Kapitán Whip Whitaker (Denzel Washington) je velezkušený pilot, kterému sebeprudší turbulence ani nestojí za zvýšení hlasu či adrenalinu v krvi. Když během rutinního letu jím pilotované dopravní letadlo vlétne do mohutné bouře, chladnokrevně ho vyvede do bezpečí, za což si vyslouží potlesk 96 cestujících a šesti členů posádky. Radost je předčasná, letadlu postupně začnou vynechávat funkce, je čím dál neovladatelnější a Whip se odhodlá k šílenému činu – otočí ho vzhůru nohama, což ho má déle udržet ve vzduchu a mezitím se pokusí najít co nejvhodnější místo k přistání. Před rovným pásem louky ho znovu otočí a ve dvousetkilometrové rychlosti sedne na zem. Jako zázrakem přežije 96 lidí. Když se Whip posléze probudí v nemocnici, dozví se, že se stal národním hrdinou. Adorace ale trvá jen do chvíle, než padne klíčová otázka: Co dělal kapitán před osudným letem? V tu chvíli pro něj začíná nový boj. Boj, který nakonec bude těžší než ten, který svedl se živly a neovladatelným letadlem. (oficiální text distributora)

Reddman

Denzel už zastavil nezastavitelný vlak ..tentokrát přistál s neovladatelným letadlem a k tomu byl ještě úplně šrot. Perfektní herecký výkon. Zemeckis tady taky vzpomíná na ty lepší časy. Navíc sympatická role pro Johna Goodmana. Nebýt zbytečně dlouhé stopáže a tudíž pár hluchých míst tak se možná dalo uvažovat o pěti hvězdičkách. ()

Agnostik

Velice nevšední letecké drama o záchraně před hrozivou katastrofou a o hlavním hrdinovi,který ač se stal svým způsobem hrdinou,musí vysvětlovat své poněkud nevšední a bláznivé libůstky svého bouřlivého osobního života.Mírně romantická zápletka dvou outsiderů dodává na síle z netypickou hereckou exhibicí Denzela Washingtona a překrásnou Kelly Reilly,charismatickým hippíkem Johnem Goodmanem a umírněným Donem Cheadlem v hlavních rolích.80%! ()

mirushbiatch

Lincoln-a som este nevidel,ale Denzelov vykon bude tazke prekonat.Vzdy to bol pan herec a potvrdzuje to aj v tomto pripade.Ukradol si film pre seba a to sa nerobi,ked chce film ziskat oskara :) A Kelly Reilly nie je Jessica Chastain? :) ()

AlohaAnty

"Kdo jste? To je dobrá otázka" Na začátku, jsem se do filmu ponořil, a říkal si, že to nemůže být lepší, ale prostředek filmu postrádal jiskru a šmrnc. Konec byl, ale zase boží. Takže si odnáším takové smíšené pocity. Kvůli legendárnímu Denzelovi 4 hvězdy dám :) 74%. ()

nydahl

Tak musim hned rict ze se me Zameckis hodne libi a ani v tomhle kousku me nezklamal ikdyz uz to nejsou pecky co to byvaly ale to je zpusobeny spis nedostatkem kvalitnich nametu nez jeho neumenim.Malicka sonda do duse alkoholika v utajeni , kterej jede palbu ale v ten spravnej moment to tam dokaze poslat se vsim vsudy a je jedno kolik mel nalajnovano nebo odpito.Klasickej konflikt mezi skutecnym stavem veci (partyman vytah 96 lidi ze sracek) a spolecenskym obrazem (trosku jede chlast a proklada to kokesem a co jako).Ja rikam : nekdo dela ve fabrice , nekdo dela fizla , nekdo za prachy kouri pindoury , nekdo chlasta a lajnuje , nekdo veri v nejaky znovunarozeni nejakyho lempla - tezko rict kdo to dela spravne (teda krome tech fizlu a panbickaru ty jsou fakt na odpis) a ukaze se az v okamziku kdy se to lame za co vlastne stojis.Washington tradicne super ten ma silenej standart no a prijemnej je i Goodman co tam pobiha s matrosem. Celkovej dojem trochu posila do hajzlu obvykle kycovitej zaver ale holt je to porad jenom amerika. Davam 3 hvezdy - slusnej a dobre zahranej film ()

zekon

Tohle že dělal Zemeckis?? NEVĚŘÍM!!! Ostudná nuda. Nebýt skutečného drama, tj. samotného letu a přistání, byla by to katastrofa. 110min zbytečného pásu filmu. Po 60min jsem se pořád ptal, vo čem to jako má být???!!!! ()

vevad

Film, po ktorého zhliadnutí som mala nezadržateľné nutkanie už nikdy sa nedotknúť alkoholu. Je však veľmi predvídateľný,takže v priebehu filmu žiadne veľké prekvapenia nečakajte. Všetko ale zachraňuje Denzel Washington,ktorý svoju úlohu alkoholika zvládol naozaj bravúrne, miestami som s ním naozaj cítila. Zemeckis úspešne zaútočil na moju morálku. ()

ragtime

Nebyť tej vybrúsenej prvej polhodiny, nie je veľmi čo chváliť. Okrem tradične výborného Washingtona. To, na čo nás Zemeckis spočiatku namlsá, nie je vôbec pravda a namiesto dobrého thrilleru o dôsledkoch leteckého nešťastia, nám naservíruje klišoidný príbeh jedného alkoholika, ktorý samozrejme skončí typicky po americky. Škoda premárnenej šance. ()

prostoreka

Hlúpo som sa Letu bránila, potom som sa podvolila a som rada. Od začiatku do konca som žmurkla možno trikrát. A to Washingtona nemám rada. ()

Luciaaas2

DObrý námět, ale tak nějak promarněný a Denzel ne zcela využít. Dalo by se ztoho vyždímat parádní srdcervoucí drama. Jinak chválím za snahu a hlavně za první půl hodinu :-) ()

kacudzde

Po dechberoucím akčním začátku s adrenalinovým nouzovým přistáním se film změní na dramatický příběh alkoholika a hlavně one man show Denzela Washingtona. Pilota závislého na alkoholu a drogách, který pocítí na vlastní kůži, jak tenká je hranice mezi slávou a zatracením, zahrál opravdu autenticky. Výtku mám jen k dlouhé stopáži a kiksu v logice u scény v hotelu (opravdu by nechali alkoholika v pokoji s natřískaným minibarem, když ho předtím hlídali, aby abstinoval?!). ()

fabregas1

První polovina filmu výborná. Druhá polovina klasické drama, které nijak neoslní ani nezklame. Denzel opět podal kvalitní výkon ( jinak to ani neumí ). ()

Antonymi

Minula jsem se očekáváními, proto jsem zklamaná a dávám 3 hvězdičky. Jako drama to ale vůbec není špatné - hlavnímu hrdinovi budete chvíli fandit, pak ho budete už jenom nenávidět a na konci budete rádi za to, co udělá. Většina ostatních herců je na place spíše do počtu a nejpůsobivější zůstane asi počáteční scéna dopadu letadla. Jen jsem prostě čekala jiný film. ()

Big Daddy

Poměrně dlouho dějová linka tají jaká bude její pointa než člověku dojde, že jde o vykreslení odvrácené strany slávy a ona sláva umí být pomíjivá. Nejde o zrovna originální námět a ráz snímku tak určuje způsob jeho vykreslení. Nelze Denzelovi upřít, že postavu výrazně se houpající na sinusouidě společenského žebříčku ztvárnil tak, že s hlavním hrdinou by měnil málokdo. Žánr osobní drama je zcela výstižný a něčekejte tedy záplavu adrenalinu, ale pokud se v tomto žánru pohybujete rádi pak shlédnutí litovat nebudete. ()

waclaf

velice příjemné překvapení za poctivé čtyři hvězdy, Denzel pohyby ožraly místy vystihuje naprosto věrohodně, viz scéna návštěvy syna, top záběr je samozřejmě ten z hotelového pokoje ()

petr.k09

Návrat Roberta Zemeckise k hranému filmu dopadl dobře téma je zajímavý a natočený je to taky dobře jsem rád že návrat Roberta Zemeckise stím filmem si neudělal ostudu ve své režijní filmografii ()

Ales_IV

Říká se "Pokud mne chceš soudit, obuj si mé boty a projdi mým životem." Skvělý, skutečně skvělý film! 100% ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

Kdo si zalétá s Denzelem?

Kdo si zalétá s Denzelem?

29.09.2011

Robert Zemeckis konečně učinil rozhodnutí. Věděli jsme, že se po rozpačitých reakcích na své animované pokusy nakonec vrátí k „živé akci“. Byl spojován se spoustou projektů, ale nakonec definitivně… (více)

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011