Kapitán Whip Whitaker (Denzel Washington) je velezkušený pilot, kterému sebeprudší turbulence ani nestojí za zvýšení hlasu či adrenalinu v krvi. Když během rutinního letu jím pilotované dopravní letadlo vlétne do mohutné bouře, chladnokrevně ho vyvede do bezpečí, za což si vyslouží potlesk 96 cestujících a šesti členů posádky. Radost je předčasná, letadlu postupně začnou vynechávat funkce, je čím dál neovladatelnější a Whip se odhodlá k šílenému činu – otočí ho vzhůru nohama, což ho má déle udržet ve vzduchu a mezitím se pokusí najít co nejvhodnější místo k přistání. Před rovným pásem louky ho znovu otočí a ve dvousetkilometrové rychlosti sedne na zem. Jako zázrakem přežije 96 lidí. Když se Whip posléze probudí v nemocnici, dozví se, že se stal národním hrdinou. Adorace ale trvá jen do chvíle, než padne klíčová otázka: Co dělal kapitán před osudným letem? V tu chvíli pro něj začíná nový boj. Boj, který nakonec bude těžší než ten, který svedl se živly a neovladatelným letadlem. (oficiální text distributora)

Imrwere

Je sice pravda, že název filmu mne vedl k naprosto odlišnému očekávání, ale na druhou stranu se celý film věnuje jistému letu, což se upřít nedá. Denzel Washington opět dokázal a všechny diváky přesvědčil, že je skvělým hercem, kterému alespoň já osobně věřím téměř každou jeho roli. Klobouk dolů i před Robertem Zemeckisem, který naprosto bravůrně zrežíroval Gatinsův vynikající scénář. Obsazení sympatické, výkony herců také bez námitky a v poslední době opět parádní kousek, na který jsem měl tu čest narazit. Skvělá práce všech, kteří se na filmu podíleli a já dávám 90%. ()

Nethar

Ale tak jo, zabavilo, Denzel dobře, John Goodman legračně, Don Cheadle odpovědně, hodně whisky ve filmu proteklo, takže jsem spokojený. Aneb jak alkoholik letadlo dobře pilotoval. ()

Klajnik

Kdyby se ten pilot ráno nenastřelil koksem, tak by nikdy neměl odvahu na takovej šílenej kousek, jimž všechny cestující zachránil. Prvních 30 minut má neskutečnej drive, ale pak se to zklidní.  Kdysi mi vadilo, že se toho Denzela snaží po celej zbytek filmu dostat za pilotování pod vlivem (ačkoliv se mu povedl nevídaný kousek a všechny zachránil) a on se musí vykrucovat, páč má opravdu problém. O tom celý film je - o alkoholikovi, který musí svést mnohem těžší boj, než byl ten s neovladatelným letadlem. ()

filipvrbik

Docela zajímavě koncipované drama. Samotný "let" se totiž odehrává jen v první půlhodině a zbytek tvoří právnické kličky a opět skvělý Denzel Washington.. Drama pilota, který letěl opilý, a přesto zachránil sto lidí při letecké katastrofě, mě ze začátku docela nudilo, protože film byl stejný jako mnoho před ním. Jakmile se ale dostaneme do nemocnice, získá příběh na síle, a postupně vede až k zajímavému konci...70% ()

Cement73

75% - silný odkaz všetkým, na čomkoľvek závislým ľuďom. Denzel spitý 2h pred kamerou :) super pilot ale zároveň aj troska... Ľudskosť vyhrala... a za chyby sa pyká... message of the movie! ()

Garch

Denzel Washington má jedinečnou hereckou schopnost, že nepoznáte jestli je klaďas nebo záporák, dokud sám nechce. Třeba v Training Day jsem dlouho nechtěl uvěřit, že je to tak, jak to vypadá. Role alkoholika a zároveň geniálního pilota ve filmu Let mu tedy sedla jako přišitá. Plus výborně natočeno se skvělým soundtrackem a dobrými herci ve vedlejších rolích. Každopádně, film stojí na dvojakosti Kapitána Whipa Whitakera. Prom mě je Denzel Washington ideální volba (!) PS nezapomenout na výbornou, zvláštně krásnou Kelly Reilly. Po několika letech přidávám hvězdy do plna. ()

Meteorista

Zemeckis nám předkládá čistokrevné nefalšované drama. A jde mu to dobře. Z velké části taky díky zase jednou výtečnému Denzelu Washingtonovi. A skvělému soundtracku. Problém s alkoholismem je Denzelem podán bez sebemenšího kobrtnutí a celý film díky tomu působí děsně "příjemně" a civilizovaně. Navíc výborný závěr dodává filmu na pozitivnosti a naprosto dotahuje příběh do zdárněho konce. ()

Thomm

Tak tohle teda neberu. Přepálená stopáž, přehrávání v podání Denzela a když už jsem si říkal, že by to mohl konec trochu pozvednout, posere se i tohle. Nesouhlasím s tímhle filmem a přál bych si ho nikdy nevidět, neboť ani jeden jeho aspekt není ničím originální nebo v pozitivním směru zajímavý. Ztráta času a přehlídka klišé momentů, fuj! Ta jedna hvězda je za soundtrack. ()

Illy

Poctivé řemeslo, dokonalá první třetina. Jen jsem měl veliký problém. Denzelovi jsem na konci nevěřil ani zbla. Když byl vylitej jak váza - ok. Ale jeho prozření mi přišlo k smíchu. ()

HanaM.

Krásný nápad, zajímavý příběh, dobří herci a přesto skoro až podprůměrný film. Jak to? Další americká variace na téma: jak se dá všechno zničit prvoplánovým patosem. Tento námět by potřeboval režii, která si s tématem více pohraje a trochu mu dodá nadhled. ()

JohnyD

Roberte sklamal si ma a pri tom moje očakávania boli na maximum a ty si ma takto podviedol. Dúfam, že nebudem musieť čakať ďalších 12 rokov na tvoj ďalší hraný film a oplatíš mi to dvojnásobne. Dík za Stony a že si ma naučil ako sa správne šnupe koks po opici, ale na toto sa žiaľ už nepozriem aj keď Denzel bol dokonalý a tú nomináciu na Oscara si zaslúži. 6/10 ()

LuccinyFilmy

Mně se to fakt líbilo. To o většině filmů, co jsem viděla v poslední době, říct nemůžu, takže jsem si na konci nebyla úplně jistá, jestli to bylo vážně tak dobré, jak se mi na první pohled zdálo. Ale čím víc o tom přemýšlím, tím víc se utvrzuji v tom, že do kin konečně zase přišel kvalitní film. Denzel Washington je v hlavní roli neuvěřitelně přesvědčivý a herci ostatních postav taky. Příběh je asi trochu jiný, než jaký čekáte (namísto vyšetřující komise musí pilot bojovat hlavně sám se sebou), ale o to více působivý. ()

WinstonS

Denzel svého alkoholika a rozpadlou osobnost zahrál bravurně, s ním celý film stojí a padá. Záběr s lahví piva den před závěrečným slyšlením ve věci vyšetřování pádu letadla je výborný :-) ()

RomanHyde

Let mě opravdu hodně bavil. Ve filmu jsem našel vše a krom jiného taky spoustu "zrcadel", naštěstí né všechny byly určené pro mne (jsem téměř abstinent :) Nemůžu opomenout výborně natočenou leteckou katastrofu a taky následné drama člověka, který se propil až na dno a přišel téměř o vše. .. Zemeckis je veliký filmař a s grácií natočí to, na čem by si jiný vylámal zuby. Let je komplexní, byť se zkládá z filmařsky různorodých střípků. Let prostě baví. Nehraje si na intelektuální záležitost, ale také obsahuje přesah. ()

majo_svk

Nečakajte žiadny krutý katastrofický film a ani povrchný filmový hit. Let nie je len o páde lietadla, ktorý sa vďaka skvelému pilotovi neskončí totálnou katastrofou. Ide o film o ľudských hodnotách, o vnútorných ľudských zmenách a svedomí. Ak chce človek pretvárať svet, musí začať od seba. A to, že to nie je vôbec jednoduché, vedia viacerí z nás. Pohľady do svedomia – vlastného zrkadla správania a konania – sú nesmierne ťažké pre ľudí, ktorých najlepším priateľom je alkohol alebo drogy. Kvôli nim dokážu urobiť naozaj hnusné veci. Kto iný ako majster ľudských premien, vykreslených charakterov a dramatických momentov Robert Zemeckis sa mohol zhostiť danej úlohy. Podarilo sa mu natočiť skvelú nadčasovú drámu s vynikajúcim scenárom, kvalitným Denzelom a množstvom zmysluplných ľudských odkazov. Krásny pohľad na človeka, ktorý je celý život alkoholikom a žije v klamstve, ako sa dokáže vplyvom nečakaných životných udalostí zmeniť. Nájsť v sebe tak veľkú silu a vôľu, je nesktutočné. Od dramatického pádu lietadla, cez ľudské hodnoty a prepracovaný príbeh, až po humor a hudbu, je to elegantná ľudská dráma. Zemeckisove filmy mám rád bez ohľadu na to, či sú animované alebo hrané, sú totiž nositeľmi hlbších myšlienok a ľudských hodnôt. Let si nepochybne zaslúži dobré hodnotenie. ()

mateas.matt

Prvnich par minut filmu s havarii je uzasnou podivanou, zvlast v momente, kdy letadlo plave oblohou jako lekla ryba. Ovsem potom uz je to spis okenko do zivota alkoholika, co nema nic lepsiho na praci nez pit a pit a nakonec mozna pohled do reality, kde si clovek uvedomi, ze ma pilot docela vlekou zodpovednost a kdyz se neco podela a ani za to nemusi moct, vetsinou to odnese stejne on. Tak jako tak, Whipovo arogantni chovani mi prislo obcas az presprilis. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

Kdo si zalétá s Denzelem?

Kdo si zalétá s Denzelem?

29.09.2011

Robert Zemeckis konečně učinil rozhodnutí. Věděli jsme, že se po rozpačitých reakcích na své animované pokusy nakonec vrátí k „živé akci“. Byl spojován se spoustou projektů, ale nakonec definitivně… (více)

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011