Kapitán Whip Whitaker (Denzel Washington) je velezkušený pilot, kterému sebeprudší turbulence ani nestojí za zvýšení hlasu či adrenalinu v krvi. Když během rutinního letu jím pilotované dopravní letadlo vlétne do mohutné bouře, chladnokrevně ho vyvede do bezpečí, za což si vyslouží potlesk 96 cestujících a šesti členů posádky. Radost je předčasná, letadlu postupně začnou vynechávat funkce, je čím dál neovladatelnější a Whip se odhodlá k šílenému činu – otočí ho vzhůru nohama, což ho má déle udržet ve vzduchu a mezitím se pokusí najít co nejvhodnější místo k přistání. Před rovným pásem louky ho znovu otočí a ve dvousetkilometrové rychlosti sedne na zem. Jako zázrakem přežije 96 lidí. Když se Whip posléze probudí v nemocnici, dozví se, že se stal národním hrdinou. Adorace ale trvá jen do chvíle, než padne klíčová otázka: Co dělal kapitán před osudným letem? V tu chvíli pro něj začíná nový boj. Boj, který nakonec bude těžší než ten, který svedl se živly a neovladatelným letadlem. (oficiální text distributora)

Tanulin

V první třetině filmu zápletka vyřešena a já si říkám : Sakra co se bude jako ještě dít??!! Ale dělo!! Herecký koncert D.Washingtona vás nenechá na pochybách a v klidu usedíte až do konce.Stojí to za to. ()

Allein4

Začátek filmu velmi navnadil, že se z toho vyklube nějaké pořádné právní drama, případně akční/krimi ze strany pozůstalých. Ono to ovšem sklouzlo pouze do morální agitace, což byla vesměs nuda. Pouze Denzel Washington drama Flight doslova zachraňuje od průšvihu - já mu vlastně ten alkoholizmus a drogy věřím, to byl prakticky oskarový výkon (pokud to opravdu hrál :-) ). Určitě bych ten film doporučil pro alkoholiky, takové drsné zrcadlo určirtě pro ně může mít přidanou hodnotu. ()

klaranapoli

No zprvu jsem čekala že to bude film a nějakým letadle a havárce a tak, ale ono je to hlavně o drogách a chlastu :D Ale nevadí. Denzel předvedl skvělou hlavní roli. Chvilkama jsem teda usínala, asi někdy uprostřed filmu když jednou pil, pak zas nepil pak zas pil. To už jsem myslela že to i vypnu, ale konec mě konečně dostal. Hlavně jeho brácha je husťák :D ()

BlackMolla

váhala jsem mezi třemi nebo čtyřmi hvězdičkami, protože to není film, který by mě nějak moc zaujal, nicméně se mi líbilo, jak v tom byl zachycen problém s alkoholem a jsem ráda, že to nebyl takový ten typický happy end.. a celkem zajímavé dilema - ozřalý hrdina.. ()

anillvap

Začátek svižný, ale druhá polovina už byla až zbytečně zdlouhavá, i když bylo jasné, kam směřuje. Závěr to celkem dorovnal a celkově z toho vznikla docela slušná sonda do života jednoho pilota - alkoholika. ()

Flotador

Možná, že kdyby se tento film nejmenoval Let, a nevzbudil tak od začátku v divácích falešný dojem, že půjde o 2 hodiny napínavé akce odehrávající se ve výšce 11 km, dostal by o pár hvězdiček víc. Pokud čekáte filmovou atrakci plnou akce a vizuálních efektů, pusťte si radši něco jiného. Toto není příběh o ztroskotání letadla, ale člověka, a je velice dobře vyprávěný. Tak snad jen ten název. Podívejte se kolik procent má takový film Dnes naposled (což by byl mimochodem skvělý název i pro tento film). ()

UFO-nec

Dal bych i pět hvězdiček, kdyby režisér neodfláknul úvodní část s letem a "přistáním". To bylo hodně hodně stručné, chybí tam spousta procedur a úkonů, skoro žádná komunikace. To vyšetřování je taky chabé. Působí to celé hodně nevěrohodně, určitě to pokazilo dojem všem fandům letadel a lítání. Samozřejmě, že chápu, že cílem filmu je něco jiného. Je to docela dilema. Pilot by rozhodně neměl chlastat a fetovat, takže by si zasloužil potrestat, jak hlásá zákon. Na druhou stranu, to že byl pod vlivem nemělo v tomto případě vliv na jeho výkon, resp. mělo, ale pozitivní. Kdyby byl čistej, tak by to nedal :-). Nese za to vinu nebo ne? Těžká otázka. Jinak ta porucha letadla jako taková (stržený závit na výškovce), je podle skutečné události, dokonce i ten let na zádech. Bohužel to nikdo nepřežil. Bylo to v roce 2000 let Alaska Airlines číslo 261, letadlo MD-83. Je to v první sérii Mayday, díl s názvem Cutting corners, pokud by někdo chtěl vydět rekonstrukci letu a pořádné vyšetřování. ()

prometheusll

Ze začátku jsem si myslel,že film bude jen o nějaké havárii letadla a bude toho celý film. Ale toto,mě příjemně překvapilo. Film je hlavně o drogách,lží,alhokolu a jednoho letu. Pohodový film. ()

