Řbitov zviřátek

• USA Pet Sematary (více)

Doktor Louis Creed (Jason Clarke) se s manželkou a dvěma dětmi přestěhoval z velkoměsta na venkov, do velkého domu na kraji lesa. V něm se ukrývá hřbitov domácích mazlíčků, na kterém místní děti odnepaměti pohřbívají svá zvířata, ať už uhynula přirozeně, nebo se stala obětí rušné silnice protínající městečko. Zatímco lékař Louis se ke smrti staví pragmaticky jako k definitivnímu konci, jeho žena Rachel (Amy Seimetz) má po hrůzostrašných zážitcích z dětství s tématem smrti obrovské problémy a hlavně chce před „vědomím konečnosti“ chránit své děti. Když soused, Jud Crandall (John Lithgow), najde ležet u cesty mrtvého Churche, kocoura jejich dcery Ellie, rodiče najednou nevědí, co dceři říct. Je to právě Jud, kdo Louisovi prozradí, že když kocoura co nejdřív pohřbí na zvířecím hřbitově, nebudou jí muset říkat vůbec nic. Kocour se vrátí. Ale trochu jiný. Divočejší. Nebezpečnější. (Cinemart)

Untentrauer

brrr ještě teď mě mrazí. Ze začátku dobře provedený a dle předlohy přesný zpracování, ale jak je již běžné, tak se film ke konci mění k horšímu. Vzhledem k verzi z 1989 nemůžu dát víc...je to nepovedený remake, který prostě nepředčil starou verzi. ()

Gulde

Vcelku obstojný horor u kterého je poznat onen Kingův rukopis. Já osobně považuji horory, které dokáží diváka vystrašit jen prostřednictvím lekaček za znak nepříliš zdatného režiséra. Tady lekačky sice jsou, ale ne v nějak přehnaném množství a nestaví se jen na nich. Jsou tu ale pak i určité scény, které dokáží vytvořit ten správný nepříjemný pocit, který by měly kvalitní horory navozovat především. Navíc pokud (stejně jako já) neznáte knižní předlohu, dokáže Řbitov zvířátek i vcelku překvapit. (Cinema City Liberec, 13.4. 2019) ()

Wancohoff

pre mna dost sklamanie... film proste nema co ponuknut viac oproti filmu z 1989. ziadna inovacia, napad... digitalna macka to proste nezachrani... ()

winetach

Nie som priaznivec hororov, vyhýbam sa im veľkým oblúkom, takže okrem IT-a neviem porovnávať. Dočítal som sa, že by mal byť tento film nadpriemer vo svojom žánre - to ma len uistilo, že ak toto patrí medzi kvalitnejšie súčasné horory, nebudem strácať čas (a nervy) s ostatnými. Dejovo celkom zaujímavé, ale nedotiahnuté.. od Kinga by som čakal viac premakaný dej, lepšie gradovanie napätia, nie len prebytok lacných jump-scare-ou. Herecké výkony boli veľké pozitívum filmu -kocúr odpudivý a dievčatko dostatočne strašidelné. Film hodnotím na lepších 60%, malo to svoje svetlé momenty. ()

Flopik

Predlohu som nevidel a ani som nevedel vôbec čo čakať, možno preto sa mi to páčilo. Atmosféra skvelá, príbeh super akurát to mohlo byť dlhšie a rád by som sa dozvedel viac o tom Čo je v tej pôde, vďaka čomu sú živý a čo sa tam vlastne deje.Ale inak poteší pár lakačiek, je to celkom drsné a napínavé.Postavy zahraté dobre.Za mňa 4* mne sa to páčilo. ()

bozka10

Ďalší odflaknuty remake,ktorý je presne taky isty ako stara verzia,absolutne žiadna pridaná hodnota atmosféra v klasickej verzii bola myslym este lepsia,úplne zbytočný film. ()

petikacka

Tak tohle je oproti původnímu filmu, opravdu jiný kafe...Podotýkám, že knihu jsem nečetla...Původní film jsem zhlédla, abych měla představu o co jde a vyplatilo se...Je to plnohodnotný horor s psychologickými přesahy což mám u tohoto žánru velmi ráda...Jo, člověk si opravdu nemá hrát na Boha, fuck se to nevyplácí...Za mě 85% ()

Janko_Vlyrd

Pet Sematary je ten typ horou, ktorému by ste za obsadenie a atmosféru udelili bez problémov 4 hviezdy, ale v momente, keď od druhej polovice nastúpi chovanie postáv v dome, zrazí sa na 2 hviezdy a jeho tempo prestane dávať zmysel (problém zbaviť sa "obyčajného" kocúra pre troch ľudí je snáď zlý vtip). A potom príde finále, kedy čakáte aspoň jeden nepredvídateľný, či originálny moment. Nedočkáte sa. Skôr neviete, či sa máte tešiť, alebo vôbec čakať nejaké pokračovanie. Byť hutnejšieho a viac gore záveru, snímka by si hodnotenie vyrovnala na 4 hviezdy. Clarke a Seimetz ok. ()

j0nathan

Řekl bych, že je film celkem slušně natočenej a Jason Clarke, ačkoliv ho moc nemusím, se na roli Louise hodil. Nicméně mi přišlo, že to bylo takové hrcprc a tvůrci úplně vynechali nějaké budování hororové atmosféry, která filmu fakt chybí. . ()

Hernycztek

Jakožto nečtenář vítám každou filmovou verzi Kingových knih, no Pet Sematary je nejspíš první horor, kde si vůbec nejsem jistý hodnocením. Kolísá to mezi průměrem až sto procenty a asi bude dost záležet na v kusu diváka, a především na jeho očekáváních, která u mě, kvůli R ratingu, nebyla malá. Popravdě jsem myslel, že sleduju mainstreamové PG-13. Lekaček se pár našlo, ale byly zatraceně slabé, krve jsme se dočkali v omezeném množství a za zmínku tak stojí pouze jedna hodně pěkně namaskovaná postava. Casting se povedl u všech zúčastněných a byla vychytaná i racionalita v jejich jednání, což je vždycky velké plus. Samotné finále je překvapující a atmosféricky správně hororové. Nakonec je to u mě pouze lepší průměr, ačkoliv je to téměř bez chyb a je tu obsaženo všechno, co v tomto subžánru má být. Jenomže jakožto hororový fanatik už mám něco nakoukáno a tady nebyla žádná památná scéna, která by se, na delší čas, vryla zkušenému divákovi do paměti. Každopádně je to dobře sledovatelné, především pro již zmíněné mainstream publikum, kterému se to určitě zavděčí. ()

JM87

Knížku jsem nečetl, ale film se mi fakt líbil a to nízký hodnocení popravdě moc nechápu. Mělo to pro mě tři základní klady: 1/ Super atmosféra. Mix denních a nočních scén + prostory za hřbitovem byly super. Jason Clarke byl jako hlavní hrdina super a po hrozně dlouhé době mi přišlo, že koukám na film, kde se fakt cítím občas napjatej a bojím se, že se leknu nebo se fakt nečekaně leknu. Za mě 90% :) ()

TheSpearCZ

Film z osmdesátek ani knihu od Kinga jsem neviděl a nečetl, takže to tu nebudu porovnávat, ale po velice dlouhé době se nám tu objevil mainstream horor, který je originální a má takřka vše, co od kvalitního hororu očekávám. Líbí se mi na tom hlavně to, že se nejedná o čistou duchařinu, ale spíše se sází na lekačky (pár povedených se tu najde) a když do toho připočtu i nějaké to gore (Achillova šlacha s vykukujícím mozkem jsou top) a atmosféru celého (h)řbitova, tak si na tyhle aspekty nemůžu vlastně vůbec stěžovat. Herecky je to poskládané také dobře, jen jediné co vadí je nudnější druhá polovina filmu, kde mi přišlo, že se to vlastně celé tak nějak úplně zbytečně protahuje i vzhledem k už tak krátké stopáži, ale jsem schopen tohle přehlédnout. Jeden z těch lepších tohoto roku. PS. A ta sestra s deformovanou páteří... udělat o ní horor, moc prosím. Čisté 4* ()

Illy

Lehce nadprůměrné zpracování jedné z nejznámějších knížek krále Kinga. Revenantní Ellie byla slušně creepy, atmoška slušná a uteklo to jak voda. Good. ()

zdenur

Dobré, což jsem ani nečekal, hodně dobré. Už původní zpracování se mi dost líbilo a modernější háv mu ostudu určitě neudělá. Obzvlášť pozitivně hodnotím tísnivou a znepokojivou atmosféru. ()

Mona-Lisa

Čistý průměr. Nemůžu snímku odpárat posledních 20 minut nadupaných akcí, hnusárnama a kvalitních lekaček. Ale stejně tak mu neodpustím první dvě třetiny stopáže, které vůbec nepřinesly kingovskou atmosféru a kouzlo, i přesto, že spousta vět bylo slovo od slova z knihy. Prostě to nebylo ono a u knížky, kterou tímto tisíckrát doporučuji, jsem se bála mnohem víc. ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

26.02.2021

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018