Žít v Zemi Barbie znamená být dokonalou bytostí na dokonalém místě. Pokud tedy nemáte úplnou existenciální krizi. Nebo jste Ken. (Vertical Entertainment)

exe. odpad!

Obrovský hype v podstate pre nič, Barbie je zdĺhavá a nudná zlátanina, ktorá záhadným spôsobom pobláznila celý svet a všetci sa z nej išli, veď viete čo. Niečo mi asi ušlo, lebo je to popisované ako romantická komédia, ktorá komédiou nie je ani zďaleka, alebo mi len utiekli všetky scény, ktoré sa (asi) snažili o nejaký ten náznak, vtipné hlášky nefungujú a nikdy v živote som nepočul slovo Barbie (a aj Ken) tak často, ako v uplynulých necelých dvoch hodinách, ale keď práve toto bola tendencia, ako ešte viac znechutiť už znechutený film, tak tu si Barbie plní svoju úlohu viac než dostatočne. Nepomáha ani slabý a nezáživný scenár, slabé vývojové prvky postáv, ktoré sú napísané dosť povrchne a nechápem obsadenie Sharon Rooney, na ktorú treba širokouhlú kameru, aby sa vôbec celá zmestila do záberu, kde navyše vykrikuje feministické poznámky, čo ma dokázalo ešte viac odradiť od následného dopozerania, ale úprimne, od Grety Gerwig sa toho veľa čakať nedalo. A už vôbec nechápem, prečo tam museli nacpať kopu otravných pesničiek (áno, Barbie je aj muzikál), ktoré sú pre dej úplne nepodstatné a len zbytočne zdržujú (mám namysli muzikály celkovo) celý film, ktorý by sa v pohode zaobišiel aj bez zbytočnej hudobnej nič nehovoriacej, skôr otravnej zložky. Ďalej sa mi len potvrdzuje fakt, že veľké a dosť ohlasované projekty Hollywoodu sa u mňa končia buď totálnym fiaskom, alebo slabých priemerných a podpriemerných skvostov, napríklad nezmyselne nadhodnotený The Last of Us a podobne. A samozrejme, veľký hype na tento rúžový odpad mal za následok napríklad, že ľudia sa rozhodli vo veľkom objednávať rúžové truhly na motívy tohto filmu. O dosť väčší bizár je ale to, že film Barbie mal slúžiť na otestovanie kvality vzťahu partnerov. Ako? Zoberte svojho partnera do kina na tento film a keď sa mu nebude páčiť, dajte mu kopačky (článok tu). A toto trhá rekordy v sledovanosti a návštevnosti kín? Vážne má toto na konte cez 1 miliardu? Videné prvý a posledný krát a tento ružový odpad splachujem do ružového hajzlu večného zabudnutia. ()

brasek

Margotka si to užíva, Margotka je tá na ktorú sa dobre pozerá, Margotka sa fajn ksichtí, ale snímok ako celok je blbosť. ()

rigby

Růžový sen o dokonalém světě. Nečekaně parádní oddechovka se spoustou nadsázky a inteligentního humoru, místy zahnaná až do krajního absurdna. Jsem potěšen, že právě v Americe vzniklo něco tak odlišného od jinak sterilní filmové tvorby, protože jsem původně čekal, že po pěti minutách budu mít dost nějaké slaďárny pro holčičky. Takhle jsem si to užil až do konce a někdy příště to rád dám znovu. ()

Jemes

je to tak blbé, až je to dobré :D Margot to prostě dokáže prodat a jednoduše člověk nesmí vše brát vážně a užít si tu bláznivost, ale chápu, že se to některým mužům, co mají až moc velké ego nebude líbit :D ale ten kdo je se sebou v pohodě si ten film užije :D ()

swenyx

Barbie po docela rozporuplných recenzích, kde se polovina lidí staví na stranu těch co to milují a druhá půlka, která nadává na feminismus musím říct, že mě zaujala. Dost dojemný příběh, vzal jsem si z toho to že nic není tak růžový jak se může zdát a že život je jedna velká zkouška, to celý Barbie poznává a zažívá, stejně tak jako Ken. Celý film je doprovázený fakt skvělým soundtrackem, všechny songy totální bangery. Bohužel ale všechno tak dokonalý není, celý film stojí jen na Margot Robbie a Ryan Goslingovi ostatní herci jsou tu docela navíc, a nevím prostě mi tu něco chybělo. ()

darthboal

Přemrštěně kýčovitá blbina s dobrým obsazením a skvělými nápady, která vás pobaví ve chvilkách kdy toužíte vypnout od hloubání nad složitějšími filmovými kousky. Takový hraný LEGO příběh. Ovšem až do chvíle kdy se po kontrastu se skutečným světem vracíme zpět a nastává těžký boj patriarchátu s feminismem až násilně cpaný divákovi na talíř a z pohodové blbiny je rázem nudný klišé souboj pohlaví. ()

Kushina

To je tak neskutečná kokotina, až mě to pobavilo. Berbie svět, který se prolne s tím naším a naopak. Rozhodně to má něco do sebe. 60% ()

erpe

Čekal jsem to a přesto mě to ohromilo...ta brutální feministická masírka :-( Do kina bych šel jako milovník žen a jejich síly a rovnoprávnosti, a z kina bych vylezl jen a jen nas***ej a protižensky zaujatej :-( Takhle ze streamu mi to stačilo, lístků bych litoval. Uznám tomu ale nesporný kvality a super obsazení, to zas jo :-) ()

veverysiak

Toto je úplne vedľa mojich žánrov a tiež mimo môj pochop, vôbec mi nevadí umelosť alternatívneho sveta, či preafektované spôsoby jednotlivých postáv, nedokážem vstrebať hlavnú myšlienku, ktorú vlastne ani neviem vyjadriť a tiež násilné múdrosti, ktoré pre svoju naivitu až stupiditu ani nemožno nazvať múdrosťami, podľa mňa efektný ale načisto prázdny žuvačkový gýč so zle zamaskovanými a mierne zostarnutými sexidolmi Holyvúdu, takže 15%. ()

Ondrew

Typicka americka stupidna kravina, ktora vynika akurat obstojnou vizualnou strankou. Hype, ktory film sprevadzal, je maximalne neopodstatneny. Pri sledovani mi v hlave cely cas rezonovala iba jedna otazka: Pre koho je ta zlatanina urcena? Doteraz som na odpoved neprisiel, safra... 35%. ()

VLADEK odpad!