zeromen

Abych pravdu řekl, čekal jsem od filmu mnohem víc. Musím říct že jsem zklamaný, po dlouhé době jsem se těšil na film od Roberta Zemeckise ale zklamal bohužel ho nezachránila ani taková hvězda jako je Denzel. Nemůžu říct že film je kravina a ani že je výborný, prostě někde mezi. Jinak po celkové stránce je film koukatelný. ()

gurmanfilmu

Napínavý(pád letadla), uhlazený(odchod z bytu společně s písní Joe Cockera), dobře zahraný(Washington) a na závěr trochu emocionální kopnutí(poslední tři věty). ()

zawy

Dej ma hneď na začiatku rýchly spád a človek si vraví o čom môže byť zvyšok tohto dlhého filmu. Na začiatku dochádza k leteckej havárií, ktorá je riešená oproti iným filmom s touto témou, dosť netradične (čo rozhodne príjemne prekvapí). Zvyšok rieši rozpory týkajúce sa nehody,ale hlavne hrdinu závislého na drogách a alkohole. Film rozhodne nenudí, príjemný dej s "humornými" momentami. Rozhodne odporúčam pozrieť aj ľudom ktorí filmy o leteckých haváriách práve nemusia. ()

M.Pazzina

Film o závisostech, hrdosti s úžasným Denzel a ještě lepším Johnem Goodmanem. Zemeckis si nevypráví tak dramaticky ale film působí velice kompaktně a drží si svoje tempo, jen můj strach z létání tím ještě povýšil na další level. ()

ghoston

Nemastné neslané, začátek dobrý, pak dlouhý vycpávkový prostředek a pak uvědomělý konec (neříkám, že špatný), ale příšlo mi to, že Zemeckis chtěl točit Gumpa dvojku, ale na poslední chvíli dostal nápad s tím letadlem a celé se to zvrtlo do tohohle. Možná bych měl dát jen dvě hvězdy. Mě to tedy nudilo a přišlo mi to jako ztráta času na ten výlev koukat. Nezajímavé nedoporučuji. ()

tOmMo.D

Vyrazený dych ... už nechcem lietať ! Taký spád na začiatku nepamätám už dávno. Verne podané v každom ohľade. Hlavne v hlavnej úlohe. Celý film som sa bál, či to Denzel zvládne dohrať až do konca. Tak dobre stvárnená postava alkoholika, že som mal nutkanie otvoriť fľašu a dať si s ním za jeden :). Bol naozaj výborný pilot, slaboch a alkoholik. Ešteže bol vždy po ruke Jhony a vedel ako ho postaviť na nohy :). Nakoniec sa ukázala sila charakteru a snaha zachrániť národného hrdinu si vyžiadala právom tú najvyššiu možnú cenu. Veľmi poučná "bájka" pre každého alkoholika. ()

vorel999

Sem Whip a sem alkoholik. Tento film se mi líbil, i když nemám rád filmy s alkoholikama, ale zase mám rád Denzela. Moc pěkně zpracovaný film, pěkné efekty a dobré herecké výkony, jak Denzela, tak Kelly Reilly či Johna Goodmana, který pěknou komickou postavu. Teď k přistání toho letadla, tato velká cestovní letadla nikdy nemohou letět na zádech, protože se tam nikdy nedokážou otočit :D. Jinak doporučuji zkouknout. Dávám 70 % ()

Poga

Zemeckis natočil hutný, atmosférou nabitý pútavý film, v ktorom vyrozpráva jeden silný príbeh. Scenár je tak zomknutý a orezaný len na potrebné skutočnosti, ktoré ale náležite fungujú, že čakáte do poslednej minúty na to ako to vlastne dopadne. A ešte vo Vás ostane ten pocit diváckej katarzie. Je tam. Skvelý Denzel Washington. Výborne. 80% ()

Nalito

Musím sa priznať, že jediné, čo stálo za to, bol začiatok a koniec. To medzitým bolo len o drogách a chľaste. Mala som chuť mu dať zaucho pokaždé, čo sa napil, samozrejme keby som alkoholik tak to asi vidím inak. No bohužiaľ. Niektoré scény boli absolútne zbytočné alebo príliš natiahnuté, ako rozhovor pacienta, Whipa a feťáčky v nemocnici..Fakt jediný zážitok som mala počas toho letu a čo sa dialo potom bolo celé natiahnuté. ()

luco323

Flight ukazuje omnoho viac ako len povrchnú zápletku okolo spadnutého lietadla. Ide skôr o príbeh muža ktorý stratil všetko, pretože mal všetko a nevel ako ďalej, no až keď padol na dno našiel samého seba. Denzel Washington bravúrne predvádza ako ďaleko dokáže človek zájsť aby nemusel niesť zodpovednosť za svoje činy. Veľmi silný film ktorý sa na nič nehrá a ukazuje tú druhú, skazenú časť ľudskej povahy. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

Kdo si zalétá s Denzelem?

Kdo si zalétá s Denzelem?

29.09.2011

Robert Zemeckis konečně učinil rozhodnutí. Věděli jsme, že se po rozpačitých reakcích na své animované pokusy nakonec vrátí k „živé akci“. Byl spojován se spoustou projektů, ale nakonec definitivně… (více)

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011