Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Old Shatterhand sice pro sebe našel štěstí v soužití s Nšo-či, ale během pravidelných výprav zpět do rozrůstajících se výsep civilizace poznává, že na jeho způsob života a přátelství s indiány lidé v městech pohlížejí skrz prsty. Přesto se snaží trpělivě přivést obě strany k jednomu stolu, když už ne na úrovni státních autorit, tak alespoň jednotlivých lidí. Jeho poklidný život v usedlosti na území Apačů vezme náhle za své, když během kopání studny místo na vodu narazí na ropu. Naneštěstí zrovna v nedalekém Roswellu pobývá syn ropného magnáta Santera, který zde uvízl cestou do Los Angeles. Tam ho otec vyslal z New Yorku, aby se nezvedeného a zlovolného grobiána zbavil. Santer Junior si umane, že půdu Apačů získá za každou cenou. Vinnetoua a Old Shatterhanda čeká boj proti lidské zlobě motivované hrabivostí, personifikované do jejich nejzavilejšího a nejnebezpečnějšího protivníka. (Česká televize)

(více)

Recenze (72)

cheyene 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Podrobnější komentář a ucelený názor najdete v mém komentáři k Vinnetou (TV seriál) 2016. Pokažený dojem z druhého dílu je lehce napraven, avšak nepřibližuje se poměrně pozitivním pocitům, jež jsem měl po zhlédnutí první části. Nemusel jsem vidět Old Shatterhanda, jak klátí Nšo-či na svém kožešinovém loži. Lex Barker to také nedělal a přesto jsem jejich vztah vnímal daleko intenzivněji. Pamatujete ten krásný rozhovor, kdy se spolu procházejí podél řeky? A když tam ve tmě sedí? Nebo když Nšo-či nechce žít, pokud zemře Old Shatterhand u mučednického kůlu? Jak se zrcadlila v jejich očích a tváři radost, když jej viděla se svým bratrem vycházet z údolí řeky Rio Pecos? Jak se za ním otočila, když odjížděla s náčelníky k Nugget-Tsilu? Jak mu v řeči svého kmene říkala před smrtí, že ho miluje? To vše bylo tak romantické a silné, že nebylo třeba ukazovat Shatterhandovu nahou řiť a nahá záda Nšo-či, kterak si to užívá na ležícím greenhornovi. Ale zpět k ději. Potěšil návrat Maria Adorfa do role Santera. Nutno podotknout, že nejsilnější záporňák z celé trilogie je právě tu - Santer jr. A smrt Vinnetoua? Nefungovala. Ani náznak dojetí či lítosti, což řada diváků pociťuje i dnes, když si pustí smrt Pierra Brice v Posledním výstřelu nebo umírání Nšo-či v prvém díle. ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Znáte to, že po letech je romantika pryč a přichází realita. Všichni jsme věděli, jak to dopadne, závěr mě tedy ani nedojal, navíc, ten nový náčelník je fakt divný. K Vinnetouovi jsem si nevytvořil vztah, takže smrt koně mě zasáhla rozhodně více. Naštval mě osud mladého padoucha. Potěšil mě naopak starý padouch a divoký Západ takový, jak si jej představuji. Francouz, Pražák, halda Poláků, prostě jako dnes. ()

Reklama

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Tato slátanina by se mi nelíbila, ani kdybych v životě nečetl žádnou mayovku a neviděl ani jeden film či seriál natočený na jejich motivy. Ubohá výprava, hloupý a nelogický děj, z Apače Vinetoua je prérijní indián a z Old Shatterhanda jakýsi neschopný chcípák. Santer Junior a celá jeho rodina - postavy k zblití. Věčná tma rozhodně ke kvalitnímu diváckému zážitku také nepřispívá a tak ta jedna umrněná hvězdička je leda za jakous takous rádoby drsnou atmosféru a z nostalgické náklonnosti ke jménům hlavních postav. ()

MiniMinion 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No, dalo se to. Když začala druhá polovina filmu, tak jsem si sice nemohl vzpomenout, co de dělo v té první, ale pak přišel na řadu náčelník komančů, který byl na svou roli příliš německý a příliš odbarvený, s tak nějak mi připomněl pana Stämpera z Tomorrow Never Dies, a ten souboj v komančské kleci, a přál jsem si, aby opět zavládla nuda. Komančové jako takoví se mi ovšem líbili, byli to skuteční divoši. Závěrečný boj byl dost, dost dobrý, až na to, že nedával zrovna dvaktát smysl. Vlastně...opravdu, hned dvakrát nedával smysl. 1) Indiáni by NIKDY nepodnikli tak riskantní akci za bílého dne, a za 2) by nikdo při smyslech nevlezl v téhle situaci do té chajdy. Nikdo, natož Vinnetou, Old Shatterhand, Sam Hawkins a udatní válečníci kmene Apačů. Smrt Vinnetua mě asi měla rozbrečel, jenže jaksi nic. A mimochodem, během jedné scény v lese, jak se Apačové připravovali na boj, jsem málem piknik smíchy při pohledu na to mimino, jak kouká při detailním záběru přímo do kamery. To bylo super. Celkově se mi ta trilogie ani nelíbila, ani líbila, spíš mi byla tak nějak jedno. Doufám, že neudělaj trilogii i Old Shatterhandovi, náčelníkovi Apačů. Jestli ano, zabijte Nšo-Či a v posledním díle představte Old Surehanda, tomu pak taky udělejte trilogii, a v posledním díle představte Old Firehanda, kterému pak taky věnujte trilogii. Teda ne, prosím. No nic, jdu se učit apačsky ;). ()

Pink.Panther 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Možná nebylo z marketingového hlediska jiné volby v kontextu současného filmového establishmentu než natočit pravý opak původních filmů z 60. let. Má to ale háček. Mayovky jsou takové westernové pohádky. Ušlechtilý duch a zidealizovaný v podstatě dětský svět knižní předlohy vzal za své._____S tím mám zásadní problém, kdo četl knihy, ví že je to pacifistická četba. Takže z toho pohledu je drsná realita a skalpující Vinnetou ignorace obsahu literární tvorby Karla Maye a zůstávají tak pouze slavná jména – programové parazitování na předloze? _____No nic, jako děcka jsme hrdiny těchto filmů hodně prožívaly a kde kdo měl doma nějakou tu henryovku či stříbrnou pušku. Jediné co mě na této novodobé reinkarnaci usmiřuje, je fakt, že dnešní děti si už na Vinnetoua a Shatterhanda nehrají - protože takový Franta Voráček ze třetí A skalpovaný blonďatým Vinnetouem ze čtvrté B, to by teda byl na naší základce pěknej průser…! Produkce: Aventin Film ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama