Řbitov zviřátek

• USA Pet Sematary (více)

Doktor Louis Creed (Jason Clarke) se s manželkou a dvěma dětmi přestěhoval z velkoměsta na venkov, do velkého domu na kraji lesa. V něm se ukrývá hřbitov domácích mazlíčků, na kterém místní děti odnepaměti pohřbívají svá zvířata, ať už uhynula přirozeně, nebo se stala obětí rušné silnice protínající městečko. Zatímco lékař Louis se ke smrti staví pragmaticky jako k definitivnímu konci, jeho žena Rachel (Amy Seimetz) má po hrůzostrašných zážitcích z dětství s tématem smrti obrovské problémy a hlavně chce před „vědomím konečnosti“ chránit své děti. Když soused, Jud Crandall (John Lithgow), najde ležet u cesty mrtvého Churche, kocoura jejich dcery Ellie, rodiče najednou nevědí, co dceři říct. Je to právě Jud, kdo Louisovi prozradí, že když kocoura co nejdřív pohřbí na zvířecím hřbitově, nebudou jí muset říkat vůbec nic. Kocour se vrátí. Ale trochu jiný. Divočejší. Nebezpečnější. (Cinemart)

montelie

Objektivně je to vlastně na hvězdy maximálně čtyři. Ukázalo se ale, že dám li hvězd pět, film se dostane mezi červené vyvolence a já, opojen svou mocí, jsem mu to dopřál... Hmmm, tak film je v modrejch i s mou pětihvězdou, tak už důvod nadhodnocovat pominul. ()

halberdier

Knižní předlohu jsem četl a zařadil bych ji mezi ty lepší mistrovy díla, stejně tak se mně celkem líbil i původní snímek z 1989. Remake Pet Sematary se snaží svézt na obřím úspěchu filmového It a ukázat, že adaptace Stephena Kinga teď táhnou (Temná věž to však nepotvrdila). Výsledek je tak napůl cesty, kvalit loňského It nedosahuje, ale určitě patří mezi ty lepší Kingovy adaptace. Ten kdo viděl původní film, nebude asi zas tak překvapený, nový Řbitov zviřatek je spíš uspůzobený dnešnímu publiku, přidal oproti předloze několik změň, které jsou většinou ve prospěchu věci. Obsahuje pár slušně napínavých scén, má místy hutnou atmosféru, ale naopak má i pár laciných lekaček tak typických pro dnešní mainstreamové horrory. Takovou díru do světa jako To nový Řbitov zviřatek neudělá, ale jde a poctivou, lehce nadprůměrnou horrorvou jednohubku. (7/10) ()

Birter

První půlka se mi i docela líbila. Byl to průměr a příběh Kingovy klasiky udržel režiséry od strojeného hororového scénáře, a ti si nechali jen vynucené lekačky, jako v každém soudobém hororu. Původní šmrncovní adaptaci z osmdesátých let se ale tento film nemohl ani rovnat. John Lithgow do role Juda Crandalla nepřinesl ono tajemno, protože...no Lithgow vypadá v čemkoli jako medvídek. Konec to ale celé pokazil a původní svižné finále bylo nahrazeno trapnou a zdlouhavou bitkou... ()

Emperor1

Tak trochu jiný Řbitov zviřátek, než na jaký jsme zvyklí ... ani mi tak nevadily ty scénáristické změny oproti knižní předloze či předchozímu filmovému zpracování, to bylo nakonec docela osvěžující, ale celé to překotné vyprávění mi přišlo takové nemastné neslané a chaotické, kdo četl knížku, nebo viděl film z devětaosmdesátého, musí uznat, že kromě hlavního tématu na tom nebylo nic typicky kingovského, žádné mrazení v zádech, žádná postupně budovaná atmosféra ... chyběla mi tu spousta věcí, spíše detailů, které by mi rodinu trochu přiblížily, postavy byli jako roboti, Jud z knížky (jakož i ten v podání charismatického Freda Gwynnea) mi byl mnohem více sympatický, lidský, a chudák Church, jehož role pro mě byla v celém příběhu skoro nejpodstatnější, hlavně kvůli temnotě, která prostoupí milovaného kocourka a promění jej v odpudivé démonické stvoření, tady vypadá jen jako mokrá nasraná kočka. A to nemluvím o absenci Judovy manželky, pečlivější vylíčení vztahu mezi Luisem a rodiči jeho manželky či Luisovy pochyby a vnitřní boj (tady mu prostě bylo hned jasné, že Ellie půjde znovu pod drn, jaký sraní s tím) ... Myslím, že pro většinu Kingových fanoušků, kteří četli (nejen tuto) knížku, bude film menším nebo větším zklamáním, pro mě spíše větším ... ()

Astonko

Ešte sa mi nestalo, že by som sa pri filme nudil a bál zároveň. Nemyslím si však, že je to dobre. Oceňujem, že sa režisérom podarilo vytvoriť strašidelnú atmosféru a ustrážiť logiku deja (aj keď to je skôr zásluhou Stephena Kinga), čím sa vyhli najväčším problémom súčasných hororov, v polovici snímku som sa už však nevedel dočkať konca, a to aj počas jumpscarov. 5.5/10 ()

Retrostalker

Po kvalitnom remake-u IT (2017) prichádza nudná životopisná dráma bez strachu a lakačiek za použitia Disney's Gore efektov vhodná skôr do televízie ako do kina... Škoda,čakal som viac! ()

Danny Nolander

Zvláštní počin... Na jednu stranu se mi film líbil. Námět je dle mého názoru naprosto v pohodě, výběr lokací je trefa do černého, a celá vizuální stránka je perfektně zvládnutá - převážně místa v lese jsou krásně nasnímaná a kolórovaná! Velkým problémem tohoto hororu ale je, že se nejedná o nijak zvlášť strašidelný film. Celé je to postavené pouze na tzv. jump scarech, takže jsem se maximálně párkrát lekl (a to spíše výkřiků divaček, které seděly za mnou, než toho, co se ve filmu odehrálo). I tak byly tyto jump scary pořád na jedno brdo. Jednak byly pokaždé velmi předvídatelné, a druhak byly jen založené na tom, že vám tvůrci do tichých a klidných momentů naservírovali na kratičký moment ohlušující rámus a nějakou tu zrůdičku. Nicméně chápu, je to fungující vzorec, který lidi prostě baví... Nebýt tohoto neustále se opakujícího prvku, a v některých sférách rozpadajícího se filmu, byl bych úplně maximálně spokojený. Herecké výkony, prostředí a celá ta myšlenka mě svým způsobem bavila, ale bohužel v této podobě mě to úplně neuchvátilo... ()

Ace.A.T.L.

Herdek a já se na to tak těšil... Tady bohužel opět a zase platí, že do traileru použili ty nejlepší scény a tu omáčku nechali na film. Tudíž už tam neni žádný překvápko. Osobně si myslím, že film z roku 1989 byl lepší. Neni to úplně marný, ale žádná hitparáda se taky nekonala. Viděl jsem a můžu říct, že si to znova jen tak nepustím, protože mě to opravdu nenadchlo. Horor to je, Kingovka taky, ale to kouzlo prvníh filmu to opravdu nemá. Za mě slabší 3* a pro lidi neznající původní film DOPORUČUJU ()

Jenn

Chybělo mi sice trochu víc informací o tom tajemným místě, ale jinak sem poměrně spokojená. Vyděšená a spokojená. Mimochodem písnička u titulků je dost chytlavá. A s textem docela souhlasim. ()

Katjushkator

Jednoznačné zklamání. Nepopírám, že miluji knižní předlohu. Byla to moje první knížka od krále hororu a po 10 letech jsem si ji musela přečíst znovu. Kde jen začít, Clarke vypadá jako upocený zombie od začátku. Jude je nesympatický, nerudný dědek, Rachel je blázen poznamenaný utrpením své sestry, ze které tvůrci udělaly démonickou zrůdu, která nedělá nic jiného, než že padá a vykukuje z výtahu na jídlo. Ellie a Gage jsou klasické děti ke kterým jsem si nevytvořila vztah a jejich skon ve mě nezanechal nic. Pascow mě po pravdě rozčiloval už v knize a ve filmu se na tom nic nezměnilo. Kniha je mistrovské dílo, film je plytká slátanina bez atmosféry.Hvězda za skvělý plakát a za píseň u titulků, toť vše. ()

Saxos

Jedna z nejlepších knih Stephen Kinga a filmařům se docela zdařilo poprat se s filmem. Mrzí mě, že finále jsem měl načtené. Kino samozřejmě hvězdu přidává. ()

Legie

Opět se ukázalo, že točit remake Kingova filmu je blbost. Neviděl jsem zatím nic co by bylo lepší než originál (resp. první filmové zpracování). Osvícení, Hřbitov zvířátek, Salems Lot, Carrie, To, ... Víc krve nebo efektů ještě neznamenají, že je příběh lepší. ()

Zeralt

Říkal sem si, že na takový film do kina prostě musím jít a nebyla to chyba. Více než slušně zpracovaný snímek podle předlohy Kinga s vynikajícími herci a obdivuhodnou atmosférou. Do psané podoby sem byl naprosto pohlcen, tudíž sem se obával že u filmu budu zklamán, ale naopak, byl sem příjemně překvapen jakou si dali práci s detaily a nemůžu dát jinak než 4 **** ()

LukasDope

"Horor", kde Vás vícekrát vystraší projíždějící kamion, pojednává o tajemném místě, které Vás vrátí z5 a nutí živé jakýmkoliv způsobem podepsat krví smlouvu na dobu neurčitou. Klasický pomalý rozjezd do filmu zlepšuje pouze Amy, která ve filmu exceluje se svým výkonem a silné momenty filmu zahrála, tak jak by si každý představoval. Jenže to je tak vše co bych o filmu mohl říct v kladných slovech. Přestěhujeme se na konec lesa, najdeme tajemné místo, které ve filmu dokonce nemá skoro význam, přelezeme kopu chrastí a dvacet minut zachraňujeme zvíře v tajemném lese se sousedem, hrůzostrašná minulost herečky, která měla za úkol "srašit" a v neposlední řadě špatný konec filmu. To jsou všechno hrozně zajímavé, klasické a nelogické části filmů, které jsem dost dobře nepochopil. Třeba bych hodnotil jinak po přečtení knihy a opravdu v to moc doufám. Zamě2apětatřicet% ()

Kushina

Místy zajímavý a lekavý horor, mrtvá sestra ze vzpomínek té strašidelné atmosféře neskutečně pomáhala a vložila příběh do větší hororové hloubky. Do doby, než zemřela dcera měl horor vysokou kvalitu a dost mě bavil, bohužel jak bývá zvykem, tak posledních 20-30 minut je u hororů kritických a u Řbitovu zvířátek dvojnásob. Dokud to působilo mysteriozně a lehce hororově, tak to bylo skvělé, ale jak umřel dcera, tak získal film hodně na trpkosti, což by samo o sobě nevadilo, ale když se ji šílený otec rozhodl oživit a rozpoutat tím masakr, tak to už bylo hodně přes čárů. A horor končící tím, že dcera která zabila matku, matka která zabila otce, tak všichni 3 pomatení zombie si jdou pro bezbranné dítě do auta, aby ho také zabili. Nic proti, ale horory, kde se zabíjí děti, vyhraje zlo a nikdo nepřežije jsou pro mě už dost trapné a jen díky tomu mi to znechutilo celý potenciál filmu. Ačkoliv herci byli skvělý, kamera byla skvělá, napětí zprvu bylo také skvělé, tak scénárista měl prostě trošku moc LSD a přehnal to. Rozhodně 100% ode mě má song, který mě na konci naprosto dostal. Škoda, z původních 70-75% co bych dal, tak dávám jen 55% ()

rigby

Upřímně, čekal jsem trochu víc. Hodně podprůměrný film, slaboduchý příběh, povrchní ztvárnění jinak zajímavé zápletky, vlastně jsem se po celou dobu nudil, než abych se bavil. Knižní předlohu neznám, ale i tak mi bylo jasné, jak to skončí. Radost mi udělala až závěrečná písnička. ()

Thug_Leo

Shlednutý tento snímek i počin z 1989. V čem je starší lepší? Mimo přiznání Judovi viny(způsobeno dnešní dobou kdy je lepší svalit vinu na ostatní a projde mi to) v ničem. Herecké výkony oproti 20let stré variantě lepší. Přecijen ta sladká holčička je je pekelné stvoření... J.Clarke patří mezi top herce v mezích thrilleru a jeho chladný pohled je parádní. V původním zpracovaní není ani _Jude zpracován jako přítel Creedů, ale spíše jako vyšinutýsoused což protiřečí tomu proč by měl doktor lézt kamsi do bažin, aby pohřibil toho a tu.... Lidi potřebují na co nadávat a remake je často cílem. Chyba, 1989 verze nenabízí nic jiného/nového krom úsměvných vizuálů, zatímco tohle ti řekne vše bez kaše :) ()

veverysiak

Použijem osvedčenú a aj v tomto prípade často použitú muštru - knihu som nečítal, staršiu verziu som kukol znova pred novou a dáko extra ma po rokoch nezaujala, nová ma celkom prekvapila, zápletky sú vystavané podstatne inak, má oveľa lepší hororový look, podarenejších aktérov, viac naturalizmu, jediný prvok v starej verzii sa mi pozdával viac, a síce prebudený zasran bol mrazivejší ako zasvinená malá baletka, takže 65%. ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

26.02.2021

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018