Kapitán Whip Whitaker (Denzel Washington) je velezkušený pilot, kterému sebeprudší turbulence ani nestojí za zvýšení hlasu či adrenalinu v krvi. Když během rutinního letu jím pilotované dopravní letadlo vlétne do mohutné bouře, chladnokrevně ho vyvede do bezpečí, za což si vyslouží potlesk 96 cestujících a šesti členů posádky. Radost je předčasná, letadlu postupně začnou vynechávat funkce, je čím dál neovladatelnější a Whip se odhodlá k šílenému činu – otočí ho vzhůru nohama, což ho má déle udržet ve vzduchu a mezitím se pokusí najít co nejvhodnější místo k přistání. Před rovným pásem louky ho znovu otočí a ve dvousetkilometrové rychlosti sedne na zem. Jako zázrakem přežije 96 lidí. Když se Whip posléze probudí v nemocnici, dozví se, že se stal národním hrdinou. Adorace ale trvá jen do chvíle, než padne klíčová otázka: Co dělal kapitán před osudným letem? V tu chvíli pro něj začíná nový boj. Boj, který nakonec bude těžší než ten, který svedl se živly a neovladatelným letadlem. (oficiální text distributora)

TonySoprano

vedel som ze s Denzelom nebude nuda, no prekvapilo ma, ze lietadlo padlo hned na zaciatku. bal som sa, ze vycerpali dejovu liniu uz vtedy. az na konci som pochopil, ze film je o alkoholizme. ani tie niektore osudove amerikanizmy mi neskazili velmi realne vykreslenu moc alkoholu nad clovekom, do poslednej chvile som bol zaujaty a este dlho po tom som sa zamyslal nad metlou ludstva. ()

Youth

Určitě by pomohlo zkrátit stopáž, nebo úplně vypustit zrzku. Nicméně skvělej Washington to udržel hodně vysoko a opět dokázal, proč je o něj stále zájem. Příjemnej soundtrack. 75% ()

Bob_Marley

Pro mě 7/10. Z toho 6 pro Denzela, protože mu to fakt sedlo. Postavu zkušenýho, ale taky permanentně nastřelenýho pilota (ať už chlastem nebo koksem) kterej kouří jednu za druhou jsem mu bez problémů věřil. John Goodman byl zase vtipnej i když nedostla tolik prostoru a jeho "snídaně šampiónů", kterou Whipovi přichystal na vystřízlivění před výslechem mě upřímně rozesmála. -SPOILER -Jinak scéna kde letadlo letí vzhůru podvozkem byla celkem wtf ?! ()

BStone

Někdy je třeba se nechat zavřít do vězení,abychom se vyrovnali s nějakým tím démonem a abychom vůbec přežili....Denzel Washington v dramatu o boji se sebou a alkoholismem... A Denzel opravdu umí a hraje na výbornou. Úvodní scéna havárie adrenalinová a mrazivá,zbytek filmu v lepším průměru. Tradičně skvělý soundtrack,ale chyběly mi tam trochu větší emoce. Možná mohl Robert v režii lehce přitlačit na pilu,nicméně jako jeho návrat k hranému filmu to kvituji s uspokojením. 60% ()

Eres

Aha, opilej pilot, manévr, který by asi žádný letadlo nikdy nevydrželo, morální drama, kecy, kecy, fet, chlast. Bída ()

Sao Saoi

Denzel Washington, John Goodman a samozrejme Kelly Reilly ako aj Don Chadle ťahajú celý film výborne počas celej dĺžky jeho trvania. Páči sa mi, že z toho nebolo nakoniec CSI, ale film o strate ľudskej dôstojnosti a jej opätovnom nájdení. O tom, čo všetko dokáže nielen "pohárik" ale aj "pohlavárik". Nečakal som od filmu ani Ricocheta, ani Ďalšiu verziu Filadelfie. Potešilo ma, ako sa film zvrtol a riešil osobnú rovinu pilota. Pilota, ktorý to dokázal, dokázal nemožné. Denzel aj John v tomto filme excelujú. Réžia tiež ušla a soundtrack si treba napočúvať aj osobitne. Pekné a prekvapivé pre mňa... Celkové skóre 78% ()

maestrum

"Atlanta Center, tady je South jet 2-2-7, letíme vzhůru nohama, opakuji: letíme vzhůru nohama. South jete 2-27, říkal jste vzhůru nohama ?!?" :D Prvních 30 minut diváka uchvátí a vtáhne do děje, ale co těch zbývajících 90 ? Příběh alkoholika, který zachránil cestující před smrtí a zbytek filmu rozjímá o svém životě. 65% ()

hujerita

No nebolo to napohľad až také zlé ako poniektorý píšu.Problém bol v tom že film nevie ako sa má chovať a k akému žánru by ste ho zaradili.Samozrejme že je to dráma o chlastajúcom chlapíkovi, ale!!! Neviete ako sa vlastne postaviť k tomuto chlapovi,či mu fandiť alebo ho poslať do horúcich pekiel. Zrzka Nadine, tam vôbec nemusela byť, a troška viac keby sa okolo neho motali médiá a Goodman, ktorý bol mimochodom skvelý, tak to mohlo byť veľmi fajn.Skrátiť dĺžku a je to.Z kina pôjdete z veľmi zmiešanými pocitmi.Na jedno pozretie na doma stačí. ()

in flames

Krásne dojemné, skvele spracované, hudba od Silvestriho ako vždy dokonalá, Denzel hádam aj na oscara, a najlepší John Goodman v úplne cool role. Do 5 hviezd mi tam ešte chýbalo zopár silnejších postáv a niečo naviac do scénara, taktiež stopáž mohla unaviť, celkovo však jedno parádne alkoholické drama a ten pád lietadla - jedna báseň. ()

slonslon

Jedným slovom - sklamanie. Veľký režisér (Forrest Gump), veľké hviezdy, veľký rozpočet --> veľké sklamanie :-( Jedná sa o príbeh jedného alkoholika, rovnaký ako mnoho iných na plátne aj v živote. Samotný pád lietadla je vlastne iba okrajový. Bizarné núdzové pristátie je neuveriteľné a navyše zábery pristátia sú horšie ako najhoršie fejky z youtube. Tento film nie je ani poriadna dráma ani katastrofický film ani nič iné... Ešte sa to aj celé ťahá ako žuvačka 2 hodiny 20 minút! ()

Rupmen

Do toho filmu se mi původně moc nechtělo. Trochu jsem se obával, že půjde o film jednoho nápadu, který tvůrci natáhnou do dvou dlouhých hodně dlouhých hodin. Film ale stojí určitě za vidění a nejen kvůli výkonu D.W. Myslím, že méně zručný a vkusný režisér by asi těžko dokázal po celou dobu udržet balanc a nesklouznout na úroveň kýče. Alespoň mně to tak přišlo, a tento pocit mi vydržel až do závěru, u filmu z hlavního proudu mě nenapadá ani žádné lepší zakončení. Ba ba, ten film měl potenciál dopadnout jako velká zoufalost. Budiž čest režisérovi a jeho spolupracovníkům, že to tak neskončilo. ()

Kazadum

Neuvěřitelný Denzel, jen škoda, že film ubíhá pomalu. Neuškodila by klidně menší zápletka. Ale konec? Neuvěřitelné. 80% ()

bobo36

Dlouho jsem přemýšlel jestli si zaslouží film 3 nebo 4 hvězdy. Ačkoli jsem od filmu čekal něco mnohem jiného, musím přiznat, že jsem se vážně bavil. Čekal jsem více právnické dohady, více kontrastu hrdina x vrah. Hlubší zamyšlení nad tématem, kterým bylo záchrana cestujících a spíše vidět problém v nezodpovědnosti než samotném alkoholismu, oproti tomu zas ještě více vyzdvihnout zkušenosti a hlavně talent letce dokázat přistát. Ve filmu se to bralo zbytečně moc jako zázrak. Každopádně film se dostával do jiného problému, tím byl alkoholismus a různé druhy závislostí. Přesto jsem se skvěle bavil, to co mi Zemeckis naservíroval bylo královsky podané, nemluvě o výkonu Washingtona, který mě přesvědčil o 4 hvězdách. Dobrý film s výborným hereckým výkonem, avšak s linií jdoucí jinam, než bych od tohoto tématu čekal.... ()

groower777

FILM SUPER ! DEJ -SUPER ! HERECKÉ OBSADENIE -SUPER ! NENUDIL ...MAM TOHOTO HERCA VELMI RÁD DENZEL AKO VŽDY NESKLAMAL, NIET ČO VIAC DODAŤ ...U MNA 5 BEZ MIHNUTIA OKA .. ()

Terrific

Alkohol je metla lidstva ! Denzel jede jak kvalitně namazanej stroj a skoro celej film utáhne sám, což je na potlesk. Prvních dvacet minut, je super, pak tam vlítne věčně sjetej dealer Goodman a začíná to bejt skoro komedie . Každopádně sem rád, za ten konec, že v sobě našel tu sebekázeň a kápl božskou, prostě chlastám jako dán a potřebuji pomoct. A jako kladný hrdina co zachránil několik desítek lidí, přijal trest . ()

Upswing

Film to nieje špatný, ale svoj vrchol má na začiatku. Havária lietadla je super natočená, ale potom to už ide len dole vodou, teda vodkou ... Nepovažujem alkoholikov za hrdinov keď si priznajú že nimi sú, neľutujem ich a je mi vlastne u prdele či sa zo svojich sračiek vyhrabú - len nech s tým neotravujú ostatných. Denzel hrá vraj na Oscara, no neviem, mňa to jeho neustále krútenie hubou a jazykom v nej, neskutočne sralo. Film na jedno pozretie, kde aspoň Goodman poteší ! ()

chemar

Začátek letu byl hodně dramatický. Po první půlhodině se prošetřování havárie moc protahovalo a trvalo až do konce, což ubralo na kvalitě. Chvílemi jsem se hodně nudil, ale zase je pravda, že jsem se i párkrát zasmál. Jinak D. Washingtonovi role dokonale padla. Mírně nadprůměrný film. ()

Vaso

Nevím co na to říct. Slibný začátek dramaticky završil kuřácký dýchánek na schodišti v nemocnici. Alkoholicko odvykací část mi splývá (Dobří holubi mě zasáhli podstatně víc) a když už jsem myslel, že konec to nějak zachrání, dostalo se mi vyšeptalé limonády. Dvě a půl hvězdy by byly nejspravedlivější. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

Kdo si zalétá s Denzelem?

Kdo si zalétá s Denzelem?

29.09.2011

Robert Zemeckis konečně učinil rozhodnutí. Věděli jsme, že se po rozpačitých reakcích na své animované pokusy nakonec vrátí k „živé akci“. Byl spojován se spoustou projektů, ale nakonec definitivně… (více)

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011