Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V Detroitu budoucnosti ještě stále nezavládl klid. Společnost Omni Consumer Products (OCP) stále usiluje o splnění svého snu - o vybudování velkoměsta "Delta City". V cestě jim ale stojí bezdomovci a tlupy mladých "Splatterpunků", kteří obývají oblast, kde má nové město stát. OCP se rozhodne pro radikální řešení situace. Naverbuje ozbrojená komanda žoldáků z amazonské války, aby oblast vyklidila. A tak na území Splatterpunků a bezdomovců vjedou obrněná vozidla, jejichž po zuby ozbrojené posádky násilím odvážejí zdejší usedlíky do "rehabilitačních center" a likvidují ty, kteří se nechtějí podřídit. V ulicích Detriotu vypukne regulérní válka. Zdá se, že společnost OCP dosáhne svého cíle. Ale pak se objeví překážka, kterou kdysi stvořila sama OCP... RoboCop! Mechanický policista s lidským mozkem si vzpomene na to, že byl kdysi člověkem, a připojí se ke vzbouřencům, vedených autoritativní Berou, aby pomohl chránit jejich domovy. Za pomoci geniální desetileté Nikko, odbornice na počítače, musí RoboCop bojovat nejen proti žoldákům a společnosti OCP, ale také proti policii. Jediným jeho kolegou, který je ochoten mu pomoci, je jeho stará přítelkyně, policistka Lewisová. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (202)

TERRORDROME 

všechny recenze uživatele

Na tomto som bol v kine ako 12 ročný počiatkom 90-tych rokov a tým pádom sa mi to muselo páčiť. Teraz je už jasné že tretí Robocop silno drhne, lebo prišiel o svoje tromfy v podobe cynizmu a brutality a nahradil ich "dojímavým" bojom o záchranu hnijúcich trosiek zdevastovanej štvrte a ochraňovaním dievčatiek. Film je najnudnejší práve v scénach keď sa snaží dolovať z diváka ten hnus zvaný emócie, či už zastrelením Robocopovej parťáčky Lewisovej ( aj keď si to Nancy Allen vraj sama vyžiadala ), alebo nariekaním bandy somrákov alias odboja. No, krv síce zmizla, ale tak úplne beznádejná sračka to ešte nie je, lebo zmysel pre humor je aj v tomto dieli stále prítomný. Hlavne scéna keď sa Robocop naserie a ide vykúriť hnusáka Mekdegeša z lacného hotelu, vtedy je to doslova situačná komédia a hustí jeden fór za druhým. Pobaví chlap skáčúci z mrakodrapu, japonský samuraj cyborg naprávajúci si vyskočenú sánku či animovaná reklama na figúrku Džonyho z rehabilitačného a vymletý pankáči sú srandovný sami o sebe. Plus pár slušných hlášok - "Murphy, vieš že je na teba zatykač? Viem! Len sa pýtam, čo by si potreboval?" Pravda, aj dvojka bola riadny guláš, ale ten bol nekompromisne vytúrovaný, zatiaľ čo tento je už značne bezzubý a len s jedným vajcom. Výmenná multizbraňová ruka bola fajn, jetpack už trochu blbosť a to že Robocop chytí vystrelenú guľku medzi prsty si mohli odpustiť, ako by to asi mohla dokázať taká pomalá bandaska. Ešte mu mohli zo smetného kontajnera vyklepať nejaký namakaný Robomobil, aby sa mohol voziť maximálne štýlovo a robiť dojem na kandelábre s umelou inteligenciou. ()

zdeny99 

všechny recenze uživatele

Z týhle trojky mám rozporuplné pocity. Prvních 40 minut byla zběsilá akční jízda plná honiček (především jak honili žlutou dodávku a na poštelovaných semaforech do sebe všichni vletěli) a stříleček (u OCP a poté u kostela). Této části bych dal i pět hvězdiček. Jenže pak se RoboCop přidal na stranu místních vzbouřenců proti své mateřské, zkorumpované společnosti OCP a nastává mdlá podívaná, která se zase zlepší až v samotném závěru. Ačkoliv ten závěr je tedy až moc přehnaný. Policie stojí proti naverbovanému komandu žoldáků (punkáčů) v tváří v tvář na ulici. Jdou proti sobě jako vojáci ve 30leté válce a téměř nikdo nikoho netrefí. Až co přiletí poupravenej RoboCop s tryskami na zádech jako Rocketeer, tak situaci zachrání. Vidět létajícího RoboCopa byl sice zážitek. Ale já bych se i o něj obešel, kdyby RoboCop zůstal jen u svého prvního kultovního dílu z roku 1987. [4166. hodnocení, 189. komentář, 31%, 635. nejhorší film] ()

Reklama

Phobia 

všechny recenze uživatele

Kampak se to propadl akční sci-fi kult let osmdesátých? Devadesátá léta ho vyválela v hnoji lacinosti, zalila močůvkou trapnosti a navrch položila hovénko diletanství. Před lety jsem na to hleděla v nevěřícím zděšení, dnes už bych možná našla i důvody k hlasitému smíchu - kdybych ovšem nejprve našla jediný maličký důvod, proč se na tenhle průjem ubohosti podívat. 15% - asi z nostalgie, objektivní příčinu k hodnocení v kladných číslech nevidím. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Třetí RoboCop je už jen zoufalá snaha udržet při životě solidní značku (ne, nevyšlo to, následné televizní seriály už byly ostudné). Co se musí nechat, je, že se nebojí nečekaných zvratů u důležitých postav, ale jako celek už to není temná dystopie, ale prakticky parodie. OCP je tu ve smrtelném sevření japonského kapitálu se zmítající troska vedená Agentem Z z Men in Black, kterému v černohumorných scénkách skáčou manažeři z oken, fyzickými antagonisty jsou ninja kyborgové, a hlavní záporák nosí zásadně nacistickou uniformu:D Příběhově je to taková slabota, že to nezachrání ani sexy as hell vědátorka (se srdíčkem na správném místě, jak jinak;)) Jill Hennessy, která vybaví RoboCopa jetpackem. Wow. Just wow... Není divu, že na restart se čekalo dvacet let. Ode mě smířlivých 50%. Rozhodně to není jeden z nejhorších filmů všech dob, jen je to pohřeb kdysi zajímavého hrdiny. ()

Ellmariachi 

všechny recenze uživatele

Začnu podobně jako u RC2. Musím říct, že jsem čekal velký průšvih. Fakt velký. A on se nekonal. Dokonce se konalo i příjemné překvapení. RC3 má totiž fajn zápletku. Vedle ní, vypadá příběh druhého dílu, jako prázdná nádoba. Je bohužel vidět, že trojka je mířena na mladší publikum, než nekompromisní první dva díly. Nutno ale dodat, že to ubírá míň než bych řekl. Co mě mrzí daleko víc je fakt, že se ztratila ona nadsázka a sarkasmus, který hrál prim v minulých dílech. Dále mrzí absence obličeje Wellera, ale v rámci možností je nahrazen. Do trojky se mi původně vůbec nechtělo ale v rámci dosledování další kultovní série a dohnání manka jsem si ji dal. A jsem za to rád. 65 procent za možná až příliš přísně hodnocené zakončení trilogie. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (18)

  • V pokladnách severoamerických kin diváci nechali 10,7 milionu amerických dolarů. (NIRO)
  • Celosvětová premiéra proběhla 1. května 1993 v Japonsku. (Varan)

Reklama

Reklama