Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (oficiální text distributora)

Maarty86

Povedená záležitost, celý film se táhne pomalejším tempem, což ale v tomhle případě vůbec nevadilo. S napětím jsem spolu s Ethanem odhaloval celou mozaiku oných záhadných úmrtí a několikrát mě nepříjemně zamrazilo. Atmosféru perfektně dokresluje padnoucí hudba. Pustit si to v noci, sám a v naprosté tmě, jedny trenýrky by asi nestačily :) Povinnost (nejen) pro fandy žánru. Edit: tak dneska po druhém shlédnutí zvyšuji na 5*, při srovnání s loňským Conjuring, mi tohle přijde ponurejší, atmosféričtější a hlavně, jak se na horror sluší a patří -SPOIL- nekoná se žádný happy end, jako například u už zmiňovaného Conjuring. Dle mě nej horror roku 2012. 90% ()

Eisenmann

Nejedná se o ten typický americký horor, jakých známe spoustu. Provedení i zápletka jsou konečně trošku inteligentní a pro člověka, který netouží jen po řekách plných krve, je tohle poměrně slušná podívaná. Závěr ale mohl být epičtější a celá atmosféra zde měla naprosto vyvrcholit, to se však nestalo, proto ubírám jednu hvězdu. ()

azzik

PO delší době obstojný horor, který nekončí typickým americkým koncem. Horor má dobrou atmosféru a na nic přehnaného si nehraje, víc takových hororů a bude líp ()

stret

Dobrá atmosféra strachu. Spolupozerajúca osoba sa dosť často ukrývala pod paplón, ja som ju odkrýval - ona má rada horory nie ja, tak nech pozerá. :-) Problematické je spojenie prastarej legendy s novodobým výdobytkom techniky - akási veľmi prastará predkresťanská entita fičí na (funguje cez/za pomoci) modernom výdobytku filmovej premietačky a filmu. Démon svoje diela nielen filmuje, ale aj kopíruje a vlastne produkuje aj premietačky. Chovanie postavy spisovatela knihy hraničí s abnormalitou - v spôsobe akým ohrozuje nielen seba, ale aj svoju rodinu - kúpením a vedomým životom v dome nevysvetlenej masovej vraždy s prejavmi paranormality. ()

Raziel811

Blbost na ntou. Xkrát zpracovaný scénář, který nemá sebemenší inovace. Lekací pasáže jsem nezaznamenal, respektive se zapoměl leknout. Ale především má film totálně předvídatelné a navíc ještě zmrvené finále, kde to vypadá asi tak, že tvůrci si řekli "musíme vše vtěsnat do 5ti minut a kašleme na nějakou atmosferu a logiku". ()

Lukkyn

Ufff 14 dní jsem se k tomu dostával a říkal si tohle dílo si musím pustit ve správnou chvíli. Ta nastala v sobotu ve 23:00. Viděl jsem již spousty rádoby hororů , které měli dokonce podobnou tématiku. Všelijaké cinkání pánvičkami, vrzání dvěři a duchové , kteří nemají na práci nic lepšího než se poflakovat po baráku apod. Tak na to tady rychle zapomeňte. Nejenže je mi konečně sympatická hlavní hororová postava (fakt zázrak protože většinou sou to kreténi , který neuměj jíst příborem) ale Ethan Hawke je opravdu dobrej. Věřím mu ten strach , beznaděj, a psychický vydeptání. Atmosféra filmu , kterou podbarvuje neskutečná psycho muzika, by se dala krájet. Místy jsem si dokonce přál , aby už byl konec. Takže přátelé vřele doporučuji na gauč si pro jistotu dejte igelit , kdyby jste si pustili cokoliv do kalhot a já si tohle hororové dílko zařadím mezi tři nejlepší co jsem zatím viděl. ()

TerribleTale

Po dlouhé době horror při kterém strach vládne. Narozdíl od jiných "moderních" horrorů jsem tentokrát nefandil démonovi či úchylnému sadistovi apod...Kombinace ohraných prvků s originálními byla perfektní. SPOILER: videonahrávky pomocí kterých hlavní postava rozpletá záhadu byly morbidní, temné a šokující bez hektolitrů krve, vnitřností a dalších sra.ek používaných v těchto žánrech poslední dobou:KONEC SPOILERU...Další přísada, která tento horror dělá jedním z lepších byla určitě hudba, která neskutečně pasovala...Znovu se na tento film určitě podívám, ale až za hodně dlouho dobu :) ()

fabregas1

Scott Derrickson je velmi talentovaný a budu si na něj dávat pozor. Derrickson nám naservíroval takovou krimiduchařinku s Ethanem Hawke ( kterého bych v takovém žánru nečekal ) na kterého jsem se po dlouhé době a rád podíval a ikdyž už odehrál spoustu významějších rolí, tak mě i zde opět přesvědčil. Sinister je rozhodně povedený horor, který si na nic nehraje, pracuje dobře s napětím a děsivé scény jsou poctivě dlouhé. Pokud máte rádi napínavé a tajemné příběhy, tak zde určitě neprohloupíte. Sinister zasluhuje velké plátno, tmu a hlasitou hudbu. ()

zekon

Další slušný klon Ringu. Jenže Těch domovních lekaček je celkem dost. Tady vsadili evidentně na divno zvuky, které nahradili hudbu a ve chvíli kdy je třeba vybafnou. Takže místo hororu lekačka. Děcka mě teda napadla už v půlce, takže děj průhledný, ale pěkně zpracované. ()

teseth

Tak jsem si jednou v neděli donesl domů dvd sinister a pln očekávání pustil. A můžu říct, že napříč mé skepsi jsem se dočkal velmi podařené variaci na 100x omleté klišé. Dokonce mi ve třech momentech stouply chlupy na ruce, což se mi u filmů nestává tak často (u hororů obzvlášť). To bylo u sekačky, procházka po baráku a výstup na půdu. Všem co mají tento žánr rádi musím jednoznačně doporučit, protože záběr na strom je fakt mega morbidní! ()

Perineum

Nikdy, ale opravdu nikdy nepochopím, proč si hrdinové v takových filmech nerozsvítí nebo nevezmou baterku. Natočeno to bylo slušně, ale na mě to absolutně nefungovalo. ()

Mates Hradecky

Sinister - přeloženo dle slovníku jako nešťastný, nečestný, pochmurný a zlý - vyberte si podle chuti má špatně zvolený název. Měl se jmenovat Kliché (č.Klišé)-dle definice často opakované spojení představ, které bezmyšlenkovitým opakováním ztratilo svůj smysl. Všechno tu už tady bylo. Spisovatel přistěhovavší se s rodinou do starého domu duchů, zvuky na půdě, nápisy krví na zdech, děti komunikující s duchy, neschopná policie...První polovina utkání ještě ujde-buduje se atmosféra hustá jak mlha u rybníčku Brčálník. Na scénu vstupuje celkem sympaticky přitroublá postava policisty pomáhajícímu v neoficiálním pátrání. Po 45 minutách se dá již lehce uhádnout, která tu bije. A nastane obrat. Dokud jsme se báli neznámého, tak to šlo. Odhalením se strašidelné postavy dostaly na půdu parodie. Duchové pokérovaní v obličeji byli patrně za života v olympijském týmu,nebotˇse bavili rozbíháním se proti zádům spisovatele či neustálým rychlým uskakováním do nejblíže otevřených dveří. A jako vrchol show se objeví vedoucí "bubák" , který vypadá jak Joker z Batmana před nástupem do domu seniorů. Vychvalovaný zvuk jsem při DVD projekci neocenil, strašidelné klapání znělo jako prasklé dráty na bicyklu. Logický konec potěší, ale nikterak nepřekvapí. Tatíkovsky podaný spisovatel v brýlích a flanelové košili působí v podání Ethana Hawke celkem přirozeně,manželka se krom hysterických vstupů nijak neprojeví. Největší záhadou je spisovatelův syn, který se objeví v první hrůzyplné scéně, pak z děje zcela zmizí, aby se objevil vykulený v přilehlých keřích a toť vše-jak dopadl se vůbec nedozvíme. Scénář tohoto filmu tudíž připomíná onu Sekorovskou pohádku Sešit Pavla Patlala. ()

croftak

Plná palba. Občas mi tak připadá, že tady na CSFD je to samý nebojsa. Já teda byl posraný pěkně. Horor uvařený jak podle toho nejlepšího možného dostupného receptu včetně ingrediencí. Tak jak mi bude chutnat vždycky dobrý guláš s cibulí, tak stejně tak si vychutnám kvalitní horor. Sinister jím bezesporu je. ()

Rudla333

Sinister rozhodně patří k těm novým hororům co stojí za zhlédnutí, ale ten konec? Co to jako mělo být? Takhle pohřbít skvělý horor. A mám dotaz: Prý bude dvojka. PROČ?!!!! ()

Shay

Abych řekla pravdu, trailer mě moc nezaujal, ale přecejen jsem kámošku vytáhla do toho kina. Obě jsme byly podělané až za ušima. Byl to nářez! Po dlouhé době horor, kterému dávám zvednutý palec jen jednou rukou, jelikož druhou jsem si musela zakrývat oči. Nic mě tak dlouho dobře nevyděsilo. A to je co říct, protože jsem hodně zvyklá na horory a jen tak něčeho se nebojím, Tohle za to stojí, je to slušenej nářez! Vše skvěle sehrané, zápletka opravdu nečekaná a i konec překvapivý, stahujte, lidi! ;) :) ()

Unrealik

První půlka o ničem, až druhá začala být strašidelnější, ale stejně mě štvalo, jak hlavní hrdina neustále bloumal tmou. ()

Allein4

Určitě zajímavý příběh, koneckonců velmi podobný námět se v určitých nepravidelných intervalech objevuje celou historií v různých filmech. Tady ovšem přichází s excelentním režisérským uměním Scotta Derricksona. Horor s velkým "H" ... možná i s oběma "O" a "R". Pokud máte rádi tento žánr, určitě velice doporučuji. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení