Reklama

Reklama

VOD (1)

Toto drama z produkce HBO natočené na motivy bestselleru Marka Halperina a Johna Heilemanna nabízí pronikavý pohled do zákulisí prezidentské kampaně Johna McCaina v roce 2008, od chvíle, kdy si vybral guvernérku Aljašky Sarah Palinovou coby kandidátku na viceprezidenta až po konečnou porážku ve volbách. Příběh, který přezkoumává určující moment politiky Spojených států vypráví McCainův stratég Steve Schmidt. Režie Jaye Roache a scénář Dannyho Stronga slibuje kvalitní filmový zážitek. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (175)

Visáč 

všechny recenze uživatele

Jak vyrobiť politickú celebritu (ne)snadno a rychle: príbeh Sarah Palin. HBO je v žánri politických dramat zárukou kvality: nabušené obsadenie, drajv a solídna réžia bývajú samozrejmosťou. U Game Change nie je tomu inak. Herecky si to pre seba kradnú Julianne Moore a Harrelson, ktorému rola volebného stratéga sedí snáď ešte viac jak Spaceymu v rovnako kvalitnej HBO produkcii Recount. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

"Ale královna není hlavou vlády." "A kdo tedy?" "No přece premiér." Aneb jak se dělá víceprezident. Jakkoliv měl McCain oproti Obamovi výhodu ve zkušenostech, v odbornosti a v reálných vizích, chybělo jeho týmu to hlavní a totiž mediální atraktivita. Sarah Palin se pak zdála jako trefa do černého, ale Bůh ví, zda to nakonec nebyla ona, kdo McCainovi prezidentský souboj prohrál. Game Change je realistickým pohledem do práce volebních štábů, které by dokázaly udělat víceprezidenta i z mírně inteligentního šimpanze, což v případě Sarah Palin platí dvojnásob. Hodina dějepisu, kdy jí bylo vysvětlováno, kdo byly státy Osy či její neschopnost odpovědět na otázku co je to FED, to byly věci, které mě docela dostaly. Navíc Julianne Moore byla ve své roli víc než přesvědčivá. Vůbec obsazení bylo dalším plusem a z mého pohledu se jedná o další film z produkce HBO, který by si zasloužil kino. Takhle má vypadat správné politické drama. 80% ()

Reklama

cineman 

všechny recenze uživatele

47th (2): Produkce HBO jen tak nějaký slabý výrobek do světa nepouští. To je stále platné. Prezidentské volby ukazují zákulisí ani ne tak dramatické jako spíše historicky globálně medializované prezidentské kampaně v roce 2008. Film charakterizují výborné dialogy, přesné herecké obsazení, gradující davové scény a trefný hudební doprovod. Pro režséra jedovatě protivné série o Austinu Powersovi Jaye Roache velmi dobrý zápis do filmografie. ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Zákulisie posledných prezidentských volieb z roku 2008 sa prioritne nesie v znamení politickej cesty viceprezidentky, ktorú poradcovia kandidáta Johna McCaina angažovali, aby potom krútili hlavami, čo sa to okolo nich deje. Amatérske ? Neprofesionálne ? To je vec názoru. V každom prípade tento príbeh smrdí popoluškinými črievičkami ( ale zrejme sa to takto udialo ) a dalo dosť práce neskĺznuť do lacného politického filmu. Oceňujem snahu o serióznu filmovú prácu všetkých zainteresovaných a mňa táto politická cesta bavila. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Mám menší problém s adjektivem „politický“, jež si automaticky spojuji se snímky ideologicky zřetelně vyhraněnými, které určité politické smýšlení buď zatracují, nebo oslavují. Prezidentské volby se oproti tomu jasným politickým stanoviskům obratně vyhýbají (i když by se daly zařadit mezi filmy post-obamovského vystřízlivění) a tehdejší volby transformují v rise-to-stardom příběh ortodoxní dámy z Aljašky. Tvůrci sympaticky nezůstávají u představení Palinové ze zákulisního pohledu (tedy jako oběti hry mocnějších), ale ukazují, že i tak skromnou holku z hor, jakou byla guvernérka, dokázala politika semlít. Právě tahle proměna, znamenitě zahraná Julianne Moore, pohání vyprávění, k jehož dynamičnosti dále přispívá pučící konflikt mezi Palinovou a jedním z prezidentových poradců (Woody Harrelson). Stejně jako komplexnější Clooneyho Dny Zrady se i Roachův film nezabývá konkrétní ideologií (v dnešní post-ideologické společnosti celkem příznačně), ale samotným mechanismem moci, což je škoda, neboť čerpání z reálného historického základu a premiérové odvysílání v roce dalších prezidentských voleb k popostrčení diváků určitým směrem vybízelo. Teprve pak by tohle drama nevynikalo jenom hereckým obsazením, ale taky jistou dávkou provokativnosti, čím se vracím k první větě, neboť schopnost přimět diváky k občanské angažovanosti pokládám za jeden z elementárních atributů politického filmu. Ale samozřejmě existuje film politický a film „politický“. 75% Zajímavé komentáře: Eddard, sinp, Fancipal ()

Galerie (6)

Zajímavosti (4)

  • Snímek byl převážně natáčen ve státě Maryland a hotelu Wilmington ve státě Delawere. (chelseaman22)
  • Knihu "Game Change: Obama and the Clintons, McCain and Palin, and the Race of a Lifetime" ("Obrat ve hře: Obama a Clintonovi, McCain a Palinová, a životní kampaň") napsali Mark Halperin, vedoucí politický analytik časopisu TIME, a John Heilemann, vedoucí politický korespondent a analytik časopisu New York Magazine. Kniha je považována za nejpřesnější vylíčení volební kampaně v roce 2008. (Zdroj: HBO)
  • Film vychází ze třetí části stejnojmenné knihy Game Change od autorů Johna Heilemanna a Marka Halperina. (Mara12)

Související novinky

Hunger Games loví špičkové scenáristy

Hunger Games loví špičkové scenáristy

04.10.2012

Už jedničku veleúspěšné teenagerské sci-fi pomáhali spisovatelce Suzanne Collins adaptovat Gary Ross (oscarovka Seabiscuit) a Billy Ray (Na odstřel). Pro pokračování si studio Lionsgate ulovilo ještě… (více)

Reklama

Reklama