Za těch pár minut někde okolo 70% stopáže hvězdičku nedám. Holky vy vážně nevidíte, že tohle je totálně antifeministická věc? ()

papuchalk

Dobře pět hvězd je možná trochu hysterický hodnocení, ale ten film je fakt dobrej. Je daleko složitější a zamotanější, než jak na první pohled vypadá, nebo jak se ho snaží někteří recenzenti zjednodušit. Kritizuje jak feminismus, tak patriarchát v jejich extrémních formách. Neříká že je lepší muž, nebo žena. Naopak ukazuje obojí v extrémní pozici, vysmívá se oběma jejich stereotypům, strefuje se do těch, co v ty stereotypy věří. Všechny tyhle silný gender pozice přežvýká a se smíchem je vyplivne. Záměrně film vytváří nesmyslný nefunkční hierarchie, a poměrně vtipnou formou ukazuje proč to nefunguje (hláška filmu: Ken má v barbie světě menší práva, než žena ve skutečném). Při některých scénách se budou cítit trapně ženy, a při některých muži, když tam uvidí sami sebe.  A nakonec mám ten pocit, že vyznění filmu je takové, že ideál je někde uprostřed. Být trochu "ženský" muž, ale i "mužská" žena, ani patriarchát, ani feminizmus. Čili já jsem celkem spokojenej parchant. Ale musel bych se na to podívat ještě jednou, protože jestli jsem byl poslední dobou nějakým filmem podvratně maten, byl to poslední Matrix a ... Barbie. Barbie pro mě byla vždy symbolem povrchnosti, umělohmotnosti a dá se říct i hlouposti, a kdyby mi někdo před deseti lety řekl, že díky ní vznikne jeden z nejlepších filmů poslední doby, asi bych nechápal jak se jim to sakra povede. Ale povedlo. ()

kockodan

Mohlo to být ulítlejší, když vezmu ten námět. Bohužel vtípků, které dětem přelétly ihned přes hlavu, bylo pomálu, i když objektivně jsem se nejvíc zasmál v 15. minutě, kdy chtěl Ken zůstat u Barbie přes noc, ale oba nevěděli proč, a co by jako při té příležitosti dělali. Ale to bylo asi tak vše, čemu jsem se nahlas zasmál a co mě opravdu pobavilo. Druhou hvězdu dávám za set! To jsem přesně čekal, a tvůrci v tomto nezklamali, to bárbínovské plastové prostředí, chození po vodě v bazénu, plastové vlny na moři i see-through baráky, ve kterých bydleli se mi moc líbily. Myslím že za set design je to na Oscara. Bohužel ani to na vyšší hodnocení nestačí, i když to byla skvělá vizuální podívaná. Vtípků na chybějící genitálie plastových hraček bylo tak akorát, ale žádná echt řachanda to zrovna nebyla. Chápu, že kvůli messagi a demografiku a hlavně hlavnímu investorovi Mattelu to nemohli pojmout jako totál perverzní ulítlou slapstick frašku jako např. This Is The End od Setha Rogana, ale i tak si myslím, že film měl větší potenciál. Že mé hodnocení nedosahuje ani na 50% je ale hlavně díky sexistickému a neskutečně feministickému pojetí, a taky bohužel z duše nesnáším Americu Ferreru, ale to je už jen má personal preference. 35% ()

Willynka

Čistě pro vyrovnání té intoušské čsfd masturbace všude okolo. Vůbec se to nebere vážně, vizuálně je to neskutečný a malým holkám a klukům to předá daleko víc, než Marvelovky a jiný ojetý gumy. Zdar. ()

RNDr.Strom

Neuvěřitelně nudná záležitost. Vzhledem k humbuku kolem bylo mojí občenskou povinností shlédnout tento film a na vlastní oči se přesvědčit, jestli teda je anebo není woke, a nakonec musím říct, že za mě ne, za mě je totiž docela o ničem. Pastiš pseudointelektuálních komentářů a vytřpitkované oslavy perverzních konzumních fanatazií, který míjí obě strany publika - děti by se u tohoto chytráckého dílka tak akorát kopaly nudou do zadku ještě víc jak já, pro dospělé neúchylné diváky je to zase intelektuálně slabounké. Vidím, že Mattel se opravdu povynasnažil ukázat se jako hrozně uvědomělá společnost, a zároveň přitom na filmu a produktech spojených s ním vyinkasovat majlant. Dojem, který z toho všeho mám je, že se mě to celé nějak netýká. ()

Netflix ruší plány na Snyderovu zombie ságu

Netflix ruší plány na Snyderovu zombie ságu

16.08.2024

Zack Snyder (Muž z oceli) se poslední dobou vehementně snaží dokázat, že stále patří mezi talentované režiséry, nikoliv mezi do sebe zahleděné autory, kteří neví, kdy přestat. Po kontroverzní a… (více)

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování