LokalFilmis

• Slovensko LokalFilmis

Staré cikánské proroctví předpovídá příchod mesiáše z rómské osady, který změní svět. Narodí se Rytmaus a postupně se z něj stane najznámější rapper v Evropě. Rytmaus se rozhodne kandidovat na prezidenta Slovenské republiky. Proti němu se ve volbách postaví Pišta Lakatoš. Ze Slovenska se díky prodeji čisté pitné vody stává světová velmoc, která spolurozhoduje o budoucnosti lidstva s největšími velmocemi jako je USA, Rusko či EU. Do hry o planetu se zamíchá i ďábel Moloch... (A-Company CZ)

Frajer42

Pokud bylo cílem tvůrců vytvořit něco těžce rasistického a urážlivého, tak se jim nejspíš zadařilo. Scénky s Pištou Lakatošem jsou výrazně lepší než veškerý zbytek. Jen při nich se dá sem tam usmát. Animace je výborná. Cigáni nemají chybu. Dovolím si, držet se při hodnocení při zemi. Dost pasáží je šeredně nudných. Opravdu boduje pouze ten Lakatoš. Lepší hvězda. ()

silentname

Prvých päť minút filmu bolo skvelých, no potom to všetko ide okamžite dole vodou a vôbec to nemá poriadnu chuť. Animácie nie sú silné, vtipy často nie sú vtipné a občas je to výrazne násilné, čo absolútne nechápem. Občas vtip funguje ako napríklad Európska únia a ich normy o tvare šunky alebo Alza mimozemšťan, ale inak je to skôr trápne a nudné. A ani to nevyzerá najlepšie. Hodnotenie: D+ ()

Flopik

Strašná nuda a to som Lokaltv celkom zvykol pozerať.Originálne to bolo, občas prišla nejaká vtipná hláška ale to je všetko.Najlepšia jednoznačne rybička.Pesničky vo filme totálne mimo a bolo ich strašne veľa.Zasmial som sa naozaj len 2,3 krát a to je myslím na komédiu málo takže bohužiaľ len 2.Čakal som vtipnú blbosť nakoniec len blbosť. ()

borec999

Lokal Tv bol prvým slovenským animovaným seriálom, pri ktorom sa ukázalo, že televízia vzhľadom na klesajúcu popularitu medzi mladými nie je pre takýto formát správnym médiom, a tak sa Króner presunul so seriálom a skečmi na internet, kde si získal omnoho väčšiu popularitu. Teraz to skúsil v kinách a to s filmom obashujúcim postavy zo spomínaného seriálu a skečov. Projekt 1. SVK animovaného filmu bol bezpochyby ambiciózny, no výsledok je len priemerný. Lokalfilmisu sa nedá uprieť snaha, viditeľný posun v kvalite a pestrosti animácií, no to hlavné (vtipnosť,údernosť,satira a podarené gagy) z neho akosi vymizlo a film pôsobí ako veľmi narýchlo zbúchaný. Aspoň že má bez tituliek hodinu desať a rýchlo utečie. Známych postavičiek zo seriálu a skečov je tu veľa, no viac priestoru dostane naozaj len minimum z nich. S odretými ušami za 3* 50% PS: platí to čo u všetkých predošlých Krónerových filmoch-čím menej rokov máte, tým viac vás bude film baviť. ()

flegmos

Malo siuacii kde som sa schuti zasmial, ostatne skece trosku viac nasilu, riedke dialogy, privela ciganskej a cernosskej hudby a la funky, chvilu uvazoval ci to nie je nejaky utajeny po****ny muzikal. Slabucky scenar, katastrofalny koniec. Ak niekto povie ze to na zaciatku malo drive a potom sa to spomamlilo tak to vobec nie je pravda lebo filmis sa vlece od zacatku do konca a nezacharanil to nikto zo zucastnenych ani melisko ani fetak dusan. Za odvahu a chut dotiahnut to do konca davam 3 hviezdy len kvoli tomu ze to robili slovenski tvorcovia. Napriek mojej tvrdej kritike to jeden z najlepsich top slovenskych filmov roku a urcite lepsi ako posledne Jakubiskove filmy takze napriek velkemu ocakavaniu posielam odkaz Kubovi Kronerovi a jeho tvorivej skupine odkaz: Respekt, hlavu hore, a zostat cinorody aj nadalej. - mier :) ()

• S filmom bolo spojené chybné promo, že ide o prvý slovenský dlhometrážny animovaný film. V skutočnosti prvým celovečerným animovaným snímkom zo slovenskej produkcie bol Zbojník Jurko z roku 1976. (toi-toi)
  • Viacero postáv z filmu sa neskôr stalo tvárami rôznych reklamných kampaní. Napríklad banky, telekomunikačného operátora alebo značky minerálnej vody. (toi-toi)
  • V rámci udržania ratingu do 15 rokov museli vo verzii pre kiná cenzurovať nahotu. Režisér Jakub Kroner sa vyjadril, že je prekvapený, že pre tento rating nie sú problémom vulgarizmy. (toi-toi)