Sisa, René a Oto dostanú zadanie v škole urobiť reportáž o niekom známom, kto sa vytratil z verejného života. Vyberú si Mravca Mravca - kreslenú postavičku, ktorá skončila ako bezdomovec na ulici. Chcú mu splniť jeho sen, dostať sa na ples v Opere, a tak ho prihlásia do relácie s moderátorom Vilim Roztvorilom. Pišta Lakatoš už aj na televíznych obrazovkách! Milovníci animovaných seriálov pre dospelých sa konečne dočkali aj seriálu od slovenských tvorcov. (oficiální text distributora)

hous.enka

Hodnocení po prvním díle: Škoda, že to muselo být tak vulgární (snad půlka seriálu je propípaná), ale jinak skvěle. Původní (české i slovenské -?) animované seriály pro odrostlejší diváky jsou většinou brak, který se nedá sledovat. Lokal TV nabízí i jakousi kritiku současné popkultury, šoubysnysu a televizního vysílání(ta parodie na markízu v prvním díle byla supr), ale hlavně se snaží stavit na tom, co všichni dobře znají (Ferda Mravenec vs. Krteček v prvním díle), protože jedině tak může být karikatura úspěšná. Sisa je cool :) Zatím dobré, uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. PS: Co ten Pišta? Proč tam je? PSS: Po dalších dvou dílech musím svoje hodnocení snížit na (prozatimní) dvě hvězdičky. Vulgarismy a podivný pseudovtípky nedělaj dobrej seriál. ()

oasismanik

Na robenie satiry a parodií mladý Kroner ešte rozhodne nedorástol. / ak nerátam rytmusa, to je parodia sama o sebe/ Jednoznačne najlepšia časť Lokal TV je bezpointové tliapanie Pišta Lakatoša, ale ani to nebude baviť večne. Ako ono je pekné, že mladý Kroner je fanúšikom Tarantina a South Parku a rozhodne je dobré, že nám tu rastie niekto taký, ale zatiaľ na niečo takéto určite nedozrel. ()

Torgal

Seriály zvyknem hodnotiť až po skončení sezóny, ale nakoľko sa zdá, že po štyroch odvysielaných častiach sa už ničoho ďalšieho nedočkám, tak tento svoj obyčaj poruším. Najprv k tomu pozitívnemu - druhá epizóda bola celkom obstojná, mala spád a na humore sa dalo aj pobaviť. Pišta Lakatoš v podaní Mariána Čekovského je väčšinou tiež celkom dobrý, najviac sa mi ale rátali minipríbehy dvoch topoľov Wilhelma a Boba. Teraz k tomu negatívnemu - dabing všetkých ostatných postáv je otrasný, seriál nevie čo chce povedať - je to len lacné zosmiešňovanie konkurencie a Rytmusa. Posledné dve časti takmer nepozerateľné. Ústredná trojica hrdinov je nezaujímavá a nesympatická a ich "humor" je neuveriteľne repetetívny a nevtipný. Tento seriál chcel byť očividne slovenským South Parkom, jeho tvorcovia ale očividne nepochopili, že úspech South Parku nestojí na vulgarizmoch, ale na inteligentnej kritike spoločnosti. 3-/10 ()

ludovit14

Tu nie je čo riešiť, Pišta Lakatoš a spol je jeden z najlepších SLOV. projektov vôbec! Je tu dostatok vtipných scénok,ja som sa pobavil.Len tak ďalej!HOD:65,89%.PS:A vôbec mi nevadí či je to kópia KRAVY alebo HOLUBA.Veď ani Hollywood nemá reálne čo nové ponúknuť.Keď každý scenár bol už stokrát videný niekde inde! ()

noctambule

Pišta Lakatoš je jediný důvod, proč jsem se na Lokal TV podívala. Je škoda, že je to jen trik, jak nalákat diváky, protože Pišta se tam objevuje jen zřídka. Baví mě to sledovat, i když to má chyby, po 4. dílu se rozhoduji mezi 2 a 3 hvězdami. Těžko se to hodnotí, neznám tak dobře slovenské reálie, třeba co se týče slovenských tv, to bych se asi nasmála víc. ()

• Po pár častiach odvysielaných na TV Joj sa seriál presunul na internet, kde mal popularitu najmä u mladých ľudí. Okrem seriálových častí sa na stránke nachádza aj Lokál kanál, kde je plno minivideí, najmä s Pištom Lakatošom, Rytmausom a Reném. (RomanBond007)
  • Spevák Tomi Popovič podal na tvorcov seriálu žalobu, z dôvodu dehonestácie jeho osoby. Fiktívna postava Tomi Kokotovič je mu totiž údajne až nebezpečne podobná. Jakub Kroner sa nedal a kontroval parodickým fiktívnym spravodajstvom, ktoré uvádza práve jeden z hlavných hrdinov, René. (BlackTom)