LokalFilmis

• Slovensko LokalFilmis

Staré cikánské proroctví předpovídá příchod mesiáše z rómské osady, který změní svět. Narodí se Rytmaus a postupně se z něj stane najznámější rapper v Evropě. Rytmaus se rozhodne kandidovat na prezidenta Slovenské republiky. Proti němu se ve volbách postaví Pišta Lakatoš. Ze Slovenska se díky prodeji čisté pitné vody stává světová velmoc, která spolurozhoduje o budoucnosti lidstva s největšími velmocemi jako je USA, Rusko či EU. Do hry o planetu se zamíchá i ďábel Moloch... (A-Company CZ)

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $253,878▐ Slovenský animovaný film LokalFilmis (2015), tiež moc vody nenamútil, chcel byť až moc cool pre dnešnú mládež, ponúknuť jednu zábavnú scénu za druhou, hláškovanie ako na bežiacom páse, hromadu sprostých nadávok ale v konečnom zúčtovaní toto všetko akosi strácalo ten správny efekt a súlad, pesničky ani navážanie do osobností nebralo a tých skutočne trefne úsmevných scén bolo len minimum, jediné čo v celku zaujalo bola animácia. /videl v kine: 40%/ ()

*CARNIFEX*

Animák toho najsamlepšieho cikána všadze na okolo vyšiel asi tak, ako Egovi kšeft v Piešťanoch. Posledné články na prstoch ruky, ktorou "Riťmrda" kreslil by som mu dal polámať. Tak isto na môj vkus príliš spevu málo vtipu. Nečudujem sa, že túto zmrdačinu väčšina skopala pod špinavú zem. V kine muselo ľudí doslovne jebnúť. Kto by to bol totiž povedal, že miesto na komédiu, prišli na muzikál. Pár zajebov pobavilo, no na určité epizódy z "LokalTv" sa táto márnosť nechytá ani omylom. ()

Triple H

Skoro vôbec sa mi to nepáčilo, uchechtol som sa tak dva krát. Inšpirácia South Park: Bigger, Longer & Uncut je viac ako zjavná, samozrejme výsledok sa nedá porovnávať. Kronerov film je v podstate len zlepenec scénok, ktoré na seba ledva ledva nadväzujú. Na druhú stranu tvorcovia mali na celú produkciu len rok, žiadne peniaze a museli to potiahnuť v podstate len vlastným entuziazmom. Čiže fakt, že sa im na Slovensku podarilo do kín pretlačiť animovaný film za takýchto priškrtených podmienok a fakt že na Slovensku sa niekto snaží robiť nové a moderné veci, je hodný rešpektu. Kroner nemá ani 30 rokov a už má za sebou tri celovečerné filmy. Ich kvalita síce pokrivkáva, ale chalan získava neoceniteľnú prax, ktorú zúročí neskôr a možno nám tu rastie zaujímavá osobnosť. Palec hore za snahu. ()

silentname

Prvých päť minút filmu bolo skvelých, no potom to všetko ide okamžite dole vodou a vôbec to nemá poriadnu chuť. Animácie nie sú silné, vtipy často nie sú vtipné a občas je to výrazne násilné, čo absolútne nechápem. Občas vtip funguje ako napríklad Európska únia a ich normy o tvare šunky alebo Alza mimozemšťan, ale inak je to skôr trápne a nudné. A ani to nevyzerá najlepšie. Hodnotenie: D+ ()

provitamin

Ak sa nenecháte oklamať nízkym hodnotením a kopou sprostých slov, možno budete príjemne prekvapení. Film si robí prdel okrem Rytmusa aj z Obamu a Putina, ale najviac som sa nasmial na úradníkoch z európskej únie - máme tu dnes dve témy, prvou je uzákonenie tvaru šunky a druhou je dochádzanie zásob pitnej vody v celej EÚ - musíme postupovať podľa priorít, takže venujme sa tej šunke. ()

• Viacero postáv z filmu sa neskôr stalo tvárami rôznych reklamných kampaní. Napríklad banky, telekomunikačného operátora alebo značky minerálnej vody. (toi-toi)
  • V rámci udržania ratingu do 15 rokov museli vo verzii pre kiná cenzurovať nahotu. Režisér Jakub Kroner sa vyjadril, že je prekvapený, že pre tento rating nie sú problémom vulgarizmy. (toi-toi)
  • S filmom bolo spojené chybné promo, že ide o prvý slovenský dlhometrážny animovaný film. V skutočnosti prvým celovečerným animovaným snímkom zo slovenskej produkcie bol Zbojník Jurko z roku 1976. (toi-toi)