Žít v Zemi Barbie znamená být dokonalou bytostí na dokonalém místě. Pokud tedy nemáte úplnou existenciální krizi. Nebo jste Ken. (Vertical Entertainment)

bigjames

Tak spolu s Rye Lane pro mě zatím překvapení roku. Ne že bych od Barbie nic nečekal, ale byl jsem lehce opatrný a zároveň díky povedené kampani docela natěšený. Ryan Gosling zábavný jako nikdy dřív, Margot samozřejmě super a celé to mělo takový občas trochu abstraktně zvláštní, ale veskrze pozitivní vibe. Obsazení vedlejších rolí také velice povedené (zejména Will Ferrell). Téma feminismu, rovnoprávnosti atd. rozhodně není zpracováno jednostranně a naopak se snaží o komplexní pohled na věc z různých úhlů pohledu, jakkoli je to ve 114 minutách možné. Některé scény slavnostních projevů či ne úplně povedených dialogů sice lehce narušují tu téměř dokonalou flow, na které si film ujíždí, ale to jsou naštěstí jen maličkosti. Greta Gerwig natočila hodně solidní snímek. A pokud se člověku podaří se na tu vlnu naladit a užít si to, tak může odcházet z kina zpět do reálného s věta a říct si: "I Am Kenough". ()

AgnesDee

Barbie je velmi zajímavý snímek. Na jednu stranu je strašně kreativní - vizuálem odděluje Barbieland od reálného světa, vyhrává si s barvami, kostýmy, hudbou atd. Na druhou stranu je to spíše existenciální drama o tom, jakou roli mají ženy a muži ve společnosti. Oba světy jsou si vlastně protipóly, mají svoje problémy, které si nahlas uvědomují, ale ve výsledku se oba odmítají jakýmkoli způsobem změnit. A i když na konci filmu dojde k jakémusi “prozření” ze strany postav Barbie a Kena, ve výsledku zůstává politické uzpůsobení pořád stejné. Chvílemi díky tomu můžete mít pocit, že to psala Rowlingová. Film ovšem nastoluje spoustu, dle mého názoru, důležitých otázek a mužským divákům může pootevřít dveře k hlavním tématům feminismu, které jsou zde krásnou formou zpracované do jediného monologu. Feminismu se Greta Gerwig obecně věnuje i v jiných svých projektech, ale na Barbie, jakožto panence zobrazující ženu v, pro společnost, té nejideálnější podobě, mohla toto téma ještě lépe uchopit. Film má své logické díry, hlavně v pravidlech ovlivňování světa navzájem, ale to se dá většinu času přehlédnout a nijak to neubírá na zábavnosti. ()

Kebabkony

Já ani kurva nevím jak začít, protože to co jsem viděl bylo absolutně šílený. Je to vizuálně nádherný, humoru je tu jak sraček a nic tu nedává smysl, ale jako vůbec nic a to je dobře. Margot Robbie jako Barbie je skvělá a ještě líp se na ni dívá. No a Ryan Gosling se pro roli Kena vyloženě narodil a cameo Johna Ceny bylo prostě top. Dlouho se mi nestalo, že bych se celý film smál, protože vtip je tu snad každou minutu. Líbí se mi i to, že to vybočuje z řad typických blockbusteru a jde si to svou cestou. Poslední třetina filmu trochu ztratila tempo a působila na mě se strašným politickým podtextem a vyloženě do vás hustí všechno, co je napadne jenom aby vás o něčem přesvědčili. Konec mi ovšem taky trochu nesednul, ale jinak tohle je meme a komedie roku a to zaručeně. 7/10 ()

Boysor

Podľa traileru som si myslel že ide o zábavu kde sa daný divák pobaví a odreaguje. V podstate nebol som nejaký divák čo bude veľa toho očakávať. Nuž do 3/4  filmu to je síce čistý humor ktorý sa zakladal na smiešnych tvrdeniach v tých odlahcenych situáciách a muzikálových číslach ktoré som vedel vstrebať dokonca aj spevácke čísla Goslinga ale ku koncu som mal pocit že scénar bol neúplný a jasne podkopával nohy hercom a dokonca celému ansáblu ala Barbie. Takisto ukázanie feminizmu vládnutiu žien nad mužmi som v podstate nemusel vidieť (vlastne u Barbie to bolo viac menej už vopred znázornene) keď ku koncu to bolo nútene ukazovať a zbytočne prehrocovat istotu a čistotu ženy že je len sama sebou. Na 5* to jednoznačne nie je skôr medzi 3 a 4. Ja som zvolil slabšiu 4* kvôli poslednej 1/4 filmu. + môj sympatak Simu Liu aspon mal celkom solídnu rolu vo filme aj dostatočnú hereckú ukážku a takisto celkom rytmicky song od Dua Lipa ktory mi od odchodu kina hral v hlave a zrejme ešte nejakú dobu aj bude. Za toto ma Barbie u mňa palec hore no cítim že mohlo to byt oveľa lepšie prevedene. ()

