Vtípky pobaví a přitom vyprávění neshazují (koupelna rulez). Inu, méně je často více, což Jack Reacher dokazuje znamenitě. Alespoň tedy v rámci hypermoderní produkce, kde akční scéna není akční bez poletujících náklaďáků a dementního CGI finále. p.s. Cruise má sice na krku stařecké skvrny, přesto si nikoho lepšího do takto pojatého Reachera představit nedokážu. Po Knight and Day další plus pro uctívače špagetového monstra! ()

phasek

Ano, Cruise občas trošku k smíchu. Na roli drsnýho machýrka, co zmlátí úplně každýho, se už moc nehodí. Ale v tomto filmu mi to zas tolik nevadí. Má to nejspíš naučený ze všech Nemožných misí, kde je podobně drsnej chlápek. Ale tady mu to myslí ještě víc a dokonce k tomu ani nemusí mít žádný technický kraviny. Dá se říct, Mission: Impossible bez zničené zprávy za pět sekund, Sci-Fi vychytávek , spousta přehnaně dramatické akce a lidí, co spoustu věcí udělaj za něj. Myslím, že zatím jeden z jeho nejlepších filmů a dlouho, možná už nikdy ho nepřekoná. ()

Jack Reacher míří do televize

Jack Reacher míří do televize

16.11.2018

6 let od uvedení prvního snímku Jack Reacher: Poslední výstřel přišel autor knižních předloh Lee Child s poněkud překvapivým obratem. Tom Cruise (Mission: Impossible – Fallout) je prý moc malý na to,… (více)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (více)

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

20.11.2014

Highlander se v roce 2007 dočkal pátého dílu s podnázvem The Source, který se ale nedostal ani do amerických kin. Bylo to jasné znamení, že by se klasika z roku 1986 měla nechat spát, v Hollywoodu to… (více)

Jack Reacher přijde o režiséra

Jack Reacher přijde o režiséra

18.09.2014

Tomu Cruiseovi je 52 let, stále se ale vrhá z jednoho akčňáku do druhého. Loni to bylo Nevědomí, letos Na hraně zítřka a příští rok nás čeká Mission Impossible 5. Na horizontu je pak i dvojka Top… (více)