Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema (Russell Crowe) ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná znamení mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém (Anthony Hopkins). Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina (Ray Winstone). Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na „nové" Zemi mohl být úplný. Největší katastrofa v dějinách planety v tu chvíli může začít. (Cinemart)

The7Miki

Dobrá podívaná, super efekty, slušný příběh. Nevím co jsem od toho čekal a ani pořádné nevím co si o tom po shlédnutí myslím. Russell Crowe je dobrý jako Noe, ale na zbytku postav mi absolutně nezáleželo. Film si tak hezky plyne a nic překvapivého se nestane. Dočkáme se i epické bitky, protože, kdyby prostě Noe v klidu odplaval s archou nebylo by to tak cool. Prostě průměr, nic nového. ()

lakiboy

To vám je taká chobotina! Hovoriace kamene? Prečo? Alebo ešte lepšie, prečo by sme im nedali do rúk železo, nech si ukujú vlastné meče? Úplne v pohode. Nevadí že sme zliezli zo stromov len par generácií dozadu. (neverím, že som to napísal) Emma, prepáč, ale toto si zachrániť nedokázala. ()

seiffs

Kdyby to nebylo tak silene dramaticke a nechteli se na te lodi vsichni vzajemne povrazdit, tak by to byla i dobra fantasy, ale po tom slusnem zacatku mi zustal akorat neprijemny pocit z konce. ()

Jakub

Mě teda těší že to není nějakej přiblblej blockbuster,ale temnější drama s minimum akce a detailnějším pohledem na postavy.Film je hodně podhodnocenej. Film roku. ()

biergof

Šlo by takové téma zfilmovat jinak a lépe? Už jen část o zrození světa je pro mě jeden z maximálních zážitků ze světa filmu! ()

JeanMarthan odpad!

Na druhé straně Atlantiku je země a z té země se k nám oceánem žene kupa splašků v podobě alternativních pohledů na staré dobré báje, viz tento Noe, Pomeje, Souboj titánů či Herkules: Zrození legendy a podobně. Žijí tam lidé, co si vlezou sami sobě do hlavy, šňupnou si omítku, zhasnou a pak vyplivnou zadním traktem scénář. Pak ještě s kaleidoskopem ve hlavě svolají tým, herce, udělají jim prezentaci ve stylu "šmejdů" a jde se točit. Co z toho může vzniknout? Pocit, že jsme se raději měli všichni utopit, než toto. Proč milujeme legendy a báje? Protože jsou takové, jaké jsou! Nač plytký pitomý a jiný pohled na věc? Děravost scénáře se schovává za "velké" myšlenky a poselství, žánr jakoby se pohupoval na vlně, jednou tam podruhé tam, ale nikdy až na hranu. Postavy jsou spíš k zatracení nežli k zachránění. Vyčnívá snad jen hřmoucí hudba a vizuální stránka tohoto blafu. Zklamání. ()

papadoce

Kvalitný film so slabšou prvou 30 minútovkou, ale potom už všetko šľapalo presne ako malo. Crowe, Connelly a Watson sú dokonalý. Tento film bol ešte pred jeho uvedením odsúdený na nízke hodnotenie na tomto webe. A aj to je dôkaz, že sa jedná o skvelé filmárske dielo. Čaute 2 a 3 hviezdičkový KOKOTI. ()

TSZ

První část byla z mého hlediska prakticky k nepřežití (než vyplula Archa tak se o mě opravdu několikrát pokoušel spánek a můj mozek zaměstnávala jen představa zachraňování populace s Emmou Watson), velkolepé scény byly hlavně velkolepě nudné a Russel Crowe tomu svým výkonem také příliš nepomohl. Drama v uzavřeném prostoru mě ale bavilo hodně a kdyby byl celý film hlavně o tom, došlo by jednak ke značné úspoře 125M rozpočtu a zkrácení stopáže na polovinu. Pak by to byl o mnoho lepší film, ale také dost jiný, než Aronofsky (bohužel) natočil. ()

satanjel

Ani sa nečudujem, že ľudstvo je také prehnilé, keď všetci sme potomkovia toho psychopata Noeho. Inak dosť nudný film, aspoň som sa pri ňom zlepšil v solitairi. ()

Gromit

Tak rozporuplný film jsem už neviděl hodně dlouho. Nevadí mi, že tvůrci popustili uzdu své fantazii, ale místy to trošičku přehnali. Kamenní obři, kteří jsou vlastně padlými anděli? Nevadí. Noe bojující o svoji archu? Nevadí. Noe rozumu zbavený? Vadí. A mohl bych ještě hodně dlouho pokračovat tím, co se mi na tomto filmu líbilo, a co mě naopak trošičku štvalo. A skončil bych asi tím, že ze zachráněných zvířat (těšil jsem se na velkolepou přehlídku fauny) a ničivé povodně tu toho moc vidět není (došly snad producentům peníze?). Zaslouží-li si ale někdo pochvalu, pak je to Russell Crowe, který umí být jak charismatickým spasitelem, tak svou rodinu ohrožujícím šílencem. Celkový dojem? Ani ryba, ani rak, film, který neurazí, ale ani nenadchne. Škoda toho obrovského potenciálu! ()

Knor

Nemůžu popřít, že zpracovat biblický epos pro širokou veřejnost je určitě nelehkej úkol a Aronofsky to udělal asi nejlíp jak to šlo. Noe určitě nikoho urazit nemůže nebo nějak vyprovokovat, ale mě tyhle biblické příběhy nechcou lézt pod kůži. Popravdě první polovina filmu mi přišla skvělá, po apokalypse mě ale film přestal skoro úplně zajímat. Nic proti hercům, scénaři, režii nebo příběhu, ale film začne zajímavě a skončí někde úplně mimo mě. Asi to bude tím, že jsem takový ateista až se někdy bojím, že mě pán bůh potrestá :-) ()

Clark_Kent

Aronofsky je zvláštní režisér a svým způsobem i výtečný. Russell Crowe to je můj oblíbenec už je proto, že ztvárnil Jor Ela v Muži z Oceli. Příběh je to základní to bylo na počátku. Emma Watson tady uměla zahrát. ()

TommyDiamond

Naivně jsem si myslel, že Noe bude bodrý chlapík co běhá po lese a shání od každého živočišného druhu jeden pár. U toho všeho statečně brání a obětavě buduje svou archu... Jenže to by si tuto židovskou povídačku nesměl vzít do parády fontanoidní čaroděj Daren Aronofsky... Místo drsného historického filmu jsem měl možnost dívat se na esoterický koncert plný nudy a hloubavých náboženských píčičovin. Takhle to pak názorně dopadá, když někdo čte v bibli mezi řádky a záměrně jde proti střednímu proudu. Snímku nepomohlo hvězdné obsazení ani zdánlivě otevřený konec. Celkově má u mě snímek jednu hvězdu. ()

SpikeX6

Velké zklamání. Čekal jsem úplně jiné zpracování a když jsem film pouštěl, doufal jsem, že dám 4 - 5 hvězdiček. Nestalo se. Děj je rozvláčný, zbytečně protahovaný, efekty naopak krátké - divák si je nemůže užít, mnohdy ani nejsou ve scénách, kam by se hodily. Hlavní motiv - potopa proběhne ve filmu jen tak mimochodem, kdybych odešel na záchod, tak ani nevím, že už se něco stalo. Potenciálně skvělý motiv i obsazení, ale výsledek nic moc. ()

syphoon

Co na to říci? Mýtycký příběh o Noemovi a jeho arše nabral s postupem času na obrátkách a tak nezůstal úplně až tak beze změn. BOHUŽEL, kamenní enti byli na mě vážně opravdu moc (jak píše JOANN, někdo jim tu archu postavit musel), místy katastrofální kamera, kdy letí rádoby mírové holubičky a pod nimi se točí zeměkoule jako by měly raketové pohony, to je na mě opravdu moc. Na druhou stranu, scéna, kdy se archa zatopuje za pomoci Pána stvořitele a jeho vodních výbuchů stojí opravdu za to! Nic jsem od tohoto snímku nečekal a nic mě tedy ani nepřekvapilo, teda až na těhotnou Herminou :D 50% ()

sWONDER

Nečakal som tolko fantasy, ale na druhej strane ani tak hustú nervy drásajúcu druhú polovicu. Fakt zmiešané pocity a dosť rozporuplný film. ()

dkas

Tak tahle post apokalyptická sci-fi šla úplně mimo mě. Utahané, chaotické, triky většinou trapné... Našly se i pozitivní momenty, napočítal jsem dva. Hudba skvělá, ale ta to nezachrání. ()

Marcos

Naprosto nechápu zdejší nízká hodnocení. Ano, na film je potřeba si zvykat. Ano, film je zcela jiný než by se čekalo. Ano, jde o pelmel různých žánrů. Ano, potopa jako taková je zde odbytá za pár minut. Ano, Aronofskymu více sedí komornější témata. Znamená to však, že by šlo o propadák, to rozhodně ne. To co jiní kritizují, já naopak považuji za přednosti. Nezvyk, odlišnost, různorodost to je to, co z Noeho dělá skvělou podívanou navíc obohacenou autorovo vizuální nirvánou. Všechny nedávné velkofilmy mohou jen závidět. Avataři ještě víc zmodrat a "znalci" nechápat, když někdo z druhý ligy v prvním pokusu zvítězí v lize mistrů. ()

AndrewT

Uff, tak takto prosím ne. Snad každých deset minut jsem si musel pokládat otázky typu: "Proč?", "Jak?" a podobně. Máme tu rodinku, která je silně vegetariánská, kde ulovit zvíře pro maso je hřích. Nicméně Noe sem tam někoho zabije jenom proto, že šel lovit něco k jídlu a evidentně je to asi v pořádku. Poté se nám Noe v dřevěném kontejneru plné rok spících zvířat (mimochodem žirafy evidentně vyvolené nebyly) absolutně zblázní a celý se to završí, jak jinak než otázkou: "Incest?". Jedinej, kdo celej tenhle cirkus zachraňuje je Jennifer Connelly. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Aronofsky si vybral svůj další film

Aronofsky si vybral svůj další film

16.04.2016

Darren Aronofsky (Fontána, Wrestler) nám naposledy představil biblické drama Noe a příští rok konečně uvidíme jeho další film. Jak se bude jmenovat? To zatím nevíme. V příběhu o mladém páru, jehož… (více)

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Emma Watson nepřítelem státu