Žít v Zemi Barbie znamená být dokonalou bytostí na dokonalém místě. Pokud tedy nemáte úplnou existenciální krizi. Nebo jste Ken. (Vertical Entertainment)

Diskuze

Moogwi

Moogwi (hodnocení, recenze)

Tady se to nějak rozjelo :D může mi někdo v kostce shrnout, o čem se tady hádáte? nechce se mi to všechno pročítat :D přispěju svou troškou do mlýna :D

dr.horrible

Ako išla štatistika v škôlke? Už si zistil, že v opere sa spieva a v balete sa tancuje či stále nejako si na to nedozrel?

Relativizací :
Obecně se soudí že se hlásí cca. 5%, (obecne vycucané z prsta)
To by znamenalo základní matematikou 680 denně, denně
odpovídal, jedná se o 250 000 ročně.
250 000 * 50 rokov = 12500000
12500000 / 5 000 000 = 2,5. Takže každá žena v ČR je minimálne znásilnená dva krát za svoj život a kým prosím ťa? Si len blázon veriaci na nejakú agendu čo napíše obecne tam započíta false reporty, znásilnených mužov a priráta niekde z prsta vycucanú štatistiku, že len 5 percent sa reportne :D Takže vlastne doslova shaminguješ mužov dúfam teda, že prikladáš aj ruku k dielu po nociach, lebo inak to nemajú muži čo pracujú od nevidím do nevidím, alebo prídu v noci za rodinou a dajú si jedno pivo ani stíhať takto ženy ničiť. Si nebezpečný jedinec pre ktorého sa bude muž báť vyjsť von v noci, že čo ak ho žena nedá na súd, že ide dva metre za ňou má ísť 3. Pre ochranu žien by si bral určite všetky práva mužom a čo je horšie len trepeš, ale dalo sa to čakať, keď je niekto len zasiahnutý agendou tak pre neho je 5 percent asi len reportnutých vlastne štatistika s ktorou to celé vynásobí :D.

na příspěvěk reagoval PetrPan

mm13 (hodnocení, recenze)

Hees

Dožadoval som sa odpovedí, nie pozornosti, ty trapko. Ale inak pravda, že keď som tie odpovede od teba konečne dostal, tak som si povedal, že som to mal radšej nechať tak... No nič, aspoň, že teraz je už všetko jasné.

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Hees

Relativizací znásilnění to pro mě končí, promiň. Věř si čemu chceš, ale tenhle problém je hodně rozšířený a lidi před tím jen a pouze zavírají oči. Znásilnění je totiž i to, když s nějakou ženou chvíli randíš, ona ti na to řekne ne a ty to stejně uděláš. Ne jenom znásilnění ve smyslu "vyskočím na ni z keře". Udělalo se mi z tvého příspěvku až špatně. Promiň. Byla to fajn diskuze, ale tohle je teda síla.

mm13

Kámo ty len potrebuješ pozornosť, keď som ti ju nedal tak si mne vypisoval 5 správ tých istých dokola. Ak potrebuješ pozornosť a socializáciu nájdi si frajerku, alebo niečo snáď to nechceš odo mňa čo s tebou nič nemám.

na příspěvěk reagoval mm13

dr.horrible

Ty si decko čo nemá vyštudovanú štatistiku a nerozumie sa jej nedal si ani jeden argument a ani na jednu otázku o muzikáloch, balete a opere si mi neodpovedal. Tak čo sa budem tebou zaoberať, keď si neznalý a nemáš za sebou žiadne skúsenosti a chodíš spať do školy, aby si ešte len pil mliečko. Argumentácia väčšinou všetci je tak hlúpa, lebo aj vo väčšine môže mať jeden človek pravdu štatisticky, že nechápem, že ju stále používaš asi aby si sa necítil sám, lebo si ešte nedorástol na chlapa, ktorý si stojí za svojím názorom potrebuješ za sebou mať viac ľudí. To je normálne ja nepotrebujem viac ľudí mať za sebou a nezaujíma ma väčšina mňa totiž zaujíma len pravda a tu ty nehľadáš, lebo spochybňuješ detsky všetko aj moje štatistiky tak načo sa tebou zaoberať.

Darth_AK

Tak sú to fantazmagórie a domnienky čo si napísal a to je mi celkom ľúto, lebo sa s tebou dalo normálne diskutovať doteraz. Sám si si upravil štatistiky tak, že keď stretneš ženy tak každá bola niekoľko krát znásilnená a keď niektoré 0x čo je normálne tak iné aj 10x prosím si to prepočítaj ja som si to prepočítal a nie je to reálne a to sa nesnažím zľahčovať tento problém, ale ja neviem kto by toto na ženách stíhal páchať prosím ťa, veď to tu v diskusii musíme robiť teda všetci muži, aby sa toto mohlo diať a ja fakt nepoznám nikoho, kto by také zverstvá páchal. Ak sú muži aj usvedčený a tým znižuješ možnosti, aby sa to dialo tak to skoro vychádza, že každý muž toto raz za život musí urobiť. Nebudem ti tu dávať prepočty ale daj si 50 rokov, že je žena aktívna 5 mil žien atď. Horšie je, že ty tomuto začneš aj veriť a podľa toho začneš nenávidieť mužov, že každý sme násilník podľa týchto štatistík. Zabudol si zarátať falošné obvinenia, ktoré sú veľký problém, lebo muž, ktorému sa toto stane je doslova vymazaný zo života ešte pred súdom a fakt to je nereálne snáď to sám uznáš.

Nesúhlasím ani s prvým odstvavcom, lebo toto domáce násilie je najčastejšie v takej fázy, že si obaja robia hodne zle a teda vôbec neplatí obecné pravidlo, že len jeden človek je agresor, ale tak mužská väčšia sila je nesporná a keď tam je napísane niečo pod čiarou tak to je samozrejme pravda, len násilie páchané na mužoch sa zľahčuje a tak isto ak si tam nemal pod tým napísané, že ženy keďže sú slabšie používajú častokrát predmety tak si to pozri. Tu ide skôr o to, že muž nemá možnosť úniku z domáceho násilia nemôže zobrať deti a to je zaujímavý paradox, lebo ak je to opačne tak žena vlastne svoje deti neunesie. Takže situácia kedy týra žena deti sa vlastne nedá vyriešiť nijak inak len únosom detí mužom a by ma zaujímalo v akom svete je to únos, keď sú to jeho deti a ich chráni. Vidíš ten nepomer? A takých nepomerov je veľa a ty vidíš len svoje a toto čo som povedal je nepomer vytvorený spoločenským vnímaním ťažko bude niekde v zákone napísané že ak sa stane jedno je to ok ak druhé nie je to ok podľa pohlavia.

Menštruáciu mám prečo riešiť ? Tam je príliš veľa faktorov, niektoré ženy majú fakt zlú, Že sú vyradené iné nie a keď to príroda zariadila a ženy to tak bohužiaľ majú tak mne je to ľúto, ale s tým sa nedá nič robiť. Ženské obecné postavenie v spoločnosti by to ovplyvňovať nemalo a ani ich pracovný výkon však koľko môžu ženy maximálne zdvíhať v práci zopár kg oproti mužom aj pre ich fyzické dispozície, tak je to nevýhoda vyvážená inými vecami v spoločnosti a tých je nesporne veľa.

Joj, ale ja nechcem písať také dlhé príspevky z druhej strany ak ty nevidíš pohŕdanie mužmi, ktoré si robia muži navzájom aj ženy mužom na základe statusu, keď u ženy vôbec nezáleží čo robí ak je pekná môže si nájsť jadrového fyzika aj žena za pokladňou, ale v poriadku. Zjednoduším to ak sa pozrieš po internete všade možne začni hľadať pohŕdanie mužmi tak napríklad maličký soplík a umiera, robiť si srandu s mužov za vzhľad je prípustné zo žien nie atď  je toho veľa :).

Čo musí robiť muž aj keď nechce :) toho je celkom dosť, ale v prípade vojny má muž povinnosť narukovať a samozrejme, ženy majú ich silu ďaleko nižšiu, ale čo tak ich draftovať všetky tiež do nejakých iných pozícii na fronte nech to je rovnomerné no nie? Argumentácia a kto bude rodiť deti je zbytočná, lebo planéta je premnožená :) ľudí je dosť a chceme predsa rovnosť a vlastne každý tu predsa hovorí o rovnosti nie? Ďalej muž musí platiť alimenty na dieťa čo jednoznačne povedal, že nechce nemôže sa xy krát rozhodnúť, že nechce dieťa ako sa môže žena rozhodnúť niekoľkokrát ...Jedna tabletka, kondóm, ďalšia tabletka, prerušenie tehotenstva, adopcia a ešte keď chce môže dať dieťa vychovávať mužovi. Xy príležitostí s tým niečo urobiť a samozrejme, že ja nehovorím, že má kecať muž do rozhodnutia ženy, ale keby povie, že dieťa nechce tak by mal právo aj on mať zákonné možnosti neplatiť a nech sa žena rozhodne potom ako chce to je rovnoprávnosť, ale tak ženy majú veci, ktoré sa im hodia veď aj si treba zistiť prečo muži mali skôr volebné právo bolo to preto, aby si zvolili politikov ktorým veria a tí ich poslali len v nevyhnutnom prípade do boja, kde z nejakou povinnosťou prichádza odmena s možnosťami, ženy žiadne povinnosti nemajú len práva a podľa toho to tak aj vyzerá tá nerovnosť, kedy muži štatisticky zomierajú a majú ťažké zranenia v 97 percentách prípadov oproti 3 percentám žien a nemyslím si, že argumentovať možnosťou voľby zamestnania, keď proste niekto musí postaviť cestu je zdravé. Mne nastavenie tejto spoločnosti takto vyhovuje, nechcem brať práva ženám žiadne, alebo pridávať, aby bolo jasné len som okomentoval tak ako to je.

na příspěvěk reagoval Darth_AK

mm13 (hodnocení, recenze)

Hees

Ty si z nás celý čas robíš piču a my sme ti naleteli, ahej? Pretože to nemôžeš myslieť vážne, nemôžeš byť skutočný. Vysoko prešikávaš najväčších trollov celej CSFD histórie.

na příspěvěk reagoval Hees, dr.horrible

myslel som si. 🤣

vieš, preto sa ti tu všetci smejú. ty sa hádaš o veciach, ktoré nie sú otázkou názoru. preto pôsobíš tak detsky. dostaneš argumentačný preplesk zo všetkých strán a ešte sa tváriš nadradene. 🤷‍♂️🥹😄

dr.horrible

Ja už ti priestor nedám :) toto je moje územie a už priestor stačil pre niekoho kto nemá vyštudovanú štatistiku ako ja a očividne máš 0 argumenty.

na příspěvěk reagoval dr.horrible, mm13

prkalil

prkalil (hodnocení, recenze)

Znovu si dovolím doporučit velmi důkladnou knihu Silvie Lauder V pasti pohlaví, kde se čtenář dozví jak na tom jsme nejen v Česku. Včetně spousty statistik (vše ozdrojováno).

Teď zrovna čtu kapitolu o #MeToo, kde autorka nejen pečlivě vyautuje všechny pomluvy, které se u nás na něj nalepily, ale uvádí např. i pár detailů o Weinsteinovi, o nichž jsem neměla tušení. Věděli jste např., že do dvou hlavních ženských rolí Pána prstenů zvažoval Jackson Miru Sorvino a Ashley Judd? I o to se Weinstein postaral, aby se jim pomstil. Nebo jaké s ním měla problémy Salma Hayek se svým vysněným filmem o Fridě Kahlo? Ale v knize je i mnoho příkladů nehvězdných obětí.

ibeh

ibeh (hodnocení, recenze)

Darth_AK

A přidej k tomu i mnohdy týden a víc často nepříjemného PMS, což je tedy většinou problém i pro muže :D

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Darth_AK

Jasněji to už ani nešlo napsat. A to jsi ještě nemluvil ani o sexuálním obtěžování, s kterým muži nemají prakticky problém žádný, za to u žen to je i dneska heuveritelne rozšířené, že ho zažije myslím snad každá třetí.

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Hees

Tak jsem si najel na ty tvoje výzkumy, abych to měl podložené. Oficiální statistiky tvrdí, že je to jedna žena ze 3, a jeden muž ze 4, tj. 33 vs. 25 %. K tomu bývá (minimálně na oficiálních stránkách) jasná poznámka, že nejde srovnávat domácí násilí kdy tě bije žena, a kdy tě bije muž, protože je něco nesrovnatelně jiného, když ti nafackuje doma manželka a když ji ty skoro ubiješ k smrti. To celé je ještě podloženo zpětnou statistikou, že co se týče počtu vražd expartnerů či jejich stalkování, tak muži vítězí s téměř 80% nad ženami. Takže nevím no, možná jsem se cítil argumentačně dokonce hůř, než jsem si přečetl tyhle statistiky.

Muži jsou častěji napadáni venku. Je to docela šok no. Chodí chlastat do hospod, potulují se venku sami častěji, vyvolávají víc konflikty :). Opravdu zajímavá statistika k domácímu násilí. Já mám taky takovou statistiku z "venku". V ČR je každý den nahlášeno 34 znásilnění (v průměru) a to jsou jen ty nahlášený. Obecně se soudí že se hlásí cca. 5%. To by znamenalo základní matematikou 680 denně. Docela síla, že? Hádám že za to si žena může sama kvůli tomu jak se oblíká nebo tak něco :))).  Říct že je to malé promile žen, je výsměch. Pokud by počet 680 denně odpovídal, jedná se o 250 000 ročně, i kdyby to bylo opakovaně, už se jedná o značné číslo, se kterým se těžko muži mohou nějak porovnávat, protože je těžko někdo sexuálně zneužije. A budu teď mluvit za sebe když řeknu, že bych určitě radši dostal pár do držky, než abych do konce života musel vzpomínat na to, jak se do mě snaží dostat úplně neznámej borec.

Jinak zase, bavíme se o tom, že to mají ženy těžší, a ty řekneš že to nemají těžší, protože menstruaci nezařídili muži, ale tak můj argument ani nestál. Zkus mít prostě 5 dní v měsíci opravdu silný bolesti břicha, nebo - nevím jestli jsi na sobě měl ten "stroj co simuluje menstruaci", ale věř mi že to opravdu není příjemný zážitek :D.

Jo a rád si poslechnu ty případy pohrdání muži, nebo to co musíme dělat, i když nechceme oproti ženám. :)

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, ibeh, Hees, PetrPan

Hees

ale trochu priestoru ti ešte dám 🙃

vidíš? opäť robíš to, čo som spomenul na začiatku. za a) nulové logické uvažovanie.

za b) ignorovanie všetkých okolo, ktorí na to upozorňujú.

za c) ignorácia relevantných argumentov.

ale skúsim to ešte raz, nakoľko už to musí byť trápne aj tebe samému.

skús prosím zareagovať na tento argument a zareaguj k veci a neodvolávaj sa na invektíva:

dôkaz toho, že muzikály sú pre ženy má dokazovať, že je cielený a vytváraný pre ženského diváka. tj. nie, že sa na jeho tvorbe ženy podielajú.

tvoja logika: ženy rady tancujú. striptíz je tanec. striptíz je určený pre ženy.

díky za odpoveď, teším sa na reakciu k veci, nie štatistiky o tanečníkoch. 🤗

🤷‍♂️

jj. ale dneska mu už toľko priestoru nedám. chcel som si len pripomenúť staré časy, keď sme sa s takými primitívmi hádali celé dni 🙂

Uživatel Real Tom Hardy smazal svůj příspěvek.

TheDarKnig

Myslím si, že sa to volá sebaobrana :) čiže ak ma niekto napadne môžem rovnakou silou, alebo tak aby som ho odzbrojil tak áno môžem.
Už som vyhral nemusím skúšať, alebo spochybni sebaobranu nejakou relevantnou štúdiou, že je to zakázané proti ľudom čo majú dr.horrible nick :D.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Hees

Aha, takže to, že to dělal on, znamená, že ty to můžeš taky a nikdo na to nepoukáže...

Zkoušej dále :)

TheDarKnig

Prvé hodnotenie mám v roku 2008 :) takže som sa ešte vrátil v čase, aby som niečo hodnotil :D

Tu máš jeho výroky :
 1. kámo, ty si strašne nudný retard. 2. nie si ty AI? 3. len potom sa nečuduj, že ťa tu majú všetci za retarda 4. jak, že ne? žena neni rebro? :D 5. mne to príde skorej smutné :D (skorej slovo a argumentuje gramatikou úsmevné) 6.  ešte ti za ten výplod chýba hashtag free top g 7. a aké berieš lieky na predpis? 8. super, bude sranda. nové zvieratko ☺️...

Easy :) skúšaj ďalej nabudúce

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

Netflix ruší plány na Snyderovu zombie ságu

Netflix ruší plány na Snyderovu zombie ságu

16.08.2024

Zack Snyder (Muž z oceli) se poslední dobou vehementně snaží dokázat, že stále patří mezi talentované režiséry, nikoliv mezi do sebe zahleděné autory, kteří neví, kdy přestat. Po kontroverzní a… (více)

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování