Když se zneuznaný reportér deníku New York Times Michael Finkel (Jonah Hill) setká s usvědčeným vrahem Christianem Longem (James Franco) - který si přivlastnil Finkelovu totožnost - jeho vyšetřování se postupně změní v nezapomenutelnou hru na kočku a na myš. Film založený na reálných událostech pojednává o Finkelově neúnavné snaze získat Longův skutečný příběh, v němž se pojí vražda, láska, podvod i vykoupení. (HBO Europe)

lykan9

Pravdivý příběh je pro mě velkým překvapením. Jak Franco, tak Hill předvedli perfektní výkony a já hltal každé jejich slovo. Komici jsou to dobří, ale charakterní role jim sedí mnohem víc. Po celou dobu filmu jsem seděl jak zařezaný a velice se divým, že tento film se tak dlouho vyhýbal mé pozornosti. Vím, že když se na Pravdivý příběh podívám po druhý, tak to nebude mít takový efekt jako poprvé, ale přesto se těším, až si film pustím znovu. ()

Fiftis

Psychologický thriller založený na skutočných udalostiach rozpráva príbeh neuznaného reportéra, ktorého si zahral Jonah Hill, ktorý je vtiahnutý do nebezpečnej hry na mačku a na myš, keď si usvedčený vrah (James Franco) privlastní novinárovu totožnosť. Zabiť vlastné deti, tak to je silná káva. Emotívny príbeh, ktorý ale asi nebude baviť každého. Bol som skutočne zvedavý, ako to vlastne bolo. Isté je, že Jonah Hill je čím ďalej viac vyhranenejší herec. A toto je podľa skutočných udalostí. Jamesa Franca veľmi uznávam ako herca. Hrať vie, dobre sa na jeho herecké podanie pozerá. Tu si zahral po boku tlsťocha Jonaha Hilla, ktorý mi tiež prirástol k srdcu. Dobrá dvojka. ()

Aljak

Snáď nie som jediný, kto si na konci sám pre seba povedal "a to je akože všetko?". Neviem, ale ja osobne som čakal od toho nejakú lepšiu pointu a na to aký to malo parádny základ a v úvodných častiach filmu skvelý spád sa to napokon dostalo do dosť fádneho tempa. A tak sa z dobre rozbehnutého príbehu sa napokon stalo sklamanie. Taký nevydarený pokus o psychologický thriller, ktorý skončil light drámou. Herecké obsadenie a výkony síce veľmi dobre (ach, na tú Felicity sa naozaj krásne pozerá), ale film ako taký bieda. ()

misterz

Jonah HIll v polohe vážnej drámy? Pre mňa doposiaľ scifi, avšak musím uznať, že chalan sa nestratí ani pri vážnejších postavách. Miestami sa to zdalo trošku prekombinované, ale na záver do seba všetko pekne zapadlo. Páčilo sa mi ako tu naťahovali diváka do poslednej chvíle - spravil, nespravil, spravil...? Priemer. 60/100 ()

dragoliz

Prvá polka filmu bola výborná a neváhal by som mu napáliť päťku, keby... zrazu totálne nezišiel z cesty a ja som sa v ňom nestratil. Po zhliadnutí u mňa prevláda pocit, že samotný film nevedel, aké zaujať stanovisko. Vykreslím Longoa ako zlého chlapíka alebo len ako trochu zlého chlapíka? A čo Finkel, ten bude dobrý alebo zlý chlapík? A potom hlavne posledná tretina stopáže filmu podľa mňa scenáristicky úplne zlyhala. Trikrát som si myslel, že to končí, no ešte to nekončilo. A keď to skončilo, vôbec som ten pocit nemal. Nuž ale treba vyzdvihnúť skvelú atmošku spojenú s parádnym soundtrackom a herecké výkony Francoa a Hilla. Obaja prekvapili, ako dokážu zahrať aj na takúto nôtu. Škoda, že viac priestoru nedostala postava Felicity Jones - takto tam bola úplne useless a celá jej existencia vo filme smerovala len k jednému momentu. Ktorý za veľa nestál. 60% ()

• Film se natáče ve Warwicku, na Long Islandu, v Piermontu, v Brooklunu a v Garnevill v New Yorku v USA. (rafix)

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland