Kapitán Whip Whitaker (Denzel Washington) je velezkušený pilot, kterému sebeprudší turbulence ani nestojí za zvýšení hlasu či adrenalinu v krvi. Když během rutinního letu jím pilotované dopravní letadlo vlétne do mohutné bouře, chladnokrevně ho vyvede do bezpečí, za což si vyslouží potlesk 96 cestujících a šesti členů posádky. Radost je předčasná, letadlu postupně začnou vynechávat funkce, je čím dál neovladatelnější a Whip se odhodlá k šílenému činu – otočí ho vzhůru nohama, což ho má déle udržet ve vzduchu a mezitím se pokusí najít co nejvhodnější místo k přistání. Před rovným pásem louky ho znovu otočí a ve dvousetkilometrové rychlosti sedne na zem. Jako zázrakem přežije 96 lidí. Když se Whip posléze probudí v nemocnici, dozví se, že se stal národním hrdinou. Adorace ale trvá jen do chvíle, než padne klíčová otázka: Co dělal kapitán před osudným letem? V tu chvíli pro něj začíná nový boj. Boj, který nakonec bude těžší než ten, který svedl se živly a neovladatelným letadlem. (oficiální text distributora)

J*A*M*A*L

Robert Zemeckis se po dlouhé době konečně vydal na pořádný film a je vidět, že mu to chybělo. Let mě absolutně vůbec nelákal do kina, ale poté jsem na něj dostal nějakou velkou a zvláštní chuť a dnes jsem měl příležitost ho konečně vidět. Let je pro mě zatím nejslabší Zemeckisův snímek, ale je to dobrý snímek, o tom žádná. Já jsem zpočátku čekal, že to celé bude o snaze zachránit letadlo a ne, že ta záchrana bude trvat cca dvacet minut a poté to bude taková nudná odvykací terapie. Po přečtení "dobytkova" komentáře a obsahu jsem už ani tenhle film vidět nemusel, protože ty nejdůležitější chvíle a scény vyspoileroval právě ve svém komentáři a zbytek je v obsahu, ale já ho vidět musel. A rozhodně jsem nebyl zklamaný. Ta první půl hodinka filmu byla senzační, zbytek už byl nudný a suchý průměr, který párkrát zářil scénkami s Johnnym Goodmanem. Ano on je po tom tragickým letu jediné velké pozitivum co ten film měl... a také Denzel samozřejmě. Goodman tam byl bohužel minimálně a tak jsem musel čekat až na závěr, který se opravdu povedl a u kterého ani nemusel Goodman být. Konec byl fakt dojemný, a když se k tomu přidala i Silvestriho hudba, tak to byl zážitek. Jojo, konce má Zemeckis v rukávu. Jen škoda, že neměl v rukávu celý film. ()

Disease

Celkem v pohodě, až na ten mravoučný konec, holt procelourodinový Zemeckis. V rámci jeho tvorby ale učitě to lepší. ()

Figy

Denzlův dokonalý koncert v Zemeckisově až komorní, přesto brilantní, režii. Škoda jen, že lidé, kteří se nikdy nepotýkali se svými závislostmi nebo si je nepřipouští to nedá tolik vhledu do dané problematiky. ()

vander19

Pozretie tohto filmu som dosť dlho odkladal. Predstava ako 2 hodiny sledujem lietadlo v turbulenciách mi prišla ako zlý vtip. Osobne neznášam turbulencie a mám z nich fakt rešpekt. Až po prečítaní detailného obsahu som zistil, že je to vlastne všetko inak. Jasné, film začína v lietadle a v silnej búrke. V kresle som aj tak tŕpol, ako keby tam sedím ja sám. Potom, ale nastáva obrat v deji a film sa začína venovať kap. Whipovy, ktorého stvárnil Danzel W. Ten chlap, či hrá ganstra, fízla alebo ako v tomto prípade pilota má neskutočnú charizmu. Je to typický drsňák. V tomto príbehu to chlapík trošku prepískol s chlastom a to sa predsa nesmie. Veď v dnešnej ideálnej dobe súdime každého kto si dá pohárik naviac. A je jasné, že hneď ho odsudzujeme. Ja som naopak s Whipom počas celého filmu súcitil. Záver Made In USA je hrozný a presne takéto veci fakujem, ale tu som si to odpustil a celých 138 minút ma to fakt bavilo. ()

qxkamo

Skvela drama s fantastickym vykonom Johna Goodmana vo vedlajsej ulohe. Ten totiz ozivil sem-tam padajuci dej. Trochu som sklamany z Denzela, ma urcite na podanie lepsieho vykonu. Vypichujem vybornu scenu na schodoch, kde su snad najlepsie dialogy filmu s pozitivnym signalom. ()

Tristaver

Jaký je problém filmů, jejichž vrcholná scéna přijde v úvodní půlhodině? Nemají kam gradovat. A Denzelovi, při vší úctě k jeho hereckým kvalitám, fakt neskočím na tu hromadu keců v průběhu druhé poloviny filmu. Jedna hvězdička za Goodmana. ()

serioga

Zázračné pristánie opitého pilota,ktoré by sa triezvemu nepodarilo.From Hero to Zero.Koniec ma rozhodne nepotešil.Len jedna lož ho delila od toho aby s toho vyšiel z čistím štítom a nemusel ist do väzenia.Ale ako na potvoru ho začalo v tom momente hrýzť svedomie a ku všetkému sa priznal.Ťažko uveriteľné v reálnom svete.Potenciál v tomto filmu bol premrhaný na to aby sa povedalo to čo už všetci vedia.Že alkohol a drogy nie je dobré miešat :-))) ()

peto580

Tak pravdu poviem z trailerov som čakal niečo iné. Hoci toto nebolo zlé, a keď som zadával konečné hodnotenie bolo na chcel som dať 4* lenže predsalen som nechal 3. Posledná by bola beztak vďaka vynikajúcemu Denzelovi W. ktorého potenciál si myslím že ostal trošku nevyužitý. Takže záverom? Nemastné, neslané ale pozerateľné. Jednoducho tomu chýbala iskra. ()

geimz

Celkom príjemné prekvapenie s dobre sediacim Denzelom ako "antihrdinom", trochu škoda len tej prehnanej moralizácie na konci. A stopáž, ktorá sa na začiatku môže zdať prepálená, veľmi rýchlo zbehne - predovšetkým vďaka kvalitným hercom. ()

sona123

Dlouhá stopáž s typicky americkým závěrem...ALE!: Danzel Washington exceluje po dlouhé době ve výtečné roli a dokazuje, že si střihne lecjaké týpky levou zadní. Bravurní. Počátek stojí za to - a ta zbylá část také není špatná. Je to tak trochu pohádka, ale velké příběhy jsou někdy zapotřebí. Velmi kvalitní film. ()

Weyland

Drama, na které určitě dlouho nezapomenu. Úžasný scénář, vynikající herecké výkony a jednoduchá krásná hudba. Denzel Washington svou roli alkoholika hraje opravu přesvědčivě a role mu zkrátka sedla. Ku podivu musím říct, že mi tento přes dvě hodiny dlouhý snímek, utekl rychle jako voda. Ve filmu se pořád něco děje a nudné pasáže jsem v podstatě ani nezaznamenal. Myslím, že se jedná o opravdu jeden z těch lepších dramatických filmů, které vypráví o alkoholikovi nebo jinak závislém člověku. A o dobrém a částečně i dojemném zakončení filmu, ani nemluvím… ()

aLPaC

Let by si zasloužil výrazně lepší hodnocení. Washington exceluje. Milionkrát lepší než trapná Láska. ()

Jaro_slav

Stručně řečeno, na začátku je to Bič Olbřímípyj, z nějž je na konci napravený Bič Svobodnýčlověk. Je snad ve způsobu použití jména nějaká rasy se týkající symbolika? Půl rudé hvězdy za to, že Denzel fakt umí hrát tyhlety role tatíků, na nichž si osud, pardon, pámbu (it's in The States you know) zkouší, kolika rozdílnými způsoby si lze s někým vytřít prdel (od diváka to vyžaduje přijmout koncept boha vytírajícího si prdel černými lidmi), půl rudé hvězdy za nepřehnaně ale furt dost efekně nasnímanou leteckou nehodu (ne však realisticky, je to podobná kravina, jako v Trosečníkovi - natočená tak šikovně, že plebsu nedojde, JAKÁ kravina to je), půl rudé hvězdy za tu zrzku Nicole (Kelly Reilly), o níž bych se fakt rád dozvěděl, jak nakonec v životě dopadla, když měla Biče v lochu (pokud to bylo na konci titulků, dozvím se to až z dyvydy, páč jsem musel jít čurat) a zbejvajíci rudá půlhvězda za Biglebowskiho, pardon, Sobchaka Johna Goodmana ve skvělý kreaci Bičova kámoše-dealera. Možná by se snesla ještě půlhvězda za letadlo s trupem DC-9, křídlem CRJ1000, interiérem MD-80 (nádherný 80's style) a supermoderním glasscockpitem v jednom, ale tu lze podle úhlu pohledu přidat i odebrat, takže nulička, že. !SPOILER! Byl tam na začátku fullfrontal, asi i opakovaný, ale já se soustředill na Biče (fakt). !KONEC SPOILERU! No a taky tam byly pěkný songy (celkem tři, myslím), ale za to se rudé hvězdy nedávají. Kolem a kolem, mít to lepší konec, tj. nějaký to cynický lived happily ever after, nebyl by to takovej adept na odpad, ale jako morální agitka to je protivný jak Forrest Bump. Pardon, Gump. Slabá dvouhvězda někde v Novosibirsku, tj. blyštivá na webových fotkách, ošuntělá ve skutečnosti. ()

mazadlo

Denzel Washington už je jakousi zárukou kvality a filmy ve kterých hraje vesměs nikdy nekončí špatně. Další záruka která mě vehnala do náručí tohoto filmu je jistě mistrovský režisér Robert Zemeckis. Jeho filmy ze mě udělali dospělého muže a není tedy divu, že jsem s očekáváním čekal co přijde s filmem LET. Ponechme stranou všechny ty absolutně dokonalé triky, kterých je Zemeckisův filmový vesmír plný. Letadlo ve vzduchu i s prima otočkou vypadá vážně dost skutečně ale je to jen kratičký výsek filmu protože celé je to vlastně o něčem jiném. A to Whipovi postavě, která má velké problémy s chlastem. Osobité ztvárnění tohoto problému doplňuje taky Lebowskeho parťák Goodman, který jako by si tu střihl krátké CAMEO z filmu Big Lebowski. Dohromady to funguje skvěle a příjemně vás to vtáhne do děje. Celé tahanice okolo neřízené střely Whipa dokonce zastíní celý problém padajícího letadla. A skutečně to tak má být neboť je film hlavně vyjádřením osudu pana pilota, který byť zachránil osudy 96 lidí je hlavně alkáč a feťák na pomezí lidské společnosti. Tedy přesněji na její naprosté hraně. A pokud k tomu můžu ještě něco dodat tak mě tento film skutečně přesvědčil, že život je sakra složitá věc a ne vždy jdou věci tak jak si přejeme. Ale je nutné se z nich nakonec poučit přestat sám sobě potažmo i okolí lhát. Těším se na další dílka dnes již legendárního Zemeckise - zdrobnělinu ve slově dílo jsem užil záměrně aby bylo jasno, že nemám hnědý kaťata hned jak přiběhne nějaký velký filmař s novým kouskem....i když...vlastně mám. ()

Prehry

Takové příjemné drama na klidné večery .. Pravdou je, že D. Washington mě vážně přesvědčil, že je alkoholik, to mu musím nechat - výborný herecký výkon. :) ()

janeke

absolútne uletene jedinečný príbeh, ktorý kombinuje dva odlišné žánre - a teda mohutnú drámu nešťastnej leteckej havárie a intímny exkurz do hlbín alkáčovej duše - zároveň ukazuje rôzne typy hrdinstva v jednej postave. tu je treba dodať že tú postavu zahral Denzel Washington úžasne, až ma z tých jeho ranných "opíc" rozbolela hlava. režijne vybrúsená vec, Zemeckis opäť ukázal, že je to pedant. ten záver bol fuj, "veľké gýčová americké srdce" sa nezaprie, škoda. napriek tomu pre mňa jeden z tých najpodarenejších snímkov tohto roka, preto plný počet.. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

Kdo si zalétá s Denzelem?

Kdo si zalétá s Denzelem?

29.09.2011

Robert Zemeckis konečně učinil rozhodnutí. Věděli jsme, že se po rozpačitých reakcích na své animované pokusy nakonec vrátí k „živé akci“. Byl spojován se spoustou projektů, ale nakonec definitivně… (více)

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011