Posledním krokem americké vlády v boji s kriminalitou a terorismem je vysílání signálu, který znemožňuje vědomé páchání trestných činů. Kariérní kriminálník Graham Bricke (Édgar Ramírez), který zatím velké štěstí neměl, se spojí se synem známého gangstera Kevinem Cashem (Michael Pit) a s hackerkou na černém trhu Shelby Dupree (Anna Brewster). Společně podniknou loupež století a zároveň poslední zločin v dějinách Ameriky před vypnutím signálu. (Netflix)

evita_

V prvom rade, na to ako je tu percentuálne zhejtovaný tento film som čakala absolútnu katastrofu. Ale ono to až taká katastrofa úplne nebola. Čo filmu veľmi uškodilo sú dve veci - 1. dĺžka, tam mali ubrať dobrých 45 minút a 2. nedomyslenosť niektorých scén. Bod 2. sa týka hneď viacerých situácií, napríklad keď sme vedeli že idú kradnúť, ale doteraz vôbec neviem ako, prečo, čo vlastne idú všetko spraviť a čo tým získajú. Proste, chýba tam vysvetlenie. Rovnako mi chýbalo trochu viac nasýtiť diváka informáciami o tom čipovaní, keďže to podľa mňa malo tvoriť základ filmu od ktorého sa všetko ďalej odvíja. Celkovo to ale bol relatívne pozerateľný počin s myšlienkou, ktorej prevedenie sa niekde zaseklo. Nuž nevadí, rozhodne si to však nezaslúži len 32%. ()

McGuffin

Vláda Spojených států vyhlásí Konec zločinu v Americe, The Last Days of American Crime, protože má nový dokonalý dálkový ovladač zločinců. Nesourodá trojice gaunerů má plán vládě Spojených států přesně v téhle chvíli ukrást z trezoru jednu miliardu dolarů, protože má vypínač ovladače. S pomocí peněz, ukradených zbraní, odvahy a tohohle vypínače trezor v pár minutách vykradou a s miliardou v náklaďáku přejedou hranice do Kanady. Zvláštní vztahy v trojici udělají své, takže živý z ní vyvázne jen jeden, ale z náklaďáku si odnese peněz jen v jedné tašce. Takže velký voči, stačilo vykrást poštu. Scénář Karl Gajdusek, původní komiks Rick Remender a Greg Tocchini. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

horskejvlk odpad!

Ježíš to bylo jak Čekání na Godota, po 20 min jsem to začal přetáčet na konec jestli se to nějak rozjede a už to mě otrávilo tak že jsem to vypnul. ()