Hyperbolic

Těžce hodnotilený film, který má tolik motivů a přehození, koho příběh to vlastně je, že to ve 2 hodinách moc nestíhá. Herecké výkony - naprosto parádní, Ryan Gosling zde zahrál jednu z nejvtipnějších (a ve světě Barbie nejnebezpečnějších) postav co jsem zatím viděl. Všechny gagy, vtípky, narážky a výrazy mě vždy rozsekaly. Každý si ve filmu asi přijde na to své, protože se to tak nějak střídá uvědomělý meta komentář/feministicko-růžová jízda/patriarchální kritika feminismu/růžové panenky v růžových domech/existenciální drama/vtipné scény, u kterých se směje celé kino/rodinný film o vztahu matek s dcerami. Film (skoro) od 0 do 99 let. ()

Oxyuranus

Už jsem taky oficiálně Barbieheimer. Stálo mě to sice pár stovek a kartička ZTP vám v kině moc velkou slevu neudělá, ale člověk tak nějak cítí, že toho chce být také součástí. Když jsem se o tomhle projektu dozvěděl poprvé, tak jsem se zařekl, že to bude taková blbost že na to do kina nikdy nepůjdu. A hle, zase jsem kecal. Mile rád napíšu, že jsme se s přítelkyní občas od srdce zasmáli a pár hlášek asi nejspíš ještě budeme pár dní citovat. Je z toho cítit obrovská tvůrčí volnost a pevné autorské uchopení jinak blbého tématu. Navíc to funguje dobře i jako muzikál a zpívající scény a jejich choreografie je skvělá.  Ps. Děkuji borcovi, který sám od sebe přišel a pomohl mi přesednout z vozíku na sedačku a následně i po titulcích čekal a pomohl mi zpět na vozík. Jestli to čteš, díky chlape. ()

Petra321

K úplnej dokonalosti naozaj nechýbalo veľa. Nemala som priveľké očakávania, takže na mňa čakalo naozaj príjemné prekvapenie. Margot Robbie ako Barbie bola jednou z najlepších rozhodnutí svetového šoubiznisu, rovnako ako aj Ryan Gosling v role Kena. Barbieland bol premyslený naozaj skvelo a mne sa neskutočne páčilo, že pôsobil ako skutočný Barbie domček, čiže v ňom nič nebolo skutočné. Voda sa nedala piť, jedlo sa nedalo jesť, no predsa mali všetci dokonalý život. S výnimkou pôvodnej Barbie a pôvodného Kena. Kto by bol povedal, že najznámejšia bábika dostane existenčnú krízu, keďže vo všetkých animovaných projektoch jej všetko perfektne vychádza a napokon vždy zachráni deň? A čo Ken, ktorému jeho láska nie je opätovaná, hoci všetci vieme, že Barbie a Ken jednoducho patria k sebe? Páčilo sa mi, že Barbie v tomto filme naplnila svoj účel a s pomocou ľudských priateľov ukázala, že všetko je v poriadku, aj keď to nie je dokonalé. Rozhodla sa nájsť samu seba a Ken nasledoval jej príklad, čo bolo naozaj skvelé. Film bol plný ikonických scén, ktoré zostanú snáď navždy v našich mysliach. ,,May I stay over tonight?" "To do what?" "'m actually not sure." alebo Kenova pesnička sa naozaj stali ikonou príbehu. Na samom konci ma prekvapil finálny boj, na ktorý som teda naozaj nebola pripravená, pretože som ani nepočítala s tým, že by sa niečo také mohlo objaviť, no napokon bol naozaj skvelý. ()

fimler

Je to bizár dnešní doby. Zápletka film automaticky posílá do nekvalitního podprůměru. Barbie dostane celulitidu, tak musí jít říct do reálného světa "holčičce", která si s ní hraje "nebuď smutná", aby jí zmizela celulitida, jenomže Ken, který jel s ní zjistí, že reálný svět ovládá patriarchát, tudíž se vrátí a Kenové převezmou Barbie world. Panebože. Záměr tvůrců asi byl, abych si řekl, jak je film uvědomělý a dělá si prakticky srandu sám ze sebe, ale mě to nepřijde. Není na tom totiž vtipného nic a celé to na mě působí až moc vážně na to, abych to bral jako vtip. To, že na konci se z toho ještě snažili udělat nějakou osvětu ve stylu "mějte se rádi, takový jací jste", tak to už byl bizár na entou. Sledujete Barbie film o Barbie, která je prakticky nejtoxičtější stereotyp ženy, o zápletce s celulitidou, protože ona je přece "dokonalá Barbie" a ty nemají celulitidu a do toho všeho se vám bude film stejně snažit na konci předhodit něco takového jako "všichni jsme krásní, mějte se rádi". Celé mi to přijde, jako nějaká rádoby parodie na dnešní svět, ale naprosto špatně uchopená, napsaná a zrežírovaná. Odehrávat se to celé v reálném světě, bude mě to bavit jednou tolik. ()

Mr.Ward

Barbie je velmi intelektuální film s přesahem, řešící palčivé otázky společnosti. A nebo ne? Barbie je totiž všechno. Občas je to komedie, občas je to drama, občas je to bizarní, občas je to dojemný. Opravdu se tu řeší i existenční otázky a ti, co čekají jen bezduchou zábavu, budou možná vážností až zaskočeni. Někomu to bude připadat na sílu, a netvrdím, že ke konci to tak občas nevyznívá. Já jsem s tím ale v pohodě a chápu, co nám tvůrci chtěli sdělit. Každopádně film je skvělý. Celé obsazení je úžasné, povedla se kamera, jednotlivé scény, barevnost - kýčovitost a hlavně hudba!!! Soundtrack už pár týdnů poslouchám, a jak ho napasovali do filmu, absolutně perfektní. Tohle všechno dohromady je radost sledovat na velkém platně. Samozřejmě že se film nebude líbit všem. Pro někoho to může být i blbost. Já si to ale moc užil, a už se těším, až si ho sjedu znovu. Ještě je potřeba dodat, že reklamní kampaň byla odvedena na jedničku a to tu dlouho nebylo. Nečekal jsem, že zrovna z Barbie bude nejočekávanější film roku, bude úplně všude, a ty narvaný kina? Náš sál plný, projekce o hodinu později plná, o dvě hodiny později taky. Co takhle čtu, plný sály jsou i v jiných městech a i letní kina hlásí vyprodáno. Jestli tohle nebude hit, tak už nic. A já to tomu filmu strašně moc přeju. Zaslouží si to. ()

tobik

Barbie 3/5, Ken 5/5. Zatímco u postavy Barbie mám problém popsat, v čem přesně byl ten vnitřní konflikt, a kam se postava posunula, u Kena bylo toto zcela jasné. Ken prodal svoji linku se vším všudy, aniž by ztratil na nadhledu či tempu. Oproti tomu Barbie se snažila v několik okamžicích zvážnět, což bylo až překvapivě toporné. ()

Týnidlo

Horší 3*... Druhá hodina byla prakticky utrpení, úplně nerozporuju velký monolog Americi Ferrery, ten byl vlastně dost přesný, ale teda tlačení feminismu tímhle směrem vytváří naprostou propast mezi muži a ženami v širším slova smyslu. Vyzdvihovat ženy, jen za účelem shazování mužů, mi jako rovnováha a spravedlnost rozhodně nepřijde.. Opravdu lituju všechny muže, kteří šli dobrovolně do kina, já jsem ty dialogy taky protrpěla, a to se základní myšlenkou souzním a děkuju všem ženám, které nás za posledních 100 let dostaly tam, kde jsme.. ()

Joe16210

Barbie je milý objev a překvapení letošního léta. Ačkoliv se na první pohled zdá, že to bude jen přihlouplá konedie, má to v sobě i hlubší myšlenku. A s tou bychom z kina měli odcházet. Dává nám tedy téma k zamyšlení. A ještě se celou dobu můžeme dívat na úžasnou Margot Robbie, k nezaplacení. ()

MirkaP

Kdekdo o tom mluví, tak jsem se zase po delším čase vypravila do kina, abych věděla, o čem se hovoří. A taky abych se podívala na odbarveného Goslinga 😉. Ten byl skvělý, zejména v muzikálových scénách. Pak mě ještě zaujala Divná Barbie ve výtečném podání Kate McKinnon. /// a teď hodinová pauza a mažu na Opp. ()

PichyjePan

Tady není o čem diskutovat, kino jsem si užil jako už dlouho ne. Celou dobu jsem měl úsměv na tváři a užíval si celé dění filmu. Do toho naprosto, jako vždy, výborný Ryan Gosling. ()

marek29

Oh my Ken.. Čeho jsem to byl zase svědkem? Tak zaprvé nemám rád muzikály nebo si je alespoň neužívám. 2) konverzační 2 hodiny bez strhujícího děje? Check! 3) jak jsem si mohl myslet, že když to má hype, tak to bude mainstreamově ucházející.. Nemohl jsem se víc plést. 4) Margot prsa jsou snad jediné pozitivní věci na tomto Goslingovském patosu 5) sólo kino - ne poprvé a asi ne naposledy. Ale tím že máš celej popcorn pro sebe, máš ve finále moc popcornu. Jo #3rdWorldProblems 6) nejhůře investovaných 250,- za dlouhou dobu dozadu ()

ESW

Zklamání. Mohlo tam být fakt všecko a je tam jen pár nacrtlých nápadů. Ovšem nejlepší role Ryana Goslinga, to jo. ()

Filmfactorem

Šílená komedie s nápaditým vizuálem a pěknými kulisami. Sešla se tu banda skvělých herců, hlavně Gosling mě zaujal. Dočkali jsme se i několika fajn muzikálových čísel. Barbie se navíc snaží poukazovat na některé společenské problémy, v porovnání s předchozími filmy režisérky to ale dělá jen povrchově a přímočaře, což je možná záměr, ale dle mě to šlo předat lépe, byť závěrečné myšlenky jsou dobré, cesta k nim je lehce kostrbatá a zkratkovitá. Každopádně primárně jde o střelnou komedii a já se řezal od začátku až do konce. Humor je určitě nejsilnější karta filmu, což může být subjektivní, ale snad celé kino se smálo se mnou. Je to pohodový letní blockbuster a já bych se klidně do Barbielandu ještě v budoucnu vrátil. ()

adamix

Také prekvapenie, že z ružovej filmovej Barbie bude taký masivný hit asi nikto nečakal. Už pri traileri som film zvrhol do záhuby, ale projekcia ma sčasti presvedčila o opaku. Pre nežné pohlavie je a bude Barbie úspechom a každé dievča či žena si tú prostoduchú pointu domyslí sama. Feminizmus v takýchto filmoch nepovažujem za zlý, za toxický ho považujem pri marvelovkách alebo pri značkách mne blízkym. Takže dalo sa čakať, že Gerwig a spol. tu budú kydať na chlapov a na ich (náš) krvilačný, nespravodlivý patriarchát. Hoc naivne som aj dúfal v to, že to bude taký príjemný nevinný príbeh a lá Toy Story, akurát v hranej podobe. Margotka je ako vždy očarujúca a filmu dáva viac herectva, než ako by si zaslúžil. Zato Gosling si to zo všetkých užíva asi najviac a úprimne v žiadnom inom filme som ho ešte nepočul toľko rozprávať ako práve tu. Už to nie je ten tichý, charizmatický introvert s mierne tupým pohľadom ako napríklad vo filme Drive, či Blade Runner 2049, ale životaplný ukecaný magnet na pozornosť a to sa mi na jeho postave Kena najviac páčilo. Duo hercov si to užívalo, Will Ferrell hral Willa Ferrella a na chvíľu som si myslel, že jeho postava bola vystrihnutá z Lego príbehu, kde hral podobne naladenú postavu Lorda Biznisa. Tanečné a hudobné čísla sú pekné, vizuál verne znázorňujúci Barbieland úchvatný a pri nejakej tej snahe som sa dokázal preniesť cez všetky tie feministické žalospevy a brať všetko s nadhľadom a pochopiť a akceptovať mentalitu celého filmu. Keď už mám písať o netradične šialenom hite Barbenheimer, dvoch témovo i štýlovo úplne odlišných filmov, za mňa je Nolanov seriózny, technicky premakaný a hodnotne významnejší Oppenheimer lepší, ako toto, ale prižmúrim všetky oči nie len z toho dôvodu, že si toto bude moja drahá polovička čítať, ktorej sa film nesmierne páčil :). ()

MFloyd

Je to šílená a celkem zábavná jízda, která občas až moc “uřvaně” sděluje svojí message, přestože platná, tak bych nepotřeboval mít z té zprávy o patriarchátu omlácenou hlavu. Nicméně na konci jsem si říkal, že jsem se přesto bavil. Takže proč ne, jen to rozhodně není super film, který by zasluhoval větší docenění. ()

ratpile

Trailer vystřílel v deseti sekundách téměř všechen humor. Cítím se trochu podveden, protože vyjma unikátní stylizace, několika vtipných momentů a dobrých herců (Gosling si to evidentně užíval, Margotka to svým pojetím celé drží na hraně snesitelnosti), to byla strašně banální píčovinka. Stunning brave woman, bla, bla, klasika - navíc ve formě hluboké jako reklama na vložky. Navíc strašně odporné a otravné vedlejší postavy (přehrávající máma s frackovitou dcerou, naprosto WTF Ferrell, za kterého jsem se styděl). ()

Netflix ruší plány na Snyderovu zombie ságu

Netflix ruší plány na Snyderovu zombie ságu

16.08.2024

Zack Snyder (Muž z oceli) se poslední dobou vehementně snaží dokázat, že stále patří mezi talentované režiséry, nikoliv mezi do sebe zahleděné autory, kteří neví, kdy přestat. Po kontroverzní a… (více)

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování