Biografický příběh zaznamenává zrod první pornohvězdy – neznámé Lindy Lovelace, která mimochodem za účinkování v tomto filmu inkasovala směšných 1 250 dolarů. Naivní děvče, vychované ve věřící rodině, se nechá úplně uhranout charismatickým Chuckem Traynerem, který se po objevení jejího „neskutečného talentu na orální sex" stane jejím manželem, manažerem i pasákem... (oficiální text distributora)

Baxt

Lživé to je, jakože jo (na těch proklamovaných 600 milionů v závěru se dnes už nikdo nechytne). Nehodlám se zabývat do jaké míry je tvrzení expornohvězdy a samozvané mučednice pravdivé oproti tvrzení několika desítek jiných pornohvězd, filmu ta rétorika neuškodila, bojuje za správnou věc. Vadí mi, že je to film tak strašně cudný a chudý. Dejme tomu že to není tak diletantsky přímočaře vyprávěné jako Hitchcock, ale v ostatním se uchyluje ke stejným přehmatům: neosvětlí motivace postav, ani výjimečnost natáčeného snímku. Spásou by bylo alespoň osvětlit kontext doby, v níž Hluboké hrdlo vzniklo, popravdě, mluvíme více o fenoménu než o dobrém filmu, ale i na to se nějak zapomnělo. Patrně se hodně stříhalo, jinak si neumím vysvětlit štěky Chloë Sevigny a Erica Robertse. ()

LiborGondek

Zajímavý film. Podle pravdy, životopisný. To mám rád, ale přesto mě trochu naštval. Už jsem se začal vážně rozčilovat, když ta kravka nic neřekla ani těm policistům. Opravdu jsem si myslel, že byla tak pitomá, že si to nechá nakonec všechno líbit a tý svini všechno projde. Zaplať pánbůh za konec, ale sepsání této knihy ji asi stálo dost sebepřesvědčování. Nevím, že ty týrané ženy své manželi ještě chrání, to je opravdu mimo lidské chápání. Konečně se mi zdá, že obyčejný pásek byl pro Chucka příliš malým ponaučením. Zasloužil víc! 65% ()

Mertax

Vzhledem k atraktivnímu námětu jde paradoxně o značně krotký film. Erotika zde působí poněkud mdle - a to jsem samozřejmě nečekala, že tvůrci nám ukážou hlubokou felaci. Seyfried však dokázala věrohodně zahrát Lindino osobní inferno (domácí násilií) stejně jako její touhu stát se skrz porno skutečnou herečkou. Nesporným kladem Amandy jsou také plné rty, jež se pro tuto roli hodí víc než jakoukoli jinou…/// Dvojí flashbacky (zdánlivě štastné a aktualizované) pozvedají film z průměru, ale někdy jsou scény matoucí - není zcela jasné, co se odehrálo před čím. Pokud jde o technické aspekty filmu (a nemyslím teď přehlídku bobrů a kotlet v Hlubokém hrdle), je třeba ocenit jeho autentický retro vzhled. Kulisy, těsné kalhoty, směšně barevné vzory na tričkách a natupírované účesy jsou významnými pomocníky při ponoru do filmu. Do toho hrají hudební fláky let 70. a člověk se tak rychle ocitá o desítky let zpátky. Rekonstrukce tehdejšího natáčení Hrdla však působí až příliš velkolepě – přece jenom se jednalo o amatérský film, byť s autorskými ambicemi./// Škoda, že scenárista se více nezabývá "posthrdelní" érou Lindy a vynechává také několik zcela zásadních informací, mezi které patří např. to, že Lovelace natočila porno už před Hrdlem, a to dokonce velmi nechutné i na dnešní poměry. Obraz o zneužívané ženě se tak trochu rozpadá... Aby ne, když film vznikal s požehnáním Lindiných potomků. [Kino] ()

chelseaman22 odpad!

Kdybych nebyl plantážník a hodil oko po výše uvedeném plakátu, tak bych ušetřil drahocenný čas, jenž bych mohl věnovat opětovnému shlédnutí šesté řady TBBT! Amanda zbourala mé představy o tom, jak ze sebe usilovně každou neděli chrchlá "Otče náš,...". Film o skinny frajerce, jež dělá blow job za trošku toho docenění je jen jedním z plejády podobných filmů, jež se vezou na vlně "manžel bere drogy a mlátí mě do ksichtu", tak proč nenatočit film a nasrat spoustu lidí?! odpad! Celosvětový výdělek k 25. 10. 2013: $356,582 ()

sskrblik

Příběh mě strhnul a ihned jsem litoval "bezmocnou" Lindu, mimochodem skvěle zahranou Amandou Seyfried. Tady si zaslouží obdiv, že pro takový film bez ostychu vyžene kozy v háj a ještě k tomu na přání uroní slzu. Z hlediska životopisných přesností mě mrzí, že se téměř veškerý děj točí hlavně okolo nejznámnějšího filmu Deep Throat, přitom měla Lovelace na kontě více snímků nejrůznějších žánrů, včetně té nechutnosti se psem. Zajímalo by mě, jak by toto tvůrci implementovali do děje. Lovelace je takový výcuc až po kořen příběhu, který skýtá jistě intimní tajemství, jenž možná nikdy nevzešla na povrch. Závěrem se musím přiznat, že se mi tato adaptace životního příběhu líbila pro svou vkusnost a navození pocitu beznadějně ztracené duše uprostřed cirkusu jménem PORNO. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 22. ledna 2013 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)
  • Během scény zasazené do roku 1970 se dvě postavy baví o filmu Francouzská spojka (1971). Ten byl ale vydaný až v roce 1971. (Cheeker)
  • Autobiografia Lindy Lovelace, ktorú napísala spoločne s novinárom Mikom McGradym, s pôvodným názvom "Ordeal" vyšla prvýkrát v roku 1980. Na českom trhu sa objavila ako "Otrokyně Hlubokého hrdla". (MFJD)