Ray Breslin (Sylvester Stallone) je útěkář na objednávku. Živí se totiž jako expert na infrastrukturu vězeňských zařízení. Nechává se v nich zavírat a hledá skuliny v zabezpečovacích systémech, které jsou pak následně na základě jeho analýz  - a efektních útěků - odstraňovány a zdokonalovány. Nyní nastupuje výkon trestu k nové zakázce, ale ouha: vězeňský komplex, ve kterém se ocitl, byl kompletně postaven na základě jeho dosavadních poznatků a připomínek k zabezpečení věznic. Ty Ray před časem vydal knižně a pro tyranského ředitele tohoto „nápravně výchovného zařízení" se jeho manuál stal doslova biblí. Ray se tak ocitá ve své vlastní dokonalé pasti. Nikdo navíc neví o tom, že by byl něco jiného než řadový vězeň, takže propustka na svobodu po dobře odvedené práci jaksi chybí... Po obvyklých počátečních neshodách se Rayovým parťákem v novém „domově" stává místní vězeňský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), který si zde odpykává trest za kyber-terorismus. A jemu se ve vězení moc nelíbí. Ale kdo jiný, než tihle dva chlápci by se měl dostat přes Rayovo bezchybné zabezpečovací systémy a celou armádu dozorců pod vedením fanatického ředitele? A je to, že se oba ocitli v této bezvýchodné situaci, opravdu jen nedorozumění a shoda náhod nebo něčí pečlivě promyšlený plán? (Bontonfilm)

Hyb_rid

Scénář je v pravdě debilní jako u většiny moderních útěků, ale i přes všechny nesmysly vnáší Sly a Arnie takový zvláštně uklidňující nadhled, díky kterému necelé 2 hodiny uběhnou jak voda bez výrazněji hluchých momentů. Snad jen showdown Sly vs Vinnie Jones mohlo být delší a nabitější testosteronem. ()

Schuldiner

Schwarzenegger a Stallone pohromadě v jednom filmu. No, lákadlo slušný! Ale hold ten scénář nic moc no... A vlastně i režie. Prostě všechno moc na efekt. Nemůžu říct, že jsem se nudil. Občas jsem se i pousmál nad některýma spojitostma z jejich filmový minulosti. Bohužel na můj vkus je tam moc nedomyšlenejch nebo okatě náhodnejch událostí. Navíc, je sranda sledovat, jak zloduši padaj, jak hrušky po každý kulce, ale dobráci před kulkama zdatně uhejbaj a nebo jich snesou třeba i deset než je to položí (viz. muslim Javed). Škoda, ale s tim nic neudělám. Jak se mi tohle začne vkrádat do mysli, něco to značí. A musí se to odrazit v hodnocení. Béčko na jedno pozření. ()

Patrik256

Tržby v USA za prvý víkend: 9 885 732 $ (2883 kin) // Náklady na výrobu: 70 mil. $ vynikajuci film ktory vas bude bavit az do poslednej minuty. ()

Milodar

Dva geronti a Alahuakbar na útěku z pevnosti Boyard. Sylvester musí do moře pro klíč otce Fury a pak už jen odrovnat slizského záporňáka. Prostě klasika, která by v 90. letech zapadla mezi hity. ()

Disease

I napodruhé a s nováckým dabingem to fakt dobře fungovalo. Stallonovsko-Schwarzeneggerovský "crossover" jaxepatří. ()

ac3r

Legendy Arnie a Sly společně v jednom filmu to dokázaly, nemůžu hodnotit jinak než plný počet. Kdo vyrůstal na Komandu, Tango & Cash apod. jako já to jistě pochopí a neměl by si rozhodně tenhle film nechat ujít, skvěla věc, nádherný návrat do 80. Záběr kdy se Arnie chopí kulometu z vrtulníku, každé srdéčko akčního fandy muselo zaplesat, v sále to taky hezky zahučelo :) Dále Arnieho němčina, vzájemné pošťuchování atd., no nebudu prozrazovat víc. A abych nechválil jen ty dva, Caviezel v roli záporaka též skvělý výkon a Vinnie nezůstal pozadu. Tohle se zkrátka povedlo. ()

Frederika

Relativně smysluplný příběh, a do toho Arnie a Stallone, kteří v přihlouplých dialozích parádně parodují sami sebe. A za ten humor, za scény, kdy Arnie bere do ruky letadlový kulomet, za to, jak si sami ze sebe umí udělat srandu, ten film stojí :) A pár dramatických chvilek se taky pěkně povedlo. ()

Mikino00

Vzpomínka na staré dobré časy, lehce vážnější, ale o to více dokáže mile překvapit. Na rovinu, bez dvou legend by film kiny sotva prošuměl, ale zde se spolupráce dvou akčních hvězd vyplatila i přes jednodušší příběh, protože sledování filmu je příjemně ztráveným časem, ke konci dokonce i s větší akční scénou, ve společnosti, která se už třeba nemusí příště sejít. ()

El_Rabbit

Vřele doporučuju... Arnold sice hraje a mluví trochu jako kokot... naštěstí se, ale na konci jakžtakž obhájí, proč se chová jako vlezdoprdelnickej santův pomocníček, kterej by bez váhání Sylvesterovy vylízal prdel (kdyby o to dvakrát požaádal). Nicméně je to zábavnej a napínavej film s klasickýma akčníma veteránama, dojde i na Arnolda s pořádným rotačákem a německý modlení... prostě paráda. ()

mosnak

Dobrý, dokonce dost dobrý a opět zábavný. Drsní staříci ještě nepatří do starého železa. Jediná věc, která mě na tom filmu mrzela byla ta závěrečná střílečka, kdy Arnie vzal kulas a začal tam opět všechny kropit jak v Komandu. V příštím filmu toto prosím vynechejte - 80% ()

peto580

musím povedať že som sa hodne tešil. Arnold, Stalone na kope? môže z toho byť nie čo zlé? Podarené, zaujívamé, v rámci žánru nadštandart. V podstate som dostal čo som čakal teda spokojnosť :) ()

mazadlo

Slušná anýzovka po obědě. Já se bavil bohatě i když to bylo samý klišé...ale co by od těch pánů měl jeden čekat co? Pořád jim to sekne a rány dávat uměj ()

Milky.

Jak už jsem si u filmů se Stallonem v poslední době zvykl...opět bomba. Dva hláškující botoxoví veteráni v jednom filmu plném akce, nadsázky, napětí, vtipu a ještě k tomu hláškující Arnie, německy mluvící Arnie a s kulometem v ruce střílející Arnie T-800... Já tady narozdíl od některých určitě přehlédnu nějaké ty scénáristické nedostatky a Deus Ex Machina momenty a dám rovnou pět. Protože jsem si zase jednou nějaký film opravdu pořádně užil. ()

Daqvid77

Pokud by šlo jen o scénař tak film je hodně slabí ale konečně dal někdo dohromady tyhle dva tak aby si oba odehráli to svoje a přitom si nepřekáželi a nebrali svoji slávu. Pro mě velmi milé a pozitivní překvapení moc mě to bavilo. a je to pro mě hodně zábavné a proto 4* ()

petrfox

Tak na stará kolena to konečně vyšlo! Dědulové válejí jako za mlada, takže jako odchovanec na Rambech, Terminátorech, Predátorech, Commandu či Conanovi jsem velmi spokojen... ()

Zombi

Dvě akční legendy v jednom filmu, škoda, že to nebylo před 20. lety a v pořádné akci. Ve filmu je vlastně nějaká akce až ke konci a ještě tak blbá, že vlastně nestojí za řeč, Arnold sice vezme do pazour těžkej kulas, ale je to tak blbě natočeno... škoda mluvit. Celej film je totální nesmysl, Caviezel nic moc záporák a Jones vypadá směšně ve své kombinéze s našitými chrániči. Většina filmu se odehrává v hangáru předělaným na vězení. No, největší zklamání jsem ze sebe vysypal, ale přeci jen je to koukatelný a na slabší 3 hvězdy to dosáhne, ale jít na to do kina se nevyplatí, tohle je bohužel klasický béčko, který patří do půjčovny, i když v něm hrajou staří akční borci, které pořád ještě žeru. ()

Ollie235

Když se ve filmu sejdou taková dvě monstra, je více než důvodné očekávat pořádný nářez. Escape Plan ale v tomhle ohledu naprosto zklamal. Postava Breslina a jeho prapodivné práce útěkáře jsou docela solidním lákadlem, ale ve výsledku to ve mě dobrý pocit nezanechalo. Po chvíli vězeňské prostředí začíná dost nudit a film si místy zbytečně hraje na víc, než na co doopravdy má. Navíc mi vůbec nesdl Schwarzenegger, kterému takové množství mluvení absolutně nesedí. Z pozitiv třeba zmínit nápaditost, několik vskutku povedených scén a solidní chlapácký hlášky. Jinak ale žádná sláva - slabší 3*. ,,You hit like a vegetarian". ()

Sochorisko

Díky spojení Schwarzeneggra a stallona jsem od tohoto filmu očekával hodně, že mě osloví, nadchne a opravdu. Libuji si ve filmech, které se týkají vězení a známých věznic obecně, navíc jako puntičkář doslova "žeru" běžně přehlížené věci, jako jest šroubek od poklopu a podobně. Do filmu jsem se náramně vžil a přemítal o jejich možnostech. Rozuzlení mě naprosto nadchlo. Rozhodně tento film doporučuji. Dávám 5 hvězd. ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (více)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (více)