Captain America: Návrat prvního Avengera

• USA Captain America: The Winter Soldier (více)
USA, 2014, 136 min

Předloha:

Joe Simon (kniha), Jack Kirby (kniha), Ed Brubaker (komiks) (více)

Kamera:

Trent Opaloch

Chris Evans, Scarlett Johansson, Samuel L. Jackson, Dominic Cooper, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Cobie Smulders, Emily VanCamp, Robert Redford (více)

Po katastrofických událostech, které Avengers prožili v New Yorku, žije Steve Rogers neboli Captain America ve filmu Captain America: Návrat prvního Avengera poklidně v ústraní ve Washingtonu, D.C. a snaží se přizpůsobit modernímu světu. Když ale dojde k útoku na jeho kolegu z organizace S.H.I.E.L.D., zaplétá se do pavučiny intrik, které ohrožují celý svět. Společně s Black Widow se Captain America pokouší odhalit stále se prohlubující spiknutí a současně se na každém kroku střetává s profesionálními zabijáky, kteří byli posláni, aby ho umlčeli. Když dojde k odhalení skutečné šíře zákeřného plánu, povolávají Captain America s Black Widow na pomoc svého spojence Falcona. Přesto se brzy ocitají tváří v tvář nečekanému a zdatnému nepříteli – Winter Soldierovi. (Falcon)

Birgi91

Captain America ve stylizační rovině, ve které jsem zrovna ho úplně nečekal. Oproti prvnímu dílu je totiž temnější a vážnější. Americký patriotismus a patos sálající ze skoro každé scény v prvním díle byly značně zredukovány, a tak je ve dvojce až na pár výjimek skoro nenajdeme.. Co se zápletky týče, tak ta sice není moc originální, ale je podána takovou formou, že zaujme. Špionážní nádech dodává snímku nový rozměr, který diváka očekávajícího prostou komiksovou adaptaci mile překvapí. Film se samozřejmě nevyvaroval několika scén obsahujících klišé, ale zas tolik jich není, aby zkazily celkový divácký požitek. Vedle starých známých tváří (které odvedly standardní dobrou práci bez zbytečného přehrávání) upoutali pozornost především Robert Redford a Frank Grillo, kteří se svých rolí zhostili více než dobře. I přesto, že neměli moc velký prostor, tak své kolegy zastínili díky velké porci charismatu. Celkově me film mile překvapil. ()

MartinTerran

Na začátek hned musím uvést, že to co kápo (a nejen on) ve filmu vydrží patří do kolonky fantasy, ale nemá cenu to dál řešit. Je to pokračování příběhu o kapitánovi a jak vypovídá název jde i o Zimního vojáka a samozřejmě také musíme připravit nového člena Avengerů. Příběh je tady dost dobrý, sice špióny a zrada je taky dost oblíbená zápletka, ale aspoň to není klasické zahraň svět před nácky či jinou verbeží. Ve filmu bylo pár očekávaných zvratů a hodně rozbitého skla (asi S.H.I.E.L.D. nemá na neprůstřelné skla). Herecké obsazení je klasika, navíc je Zimní voják, který vypadá dobře a zahrán je taky super. Samozřejmostí jsou super akční scény a výbuchy, které vypadají jako vždy skvěle. Takže film se mi líbil víc než jednička a můžeme se těšit na druhé Avengery. P.S.: Nikovo auto je boží a musím ho mít!! Hodnocení: 76/100. ()

george82

Jako již tradičně, Marvelovka opět nezklamala. Oproti jedničce přibylo trochu akce a spádu. Už to není taková ta slušňácká podívaná...jakoby nám Kapitán zmužněl. Každý, kdo má rád Marvelovky, tak nebude zklamán. :-) ()

vieriX

Bez debat jedna z nejlepších Márvelovek, která konečně dospěla v záležitost kde ochrana svatě se bere opravdu vážně hodně hraje film na dramatickou notu ale nechá si i vtipné momenty, ktere nejsou klišovite ale pěkně zapadaji. Tohle to neni komiks je to špičkový špionážní thriller, kde jednotlive kroky a nitky se mění každou minutou. Akci nebudu popisovat je špičková jak prostě jsme si už zvykli. Nevím co ještě více říct, prostě úžasný zážitek a první pořádna jednohubka letošního roku. Vydržte do konce jako už je u Marvelu zvykem ()

Pavoll

Jedine preto davam 4* , lebo tam boli super efekty. Dej bol hrozne predvídatelný a ani herecke vykony neboli nic moc. ()

ManOfPhoenix

Páni, tohle je naprosto úžasný film! Tohle je podle mě (a upřímně) dokonce lepší než Avengers. Captain America: The Winter Soldier je prostě skvělý film, který má vážně suprové zvraty, které nikdo nečekal. Tohle je mnohem dramatičtější, akčnější a krutější film, než jakýkoliv jiný z Marvel Cinematic Universe. Všechny postavy jsem si v tomto filmu oblíbil - Captaina Americu, Black Widow, Nicka Furyho, Falcona, především Winter Soldiera, a i Pierce byl dobrej. Všichni z nich měli parádní a dokonalé herce, a není divu že si divák ihned postavy oblíbí. Captain America je v tomto filmu ještě lepší než kdy jindy. Příběh je naprosto výborná věc, která vás naprosto dostane. Je to prostě hodně o politice, akorát že se superhrdiny. I když se to ani nedá skoro nazvat jako superhrdinský film, ne, tohle je mnohem víc. Je to akční thriller s malými kousky superhrdinského snímku. Akční scény byly parádní, hudba přitom vyzněla skvěle, a konec byl naprosto úžasný. Tenhle film naprosto změnil MCU. Potitulkové scény navnadily na další film, Avengers: Age of Ultron. Captain America: The Winter Soldier, je prostě parádní, výborný, úžasný a skvělý film se se skvělými postavami, herci, příběhem, hudbou a zajímavým záporákem. Captain America se nyní stal zajímavějším než kdy jindy. Doporučuji. ()

Vykuk

Malinko slabší než Thor 2, ale jinak nadupaná akční jízda. Vynechal bych některé dětské vtipy, některé hodně ujeté scény, ale i tak není co řešit. Záporák luxusní, konečně povedená (netrapná) postava. Hudba, triky kamera nepotřebují komentáře. Tak zas čekat na další kousek:) P. S. co bych ještě vychválil je zatím asi nejlepší choreografie "pěstních" soubojů, jakou jsem v předchozích márvelárnách viděl. ()

borohub

Uvažoval jsem o tom, že dám 4, každopádně pokud jsem prvnímu je dal, tak druhý si zaslouží o hvězdu méně. Film byl napínavý, plný zvratů, ale stejně na jedničku to nemá.. 68% ()

germiny

Sice je to velkolepější a je tam více Scarlett, ale to je tak asi všechno. Připomínalo mi to pořád Iron Mana. Nevím ani pořádně proč :) A tvůrci teda mohli trošku zapracovat na momentu překvapení. Když vám tam někde v ději, jakože jen mimochodem, řeknou jméno někoho, opravdu nikoho nenapadne, že se to tak vyklube! (haha) No ale víceméně to ušlo. Aspoň se na to slušně dívalo. Na to že jsem od toho nic moc nečekal... A pokud by to mělo tak o 15 minut kratší stopáž, šlo by hodnocení výš. ()

tartan

Už prvý film o "Kapovi" bol veľmi príjemným prekvapením. Zimný vojak tento pozitívny pocit z prvého Avengera ešte viac umocňuje a robí z neho (určite u mňa) najlepšie a najkvalitnejšie podaného marveláckeho superhrdinu vôbec (Tony prepáči). Na postavu, ktorá svojím idealizmom a naivitou vzbudzovala z marvelovského univerza zo začiatku asi najväčšie rozpaky, je tak vďaka vierohodne podanému psychologickému prístupu a skvele zvládnutej akcii, ako i správnej chémii medzi postavami (čo všetko napríklad Thorovi bolestne chýba) radosť pozerať. To všetko drží pokope solídny dej, zjavne odkazujúci ku klasickým polittrilerom 70. rokov, ako boli napr. Tri dni kondora - nie nadarmo tu hrá R. Redford ;-) Apropos, akcia. Bratské režisérske duo Russových nám v Zimnom vojakovi servíruje starú, dobrú kontaktnú akciu (na lodi), masívnu pouličnú prestrelku v štýle Mannovho Neľútostného súboja (na zemi), a to všetko korunuje, samozrejme, príslušne mohutným CGI finále (vo vzduchu). Každý si teda príde na svoje ;-) Kapitán Amerika je rozhodne ten najsprávnejší superhrdina a hoci sa zdalo, že bude aj najnudnejší, presný opak je pravdou. ()

GetUpMoon

Upřímně jsem byl příjemně překvapen, ale jen na chvíli. Pokračování prvního avengera totiž zezačátku vypadalo o mnoho líp než předchozí díl. Počáteční euforii však vystřídal závěr filmu. Klišé střídající klišé, zkrátka tisíckrát ohrané scény, kde naposlední chvíli zachrání ten týpek se štítem svět, nebo naopak někdo zachrání na poslední chvíli týpka se štítem. Captain America měl rozhodně navíc a i když se mi díl 2. líbíl více než díl předchozí, spíše zklamal. ()

PAVLIS

Velký skok z retro „pohádkového“ stylu jedničky do šedé současnosti, doprovázený i výraznou změnou v kvalitě bojových scén. Ty jsou svou agresivitou a rychlostí, ale zároveň relativní přehledností skutečnou lahůdkou filmu. Bavilo mě také jiskření kapitána a Scarlett. Horší je to s příběhem, který sice přichází (na komiksárnu) s nezvykle reálnými otázkami bezpečnosti a svobody lidstva a nabízí zajímavá propojení do minulosti, ale jeho komplikovanost a vyvrcholení rozdělené do více rovin moc zábavné a vtahující není. Spíš úmorné. ()

Alca

Řežba, kterou byste očekávali, je ve filmu zastoupena v předpokládané míře, místy to je i docela vtipné, ale jinak celé rozbředlé, takové nijaké, bez většího náboje. Kromě toho mi vadila kamera, ale to je asi můj osobní problém. No a Robert Redford jako záporák?!?! ()

Uberlord

Již druhý letošní sequel od Marvelu, u kterého mi trochu zaskřípaly zuby. Na rozdíl od jedničky jsem šel do kina bez jakéhokoliv očekávání. Kapitán Amerika je rozhodně jedna z předních postav mstitelů a právě v jeho filmech se dějí zvraty, které nakonec vyvrcholí až v samotných Avengers. Rozhodně musím říct, že jsem byl mile potěšen, jak silná je zápletka. Ale průběh filmu je opět předvídatelný. Sice ne tolik, jako u druhého Thora ( to bylo opravdu šílený ), ale zkrátka to nebyl ten pravý, originální zážitek. Další plus je pro mne fakt, že je zde mnohem více zajímavých soubojů. Samotná choreografie oněch soubojů, je opět o krůček dál. Je to vskutku skvělá podívaná. Dále se akční prvky hlavní postavy trochu více přiblížili komiksové předloze, což sice na plátně nemusí vypadat úplně dobře, ale s trochou nadsázky se budete při Stevově práci se štítem dobře bavit :) Přesto mě Winter Soldier (Návrat prv... wtf?!?!) neposadil na prdel... a to ani zdaleka, v porovnání například s Iron Manem. Nejvíc ze všeho mě zkrátka dokáže nasrat, když v každém novém filmu se vytasí s úžasnou a luxusní technologií, kterou jsme doposud neviděli nikde jinde, než u Tonyho Starka (a ani u něj kolikrát ne) - což trochu snižuje jeho krédo génia. Tím si Marvel tak trochu podkopává nohy, ale chápu, že chtějí mít futuristický nadhled.A jenom taková třešnička na závěr. Myslím si, že u takového filmu, by se dalo vymyslet určitě i lepší zdramatizování, než klasické "přestřižení drátku v poslední vteřině" - v tomto případě vyjmutí čipu. Tahle stará záležitost je takové klišé, že až divím, v kolika nových filmech se stále dokola objevuje. A znovu a znovu... pořád dokola... Vlk se nažere a koza zůstane celá... Jenomže tohohle už je vlk přežranej. A zrovna u téhle značky jsem zklamaný, protože jsem čekal, že Marvel půjde za originalitou... Jsou to detaily... ale i na těch záleží. A v mých očích tak dělají z druhého Kapitána pouhopouhý průměr, na kterém dobrá zápletka ani skvělá vizualizace nic nemění... ()

Mistr_Moon

Lepší, než druhý Thor, ale hodně to zabíjí některé nudné a dlouhé dialogy a roztřesená kamera tak, že v soubojích vidíte vpodstatě kulové. ()

Izi-Peťan

Po hrozném prvním díle jsem nic od toho neočekával, jen jsem si říkal, že by to mohlo být lepší, když už se to odehrává v současnosti. Ono to nebylo jen lepší, bylo to naprosto strhující. Takhle stejně jsem se bavil u Iron mana 3 a Avengers, a postava Kapitána Ameriky se mi začíná líbit čím dál víc. 100% ale dát nemůžu, protože pro shlédnutí je potřeba vidět jedničku, aby člověku došli všechny souvislosti, ale nepudu tak o moc níž. 95% ()

MatyTM

Nejspíš bych winter soldiera popsal jako klasický Marvelovský akční výtvor oživený o trochu futurističtější prostředí, které bylo vcelku promyšlené a do budoucnosti zhruba realistické. Zaujaly mě akční scény, celkově mám rád filmy, ve kterých se stále opakují akční souboje a stále se u nich dá vydržet a diváka i zabaví. V Kapitánovi se opravdu povedla scénka, kdy několik policejních aut nemilosrdně zaútočilo na toho černého chlápka. Měl fakt smart auťák ! ()

Sejk

Nemám rád Ameriku, ale Captain America bojuje proti NSA budoucnosti, tak mu fandím. Hvězdu navíc a tím pádem 5 zařídila Scarlett :). ()

applestar

Jsem nadšený! Přesně to co od Marvelu očekávám. Super zápletka a spousta akce. Hodně mě zaujal Winter Soldier. Rád si koupím jeho komiks. Takže film absolutní špička. A líbí se mi i velké zapojení do děje Samuela L. Jacksona. ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Co všechno oznámil Marvel?

Co všechno oznámil Marvel?

21.07.2019

Tento víkend se nesl ve znamení sandiegského Comic-Conu, a byť to na filmovém poli vypadalo oproti minulým ročníkům dost chudě (snad s výjimkou trailerů k Top Gun: Maverick a To Kapitola 2), seriály… (více)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018