Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (oficiální text distributora)

Wormboy

Hohohoooo....veeeelmi dobra atmosfera od zaciatku az do poslednej minuty, ziadne zbytocne dejove twisty, ci samoucelne prekvapenia par sekund pred koncom, vynikajuci "hudobny" podmaz a k tomu skvely Ethan Hawke...co viac si od takejto zanrovky priat. ()

epicek

Jakožto né příliš velký fanda hororů je tohle zatím nejlepší co jsem mohl vidět :) V kině to byl neskutečný zážitek , a ta hudba je prostě geniální a za tu smekám klobouček , stejně tak i za celé tohle mega dílo. ()

asinus

Horory fakt moc nemusím, doopravdy mě bavil jen jeden knižní v životě a kolem kolem se dá říct, že se bojím celkem nerad. U Sinistra jsem se bál docela rád. Ale jestli je to horor roku 2012 a žánrový skvost, tak se sám sobě nedivím, že žánrový nadprůměr, prostředek a septik dokonale míjím. Ústřední herecké duo perfektní, režie sebejistá, námět (co já vím) neoriginální, závěr nejprve překvapivě zajímavě vnadí na solidní doběh i po skončení, ale nakonec zařve do zapomnění. Takhle bych si představoval ten průměr, možná lehce nad. ()

Larushka

No tak pointu se mi uhádnout nepodařilo... Atmosféra byla (je) děsivá, hodně jsem se bála, díky čemuž jsem si dost pohrávala s hlasitostí. Můžu říct u stolu? :) ()

campix

Docela mě překvapuje hype kolem Sinisteru a i když musím uznat, že Derrickson opravdu umí hutnou atmosféru a například V moci ďábla jsem si opravdu užil, ale Sinister mi připadá jako hodně slabý žánrový kousek. Všechny esenciální věc zde nijak moc nefungují a za mě tedy docela velké zklamání. Trošku hvězdnější herec v hlavní roli nic nezachrání a celkem zajímavý nápad zabíjí jeho lopotná realizace. Určité momenty rozhodně nevyzněly, tak jak by si tvůrci přáli a společně s asi největší bolestí snímku - hloupými a bezduchými dialogy, to dohromady nedává nijak zvlášť pochvalné resumé. ()

Saraswati

Horor. Nič viac, nič menej. Šikovne natočené, slušne zahrané, ale bolo to len také hororové leporelo. A nie, nemyslím si, že čakám od hororu priveľa, ak by som sa potešila nejakej... pointe. ()

Ketchi

Stejný problém, jakým trpěl Insidious: do první půle výborná, tísnivá atmoška, od půle druhé to není strašidelné skoro vůbec a akorát se tam promenádují divní, ale co nejhůř, nestrašidelní duchové. Insidious to ale nakonec zachránil zajímavou pointou, tady nic moc. Ale zvuk a "hudba" parádní! ()

frings

Slušně natočeno, děsivá hudba, pár lekaček, ale po většinu filmu nuda..nic nového pod sluncem. Stále omílané téma. ()

WolfR

Sinisteru se rozhodně nedá upřít brilantní atmosféra, povedené vyvolání strachu, hodně znepokojivých záběrů a kvalitní soundtrack, nicméně není to nic originálního, těsně 4 hvězdy. ()

BoXBe

Jak to říkají v anglicky mluvících zemích? The movie scared the shit out of me! OMG! Žena to nedodívala, mně osobně už se dlouho nestalo, že bych od filmu náhlým šokem odvrátil zrak. A nejednou! Nemám v rámci žánru žádných připomínek; za pět hvězd. V náročnějších měřítcích už Sinister nijak nevybočuje, jen prostě dokonale vytváří atmosféru strachu, aniž by explicitně cákal na plátno násilí nebo krev. Výborný a místy až překvapivě strašidelný a přitom inteligentní film. A samozřejmostí je naprosté ticho a naprostá tma pro dokonalý zážitek, který asi fakt nemusí zvládnout slabší povahy. ()

animaxis

Mrazivá atmosféra se filmu rozhodně neupře. Už od první scény mě mrazilo v zádech a jak se napětí ve filmu čím dál víc zvyšovalo (někdy i trošku povolilo), tak to bylo místy vážně o nervy. Děj mi přišel dobrý a správně tajemný. Zjevení "bubáka" Baghula se mi vždycky líbili a nakonec se mi líbil i konec s ním. Teda až na poslední dvě vteřiny. Ty tam podle mě vážně být nemuseli, ale asi to mělo vyděsit lidi (ještě dva milimetry a měl jsem hlavu ve stropě). Film se nezaměřuje jen na hororové téma. Rodinné problémy se tu v průběhu filmu taky řeší a ty herci zvládají dokonale. Herci tu jsou teda dobří a nijak nepřehánějí, jak je tomu u novějších "hororů" zvykem. Soundtrack k filmu mi přišel dobrý, ale ve filmu jsem z nějakého důvodu až tolik hudby nezaregistroval. Ale i tak se sem ticho víc hodí a doplnuje místní atmosféru. Jako mysteriozní thriller s hororovou atmosférou je Sinister prostě skvělý. ()

dr.fish

Sinister se asi zalekl svého vlastního potenciálu, protože v první půlce má tak našlápnuto, že to vypadá, že to ani dokoukat nepůjde. Pak, asi na popud producentů, tempo zvolní a z příběhu se stane obyčejná duchařinka pro starší a pokročilé, kteří to ale už párkrát viděli předtím, takže překvápko se nekoná. Mohl to být nářez jako prase, ale nějak se to rejžovi k závěru vymklo z opratí...60% ()

zorro

ja na duchariny az tak nejsem, ale tahle me docela zaujala z traileru. kdy by nebyla prepalena stopaz zvladli by jsme to za 80min tak jsme vsichni nemuseli jit z kina rozespali 06/10/12 manchester ()

charge

Pasáže, ve kterých je zachycen obsah záhadných 8mm filmových pásů jsou opravdu působivé spolu s velice podivnou úzkost vyvolávající infrahudbou, která zní jako z jiného světa. Oceňuji, že ne ve všech strašidelných scénách jsou pouze lekačky se řvem a rámusem, i když je jich zde i tak na můj vkus až příliš a některé byly vyloženě pro senzaci, ale i "něco" děsivýho samo o sobě. Docela mě zklamalo rozuzlení, které moc kreativity nepřineslo a bylo viděno v X jiných duchařských filmech. Je zde vidět nepatrná inspirace Šestým smyslem možná i jinými snímky, ale i přesto všechno Sinister svým provedením nenudí a hlavně zaujme. 80% ()

Iwus.ka

To je přesně ten typ hororu, kdy při odchodu z kina děkujete Bohu za to, že jste ještě mladí a dokážete udržet svěrač jak se patří. Film staví především na lekačkách a ty dokonale fungujou, což krom mě potvrdilo i zbylé osazenstvo kina svými záškuby a poskoky na sedačkách. Při sledování série homevideí doplněných o skvěle zvolenou ponurou hudbu, vás nejednou pohltí pocit tísně z toho, co se skrývá na jejich koncích. V jednu chvíli se jistě pobavili diváci za mnou, když jsem leknutím z nečekaně brutální scény poskočila a zakryla si obličej. Do konce filmu mi pak pracovaly nervy tak, že jsem si žmouláním šátku málem procvičila všechny skautské uzly. A to nejsem prosím pěkně žádný posera. Doporučuju. Pozn.: Za takových 50 let by začátek mého komentáře na horor tohoto typu zněl asi takto: To je přesně ten typ hororu, kdy při odchodu z kina nesmírně litujete toho,že jste si ty pleny nakonec nevzali. ()

klida

SPOILER Pro mě jako pro hororovýho nediváka poměrně intenzivní zážitek, ať už jde o děj, lekačky nebo atmosféru. Husí kůži mám občas ještě teď, asi tři hodiny po skončení projekce v modré posluchárně. A na půdu nelezu, co kdyby tam byl štír... Už jsem se na to ptal u Shining, proč se bojíme malejch holčiček? ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení