Burzovní makléř Jeffrey Desange, který po finanční krizi v roce 2008 přišel o veškerý majetek, zavraždí v záchvatu šílenství své kolegy i manželku, se kterou má dvě dcery, tříletou Victorii a roční Lily. Obě dívky odveze pryč z domova. Někde uprostřed lesů dostane na zasněžené vozovce smyk, auto sjede ze srázu a dole v rokli narazí do stromu. Při nárazu se Victorii rozbijí brýle, které musí nosit. Všichni přežijí a Jeffrey odvede dívky do nedaleké opuštěné chaty. Zde má v plánu obě dcery zabít a pak zastřelit sebe. Je ale napaden záhadnou černou postavou, která ho zabije. O pět let později Jeffreyho identické dvojče Lucas najímá záchranný tým, který obě dívky v lese našel. Dívky jsou odvezeny na kliniku dr. Dreyfusse. Hovoří o jakési „mámě“, která se o ně v lese starala. K Lucasovi jsou zpočátku nepřátelské, ale poté, co Lucas dá Victorii brýle, ta ho poznává a obejme ho. Lucas a jeho přítelkyně Annabel získají dívky do své péče… (TV Nova)

Diskuze

Segrestor

No zmaž ma a rovno na mňa podaj trestné oznámenie..vybehneš tu na mňa,ako keby som tu zverejnil fotky detského porna a vyhrážaj sa mi náramkami na rukách..to si fakt borec.Opakujem,neposer sa z jedného linku na film,o ktorom sme sa tu bavili a nie je inak k dispozícií pre CZ/SK divákov ako na torrentoch..ja nelinkujem nikde nič,raz za rok spravím službu na niečo,čo nie je ľahké zohnať..a niesom drzý vzhľadom k tomu,čo si tu predviedol ty.Všetci sťahujú z torrentov tak tu nechytaj nervy.

na příspěvěk reagoval duckman, Segrestor

srncek

To já se raději podívám na krev, maso, cákance, což je daleko realnější než nějaké trapné duchařiny. Je pravděpodobnější, že vezmu vidle a zabodnu souseda za to, že je kokot než, že se mi zvedne hadr ze země a udělá na mě bububu.

na příspěvěk reagoval Segrestor

Uživatel Segrestor smazal svůj příspěvek.

bestlama

No one lives už sťahujem,dík za tip :) Ja som pár dní dozadu celkom natešený stiahol a pozrel EVIL DEAD 2013...oproti tomu je Mama masterpiece.A inak PILDA nechcel menovať mňa napríklad,ja mám celú sériu Paranormal Sračkovity veľmi rád,obzvlášť dvojku a trojku a SINISTERu som dal 4 hviezdy a film sa mi páčil..presne tam to je o atmosfére a to sú u mňa horory!! Kde nemáš šancu sa brániť,kde nevieš čo a kde na teba vyskočí,lebo to buď nevidíš,alebo je to proste nezničiteľné..čo sa Paranormal Activity týka,tak veľa ľudí to neznáša,lebo je tam kopec "vaty" a len sem tam sa pohnú dvere či niekto posandutý na teba zíra 2 hodiny pri posteli,ale to je proste preto,že sa do toho neviete vcítiť mnohí..ja vám garantujem každému čo sa z týchto vecí smeje,že keby sa to dialo u vás doma čo i len z polovice,BOLI BY STE POSRANÍ AŽ ZA UŠAMI.Celé PA Je len o tom,či na takéto veci veríte,alebo s tým máte skúsenosť,alebo chcete len dojsť do kina a nechať sa skôr oblbovať,alebo teda nechať baviť nejakými monštrami a fantasmagóriami so zombies a podobne,alebo potrebujete kopu krvi a zlo zosobnené a viditeľné a zhnusovať sa nad ním..inak je celé PA natočené presne ako má byť a čo najreálnejšie a jednoducho,lebo to predstavuje obyčajné zábery zo života v dome,kde sa niečo také obyčajným ľuďom začne diať.Nič viac,nič menej.

Pítrs85

Pítrs85 (hodnocení, recenze)

Lidé nebo holky? :-)))

Neříkám, že je Mama kdovíjaká pecka, ale jakous takous atmosféru tomu nelze upřít, navíc mě baví Jessica Chastain :-)

Ale to No One Lives vypadá dobře...

1Legend1

1Legend1 (hodnocení, recenze)

Pilda17

s takovýma lidma se ani nemá cenu hádat akorát ti zkazí den a ty budeš naštvanej...když jsou blbí tak ať jsou, šak to znáš

na příspěvěk reagoval Pilda17

bestlama

Nejsou to jen holky .. :) Jsou to i kluci na CSFD, nechci jmenovat, hádal jsem se s nimi párkrát .. Byli na diskuzích a hrozně to chválili a takovému Sinisteru nedali ani 3*, takže jsem se musel dohadovat.

na příspěvěk reagoval bestlama, 1Legend1

bestlama

Podívej se na Paranormal Sračkovity. Největší sračka a lidi to stejně sledují a baví je to, já sám nechápu proč. Ono v téhle době vymyslet něco originálního není jednoduché a to se netýká jen hororů.

Pilda17

Horory jdou s dobou? To je hodně odvážné tvrzení. To že se víc v hororech chlastá, ukazují kozry, erotické scény apod. to je celkem jasný fakt, který jde s dobou. Ale aby se točily opravdu takové sračky, to není o době, ale o tom, že už neví, jak dnes zaujmout. Však to nemůže bavit ani ty mladé. Z posledních se mi fakt líbil jen Sinister a No One Lives. Jinak to jsou samé hovadiny. To mi neříkej, že na to opravdu děcka letí (s výjimkou Mama, tu do toho nepočítám, to je samostatná kapitola)

srncek: A bude hůř. Pro mě jsou nejlepší horory většinou ty, co jdou na DVD. Nebo festivalové. Od toho většinou nečekám, že to je děláno pro peníze, ale ještě pro nějakou lásku k hororovému řemeslu. Někteří fakt umí, ale nemají peníze. Někteří mají peníze a neumí. Je to nespravedlivé.

Ramirez85: Opravdu tě nadchnul sentimentální létající kus hadru?

na příspěvěk reagoval Pilda17, srncek

Pítrs85

Pítrs85 (hodnocení, recenze)

srncek

Tak úplně nesouhlasím, páč Mama určitě patří k tomu lepšímu, co se za poslední roky natočilo (mezi horory), ale tou poslední větou jsi to vystihl přesně. Vždycky mi udělá radost, když natrefím (anebo mi je doporučen) horor, o kterým se pořádně nemluví, nehrajou v něm kdovíjak slavní herci a o to je to větší pecka.

bestlama

Ten výraz "mainstream pro peníze" si presne vystihol...ja akonáhle vidím na začiatku "hororu" to vypracované vynovené logo UNIVERSALu,tak hneď viem,o čom to asi bude..narvú do toho celkom veľký rozpočet,čiže sa im nejak musí vrátiť a to automaticky znamená PG 13,digitálne efekty,deti vo filme a už sme doma..čisto komerčné kúsky robené pre piatkové večery amerických teenagerov v kine.A nesmiem zabudnúť na obrazovo vymakané záverečné alebo úvodné titulky v dlžke minimálne 5 minút.Najlepšie horory sú od malých spoločností.

na příspěvěk reagoval Pítrs85

bestlama

Žádný úpadek, to jen horory jdou s dobou. Novodobý diváci nechtějí vidět horory, které budou podobným jako v minulém století. Já osobně se u většiny hororů směji, což není dobře. Nebaví mě, atmosféra mi přijde k smíchu, hudba k pláči a dalších x věcí, které nevyhovují. Samozřejmě se najdou výjimečné horory z minulého století na které nedám dopustit. Bohužel jich je jen minimum.

duckman

Ve třech jsem viděl daleko horší věci než tohle a ještě jsem se vesele u toho smál. Úpadek dnešních hororů je značně vidět. Tohle je čistý mainstream pro peníze.

na příspěvěk reagoval Pilda17, srncek

duckman

duckman (hodnocení, recenze)

Vzdyt tam nakonci umrela mala holcicka!!! A ejstli to je horor? - Ma to PG13 a kdybch tohle videl ve 13 letech tak mi slezou nehty, pro me to je lepsimnez Sinister - krasnej atmosfericklej horurek.

(hodnocení, recenze)

Pernikova chaloupka naruby ? Btw nemam rad horory s detma je to fakt opruz...a zaverecna scena nema s hororem nis spolecnyho takze jak rikam...tato pohadka me nezaujala.

na příspěvěk reagoval duckman

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Za mě spokojenost, celkově vzato je solidní duchařina, i když ten závěr... No, na mě až přehnaně sentimentální, ale budiž. Jinak dobré ;) Většina bububu scén uměla postaršit, z hlavního zla šel strach (u horroru poměrně podstatná skutečnost, v dnešní době ale někdy opomíjená), her. obsazení na pohodu (Jaime Lannister v hl. roli potěšil) a po audio-vizuální stránce velmi dobré. Za 4*, spíše horší 4*, ale stále 4*.. :]

srncek (hodnocení, recenze)

Ja som myslel konkrétne tú digitálne a počítačovo vypadajúcu príšeru (mamu),nie film či obraz :)

movieband

movieband (hodnocení, recenze)

ráno v 5 vstávám na vlak a ve škole jsem zhruba od 7:00 a domů se dostanu kolem 18:30 ... říkám do toho hraje hlavně ten odvoz a prachy ... :/

movieband

Já pracuji, od 6:00 do 18:00, takže ve škole určitě déle nejsi a od pondělí do pátku. Takže zbývají víkendy a to když něco dávají, tak vyrážím. Ale nemůžu si to dovolit každý víkend, ale jednou do měsíce se snažím jet.

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Druhé To nabírá obsazení

Druhé To nabírá obsazení

14.04.2018

Studio Warner Bros. se adaptace hororu To bálo do takové míry, že vyhnalo původního režiséra Caryho Fukunagu, který film nechtěl natočit za pouhých 35 milionů dolarů. Jeho náhradník Andy Muschietti… (více)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Horor To je zpátky ve hře

Horor To je zpátky ve hře

20.07.2015

Novou adaptaci románu To od Stephena Kinga měl natočit Cary Fukunaga (Temný případ). Kalifornský režisér se ale nedohodl s producenty na rozpočtu a projekt opustil, což většinu lidí vedlo k závěru,… (více)