Když se zneuznaný reportér deníku New York Times Michael Finkel (Jonah Hill) setká s usvědčeným vrahem Christianem Longem (James Franco) - který si přivlastnil Finkelovu totožnost - jeho vyšetřování se postupně změní v nezapomenutelnou hru na kočku a na myš. Film založený na reálných událostech pojednává o Finkelově neúnavné snaze získat Longův skutečný příběh, v němž se pojí vražda, láska, podvod i vykoupení. (HBO Europe)

dragoliz

Prvá polka filmu bola výborná a neváhal by som mu napáliť päťku, keby... zrazu totálne nezišiel z cesty a ja som sa v ňom nestratil. Po zhliadnutí u mňa prevláda pocit, že samotný film nevedel, aké zaujať stanovisko. Vykreslím Longoa ako zlého chlapíka alebo len ako trochu zlého chlapíka? A čo Finkel, ten bude dobrý alebo zlý chlapík? A potom hlavne posledná tretina stopáže filmu podľa mňa scenáristicky úplne zlyhala. Trikrát som si myslel, že to končí, no ešte to nekončilo. A keď to skončilo, vôbec som ten pocit nemal. Nuž ale treba vyzdvihnúť skvelú atmošku spojenú s parádnym soundtrackom a herecké výkony Francoa a Hilla. Obaja prekvapili, ako dokážu zahrať aj na takúto nôtu. Škoda, že viac priestoru nedostala postava Felicity Jones - takto tam bola úplne useless a celá jej existencia vo filme smerovala len k jednému momentu. Ktorý za veľa nestál. 60% ()

StanislachKo

Veľmi rozpačité rozprávanie, v ktorom sa Jonah Hill síce usilovne ale bez šance snažil o status seriózneho herca. A Franco rovnako rozpačito dopadol v snahe si ho obhájiť. Ale nie je to ich zlyhanie! Je to skôr zrada scenáru a dramaturgie. Je mi to celkom ľúto, lebo hneď z úvodu som to vďaka tej uzimenej depresívnej atmosfére bezmála hltal. ()

misterz

Jonah HIll v polohe vážnej drámy? Pre mňa doposiaľ scifi, avšak musím uznať, že chalan sa nestratí ani pri vážnejších postavách. Miestami sa to zdalo trošku prekombinované, ale na záver do seba všetko pekne zapadlo. Páčilo sa mi ako tu naťahovali diváka do poslednej chvíle - spravil, nespravil, spravil...? Priemer. 60/100 ()

luka4615

A přitom stačilo tak málo, aby byl film ještě o několik tříd lepší. Takhle jsme dostali jenom nedovařené drama, které zcela postrádá nějakou hutnou atmosféru. Jediné co stojí za zmínku, jsou poměrně dobré herecké výkony. Ale i ty mohli být zahrány o dost lépe. Z tohoto úhlu pohledu se mi True Story jeví jen jako polovičatý a odfláknutý film. Škoda. ()

Mrkvič

Po dlouhé době jsem viděl film ze soudního prostředí, které mají často hodně dobrou atmosféru a zajímavé zvraty. Ani jedno se zde bohužel neděje. Všechno je vsazeno na ústřední duo a jejich herecké schopnosti a ani u jednoho z herců to není žádná sláva. A tak zbývá samotný příběh, který je hodně krutý. Bohužel o motivaci se nakonec nic nedozvíme. Škoda že film nezůstal tak poutavý, jako byl začátek při představení obou postav. ()

• Film se natáče ve Warwicku, na Long Islandu, v Piermontu, v Brooklunu a v Garnevill v New Yorku v USA. (rafix)

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland