Kapitán Whip Whitaker (Denzel Washington) je velezkušený pilot, kterému sebeprudší turbulence ani nestojí za zvýšení hlasu či adrenalinu v krvi. Když během rutinního letu jím pilotované dopravní letadlo vlétne do mohutné bouře, chladnokrevně ho vyvede do bezpečí, za což si vyslouží potlesk 96 cestujících a šesti členů posádky. Radost je předčasná, letadlu postupně začnou vynechávat funkce, je čím dál neovladatelnější a Whip se odhodlá k šílenému činu – otočí ho vzhůru nohama, což ho má déle udržet ve vzduchu a mezitím se pokusí najít co nejvhodnější místo k přistání. Před rovným pásem louky ho znovu otočí a ve dvousetkilometrové rychlosti sedne na zem. Jako zázrakem přežije 96 lidí. Když se Whip posléze probudí v nemocnici, dozví se, že se stal národním hrdinou. Adorace ale trvá jen do chvíle, než padne klíčová otázka: Co dělal kapitán před osudným letem? V tu chvíli pro něj začíná nový boj. Boj, který nakonec bude těžší než ten, který svedl se živly a neovladatelným letadlem. (oficiální text distributora)

64B

Drogy a alkohol. V tomhle filmu je toho víc než dost. Loudavý a poklidný začátek vystřídá strmý pád, poté následují opilecké excese kapitána Whipa a následně se snaží vyzvídat, co na něj jeho kolegové prásknout nebo práskli. V druhé polovině filmu jsem Denzela "nenáviděl". Seděl jsem a snažil jsem se si říkat, že to s tím koncem pití myslí opravdu vážně. Hlavně v té pasáži, když byl u té lednice noc před tím, než šel na slyšení. Jak nemilé pro mě bylo překvapení, když jsem viděl, jak nakonec šmátne po lahvince vodky a následující záběr následného dne. Ale v té pasáži slyšení, když nakonec řekl to, co řekl, jsem z toho měl přesně takový pocit, jak řekl nazávěr - jsem SVOBODNÝ. ()

Izi-Peťan

Velmi kvalitní film, který svým příběhem až překvapil. Čekal jsem, že to bude o něčem trochu jiném. Místy možná na můj vkus zbytečně dlouhé scény, ale dá se to přežít. Celkově byl snímek rozhodně zajímavý a je jen dobře, že se Zemeckis vrátil k hranému filmu. Jen tak dál. 75% ()

otilrak

Dlouho jsem se na Let těšil, trailery totiž skvělé. A co se nestalo? Film nezklamal! Skvělé americké drama o závislém pilotovi, který je nejlepší z nejlepších. Zachrání hodně lidí, ale stejně ho chtějí zabásnout. A jak se s tím on vyrovná, se svou kamarádkou lahví tvrdého. I přes probíhající proces prostě zůstává svůj až do konce. Jedna z nejlepších rolí, ve kterých jsem Denzela Washingtona měl možnost vidět. ()

vieriX

Tak hlavně návrat režísera od CGI blbinek k pořádnému hranému filmu u kterého patřil k nejsilnějším autorům. Film je hodně napínavý dokáže člověk strhnout jen je až zaražející, že se může lítat i člověk, který má velké problémy s alkoholem a kde se poděli různé průběžné testy na drogy a alkohol, které by to odhalili. Sice zachrání spoustu lidí, ale z jiného hlediska se jedná o velmi těžko chapatelný čin. Denzel opět skvěly možná i brilantní. Film hodně oceňuji. ()

GoustDog

Docela dobrý scénář, který je režijně výborně zvládnutý, a když Denzel Washington otevřel ústa, skoro jsem ten pach alkoholu cítil; ano, tak dobře se ujal role těžkého alkoholika. Fajnová je i poslední scéna a dovětek, který tento dáreček navíc obváže mašlí:) Přesto nemůžu napálit plné hodnocení, protože určité kompromisy, co se týká děje, stále ve prospěch konzumního obecenstva jsou. A na to, že film trvá dvě hodiny a čtvrt, je to přece jenom trošku roztahané... ()

uodevr

Naprosto úžasný Denzel na pozadí až smutně nudně odvyprávěného a kolem a kolem prázdného příběhu o tom, jak těžké je pro alkoholika si přiznat, že má problém. A to děsivě kýčovité ukončení už ani sám pán herec nedokázal udržet nad vodou. Hodně slabé 4*. ()

Dzegr

(1) "Jakmile si uvědomíš, že všechny nahodilé události ve tvém životě řídí bůh, bude se ti žít mnohem jednodušeji." (2) "Bylo to jako bych vyčerpal svůj limit pro lhaní. Nemohl jsem už říct další lež" ()

borohub

Výborný film o tom, jaká závislost dokáže být svině. Denzel Washington to ztvárnil skvěle. Jediné co bych tomuto snímku asi vytknul je to, že se opravdu nehorázně táhne. Ale i přesto doporučuji, podle mě je to jedno z mála psychologických dramat z posledních pár let, které za to stojí. 70% ()

subic

Alkáč je největší kocour, tady spíš největší pilotní eso, a nakonec přiznal barvu. Jenže mezi tím uplynuly 2 hodiny víceméně průměrného dilema, zda pít či nepít a přiznat nebo nepřiznat barvu. Ale i tak slušné. Pomohla tomu i zrzavá Kelly Reilly. 70% ()

Guran

Začátek pomalý, nemohl divák čeká co bude dál. Spadne letadlo, což je výborně natočený a pak začne psychyatrické drama. Námět je dobrý, ale jeho zpracování a vlastně celý snímek mi přijde chudý, nedodělaný. Pořád jsem si říkal, že tomu filmu něco chybí. Chvilkama byl snímek dobrý, ale pak začal upadat, že nic zazračného se zde neodehrávalo a od Roberta Zemeckise jsem čekal rozhodně víc. Snímek stačí vidět jen jednou, není to nic extra, ale dá se dokoukat a to hlavně díky Washingtnovi, který je opravdu vynikající herec. ()

jayman

Ten moment, kedy sa to zlomí. Dovtedy sa pýtaš, ako to skončí a naraz už vieš. A v ďalšej scéne už zasa nevieš. Koniec je síce amerika, ale taká, že jej radi veríme. Inak super. Denzel to vie. ()

nula87

Velmi dobře zrežírovaný slušný scénář, vynikající Washington, a pár morálních dilemat. Chlast a drogy jsou špatné, áááááno?80% ()

ac1976

Viac ako 2 hodiny moralizovania od Zemeckisa s ospevovaným Denzelom. A to som myslel, že len Ruskí piloti nasávajú! ☺ Denzel vynášaný až neviem kam, pritom najlepšia bola bledá a ryšavá dvojníčka Kerekešky, najzábavnejší jednoznačne Goodman a najzaujímavejšia Nadine hore dole bez. Zemeckis vie robiť zaujímavé filmy, ale toto je nuda a úplne ma dorazili hlášky na záver o škodlivosti alkoholu a drog, akoby to bolo určené pre nejakú odvykačku. Nespolupracoval pri písaní scenára náš odborník Braňo Mojsej? ()

XXXXXXXX

Další z těch povrchních filmů, ukazující tentokrát problémy jednoho alkoholika. Aneb příběh hrdiny, který zachránil 95% posádky a veřejnost se mu odměnila vyšetřováním a nakonec i ztrátou svobody. Něco takového je možné snad jenom v Americe. ()

TonyStark

Denzel Washington to pořádně rozsvítil a u mě definitivně postoupil mezi elitní herce. Zfetovaný alkoholik ve funkci kapitána dopravního letadla zkrátka nemohl být lépe zahraný. Samozřejmost s jakou s trojkou na žíle a zakalenýma očima usedá za knipl, působí až komicky a díky jeho hláškám a dobráckému úsměvu i sympaticky. Nicméně tak dlouho se se džbánem pro vodu.... A tak přichází den, kdy si hold musí vybrat svůj díl smůly a sedá do letadla, které už má to nejlepší za sebou a po technické stránce je to šrot. Něco se podělá, následuje několik manévrů, za které by se nestyděl ani akrobat ve dvouplošníku a zázračné dosednutí na pole. Deset střízlivých pilotů to zkoušelo na trenažeru a všichni pohořeli. Náš ožralý hrdina je zkrátka kabrňák a stovka přeživších mu bude nadosmrti vděčných. Bohužel vyšetřovací komise má na drogy v krvi jiný názor a tak začíná boj o kariéru a vlastně celý zbytek života......Režisér Zemeckis má na kontě další masterpiece a Washington nominaci na Oscara. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

Kdo si zalétá s Denzelem?

Kdo si zalétá s Denzelem?

29.09.2011

Robert Zemeckis konečně učinil rozhodnutí. Věděli jsme, že se po rozpačitých reakcích na své animované pokusy nakonec vrátí k „živé akci“. Byl spojován se spoustou projektů, ale nakonec definitivně… (více)

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011