Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

Script

Herci se fakt podobají skutečným lidem, o kterých film byl. Rami Malek fakt podával dobrý výkony a fakt dobře zahrál Freddieho Mercuryho. Po filmu jsem se podíval na pár vystoupení skupiny Queen a blbiny, který dělá Rami Malek na pódiu fakt Freddie dělal. Co se týče hereckého ztvárnění, tak jsem byl nadšený i ohledně ostatních složek ve filmu, až na scénář. Spousta věcí, která byla ve filmu vůbec nezapadala do toho co se doopravdy dělo v zákulisí. Neříkám, že to nepřiblížilo ke skutečnému životu skupiny Queen. Přiblížilo vás k jejich životu hodně blízko, ale ve filmu se občas vyskytla postava, která nikdy neexistovala a měla vliv na děj a sem tam pozměnily události, které se buď stali úplně jinak, nebo časově naprosto nedávali smysl. Prostě se tvůrci rozhodli, že udělají film podle skutečného života a udělají z něho doják. ()

UhLee

(9/10). Muzikály moc nemusím, ale zde mi to vůbec nevadilo. Něco tak velkolepého a legendárního jsem dlouho neviděl. Nevím zda to bylo dokonalým výběrem talentovaného Ramiho Maleka pro roli Freddieho Mercuryho, nebo skvělým zasazením písní do příběhu. Queeny jsem měl vždycky rád, ale v tomto filmu mě tóny jejich písní opravdu chytily za srdce a měl jsem husí kůži ještě dlouho po tom. Věřím, že i Freddiemu v hudebním nebi ukápla nejedna slza, protože tento film zajistil skupině Queen věčnou slávu. ()

Sabrewulf

Bylo to pěkné, ale čekal jsem trošku detailnější popis vzniku kapely a ne že už po 40ti minutách budou Queen hrát velký koncert. Co mě zklamalo hodně, byla úplná absence čehokoliv, co by se týkalo spolupráce na filmu Highlander!!! Rami Malek je skvělý, ale věřím, že Cohen by byl ještě lepší (podobou určitě - Malek má na Mercuryho moc vykulené oči). A pak mě trošku zklamalo, když jsem se dozvěděl, že v některých věcech se prostě lhalo (viz oznámení nemoci před koncertem), ale fandové si to jistě užili. ()

Danikaa

Ako milovníčka Queen a Fredyho Mercuryho, som na tento film čakala od jeho smrti. Páčili sa mi už ich prvé albumy, z ktorých bolo vo filme len málo piesní, ale vzhľadom na rozsiahlu tvorbu Queenov, je pochopiteľné, že sa všetky do filmu nemohli dostať. Mám doma niekoľko knižiek, ktoré mapujú ich život a tvorbu, preto sa mi film veľmi páčil. Hlavný predstaviteľ ma spočiatku nezaujal, ale uznávam, že nakoniec bol vynikajúci. Film patrí medzi moje obľúbené a vždy si ho rada pozriem, ale verím, že kým umriem dožijem sa aj ďalšieho, možno nie tak popisného, ale o to zaujímavejšieho spracovania, ktoré tiež dostane odo mňa 5 🌟. ()

HonzaBez

"Bláznivej Fredie v ženských hadrech, pošuk Fredie, teplouš Fredie…" Když koukám zde na to celkové vysoké hodnocení, přijde mi, že většina nehodnotila tento film ani tak podle toho, jaký je obsahově, ale podle hudby skupiny Queen, případně podle závěrečných cca 15 minut věnujících se legendárnímu vystoupení této kapely na koncertě Live Aid. Protože ačkoliv tahle část je vážně elektrizující, o filmu jako takovém se to podle mě říct nedá. Ta základní zápletka příběhu o tom, jak se z Fredie Marcuryho stane nejen dost bizardní figura ale docela i sobecký hajzlík, ovšem nakonec si to dokáže uvědomit a jde sám do sebe, mi přišla místy poněkud prázdná a plná stereotypů. A když k tomu přidám to vzezření hlavní postavy (s tím přehnaným předkusem), měl jsem před tou zmiňovanou závěrečnou pasáží chuť jít s hodnocením ještě níže. Naštěstí pak ale tvůrci nechali naplno promluvit hudbu a i já zjihl... ()

Helmutek

Další z toho mála stoprocentně autentickejch hudebních filmů - výběr herce a (splněný) nároky na jeho muzikantský kvality tady dělaj tak tři čtvrtiny dojmu (hrát, že hraju vs. skutečně hrát a skutečně zpívat je VELKEJ rozdíl a filmy jako Bohemian Rhapsody /společně třeba s Walk the Line, I Saw the Light nebo Rayem/ to názorně ukazujou). Navzdory Freddieho smutnýmu a složitýmu osudu film působí vlastně povzbudivě a pozitivně - tim smutnym osudem nemyslim jen tu jeho diagnózu, ale celkově ten jeho boj o svoje sebenalezení, ať už šlo o linii se snoubenkou, se kterou nakonec aspoň zůstali přáteli; nebo o vztahy s rodinou nebo kapelou, kteří ho vzali takovýho, jakej byl; o jeho partnerský peripetie... O síle samotný hudby nebo poetickejch slov ani neni třeba mluvit, film ale obě tyhle složky hezky a vkusně využívá bez toho, aniž by sklouznul k nějakýmu kýči (ke kterýmu ten Freddieho příběh -málo platný- asi trochu směřuje) - celou dobu jsem vlastně třeba podvědomě čekal, kdy přijde ta dojemná Show Must Go On, během který se u záběrů Freddieho nejspíš na smrtelný posteli všichni rozbrečej, ta ale nakonec nepřišla vůbec a bez obrazu (a teda i patosu) zazněla až jako úplně poslední věc na samym konci titulků; a já jsem za to nakonec upřímně šťastnej. Ten skutečnej filmovej konec totiž, ten, co přišel po znovusjednocení kapely a po fascinujícím a dechberoucím pásmu písniček na koncertě Live Aid, byl totiž mnohem hezčí a lepší. Rami Malek je jinak jako Freddie naprosto neuvěřitelnej, zpívá skvěle, hraje skvěle, má podobnou postavu i ten předkus... nevěřil bych, že je někde možný najít takovouhle (hudebně i herecky schopnou) repliku Freddieho, ale podařilo se - a film je z toho opravdu povedenej: Neni zbytečně popisnej a ani efektně explicitní nebo prvoplánovej (což by se u jeho extravagantního a večírkovýho stylu života dalo čekat), nesnaží se moralizovat ani agitovat za nebo proti homosexuálům, nepůsobí zkratkovitě ani "dokumentově" - všeho je tam na můj vkus tak nějak akorát. I když samozřejmě to, jak se film vyhejbá jakýmukoli hlubšímu tématu, konfliktu nebo kontroverzi, to může bejt i negativem - nicméně jako taková "pohádková" jednohubka film funguje. "Kdo že vůbec je Galileio?" ()

bubun

Nyní již máte dostatek informací, abyste mohli vydedukovat, jak to bylo doopravdy. / Ne, jsou to silnější tři, váhala jsem nad čtyřmi, ale prostě to se mnou neudělalo tolik, kolik bych očekávala, a několik dokumentů o Queenech či Freddiem, které jsem viděla, mělo ten emocionální náboj silnejší, a fakta nebyla zkreslená kvůli tomu, aby se lépe vystavěl příběh (ale to tady celkem chápu). Mohla bych se zlobit, že chronologie se podřizuje příběhu (např.dle filmu vymýšlejí Queeni intro k We will rock you v roce 1980, ačkoliv už pár let předtím vyšla skladba na albu News of the world), toho si každý fanoušek všimne, no, ale není to prostě dokument, tak mi to tolik nevadí. Co mi trochu vadí byla určitá míra povrchnosti, plochosti. A taky dojemná scéna s tatínkem./ Pobavil mě Bob Geldof :-) Dobrý a výstižný komentář napsal trx2010. ()

Jizni Tlapa

Nejste-li ortodoxním fanouškem Freddieho první polovinu prokoukáte za tři. Dalších dvacet minut už pomalu přidáváte čvrtou a posledních se už jen pětihvězdičkově blaženě tetelíte... pokud tedy konzumujete v kině a s kvalitním soundem!!!! ()

Mrkvič

Konečně je to tady a je to nejlepší hudební film všech dob. Beatlsácký Across the Universe byl velký průšvih a po handlování Maye s Cohenem jsems e něčeho takového obával i u Queenů. Nakonec ale velký dík za takto pojatý příběh. Sice si filmaři pár nepřesnostmi pomohli ke kýženému efektu, ale to bych jim odpustil. Motivace a inspirace při skládání nebo prezentaci písní na albech, to byla snad největší pecka. Freddie a jeho život, osoby kolem něho i zjištěná nemoc, všechno krásně načasované, podané a s citelným velkým respektem a nadšením pro hudbu i osoby. No a závěrečné vystoupení. Pecka. Prostě film spojující biografii s koncertem. Ideální pro velká plátna s pořádným zvukem. ()

miguel_111

Neskutočne peckový film, bombastický audio-vizuálny zážitok a na konci som skoro ani nedýchal, škoda takého umelca akým bol a mnoho veci o ňom som ani nevedel. Rami Malek podal neskutočný herecký výkon ako by Mercurymu z oka vypadol. Bolo to vtipné, svižné a ani sekundu som sa nenudil a návštevu kina určite neľutujem. Pre mňa 80 % . ()

Bobik9

Jednoznačně jeden z nejlepších filmům co jsem kdy viděl. Víte, jak to dopadne, znáte ten příběh a přesto vás ti tvůrci dokážou dostat. Umělecké dílo. Jestli nedostane Oscara Rami Malek, tak doufám, že letos nikdo! Protože tohle splňuuje všechny požadavky pro zlatou sošku. Navíc věřím, že i film samotný by si mohl něco odnést. Navíc by si to zasloužil i výtečný režisér Bryan Singer, který mě nepřestává bavit. Nikdy mě nenapadlo, že zažiji skutečný koncert Queen, ale stalo se. ()

Ryuuhei

Velkolepá, strhující, emotivní jízda, kde hudba funguje jako podkres jednotlivých životních etap a strastí Freddyho. Jeho dobu jsem sice nezažil, jelikož tento svět opustil zhruba měsíc po mém narození, ale Queeny jsem si jako skupinu i přesto dokázal oblíbit a dodnes nedám na jejich skladby dopustit. Film jsem si užil jak hudebně, tak i příběhově. Extrémně chválím snahu přiblížit podoby herců svým předlohám, v čele s Ramim Malekem, který zastal titulní roli naprosto dokonale. Poprvé jsem ubíral hvězdu, ale po druhém zhlédnutí nemám důvod. Jeden z nejlepších životopisných filmů, co jsem kdy viděl. ()

Johnny.ARN

Malek na Oscara? Preboha ANO! Ale to bolo pre mňa asi tak jediné, prečo malo zmysel ten film dokukať do konca. Nesadlo to mne, zjavne to nesadlo ani Singerovi. No, nie sú to Xmeni, kde si môžeš uletieť a ľudia ti to zožerú. Pre mňa útrapne dlhé, ale tak pocitovo. Prestrihať a skrátiť. Songy fajn, ale to bolo povinná jazda. Ja len doteraz neviem pochopiť jednu vec. Celý svet ho videl, pakistanskeho cigána, behať po pódiách v oblečkoch, mať divné pohyby a tak celkovo a nikomu nenapadlo že on asi bude na druhom brehu? No nič, s5 k filmu. Okrem toho, že ma to extrémne nebavilo a toho, že som sa snažil pochopiť, prečo Singer, sledoval som Fredieho ako postavu. Zase raz učebnicoví príklad. Z dola nahor, myslieť vo velkom, nebáť sa obetovať, správať sa na začiatku tak, ako keby si už bol na vrchole, byť si vedomí svojich kvalít. Na strane druhej, keď si hore, správať sa ako hovado, drogy, a totálne si uletieť. Berme si príklad. Malo to aspoň dobrý zvuk, v niektorých momentoch. Kamera nie, vizuál nie, kostýmy nie, casting ano. Na tom si celkom dali záležať. Keď už im iné časové údaje lietali. A samozrejme veľmi fajn záver. Ten bol nabitý emóciou , ktorej časť sa musela dostať aj na diváka. Predstaviť si sto litrov ľudí spievať váš text musí byť dychberúce. Druhý krát v kine by som to už ale asi nedal. 3 z 5 (Kino Dukla Svidník) ()

Minimie

No tak teda jo. Když on si ten film těch 5 hvězd prostě zaslouží. Sice už se asi tak dva týdny rozhoduju, jestli dát 4 nebo 5 (#firstworldproblems), pocitově mi tam něco možná trochu chybělo, jenže vlastně nevím co. Provedení bylo zvládnutý bravurně, herecký výkony oscarový, záběry úplně eňoňuňo (už jenom z tý úvodní titulkový sekvence jsem byla odvařená) a husí kůže se dostavila několikrát, takže co bych asi měla chtít víc. A co vám budu povídat, rodiče na Queenech vyrůstali a Bohemian Rhapsody je pro ně film století. Takže už kvůli nim prostě bude plnej počet. A basta. ()

elanius

(106/2018) / S odstupom času musím skonštatovať, že Bohemian Rhapsody je skôr dokonalou ukážkou technickej filmárskej práce, maskérov a moderného CGI. Filmu je tu poskromne, rovnako ako reálnych faktov zo života Freddieho. Chápem, aká taká fabulácia je nutná, totálne prekrúcanie faktov ale dosť znižuje hodnotu filmu. Tie songy sú skvelé, v kine s dobrým zvukom to bol zážitok. Na to ale stačí dobrý záznam z reálneho koncertu. Večná škoda že sme sa nedočkali verzie od Sashu. (6/10) ()

arbitr

Pro mne film roku. Minimálně, vzhledem k tomu co se poslední dobou točí, možná i dekády. Rozhodně doporučuji velké plátno s pořádným zvukem, ale i doma, až bude ta správná kvalita, budou mít radost. ()

plechulka

Hudební scény jsou fajn, člověk musí obdivovat Maleka i ostatní, jak zvládají originály napodobit, ale čekala jsem, že celkové vyznění bude trochu temnější.... myslím, že pokud se na tuhle pohádku o sobě Freddie odněkud dívá, popadá se smíchy za břicho... ()

Britney Spears dostane životopisný snímek

Britney Spears dostane životopisný snímek

02.08.2024

It's Britney, bi*ch! S životopisnými filmy o muzikantech se v poslední době roztrhl pytel. Jen letos se objevil například snímek, jenž sledoval osudy věhlasného zpěváka reggae Bob Marley: One love, a… (více)

Kdo si zahraje Beatles?

Kdo si zahraje Beatles?

06.06.2024

Jakmile Sam Mendes (Americká krása, 1917) oznámil, že plánuje v příštích letech natočit filmy o skupině Beatles, šlo rázem o jeden z nejambicióznějších projektů Hollywoodu. Oscarový režisér totiž… (více)

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě