Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V Detroitu budoucnosti ještě stále nezavládl klid. Společnost Omni Consumer Products (OCP) stále usiluje o splnění svého snu - o vybudování velkoměsta "Delta City". V cestě jim ale stojí bezdomovci a tlupy mladých "Splatterpunků", kteří obývají oblast, kde má nové město stát. OCP se rozhodne pro radikální řešení situace. Naverbuje ozbrojená komanda žoldáků z amazonské války, aby oblast vyklidila. A tak na území Splatterpunků a bezdomovců vjedou obrněná vozidla, jejichž po zuby ozbrojené posádky násilím odvážejí zdejší usedlíky do "rehabilitačních center" a likvidují ty, kteří se nechtějí podřídit. V ulicích Detriotu vypukne regulérní válka. Zdá se, že společnost OCP dosáhne svého cíle. Ale pak se objeví překážka, kterou kdysi stvořila sama OCP... RoboCop! Mechanický policista s lidským mozkem si vzpomene na to, že byl kdysi člověkem, a připojí se ke vzbouřencům, vedených autoritativní Berou, aby pomohl chránit jejich domovy. Za pomoci geniální desetileté Nikko, odbornice na počítače, musí RoboCop bojovat nejen proti žoldákům a společnosti OCP, ale také proti policii. Jediným jeho kolegou, který je ochoten mu pomoci, je jeho stará přítelkyně, policistka Lewisová. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (200)

mzss1 

všechny recenze uživatele

Trojka má lepší příběh než dvojka, je zde více akce. Nemá to an jedničku, ale zase furt lepší jak dvojka o něco. Konečně se v tomhle filmu vrátil hudební skladatel z jedničky Basil Poledouris, jehož hudba je skvělá. V trojce je vidět větší béčkovitost než v jedničce. Ale to nevadí, film má rychlý spád a nenudí. Celkově hodnotím film na 80% = **** ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Je to pro děcka. Už mi tam chyběl jenom Robocop hladící štěňátko, nebo tak něco. Má to sice pár vtipných nápadů, má to dokonce i náznak něčeho, čemu se dá říkat scénář, ale jinak to je vykleštěné o verhoevenovskou ironii a podvratnost, a neříkám zrovna, že bych tu nutně potřeboval nějaké čvachtavé gore, kterým byla jednička plná, ale tady je akce tak sterilní, až to bolí. V 80.letech to holt uměli rozparádět mnohem peprněji. V poslední čtvrthodině se pak nebezpečně pohybujeme až na hranici sebeparodie. Peter Weller udělal rozumný krok a včas opustil potápějící se franšízu. ()

Reklama

TERRORDROME 

všechny recenze uživatele

Na tomto som bol v kine ako 12 ročný počiatkom 90-tych rokov a tým pádom sa mi to muselo páčiť. Teraz je už jasné že tretí Robocop silno drhne, lebo prišiel o svoje tromfy v podobe cynizmu a brutality a nahradil ich "dojímavým" bojom o záchranu hnijúcich trosiek zdevastovanej štvrte a ochraňovaním dievčatiek. Film je najnudnejší práve v scénach keď sa snaží dolovať z diváka ten hnus zvaný emócie, či už zastrelením Robocopovej parťáčky Lewisovej ( aj keď si to Nancy Allen vraj sama vyžiadala ), alebo nariekaním bandy somrákov alias odboja. No, krv síce zmizla, ale tak úplne beznádejná sračka to ešte nie je, lebo zmysel pre humor je aj v tomto dieli stále prítomný. Hlavne scéna keď sa Robocop naserie a ide vykúriť hnusáka Mekdegeša z lacného hotelu, vtedy je to doslova situačná komédia a hustí jeden fór za druhým. Pobaví chlap skáčúci z mrakodrapu, japonský samuraj cyborg naprávajúci si vyskočenú sánku či animovaná reklama na figúrku Džonyho z rehabilitačného a vymletý pankáči sú srandovný sami o sebe. Plus pár slušných hlášok - "Murphy, vieš že je na teba zatykač? Viem! Len sa pýtam, čo by si potreboval?" Pravda, aj dvojka bola riadny guláš, ale ten bol nekompromisne vytúrovaný, zatiaľ čo tento je už značne bezzubý a len s jedným vajcom. Výmenná multizbraňová ruka bola fajn, jetpack už trochu blbosť a to že Robocop chytí vystrelenú guľku medzi prsty si mohli odpustiť, ako by to asi mohla dokázať taká pomalá bandaska. Ešte mu mohli zo smetného kontajnera vyklepať nejaký namakaný Robomobil, aby sa mohol voziť maximálne štýlovo a robiť dojem na kandelábre s umelou inteligenciou. ()

pytlik... 

všechny recenze uživatele

Podle mě tenhle díl dosahuje kvalit jedničky, dost možná je i o chlup lepší. Robocop si evidentně zašel mezi druhým a třetím pokračováním do kina, zhlédl Terminátora a poučil se, jak bejt pořádnej kůl. Takže nám předvádí kousky dříve nevídané. hlášky dříve neslýchané, a lítostivé vzpomínky omezil, takže mu rozhodně nebrání v rozstřílení někoho na maděru. Tím nechci říct, že by film byl bez chybičky, to rozhodně né. Třeba hned úvodní scéna chytí za srdce tak maximálně ze sentimentálních důvodů, páč si člověk vzpomene, jak hrál v mateřské školce kominíčka a jeho výkon byl rozhodně uvěřitelnější než ten rej herců, co si ve filmu hrál na vojáky a bezdomovce. Na druhou stranu, kdo rozhodně neměl chybu, byli ti pankáčští exempláři, před těmi by prchal v hrůze i Johnny Rotten zamlada, teď zastara by z nich dostal rovnou infarkt, což by byla škoda, když na rok 2017 ohlásil duet s Karlem Gottem. ()

otík 

všechny recenze uživatele

Robocop nám tentokrát trochu změnil vizáž, ale je to zcela nepodstatné. V této slátanině, která je jen další nastavovanou kaší skvělé jedničky a trapné dvojky, je příběh obdobný jako v jedničce - OCP chce získat část města Detroit a tak pomocí šíleného generála a vojenské síly vyklízejí město. Lidé se ale postaví na odpor, a na jejich stranu se přidá i Robo a o výhru je postaráno. Zvláště, když Robo dokáže létat stejně dobře jako navigovaná střela. V tomto dílu umře Lewisová, která zvládla oba dva díly, ale tady si už na ní scénarista smlsnul. Hrdinkou se tak stává málá holčička, která dokáže ovládat i smrtonosné roboty. Naprostou scénaristickou bezmocnost dokonají tři roboti asijského typu, kteří jsou sice skvělí v bojování, ale dokonale tupí. No, přesto je to slušná střílečka a rozhodně to není horší než dvojka. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (18)

  • Náklady na výrobu byly přibližně 22 milionů amerických dolarů. (NIRO)
  • Snímek byl natáčen s cílem získat rating PG-13. Rouhání, násilí, prostituce i odkazy na nelegální drogy byly proto minimalizovány nebo úplně vyjmuty. (Terva)
  • Celosvětová premiéra proběhla 1. května 1993 v Japonsku. (Varan)

Reklama

Reklama