Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (oficiální text distributora)

Torgal

Solídna horrorová prácička. Režisér má remeslo zmáknuté a hoci pracuje s veľmi otrepaným scenárom, z filmu žmýka dostatok atmosféry na to, aby som mu odpustil sústavné používanie horrorových klišé. 7+/10 ()

phoenixer

Taková rádoby lepší duchařina. Je fajn, že to není klasická lekačka, kdy víte už díky hudbě, že na Vás něco vybafne. U tohohle se trochu pomalu, ale jistě bojíte co příjde. Závěr je poněkud rychlej a bez lepšího nápadu, ale stačí to k tomu, aby člověka dál mrazilo v zádech. ()

Al44...

Pro mě velké překvapení - po dlouhé době opět skvělý US atmosférický horor - doporučuji sledovat se sluchátkami na uších v potemnělé místnosti - skvělé zvukové efekty a napínavé momenty - standartní příběh s hodně věcmi, které jsme již někde viděli - staré filmové pásky, které musí divák sledovat společně s hlavním hrdinou se opravdu povedly - uspokojivé zakončení - rozhodně jeden z adeptů na horor roku. ()

Gabretta

Horory nejsou nic pro mě, ale nechala jsem se přemluvit - ZASE. Nicméně to, co jsem viděla (když neodvracím zrak směrem ke stropu, popř. nečumím do palmy), bych označila za výborný horor. Zajímavé pátrání spisovatele po vraždách celých rodin rozhodně nenudilo. Vypjaté scény mě míjely - aspoň se mi o tom potom v noci nezdá. Ale užila jsem si to, to je nutné uznat. ()

snoodles

Jo, po dlouhý době hororothriller na úrovni. Mám ráda sériový vrahy, mám ráda, když tam jsou divný děti, byl to můj šálek čaje. Škoda, že nebyla nějak víc do hloubky rozvinuta podstata věci, ačkoliv by pak nastalo mnohem větší riziko sračkoidnosti. Tedy za mě rozhodně pět. ()

TheMraca

Příběh jednoduchý, žádné extra triky, ale skvěle natočené. Atmosféra jednička s hvězdičkou. Po dlouhé době jsem se u filmu bál, mrazení v zádech provázelo většinu nočních scén. Určitě kandidát na horror roku. ()

Mandalorian

Nevím, co by se muselo stát, abych dal zase plnou palbu hororu. Sinister je ale každopádně i tak velmi nadprůměrný film tohoto žánru. Ovšem věci, ze které jsem tu jednu hvězdu strhl - SPOILERY: 1: Tvrdil o pohanství, že je horší než satanismus, je prostě blbost vždycky. Největší hovada jsou křesťani. Tečka. 2: Pojídač dětí ? Na to že jsou snězený, vypadaj až moc živě, i když.. To bylo třeba míněný jinak.. Ale tím pohanstvím mě nasr..li. :-D 4* jsou akurátní. 80% je reálná palba. Ne ale teď vážně: Jak vybaf ten týpek z krabice (ano jako čert z krabičky), tak první, co mě napadlo: "Ty vole, ta holka nemá kozy !!" Soráč. To prostě bylo těma vlasama. Co se týká tý zápletky - do domu a pak jinam a astalavista . přišlo mi to jako zadostiučinění vůči všem těm dementním "hororům", kdy na lidi teče krev ze stropů a oni: "Přece se kvůli tomu nebudeme stěhovat..." Tady je to jinak: Ten duch vás chce prostě vyhnat. Ale jedno by mě zajímalo: Co by dělal, kdyby se přestěhovali do domu, kde už někdo zabitej dřív byl ? EDIT: TWL, to se nedá. Přehodnocuju na plnou palbu. SINISTER ! Jo a hned zkraje mě prostě hrozně potěšila přítomnost Ethana Hawka. Mám ho jako herce moc rád. Je jedním z důvodů, proč jsem zvedl na plnou palbu. Tak.. To už je snad vše. :-) ()

Kissak

Záběry ve tmě, kde opravdu není nic vidět a přitom si stačí rozsvítit, jenže to hlavního hrdinu prostě nenapadne. A tak třetinu filmu čučíte do tmy. Ale naštěstí to zachraňují ty opravdu povedené části, kterých ovšem zase tak moc není. ()

Xanthe

Doufám, že nikdy nenajdu žádný filmový matroš natočený na super osmičce. Nedávná filmová historie ukazuje, že z toho nemůže vzejít nic dobrého. Sinister hodnotím jen jako lepší průměr hned z několika důvodů - ohrkaný motiv, lekačky přicházely přesně v ten moment, kdy to divák čekal, film postrádal jakoukoli dynamiku (kde by se taky vzala, když hlavní hrdina většinu času seděl nečinně na prdeli - ani se nedivím, že ho nakonec holka vzala sekyrou po hlavě). Čekala jsem víc. ()

PlutisMovie

klasicky horor v jiném kabátě. Víc děsivější, víc tajemnější, méně "přepadovek". O filmu budete přemýšlet minimálně ještě den po shlédnutí, když si budete čistit večer zuby a koukat na sebe do zrcadla, nebo když půjdete zatáhnout žaluzie, aby vám měsíc nebo lampa s ulice nesvítila do obličeje ()

Dimo

"Proč si nerožneš, frajere..." Jinak tedy solidní atmosféra, průběh i příběh, závěr také spokojenost. Inspirace úspěchem Insidious zjevná, ale ne okatá. Teď bych chtěl od stejného týmu nějaký příběh bez mysterióznosti. Šlo by? Chtěl bych... ()

1Legend1

Záhadná krabice s páskami, copak na nich asi bude? No, Sinister mě překvapil. Děj se skoro po celou dobu filmu nezastaví a atmosféra je tak hustá, že by se dala krájet a já se konečně dočkal horroru, který mi připomněl zlaté časy Paranormal Activity, a tudíž období plné strachu. Sice v porovnání s PA je Sinister slabší, pozornost si ale určitě zaslouží. Po dlouhém zvažování dávám všech 5*, ale trochu mi vadilo (nebo jsem spíše čekal), že tam bude více paranormálna a lekaček. NIcméně, jsem po dlouhé době spokojen s horrorem a to je hlavní. 90% ()

Schlierkamp

Americký horor, jenž pokládám po všech kinematografických stránkách za kvalitní, avšak přesto poněkud zaostávající za jeho referencemi. Hlavní hrdina pomocí starých filmových pásek odkrývá tajemství několika brutálních rodinných vražd. Během pátrání shledává, že vraždy mají co do činění se starověkým okultním božstvem, ale netuší, že se sám zaplete do bizarního koloběhu smrti. Ve snímku jsou omezeny lekavé scény a naopak se snímek soustředí na výborně napsaný příběh, děsivou hudbu a dokonalou kameru. Atmosféra v nočním domě smrti je řádně hrůzyplná a režisér ji dává divákovi dostatečně okusit. Poněkud předčasně jasný konec sice strhává celkové hodnocení snímku, nicméně stále se jedná o vysoko hodnocený horor s mimořádně napínavou kriminální zápletkou. ()

Kadas97

Hororový zážitok roku 2012! Nevinne a tuctovo začínajúci film, ktorý svojou jednoduchosťou a priamočiarosťou poničí nervové zakončenia všetkých sledujúcich. Spisovateľova rodina sa sťahuje do domu, kde bola vyvraždená bezmála celá rodina a pán spisovateľ dúfa, že práve na tomto mieste ho kopne múza a napíše niečo svetoborné. Popri hľadaní inšpirácie nájde na povale odloženú krabicu s filmami a premietačkou. Po premietnutí prvého filmu začína dokonalé strašenie a budovanie dusivej atmosféry, plnej strachu a beznádeje (beznádeje pre filmové postavy). Bughuul je fajn meno pre démona, aj keď sa meno dosť podobá na Ba´al, ktorý robil srandu vo Vatikáne. Celý film je takmer bez hudby a desivé scény sú podporené desivým tichom, ktoré podporuje napätie. Záverečný zvrat ma posadil do sedačky a doslova mi vyrazil dych (a aj deckám čo sa v kine celú dobu rehotali). Jednoznačne najlepší horor minulého roku, Sinister s prehľadom porazil čiernu pani a zaslúži si plný počet 10 z 10. Povinná jazda pre všetkých hororových fanúšikov. ()

Adiemus

Vidět jen první půlku filmu, váhám mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, jenže mé napětí negradovalo, ba naopak - a poslední čtvrtina filmu mi přišla jak totální slátanina. Ne že by herci hráli špatně, ale je mi líto, prudce klesající graf mého nadšení (a napětí) mě přiměl, abych hodnocení značně minimalizovala. ()

Mukunda

Je to vydařený snímek. Kromě neduhů, které jsou zde mnohokrát zmíněny, mě napadá několik bodů, které snad platí pro více filmů tohoto ražení. 1) Proč se nesvítí? To lze pochopit, když vypadnou pojistky, nikoliv však v momentě, kdy je vše funkční a hrdina hledá neznámé nebezpečí po domě. 2) Ráno moudřejší večera. To neplatí jen o různých nápadech, ale i o pouštění si hrozivých filmů uprostřed noci. To může být dobrý nápad u horrorového snímku, nikoliv však při vyšetřování tajemných vražd. No a ještě přímo k tomuhle: když jsem viděl, jak se otec ke své dceři (i ke zbytku rodiny) chová, jeho konec jsem mu docela přál. No a kdyby se naučili svítit a chovat se alespoň trochu rozumně, byl by jim to i člověk věřil a více si tak film užil. Ale vyvolávat napětí v temné chodbě je pochopitelně snazší. ()

IPajule

Dlouhé čekání na to abych se na to podívala a myslím, že jsem o nic extra nepřišla. Čekala jsem nějaký masakr nebo neobvykle duchařský film plný napětí, které vám spaluje kalorie. Vůbec mě to nenadchlo, spíše mi to přišlo jako menší "blbost" ne-li komedie. Ke konci jsem byla napjatá jak to vlastně skončí, ale trochu mě to zklamalo. Jiný konec by byl lepší a ne smrt celé rodiny, kterou povraždí jejich dcera a potom odejde do neznáma s tou "obludou", které jsme se měli všichni bát. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení