david666

tada už už jsem se chystal dát po kloudé době českému filmu za 4 - jen kdyby to nep..rali tím divným koncem jak z Ordinace v růžové zahradě. Přitom Eva Josífková mě překvapila, životní lásku Mádla zahrála skvěle. Až jsem si říkal, že bych po ní asi taky na střední "jel":-) Rodiče Mádla taky zaslouží pochvalu - skvělé hlášky. K tomu pár dalších dobrých českých herců, no kdyby ten konec byl jinak podán. ()

Jason13

Na české poměry nadprůměrně zajímavá, koukatelná a vtipná komedie. Autentičnost roku 1989 nesoudím, páč v té době jsem ještě kadil do plen. :) S Mádlem v hlavní roli nemám nejmenší problém. Myslím ale, že filmu škodí přílišná snaha o obsazení známých tváří i do nejmenších rolí, protože někteří z nich si nevedou zas tak dobře. Naopak velkou pochvalu má ode mne Jitka Čvančarová. Její dvouminutový výstup byl naprosto uvěřitelný a zároveň zábavný. ()

EddyT3

Cesky pokus o Navrat do budoucnosti. Je pravda ze kdyz je pribeh v soucasnosti,tak je product placement skoro v kazdy scene,ale musime si uvedomit,ze bez podpory sponzoru by film asi jinak nevzniknul. Takze tohle tvurcum odpoustim. Jinak je to prijemna komedie,ve ktere se sice nedeje nic tak prevratnyho,ale bavi me to. opravdu po dlouhy dobe me pobavil film taky od nekoho jinyho nez od Hrebejka. Nebylo by vubec spatny vratit se do 18 let s myslenim 40ti letyho chlapa. Jeste k tomu se to odehrava v roce 1989. Vykresleni doby je paradni. Herecky vykony super. Potesil me nestarnouci Viktor Preiss,ale vsichni hrajou perfektne. Jirka Madl spolupracoval na scenari. Je tam znat takovej mladej pristup. Dialogy nejsou takovy ty trapny fraze vo hovne,ale je to vsechno krasne prirozeny a nenuceny. Fajn film,kterej urcite stoji za to. ()

tchempi

Agresivní a trapný Product Placement, sitkomové dialogy, nesmyslně splácaný děj. Např.: Aby hlavní hrdina zapůsobil na holku, potřebuje nové oblečení – půjčí si (na tu dobu) hodně peněz, ty složitě vymění za bony a vystojí kilometrovou frontu před Tuzexem. Hned v následující scéně hrdina chytá tak absurdním způsobem králíka, že se vrhá po hlavě do křoví apod., až si složitě získané hadry totálně zdevastuje. ()

gpx

Když bych to měl hodnotit v rámci české televizní tvorby, tak by to byl jasný nadprůměr. Navození atmosféry konce 80. let teda úplně nefunguje, ale pár scén je tam (z hlediska humoru) celkem povedených. ()

SuzieS

velmi omleté téma, ale hodně dobré zpracování. Skvělé herecké výkony a na české poměry nadprůměrné dílko ()

Nerajohn odpad!

Totální nesmysl, u kterého se mi teď ani nechce vypisovat všechny nesmysly, nedodělky a hlouposti. Ani Skopal a Preiss to nezachránili, byť se snažili jako mohli. ()

BalbiJirka

Když jsem se rozhodl se na to kouknout, trochu jsem se bál, že to bude hodně slabé, protože české komedie za moc nestojí (ty novodobé). I přes všechny obavy film velmi příjemně překvapil, hlavně hláškami, které jsou opravdu výborné. ()

gipper

U tohohle filmu se člověk nesmí moc soustředit, protože by přišel na tolik blbostí a nesmyslností až by to hezký nebylo. Ale jinak to bylo děsně fajn! Jirka Mádl je mi prostě sympatickej, stejně jako Filip Blažek. Elišku vybrali taky hezky, stejně tak Petrovi rodiče.. no když nad tím tak přemýšlím, tak tam nebyl jedinej herec, kterej by mi byl nesympatickej :o) ()

mrsin

Až na ten neuvěřitelně vlezlý a přehnaný PP (na Kinder !!!), debilní konec a místy i "humor" to zas tak špatné nebylo. Vlastně se jednalo o komedii, kterou jste mohli bez výraznějšího pocitu studu dokoukat až do konce (zčásti i díky krásné Evě Josefíkové), což je u nás v posledních letech dost nezvyklé. ()

EddieIron

Nebýt odporného Product Placementu, dal bych o jednu hvězdičku víc, ale reklamní spot si čtyři hvězdy nezaslouží, i když trvá dvě hodiny a je celkem vtipný. Ale Licokniga je naprosto famózní nápad! ()

LencaN

To zas bylo něco :( nejspíš budu škaredá, ale čeští filmaři si asi ani neutřou pozadí, aniž by si na něm nenechali nalepené logo toaleťáku - to bylo product placementu až hanba mluvit. Chápu, že sponzoři jsou potřeba, ale proč v jiných filmech to jde bez PP, ale některé jsou prošpikované, až je člověku zle z toho jak mu cpou Orbitky, Big Shock, drogerii Teta a další. Střih byl hrozný. Když už něchtějí udělat záběr pořádně, ať ho nedělají vůbec. Pak je to takhle zkratkovité a celé cestování časem je úplný výsměch. V jednom záběru má na sobě slečna svetr, v dalším střihu z jiného úhlu už ho nemá a leží vedle ní na stole. To je snad začátečnická chyba, no ne? Mádl hrál fajn, je šikovný. Ale proč mu dali na hlavu to 'rozpláclé morče', to mi hlava nebere, přitom se určitě daly dobově upravit jeho vlastní vlasy. Vtipná je podobnost mezi mladým a starým 'Mádlem' ... jako vejce vejci :D akorát jedno je slepičí a druhé čokoládové kinder vajíčko :D svět roku 89 mi přišel málo autentický, vždyť jen na tom oblečení se dalo tolik vylepšit. Příběh zklamal, hlavně v závěru, kdy ...SPOILER...hlavní hrdina v podstatě přijde o kus svého života, jen tak, hlavně když dosáhl svého. Já viděla v jiných filmech o cestování časem takové hezké zápletky, takové chytré rozuzlení a navrácení v čase. Chjo. Ta hala, z které se cestovalo, mi přišla jak kdyby patřila do seriálu Návštěvníci, hrozně odfláknuté na to, že máme rok 2013(2012 vznik filmu), až mě to mrzí. ()

Londi

A mně se to líbilo. Bylo to vtipné, lehké, taková oddychovka. Sice v některých částech trochu nedotažené, ale příjemné :) ()

Hanz_knife

I přes ty odfláknuté kulisy se jedná dle mého o nadprůměrnou českou komedii. Mádl konečně hraje zase něco, co mu sedí, Svatopluk Skopal hraje na výbornou. Je nicméně škoda, že dobrý nápad zůstal tak z poloviny nevyužit, rozdíly mezi dobou před revolucí a po ní by se dali vystihnout více věcmi a daleko lepšími než nástěnková obdoba ruské lokalizace facebooku. ()

unclejack

Hej, Prebudím sa včera je určite pokrok v porovnaní napr. s Tady hlídám já. Ale aj tak to nie je žiadna výhra - tento výlet do konca osemdesiatych rokov bol jednoducho retro-love story, ktorá ma chytila za srdce asi tak dvakrát za film. Možno je to tým, že vzorec chlapec a dievča, chlapec stratí dievča ale nakoniec si k sebe nájdu cestu ma jednoducho nudí a z Jirku Mádla tiež nie som odviazaný. Suma sumárum je to film dostatočných technických kvalít, s povážlivým scenárom - to nech si rozhodne každý sám- ale s dejom ktorý nezaujme, ale ani neurazí. Zlatá stredná cesta. ()

Delmondo

Za poslední dobu jedna z mála českých komedií která mě dokázala opravdu pobavit, nebýt těch odfláknutých 80tek a všudypřítomného product placementu šel bych s hodnocením výš. Mádla sice moc neberu ale ze všech dnešních rádoby herců se dokázal prosadit a alespoň trochu hrát umí, jinak ve filmu byl pro mě nejlepší Viktor Preiss. ()

v.indruchova

Velmi příjemné nahlédnutí do dob minulých velmi vtipným způsobem. Mi kteří, nepamatujeme k. režim, zajímavé zábavné připomenutí, dávám přednost oživení historie vtipným způsobem před melancholií (pelíšky).ČÍM BY JSTE CHTĚLI BÝT AŽ BUDETE VELCÍ? Chtěl bych být bankéřem=ve vězení... ()

Shelby14

Všechny slibně se rozvíjející situace filmaři spolehlivě zazdili, škoda. To amíci si s podobným tématem poradili mnohem líp. ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012