Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

Beata_Obstov

Herecké obsazení skvělé, kostýmy na jedničku.. ale zuby? Chápu, že to takhle měl, ale s tímto prvkem by se hlavní herec mohl naučit hrát.. Příběh utahaný, spoustu věcí mi nedávalo smysl.. Za mě průměr.. ()

Aleais

Film, na ktorý som čakala hádam tri roky, odkedy som si prečítala, že chcú sfilmovať životný príbeh Freddieho Mercuryho. Film, ktorý je na jednej strane famózny a veľkolepý hudbou Queen a spomienkou na Freddieho a na druhej strane je absolútnym odpadom z hľadiska zobrazenia skutočného Freddieho. Film, ktorý nekorešponduje s realitou. Som presvedčená o tom, že veľa ľudí ohodnotí tento film najvyšším hodnotením v prvom rade z úcty k Freddiemu, ku skupine Queen a preto, lebo milujú ich hudbu a Freddieho hlas. Spočiatku som bola ohúrená z kina (film som videla v Imaxe), očarená z veľkolepo zachytenej väčšiny hitov Queen na obrovskom plátne. Avšak už vtedy mi niečo nesedelo na celom príbehu, a to niečo v m ojej hlave iba rástlo a rástlo. Tento film nie je o Freddiem, možno skôr o vzniku Queen, aj to je prispôsobené tak, aby sedeli udalosti do príbehu a nie aby odzrkadlovali skutočnosť. Nejde mi do hlavy, že podľa svojho blízkeho okolia bol Freddie extrémne hanblivý, introvertný, strážil si súkromie, no zrazu vidíme ako organizuje obrovské párty plné ľudí, čo mi absolútne nekorešponduje s jeho povahou. Modré oči, ktoré sa ani nesnažili Ramimu Malekovi prekryť hnedými šošovkami a potom to odôvodňovať tým, že oni chceli zobraziť jeho esenciu, nie kompletnú kópiu Freddieho. Verím, že Rami robil maximum, aby sa vžil do jeho postavy, no aj tak sa mu to podľa mňa nepodarilo, v jeho zobrazení Mercuryho je vidno silné homosexuálne prvky, pohyby, správanie, ktoré na skutočnom Freddiem z koncertov nevidíme. Keď som si pozrela skutočných Queen na zázname z koncertu Live Aid, jediné, čo som videla bol oduševnený hudobník, muzikant, showman. A nie v prom rade gay. Zmenený príbeh so zlomeným mikrofónom, odignorovanie faktu, že sa snažili odísť z kapely aj iní členovia kvôli sólovej dráhe, prehnané zdramatizovanie Freddieho dočasného odchodu na sólovú dráhu, upravovanie si plynutia príbehu a časovej postupnosti udalostí vo Freddieho živote, ako je skutočný moment zistenia, že je HIV pozitívny a má AIDS. Okrem toho sme síce videli, že Freddie chodil do gay klubov, ale už sme nevideli s koľkými reálne niečo mal, takže potom to vyznievalo ako keby vírus HIV prišiel len tak odnikiaľ. Osobne si myslím, že lepšie zobrazenie Mercuryho života by mohlo byť, keby tento film robili nezávislí ľudia, čo sa nesnažia ukazovať len to dobré v ich živote. Takisto považujem za nie príliš vhodný výber Ramiho Maleka do hlavnej úlohy, kde som naozaj očakávala kontroverznejšiu osobu ako je napríklad Sasha Baron Cohen. Keď raz niekto deklaruje, že natočí životopisný film o jednej z najväčších legiend hudobného sveta, tak očakávam, že natočí naozajstnú a pravdivú biografiu a nie len zmes klamstiev alebo upravených poloprávd, zastierajúc, že veď je to len biopický film. Napriek môjmu sklamaniu z faktu, že film sa doslova nepridržiava skutočností z Freddieho života mu však dávam plný počet hviezdičiek, pretože pozerať sa na to dá a veľmi dobre, a samozrejme z hudobnej stránky je to vďaka hudbe Queen vrcholné dielo prenesené do filmu. Takže za mňa opätovne 5 hviezdičiek. A som zvedavá, aké vystrihnuté filmy budú na DVD. Inak je potrebné dodať, že film je viac robený pre masy ľudí, ktorí sú priemernými fans Queen, a nie ich hlboko oddanými skalnými fanúšikmi, preto je robený tak, aby bol prijateľný aj pre najcitlivejšiu povahu a človeka, ktorý nechce vedieť pravdu, ale si len vypočuť pesničky Queen a pozrieť si to na veľkom plátne. () (méně) (více)

Slepejsek

Pokud se spokojíte s královninou muzikou, budete spokojeni až nadšeni (závěrečný Live Aid je opravdu skvělý). Pokud chcete film, budete zklamáni, že to nejzajímavější (mám na mysli to, co stojí mezi fyzickou změnou z vlasatého mladíka s nadměrným předkusem a sebevědomím do osamělého muže s knírkem a TÍM) je vypuštěno a odbyto pár větičkami a náznaky (divák, který o Mercurym nic neví, tady jenom zírá, co se to děje). A pokud čekáte něco jako životopis (ať už Královny či jejího frontmana), budete možná dokonce rozhořčeni, protože realita se tu ohýbá a upravuje tak, aby vytvořila hezký, emotivně chytlavý, scénář. Osobně mi nesedí ani Rami Malek - jako mladý Bulsara ještě ano - ale jako hvězda už ne, a to ani psychicky (i vzhledem k výše zmíněné absenci klíčových let) ani fyzicky (tohle prostě není Mercury, jen balónek, na který někdo namaloval jeho rysy). Film by spravedlivě byl tak na 50%, ale zůstávám níž i vzhledem k tomu, jak tu nad ním všichni slintají blahem. ()

xi.xaO

Tak ako pesnička Bohemian Rhapsody, tak aj film sa u mňa radí k tomu najlepšiemu čo som videl a počul. Vynikajúce, excelentné, neuveriteľné, jednoducho bloody masterpiece! Až neuveriteľné ako máte chuť Freddyho zabiť za to aký excentrický lifestyle si nastavil a potom ako s ním súcitite, keď sa to po*ere. A potom začne "Its just a real life" a cítite sa ako na koncerte. Bez pochýb jeden s najlepších filmov čo som kedy videl. Prvý raz čo som videl plné kino a vobec sa tomu ani nedivím. ()

Markus2

Za návštěvu kina film rozhodně stál. Záběry výborné, vykreslení atmosféry taky. Herci se originálům podobali, Malek skvělý. Přesto, NĚCO mi na tomhle filmu chybělo. Připadalo mi, že někdo až moc hlídal, aby obraz Freddieho + kapely byl co nejméně "pošpiněn". Za vzpomínky na mládí a skvělou hudbu 4 hvězdy. Možná až film uvidím znovu, půjdu s hodnocením ještě víc dolů. Mimochodem, všimli jste si, jak opět jde z médií víc slyšet jejich hudba? Skvělý obchodní tah... Pozor spoiler: nejvíc se mi líbil moment, kdy hudební producent kapele tvrdil, že na skladbu Bohemian Rhapsody žádní kluci hlavama trhat nebudou - viz slavná scéna v autě z filmu Waynův svět, ha ha.. ()

SAXCZ

Právě jsem se vrátil z hradu! Teda z kina. A film všechna má očekávání splnil! Takže jestli jste alespoň maličký fanda Queen, a při rytmu DUP-DUP-TLESK, DUP-DUP-TLESK se vám zježí alespoň jeden chloupek na ruce, běžte do kina a užijte si tu radost z toho být zase chvilku s Frediem a Queen. Stálo to za to! Už jen proto, abych si vynahradil to, že jsem v roce 1985 ostudně zcela minul Live Aid koncert (vinou mých rodičů a komunistické diktatury), kdežto dnes večer jsem tam byl. Téměř. Díky. PS. Rami Malek to dal. Neskutečně. ()

DarkViper

Bravo ! Jsem rád, že jsem s tímhle hercem byl už od MR. Robota... byla to dlouhá cesta, ale tohle nemá chybu :D jako nalijme si čistého vína... tenhle film si zaslouží být tam kde je... všem doporučuji a hnidpochům říkám, děte se dívat na želvi ninja 7 nebo rychle a zběsile 23, ale tenhle film je jen jeden. ()

Poryv

Začíná nová velkolepá show! Čtyři známé osobnosti se za pomoci týmu maskérů, kostymérů a choreografů změní na ikony hudební scény a zazpívají jejich nejslavnější hity. Tvoje tvář má známý hlas level Bryan Singer. Bez konfliktu, kontroverze, zádrhelu, otazníku, přesně tak, jak to má planeta Nova ráda. Ten, kdo strávil v maskérně nejvíc času, není Rami Malek. V tomhle filmu je nejvíc namaskovaný samotný příběh Freddieho a skupiny Queen. Jedna hvězda za film, druhá za neotřelou reklamu na fixační krém Corega. ()

Qer

Božský Mercury má velmi důstojný pomník. Extatický zážitek především v kině a překvapení roku. Nic víc nemusím dodávat. ()

Sathine

Abych řekla pravdu, škoda že nejde dát nekonečný počet hvězdiček. Protože to dle mého názoru tomuto snímku právem náleží. Ano, byly zde natahované a nudné momenty, bylo to místy tak vyšperkované, že se nechtělo věřit, jestli to tak fakt bylo anebo si to zbývající členové (hlavně tedy Brian May) neupravili k obrazu svému. Ale je to jedno! Na to, jak se mi líbil trailer, ale celou dobu jsem si říkala, že Rami Malek ne, že to nepůjde, tak vůbec. Už prvotní scéna, jak vchází na pódium a vidíme jen jeho záda, vás nenechá na pochybách, že ano, on ho zahraje naprosto přesně (a jak to píšu, tak mi opět běhá mráz po zádech). Bylo to neskutečné a závěrečný koncert, to nebyla jen třešnička na dortu, to bylo něco nepopsatelného. Když se pak člověk podíval na skutečný koncert, neuvěří, jak moc si s tím dali práci a jak fenomenálně napodobili všechno přesně tak, jak bylo. A písničky, to bylo pohlazení na duši. Každopádně, myslím si, že závěrečný koncert a titulky nenechaly jedno oko v kinosále suché :) ()

bigmatko

Kto do teraz nepoznal Ramiho Maleka tak si ho určite zapamätá ako Fredyho. Toto bol určite jeho životný výkon asi aj preto, lebo doteraz som ho v žiadnej veľkej úlohe nevidel. Mercuryho precítil a filmu dodal dušu podobne ako celá skupina Queen. Ja osobne som rád, že príbeh sa netočil okolo detailov života Mercuryho lebo to by bola asi depresívna dráma plná sexuálnych a drogových excesov a balancovania na hrane zdravého rozumu a asi by nebola mládeži prístupná kvôli neustálym gay origiám. Toto spracovanie však ulahodilo takmer všetkým. úžasná hudba, vzostup a pád a návrat a všetko prepletené výrazným dotykom doby 70 a 80 rokov na ktorý nebohý Fredy doplatil. Mimoriadny filmový zážitok a všetkému nasadil korunu záver z koncertu Live Aid. ()

Honz@

Dvě shlédnutí tohoto filmu je málo. Popravdě nemám dost a v tomto případě asi ani nikdy mít nebudu. Naprosto dokonalá hudební a životopisná záležitost. Očekával jsem všemožné, ale tento film předčil všechna má očekávání. Poprvé jsem v kině zažil potlesk v závěru filmu. Celé kino sedělo do závěru titulků. Rami Malek není přesná kopie Freddieho, minimální "odchylky" zde najdeme (aby ne, protože Freddie byl jedinečný)...Ale Gwilym Lee je snad přesná kopie Briana Maye (to je až neuvěřitelná podobnost). Technické provedení je naprosto dokonalé - střih, světla, kamera. Výkony herců nemají chybu. Film nemá jediné slabé místo. ()

Carcooli

Jedním slovem - WOW! Tak skvělé herecké výkony jsem už dlouho neviděla - Rami Malek to má minimálně za Oscara. Chválím luxusní casting hereckého obsazení. Ty podoby! Naprosto neuvěřitelné! Samotná Mary Austin (stále žijící a osudová láska FM) může být velmi potěšena, že do její postavy obsadili překrásnou Lucy Boynton. Celý film jsem seděla v sedačce jak přimrzlá. Freddie byl génius, a přitom obyčejný člověk, avšak seběvedomý (navzdory svému vzhledu a napjatému vztahu s rodiči), který dokázal během krátké chvíle složit písen, která je legendou. Tušil by sám Freddie, že se o něm jednou natočí takový film? Já, jako velká citlivka a odpůrce brečení v kině :D, jsem velmi ocenila, že i Freddieho smrt a boj s nemocí, byl ve filmu poukázán pouze sporadicky - nebyl nijak detailně rozpitván, bylo to velmi decentní. I když scéna, kdy se Freddie svěřuje se svou nemocí kapele, nebo když ho obejme jindy chladný otec, mě samozřejmě rozplakala...jako asi celé kino. Nádherné, povedené - DOPORUČUJU VŠEM! Freddie Forever! ()

rafzaw

Film obsahoval vše, co je třeba, příběh, písně, emoce a neskutečný koncert Live Aid (skoro celý), pak trochu málo, ale symbolicky i důležité informace a průběh zásadních momentů z historie skupiny a v osobní rovině částečně i z Freddieho života. Nutno však dodat, že hlubší exkurzi do života jednotlivých členů skupiny včetně bouřlivé 1. poloviny 80-tých let v podání Freddieho by komplexně realizoval až cca 30-dílný seriál. Možná i vícedílný. Představme si třeba zajímavý vznik slavné May´ovy kytary nebo i osobní vztahy jednotlivých členů, zajímavé "královské" pařby, vč. té, ze které pak byl vyhotoven klip Living On My Own (i když obdobná pařba tam byla), nebo věci kolem propagace singlu „Fat Bottomed Girls / Bicycle Race”, apod. Mně třeba trochu vadil časový nesoulad vzniku některých písní, ale bral jsem, že ve dvou hodinách některé situace se musely řešit symbolicky, třeba turné po USA (první bylo z roku 1974), kde hráli ve filmu věci z pozdější tvorby (Fat Battomed Girl z roku 1978), pak teprve nahrávali Bohemian Rhapsody…Nebo vznik We Will Rock You ve filmu někdy v roce 1980 a přitom písnička již byla na desce News Of The World (z roku 1977), kde ještě vůbec neměl svůj slavný knírek... Trochu mi vadil hlas Freddieho z 80-tých let při písních hraných v polovině 70-tých, nebo koncert v Rio, který se uskutečnil až v roce 1985 (kde byl ustanoven nový světový rekord u platících diváků na koncertu – Freddie to zmiňuje Mary někdy v roce 1975), ale to jsou detaily… O nemoci v roce 1985 v době koncertu Live Aid ještě Freddie nevěděl, nebo nechtěl vědět (až někdy později, dle dostupných zdrojů cca na přelomu let 1986/87)... Prostě Brian May a Roger Taylor z toho udělali film pro širší publikum, a asi je to dobře, jelikož ti, co tvorbu skupiny ještě moc neznají, budou na tom, jako já v roce 1991, kdy jsem měl do dvou měsíců koupenou celou diskografii Queen (později vč. sólových desek členů skupiny) a několik let jsem hltal všechny knížky, které o skupině vyšly. Jinak herci, kteří ztvárnili členy skupiny, tak tady nemám výtku, skvělí. ()

Dusin

Rami Malek se pro tuto roli narodil. Neumím si představit, že by byl schopen ještě někdy předvést něco lepšího nebo toto asponň vyrovnat. Celý film lze shrnout do jednoho slova - DOKONALOST. ()

nydahl

Na dvě hodiny tě to vezme na místo, který už neexistuje. A chceš tam bejt co nejdýl, protože je ti tam fakt skvěle..... ()

Britney Spears dostane životopisný snímek

Britney Spears dostane životopisný snímek

02.08.2024

It's Britney, bi*ch! S životopisnými filmy o muzikantech se v poslední době roztrhl pytel. Jen letos se objevil například snímek, jenž sledoval osudy věhlasného zpěváka reggae Bob Marley: One love, a… (více)

Kdo si zahraje Beatles?

Kdo si zahraje Beatles?

06.06.2024

Jakmile Sam Mendes (Americká krása, 1917) oznámil, že plánuje v příštích letech natočit filmy o skupině Beatles, šlo rázem o jeden z nejambicióznějších projektů Hollywoodu. Oscarový režisér totiž… (více)

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě