The Human Centipede III (Final Sequence)

• Austrálie The Human Centipede III (Final Sequence) (více)

William Boss (Dieter Laser), šialený dozorca z väzenia uprostred americkej pustatiny, natoľko podľahne "kúzlu" dvojitého pokračovania zvráteného snímku Human Centipede, až nadobúda presvedčenie, že jediný spôsob, ako dospieť k náprave trestancov a ušetreniu na výdavkoch v prevádzke, je prekonanie počtu "uchádzačov" prvotného výtvoru režiséra Toma Sixa. Z koľkých "dobrovoľníkov" sa bude skladať ľudská stonožka tentoraz? (*CARNIFEX*)

JohnMiller

Dvakrát ten istý vtip už síce vtipný nieje ale trojku rozhodne nepovažujem za takú tragédiu ako sa rozširuje po internete, a ako na ňu kydajú fanúšikovia prvých dvoch častí. Jasné, pôvodný zámer zhnusiť diváka do morku kostí sa vyparil, už tu nejde ani tak o gore a explicitné znázorňovanie mučenia, utrpenia atď. Za to, musím podotknúť, že je to príjemná satyra režiséra Toma Sixa, na samého seba a celý ten Doterajší kult, ktorý sa krúti okolo jeho stonožkových filmov. Dej nás privádza do americkej väznice, kde sa to riaditeľovi a jeho účtovníkovi akosi vymyká z rúk a z pod kontroly. Paradoxne ho hrajú obidvaja herci, ktorý si zahrali hlavné úlohy v predošlých častiach. Príjemné bolo aj to. že väčšina hercov z predošlých častí si tu odohrala nejaké role. Či už boli väzni alebo tak. Napríklad si tu zahral aj totálne skrachovaní herec Eric Roberts (Vyzeral hrozne, toho musel život či alkohol riadne zbičovať) alebo príjemná pornoherečka Bree Olson. Väčšina deja sa pohybovala okolo týchto dvoch, spomínaných, skrachovancov,riaditeľa a účtovníka, ktorý si nevedeli dať radi z väzňami, skúšali, mučenie, kastráciu, no nič nepomáhalo. Až účtovník nabehne z dvomi filmami ľudskej stonožky, že našiel spôsob ako ušetriť peniaze a zároveň si udržať rešpekt a aj znížiť recidívu. Prizvú aj samotného režiséra Toma Sixa, ktorý tvrdí, že mu lekári potvrdili, že je to lekársky možné. Takže on sa rád a ochotne bude podieľať na operáciach zo zvedavosti. Ako, je to nič moc, ale celí čas si to robí zo seba srandu a to si cením. Napríklad, pred operáciou sú pustené obidve časti väzňom a oni počas premietania kričia že: Fúúj, to čo je za nechutnosť, tieto filmy by mali byť zakázané, utratiť takých tvorcov a tak.. Chápete? Tí najväčší vrahovia a násilníci to kričia. Každá časť mala niečo do seba ale neviem, čakal som od nich viac. Ani tento kúsok, veru, nepodedil logiku. Ale dá sa, videl som aj horšie kraviny. ()

LEGACY

To, že Six tvrdil, že se dvojka s porovnáním s tímto pokračováním bude řadit mezi Disneyovky byla dobrá reklama, ale rozhodně to nebyla pravda. Ten nácek tam né jednou, nebo dvakrát, ale asi tak padesákrát na někoho histericky křičí a samotná postava režiséra se tam prostě absolutně nehodí, a reálný je to asi stejně jako, že půjde cigán v pondělí do kostela, ... ale na druhou stranu. To, co moc nefunguju jako horor vynahrazuje humor, který byl libový. '' We can even save more money if we attach them in circle like .... a perpetuum mobile. Zklamán nejsem. ()

pornogrind

Parádní zakončení celé trilogie.Třetí díl je zcela odlišný od svých předchůdců a stonožky si v podstatě moc neužijem.Ale to není vůbec na škodu.Právě naopak.Tohle je hotové peklo plné černého humoru,skvělých hlášek,dobře zvolené hudby a se spoustou dobrejch a inovačních nápadů.Tom Six je prostě úchylnej ďábel.Laurence R. Harvey je tu sice trošku na vedlejší koleji,ale vše vynahrazuje šílený Dieter Laser.Opravdu nevím jestli je to takovej zvrhlej pošuk nebo tak dokonale hraje.Pro mě rozhodně plnej počet hvězd.Lidi co chcete?Aby byl každej díl stejnej?To by teprve byla nuda.Smékám před Tomem Sixem.Tři filmy o stonožce,každej úplně jinej a i tak dokáže každý díl šokovat.Pro mě rozhodně jedna z nejlepších hororových trilogií. ()

darkrobyk

Doufám, že opravdu poslední. První dvě Stonožky jsou výborné a já si je s gustem užil. Trojka je ovšem propad do hlubin. Horor? Ani na okamžik. První polovina s uřvaným D.Laserem (jak báječně hrál v jedničce!) je trapné céčko, druhá polovina, nebo spíše poslední čtvrtina s uřvaným Laserem je komedie. Jednu hvězdu si zaslouží pár světlých momentů - kastrace, operace, příprava materiálu na housenku a několik krvavých výstřelů. To je fakt málo! Přitom vězeňská stonožka vypadala jako zajímavý nápad, kam až lze dojít. Kdyby Laser neječel a nedělal kašpara, nýbrž vystupoval chladně a mrazivě, pak bych hodnocení rozhodně zvednul. A Roberts se slizkým úsměvem, co proplouvá filmem, výsledek též moc nevylepšil. Místo kontroverzní akce se divák dočká jen vodopádu vulgarismů....fakt škoda. ()

SOLOM.

Předlouhé čtyři roky jsem si musel počkat na vyvrcholení této série. Měl jsem dojem, že můj oblíbenec Tom Six se snaží všechno vyšperkovat, aby zakončil svou bizarní trilogii opravdovou peckou. Dokonce obsadil do hlavních rolí oba předešlé „zvrhlíky a šílence“ Dietera Lasera a Laurence R. Harveyho (oba zde samozřejmě hrají jiné postavy). K mému zděšení jsem však nevěřícně zíral, jak to tentokrát dokázal Tom zprznit a to doslova. Byl jsem přímo nadržený na další porci morbidní / zvrhlé zábavy, plné zvratek, sraček, psychického teroru nebohých článků stonožky, ale zde se mi až na pár světlejších momentů a dobrých hlášek ničeho z toho nedostalo. Nebo v míře tak malé, že jsem u toho místy usínal. Hlavně tedy v první polovině filmu, která dle mého byla doslova otřesná. Dieter Laser se svou novou image se sice snažil, co to jen šlo, ale Doktor Heiter byl jen jeden a tenhle plešatý boss věznice mě spíše iritoval. Jsem už zvyklý, že Six má hodně zvláštní smysl pro humor, ale přišlo mi, že si až zhruba v polovině filmu vzpomněl o čem, že to vlastně točí. Do té doby zaujme snad jen „prstění“ sekretářky (pornoherečky Bree Olson), ale osvěžení v podobě ubližování vězňů (kastrace, opaření vřelou vodou) přišlo náramně vhod. Jinak bych asi usnul. Bohužel teprve druhá polovina filmu a příprava nejdelší lidské stonožky konečně dokázala naplno probudit můj zájem o tento film. Je však potřeba říci, že jde o nejslabší díl celé série. Jediné co ho zachránilo od podprůměru (tedy v mých očích) bylo těch pár detailů na sešívání vězňů a kratší upravená stonožka. Hodně slabých 50% ()

• Jediný film z trilogie, kde není úplná nahota, ale je zde vidět pouze část hýždí vězně. (LUKICKK)
  • Ve scéně, kde jsou vězni nuceni sledovat první dva filmy, vykřikují skutečné recenze na první a druhý film. (LUKICKK)
  • Film bol zakázaný v Nemecku, Írsku, Malajzii a vo Filipínach. (Ffcvc)