LokalFilmis

• Slovensko LokalFilmis

Staré cikánské proroctví předpovídá příchod mesiáše z rómské osady, který změní svět. Narodí se Rytmaus a postupně se z něj stane najznámější rapper v Evropě. Rytmaus se rozhodne kandidovat na prezidenta Slovenské republiky. Proti němu se ve volbách postaví Pišta Lakatoš. Ze Slovenska se díky prodeji čisté pitné vody stává světová velmoc, která spolurozhoduje o budoucnosti lidstva s největšími velmocemi jako je USA, Rusko či EU. Do hry o planetu se zamíchá i ďábel Moloch... (A-Company CZ)

Johnny.ARN

Po skvelom úvode, solídnej prvej polovici, príde tá druhá polovica. Asi tak by sa dal tento film zhrnúť. Pre nezainteresovaných, ktorí nepozerajú Lokal TV to nebude nič vravieť, ale pre nás ostatných to mohla byť celkom fajn jazda. Čakal som niečo trošku iné. Kroner nám uletel, a to doslova. Nebolo to zlé, dalo sa zasmiať, animácie boli tiež fajn, len ten celkový efekt nesplnil očakávania a hlavne niektoré videá ( Rybička ) sú plnohodnotnejšie a zábavnejšie ako celý film. Trochu priestrel, ale povinnosť vidieť pre každého fanúšika. Rozpačité a nadhodnotené 3 z 5 ( Kino Žriedlo - Bardejovské Kúpele ) ()

doctor20

Dobrý, vtipný štart filmu ma pripravoval na parádnu jazdu. Po chvíli ma však prebrala nuda a občasné vtipy boli maximálne z polovice nie vtipné. Animovaný Rytmaus vyzeral podľa mňa vo filme oveľa horšie ako na lokalTV. Rybička dostala minimálny priestor. Diabol a jeho cenzurovaný falafelíček budil rozpaky a Pištove vtipné monológy tam zabudli tvorcovia pridať. Za mňa aspoň plus, že na predpremiére dávali k vstupenke popcorn a slnečné okuliare. Inak sklamanie z filmu, na ktorý som sa veľmi tešil. "Keď kone jebúúú... " ()

boo-boo

LokalFilmis sa nepodaril. Ako takému mu dôjde dych prekvapivo skoro (20 minút) a po pomerne slušnom úvode síce neprestáva sypať jednu šialenosť za druhou, ale zabúda byť zároveň aj vtipný. Na papieri to mohla byť strašná sranda, v kine to s divákom nepohne. Napriek masívnemu fan servisu neverím, že sa z tohto diela stane stálica alebo kult. Nato postráda výbušnosť, cit pre situačnú komiku a potrebný drajv vlastný jeho internetovým predchodcom. Krónerovmu humoru jednoducho oveľa viac svedčí krátkometrážny internetový underground. ()

flegmos

Malo siuacii kde som sa schuti zasmial, ostatne skece trosku viac nasilu, riedke dialogy, privela ciganskej a cernosskej hudby a la funky, chvilu uvazoval ci to nie je nejaky utajeny po****ny muzikal. Slabucky scenar, katastrofalny koniec. Ak niekto povie ze to na zaciatku malo drive a potom sa to spomamlilo tak to vobec nie je pravda lebo filmis sa vlece od zacatku do konca a nezacharanil to nikto zo zucastnenych ani melisko ani fetak dusan. Za odvahu a chut dotiahnut to do konca davam 3 hviezdy len kvoli tomu ze to robili slovenski tvorcovia. Napriek mojej tvrdej kritike to jeden z najlepsich top slovenskych filmov roku a urcite lepsi ako posledne Jakubiskove filmy takze napriek velkemu ocakavaniu posielam odkaz Kubovi Kronerovi a jeho tvorivej skupine odkaz: Respekt, hlavu hore, a zostat cinorody aj nadalej. - mier :) ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $253,878▐ Slovenský animovaný film LokalFilmis (2015), tiež moc vody nenamútil, chcel byť až moc cool pre dnešnú mládež, ponúknuť jednu zábavnú scénu za druhou, hláškovanie ako na bežiacom páse, hromadu sprostých nadávok ale v konečnom zúčtovaní toto všetko akosi strácalo ten správny efekt a súlad, pesničky ani navážanie do osobností nebralo a tých skutočne trefne úsmevných scén bolo len minimum, jediné čo v celku zaujalo bola animácia. /videl v kine: 40%/ ()

• V rámci udržania ratingu do 15 rokov museli vo verzii pre kiná cenzurovať nahotu. Režisér Jakub Kroner sa vyjadril, že je prekvapený, že pre tento rating nie sú problémom vulgarizmy. (toi-toi)
  • Viacero postáv z filmu sa neskôr stalo tvárami rôznych reklamných kampaní. Napríklad banky, telekomunikačného operátora alebo značky minerálnej vody. (toi-toi)
  • S filmom bolo spojené chybné promo, že ide o prvý slovenský dlhometrážny animovaný film. V skutočnosti prvým celovečerným animovaným snímkom zo slovenskej produkcie bol Zbojník Jurko z roku 1976. (toi-toi)