Biografický příběh zaznamenává zrod první pornohvězdy – neznámé Lindy Lovelace, která mimochodem za účinkování v tomto filmu inkasovala směšných 1 250 dolarů. Naivní děvče, vychované ve věřící rodině, se nechá úplně uhranout charismatickým Chuckem Traynerem, který se po objevení jejího „neskutečného talentu na orální sex" stane jejím manželem, manažerem i pasákem... (oficiální text distributora)

hansel97

V mých očích předčilo očekávání, ale stále je to takový slabší nemastný neslaný průměr. Linda se dobře "prodává" vyobrazená jako velká oběť, ale film se možná až příliš drží od stinné stránky porno průmyslu a trochu se bojí cokoliv ukázat či vůbec naznačit. Natočené je to příliš ploše a dost mi vadily přeskakující zkratky z roku na rok, občas moc zbytečné. Plus je ale pro Lovelace opravdu slušné obsazení, z něhož slušně těží. ()

NinadeL

Bořit klasickou strukturu lineárně vyprávěného životopisu právě v tomto filmu? Nebylo to nutné, příběh Lindy Lovelace není tak zásadním příběhem, aby ho bylo nutné vyprávět v rámci jednoho filmu hned dvakrát. Je to samozřejmě na divákovi, kterou verzi si vybere, ale pokud bychom měli experimentovat s diváckou interaktivitou, příběh Hlubokého hrdla skutečně není ten nejlepší materiál. A proč? Protože je příliš prostý. ()

Mertax

Vzhledem k atraktivnímu námětu jde paradoxně o značně krotký film. Erotika zde působí poněkud mdle - a to jsem samozřejmě nečekala, že tvůrci nám ukážou hlubokou felaci. Seyfried však dokázala věrohodně zahrát Lindino osobní inferno (domácí násilií) stejně jako její touhu stát se skrz porno skutečnou herečkou. Nesporným kladem Amandy jsou také plné rty, jež se pro tuto roli hodí víc než jakoukoli jinou…/// Dvojí flashbacky (zdánlivě štastné a aktualizované) pozvedají film z průměru, ale někdy jsou scény matoucí - není zcela jasné, co se odehrálo před čím. Pokud jde o technické aspekty filmu (a nemyslím teď přehlídku bobrů a kotlet v Hlubokém hrdle), je třeba ocenit jeho autentický retro vzhled. Kulisy, těsné kalhoty, směšně barevné vzory na tričkách a natupírované účesy jsou významnými pomocníky při ponoru do filmu. Do toho hrají hudební fláky let 70. a člověk se tak rychle ocitá o desítky let zpátky. Rekonstrukce tehdejšího natáčení Hrdla však působí až příliš velkolepě – přece jenom se jednalo o amatérský film, byť s autorskými ambicemi./// Škoda, že scenárista se více nezabývá "posthrdelní" érou Lindy a vynechává také několik zcela zásadních informací, mezi které patří např. to, že Lovelace natočila porno už před Hrdlem, a to dokonce velmi nechutné i na dnešní poměry. Obraz o zneužívané ženě se tak trochu rozpadá... Aby ne, když film vznikal s požehnáním Lindiných potomků. [Kino] ()

T2

Rozpočet $10miliónovTržby USA $356,582Tržby Celosvetovo $1,585,582▐ Herecky slušne zahrané, decentne nasnímané aby to moc nepobúrilo, len príbeh namiesto toho aby tvoril silnú drámu plnú skutočne šokujúcich odhalení sa skôr snaží miestam zľahka zabávať, potom to nedokáže nabrať správne tendenciu drámy. /videl v kine: 60%/ ()

venison

Velké zklamání.. Na příběhu se dal postavit silný film, ale bohužel toto životopisné vyprávění žádnou větší přidanou hodnotu nemá. Režijně nezvládnutý film, který rozhodně vypadá jako z televizní produkce spíše, než film do kina. Amanda Seyfried je super herečka do rozjásaných filmů, ale do takhle zásadních dramatických rolí ještě nedozrála. Chyběla mi tu přesvědčivost a větší dávka emocí. Příběh je mělký a povrchní, nezabíhá hlouběji do motivů a rozpoložení hlavních postav. Na to, že se tu Amanda svlékla do kalhotek mi přišla její nahota plně nevyužita - v podstatě jen na pár scének s manželem se "královna porna" neodhalila a náznaky "pornoherecké tvorby" byly opravdu velmi střídmě naznačeny (nechápu tak omezený přístup od 15 let).. Hezký retro film, který vlažně z rychlíku zachycuje pornoprůmysl 70. let. I toho domácího násilí moc neukázali.. Všechno jen v náznacích. Linda Lovelace by jistě postrádala naturálnost a větší osvětovost. ()

• V souvislosti s rolí Chucka Traynora byl běhěm předprodukce spojován James Franco. (Conspi)
  • Na simulaci scén orálního sexu se používaly nanuky. (Cheeker)