Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (oficiální text distributora)

ortoncz

Na tento film jsem se dost těšil . Trailer vypadal skvěle . A teď k hodnocení. Ať už to beru z jakéhokoli pohledu ten film prostě nemá chybu . Herci , střih , kamera , hudba . Atmosféra je výborná a lekačky jsou úžasné . Hawke je naprosto famozní a ukradl si film pro sebe. Hodně se mi líbila mytologie filmu . Opravdu není co vytknout . 95% ()

radaza

Horor podle osvědčeného schématu....BUBU BAF! BUBUBU BAF!.......BAF!!! Po čtvrt hodině už je jasné, jak film skončí a vy se pak propracováváte nekonečnou stopáží k předvídatelnému. Nuda, nuda, nuda....jak manželský sex ve Svaté čtveřici. Ethan Hawke neodhodí celý film svůj bolestínský výraz....a nakonec je po zásluze odměněn. Pokud máte rádi práci se sekyrou, doporučuji daleko působivější Studnu s mjr.Zermanem. ()

Smidak

Velmi, velmi vydařený horor, rozhodně jeden z nejlepších za poslední dobu, ale i tak si myslim, že se z toho dalo vytěžit víc, pořád jsem měl pocit, že tomu ještě něco chybí. 80%. ()

jauzdu

Musim rict, ze jsem dostala vic, nez jsem ocekavala. A to v dobrem. Rozhodne ale musim co nejdrive videt nejakou poradnou komedii. Nekoncici vsude pritomne napeti vas nuti bojovat sam se sebou a resit zda vydrzet koukat, ci utect na cerstvy vzduch a rozdychat to. Vse podtrhuje perfektni a presne zasazena hudba. Nevzpominam kdy naposled jsem videla takhle presvedcivy horor. ()

Blondy.

Za mě to je jasných 5*. Když už bych je nedal tomuto horroru tak nevím co víc bych měl chtít od filmu u kterých se dá ošidit děj a jde o lekačku. Hned od začatku paradní nástup a jen krátká a lehká příprava na peklo. Hnědé trenýrky díky bohu nemam ale asi to bylo těsně. Každou nocí která příšla se stupňovalo a stupňovalo totalní psycho. Opravdu nadpřirozené jevy v kombinaci s dětmi je moje nejslabší stránka na to to jaksi ustát v klidu. 3x jsem se leknutím zapral do sedačky hlavně co se "sekačkové scény" týka (člověk to sice čekal ale stejně x)). Nicméně to film vyzdvihuje nejvíc je hudba neboli soundtrack ale ty co viděli asi víc proč soundtrack v uvozovkách. Rozhodně je toto dílo horror roku a myslím si že za mě by se vešel i do top10 filmů roku. A to, že si s horrůrkama dám pauzu na chvilku není vůbec špatný nápad ale koukal jsem že už brzy Návrat do Sillent Hill hmm x) tak uvidíme. ()

barcisz

Zajímavý námět,ikdyž téma "přestěhování se a žití v domě,kde se stala vražda" žádná novinka,ale i tak to byl celkem strašidelný horor,kdy i při očekávaných lekačkách jste stejně nadskočili a do samýho konce jste si nebyli jistí,kdo je vrahem. Navíc vše bylo doplněno skvělou hudbou. ()

Ondr@932

Kvalitní, vzestupně atmosferický a depresivnější skvělý horor! Opravdu skvělá práce! V podstatě se to dost podobá filmu insidious. Akorát tenhle je tím pomalým chodem jestě znepokojivější! Insidious je založený hlavně na lekačkách, tehle až tak ne, ale i tak pár jich tam bylo. Takže ohromné nadšení!!! Jediné co mě dost zklamalo bylo to finále, čekal jsem drsný a napínavý konec, ale toho jsem se bohužel nedočkal :-( Přišlo mě to jako odfláklé... Je to škoda po skvělé hodině a půl.. Takže dávám 7,5/10 ()

B.e.n.Q

Čekal jsem od filmu trochu víc. Ale temná atmosféra a dobrý příběh se mi moc líbily. 4 hvězdy si zaslouží. ()

RobLord

Výborně natočená hovadina, kterou bych čekal spíš od šikmookých tvůrců. Jinými slovy: hovno v luxusní krabici. ()

kersten

Kvôli tomuto filmu som špeciálne navštívila kino, aby to malo takú tu desivú atmosféru zo všetkým čo k tomu patrí. Bohužiaľ tej som sa nedočkala. Film na mňa nepôsobil vôbec desivo, pár ľakačiek tam síce bolo, aj dej celkom ušiel.... Ale inak nič viac, klasický priemer. Pod pojmom nedpriemerný horor si predstavujem celkom niečo iné. ()

Rypley

Horor (z angl. horror – hrůza, zděšení) je umělecký žánr, jehož cílem je u čtenáře nebo diváka vyvolat pocit strachu a děsu. Tento film ve mě pocit strachu rozhodně vyvolal. Naposledy snad takto fungoval japonský Kruh. Ačkoliv jsou "amatérské" záběry podstatnou součástí filmu, není film takto natočen celý a to je dobře. Hodně lidí si stěžuje na konec nebo na nevysvětlení příběhu. Poslední dobou se s tímto setkávám u filmů stále častěji ať už u Promethea či teď u filmu Sinister. Podle mého názoru vysvětlení ve filmu bylo (Univerzitní profesor řekl snad vše a dosti jasně). Konec filmu je náhodou super. Rychlý, bez zbytečných keců a hlavně tak to prostě skončit muselo ;-) Některé filmy a příběhy nepotřebují "neskutečně překvapivý konec". Hlavní je když se člověk dobře baví. Nebo spíše bojí :-( ()

denisavary

Lekačka...několikrát jsem vyskočila málem z postele. Vůbec nechápu, jak někdo může jít na projekci do kina...tak takhle odvážná nejsem. Docela se mi to líbilo, překvapení tak bylo skoro pořád a takové téma mi bylo cizí...Musím říct, že nejhorší a nejstrašidelnější na tomhle hororu byly zvuky...ještě teď mi hraje v uších to nepříjemné skřípání. ()

darkreider

Prvá hodina má atmosféru, ktorá sa dá krájať. Je škoda, že sa nepodarilo hustiť to až do konca. Takto je pointa prezradená moc skoro a zlo stráca na šmrnci. Koniec sa vďaka tomu už na prvú hodinu nedoťahuje. Napriek tom je to pre mňa najlepšia hororová atmosféra tohto roku. ()

Charlie84

Co je děsivějšího než děti? Mrtvé děti na homevideu! Scénaristova snaha udržet nás v napětí, zda za tím stojí bubák či nikoli, všema těma hadama v krabicích a veverkama na půdách byla trochu úsměvná, přesto, neusmál jsem se ani trochu. Je to totiž běs, běs a občas nějaká ta hrůza...a mezi tím všeho všudy deset minut normální konverzace? A nakonec to ještě celé skoro dává smysl (v rámci žánru samozřejmě)! Lépe to pravděpodobně nejde, nicméně přidaná hodnota pro pětku chybí...Youngova "hudba" k ní ale po pravdě nemá moc daleko... ()

KUFI

Dobra atmosfera, obzvlast z Bugula mrazi. Vypada jako Mick Thomson ze Slipknot :) Akorat skoda tech evil deticek, bez nich by to bylo o dost lepsi. Chtelo by to alternativni konec. Od tohohle rezisera doporucuju ctyrku Hellraisera. Pro me nejlepsi Hellraiser hnedka po jednotce. ()

Narayan

Hodinu to skvěle buduje atmosféru, člověk se začíná bát a očekává epické finále. Bohužel právě v tomhle momentu filmu naprosto dojde dech a vyplivne jen rychlej a nudnej závěr, po kterym veškerý nadšení a napětí z prvních 3/4 filmu vyprchá jak krev z prořízlé krční tepny. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení