Burzovní makléř Jeffrey Desange, který po finanční krizi v roce 2008 přišel o veškerý majetek, zavraždí v záchvatu šílenství své kolegy i manželku, se kterou má dvě dcery, tříletou Victorii a roční Lily. Obě dívky odveze pryč z domova. Někde uprostřed lesů dostane na zasněžené vozovce smyk, auto sjede ze srázu a dole v rokli narazí do stromu. Při nárazu se Victorii rozbijí brýle, které musí nosit. Všichni přežijí a Jeffrey odvede dívky do nedaleké opuštěné chaty. Zde má v plánu obě dcery zabít a pak zastřelit sebe. Je ale napaden záhadnou černou postavou, která ho zabije. O pět let později Jeffreyho identické dvojče Lucas najímá záchranný tým, který obě dívky v lese našel. Dívky jsou odvezeny na kliniku dr. Dreyfusse. Hovoří o jakési „mámě“, která se o ně v lese starala. K Lucasovi jsou zpočátku nepřátelské, ale poté, co Lucas dá Victorii brýle, ta ho poznává a obejme ho. Lucas a jeho přítelkyně Annabel získají dívky do své péče… (TV Nova)

H4ku11

Dobre budovaná atmosféra, niektoré veci mi však prišli veľmi nelogické a nedotiahnuté, a to mi kazilo výsledný zážitok z filmu. ()

Wancohoff

ach jo...mam rad spanielske horory, ale tento teda sklamal.lakacky boli,no slabe.vrazda ani jedna,(iba pomyselne umrtia)a to co by mohlo film zachranit-pribeh, bol dost slaby.+ paradna kamera,fajn herci... ()

Ronaldo79

Podle očekávání nadprůměrné a že se jedná o první zářez Muschiettiho, musím konstatovat, že si poradil se svým debutem stylově a doufám, že bude děsit diváky i v následujících letech, talent na to má. K tomu si velmi umně pohrává s napětím, musel bych dlouho rekapitulovat, kdy jsem byl takto upoután k obrazovce. Lekačky konsternující a nemám problém přiznat, že po dlouhý době jsem pociťoval opravdový strach a skoro měl problém s tím se jít vychcat. Vzhled Mamy místami předigitalizován, ale v podstatě se v celé své ,,kráse'' ukazuje až v závěrečné třetině, v průběhu snímku není její vzhled zaostřen, tím zůstává správně tajemná a její pohyb byl unikátně nasnímán, kdybych měl přirovnávat, tak pohybu monster z pádu. Musím vyzdvihnout scénu, kdy se Dr. Dreyfuss dostal do přímé konfrontaca se strašidlem, pro mě jeden z nejlepších útokú za posledních pár let. Jediné, co špíní jinak čistých 5 hvězd, je pohádkový konec. V kontrastu s celým filmem působí absurdně, ale předešlých 90 minut byla královská hororová zábava, takže odpouštím. 9/10* ()

Silviaxx

Keď som prvýkrát videla trailer, veľmi som sa tešila na tento film a oplatilo sa naňho počkať.. Konečne horor, ktorý ma vôbec nesklamal. Síce tu nebolo veľa scén, pri ktorých ma nejak extra zamrazilo a samotná "postava" mami mohla byť spracovaná o niečo lepšie (veď techniku na to máme do kelu), ale koniec-koncov počas filmu som si zvykla aj na ňu a prestala mi vadiť. Hlavne začiatok bol pre mňa veľmi emotívny a keď chcel otec zabiť to nádherné rozkošné dieťatko takmer mi vyskočila slza a doslova som prosila mamu nech ho zastaví. Celkovo aj myšlienka spočiatku zdivočených detí veľmi bavila a malej Lilly som sa bála počas celého trvania snímku. Fajn spracované 4/5 :) ()

Pitrsss

Jestli jsem dal Sinisteru 4* tak tady musím jít o půlku níž. Původní, tří minutový filmeček mě neskutečně navnadil, ale tohle mi přišlo úplně debilní. Nepomohl ani prázdný kinosál ve 23 hodin. Copak o to, natočené je to docela hezky, hudba vybrána pečlivě, ale to je asi tak všechno. Úplně nelogické chování postav, pes, který vyčmuchá z 5 let tlející panenky stopu, v pokoji scéna nejtemnější noci a za okny prosvítá slunce..tupé béčko v áčkovém kabátku. Del Toro se nezapře, ale vlastně mi ty prvky spíš vadily. Při závěrečné, až k pláči patetické a nechtěně směšné scéně jsem už v podstatě zvracel pod sedačku. Všeho všudy stojí za zmínku 2 scény. Z toho jedna je z původního kraťasu (nájezd Mamky). Tohle mi prostě nesedlo. 40% ()

bambusacek

Zemřela Mama a do hrobu nedána, sirotek po ní zůstal. I přicházela Mama každičkého rána a dítě své hledala. Spratka svého však marně hledajích, jiných dítek se ujmula. I zželelo se Mamě milých dítek, duše její se vrátila a vtělila se v hrůznou zrůdu jež okolí své děsila. Poznaly dítky, fůrii po dechu, poznaly ji a tleskaly a prostá zrůdička v níž mají útěchu, Mamou nazvaly..... Snad se najde dítě Mamy, ji mile jeho lebka zavoní, snad že i najdeš druhou dcerušku, jež k tobě srdce nakloní. Všem čtenářům Erbenovy tvorby z doby Národního obrození se hluboce omlouvám za zprznění jeho díla. Skvělý horor a po Sinisteru nejlepší horor za poslední rok. 78% ()

Ondrej120

Jo bylo to příjemné zpestření sobotní noci. I když jsem se u filmu lekl , možná 2x, tak příjemně utekl a mrazení v zádech jsem měl skoro furt. A i když konec filmu byl dobrý, tak na mě spíš působil jako temná pohádka než horor (je poznat že Del Toro na tom přidal ruku k dílu), to ale nic nemění na tom že film je povedený a někdy v budoucnu si ho určitě zopáknu. ()

Illy

Jako vždycky. Když se na něco těším jak na výplatu, přijde lehké zklamání. Máme tu slušně budovanou atmošku, pár připosrávacích scén a pak se nám digibubák zjeví v plné kráse a je to v ánusu. A co ten závěr? Vlk se nažral a jedna koza zůstala? ()

wampire23

Na ľakačkách postavená duchárina, ktorá je až príliš podobná ázijským hororom. Mama ako vystrihnutá z Grudge, ľakačky presne také, aké ich hororový nadšenec má nakukané, koniec nesymetrický k celkovému vzhľadu a aj napriek tomu spokojnosť. Určite lepšie ako predchádzajúce diela z Torrovej produkcie. ()

andio

Film mi dokázal párkrát pěkně nahnat husinu. Je pravda, že většinou se jednalo o poměrně jednoduché lekačky. Ale atmosféra filmu nechyběla a nebýt několika nelogičností, třeba, proč se holčička kouká do okna po tom, co tam její tatínek ukázal, asi minutu, když je úplně jasně viditelné, že tam nic není, nebo jakto, že všichni na bratříčka, který zastřelil svojí manželku a své děti odnesl do lesa, si nikdo ani nevzpomene, řekl bych, že se jedná o mnohem lepší film, než byl Sinister, který vyšel nedlouho před Mámou a atmosférou, kamerou, herci, prostě téměř vším, působí téměř totožně. Tyto dva filmy, řekl bych, jdou spolu ruku v ruce, Sinister je však v lepším provedení a konec Mámy je trochu debilní. 5/10 ()

Flopik

Wow tak musím povedať že takto rozdielny pohľad na film som nemal už dlho.Za prvé je to fakt super horor , nieje to len také že niečo neviditeľné tam straší a na konci sa to raz ukáže na chvíľu ak aj to vôbec.Mama je skoro všade a skoro neustále takže ani chvíľu sa pri filme nenudíte.Presne za toto by mal tento horor u mňa určite 5* no ale prečo som dal len 4. Preto lebo som sa aj parádne nasmial.A keď je tam na konci tá mama skoro stále ten efekt stratí význam a duch sa stane nestrašidelným ale iba odporným.No aj tak určite palec hore jeden z lepších hororov preto 4* a 80 %. PS : Keď skočíte z útesu a rozčapíte sa na konári budú z vás mole . ()

Steel32

Vcelku zajímavý příběh se zajímavým koncem a atmosféru to má taky. Mama je zajímavě udělaná, i když působí až trochu moc počítačově a tak nějak připomíná mozkomora. Pár strašidelných scén tam je, ale že by některé z nich vyvolaly hrůzu nebo překvapení, to se říct nedá. Bohužel se nějak nemůžu zbavit dojmu, že chvílemi je to trochu suchý a dalo se z toho vyždímat o něco víc. Ale když srovnám s ostatními horory, tenhle obstojí celkem dobře a to hlavně na dobrém příběhu. ()

RomeroIsGod

Z mojí strany ohromný nadšení a zároveň překvapení. Na duchařiny nejsem, ale tahle matka má teda říz. Je to taková nešťastná kráva, co si vyhlídla nový děcko. Nebudu nic prozrazovat, vřele doporučuju. 80% ()

AndieSpark

Myslím si, že měl film velký potenciál a hlavně zajímavý příběh, který nebyl úplně dobře dotažený.. Ten konec mi přišel už trochu moc. ()

cskomando

Nemohu si pomoct, ale tak úplně hororem bych to nenazval. Hrála zde velkou roli psychika všech herců a chování, které tím vyjadřovali. Nebylo zde obsaženo krveprolití, sem tam pár strašidelných efektů použito bylo. Tento film má dobrý příběh, který je od poloviny filmu jasně vidět o co dál půjde, i přesto je to v skvělém provedení, které napíná diváka do poslední chvíle a dokáže i dojmout smutným koncem. 100% ()

jajsemja

Nečekal bych, že mě bude nějaký horor takto bavit. Chytlavý film, lekačky, sice hodně z nich na místech kde je člověk čeká, i tak stále dobré. Jen ten konec mi přišel hodně slabý. Doufám, že nebude pokračování. ()

Kejf.

Nebyt toho konce, dam snad mozna i plny pocet, takhle davam ctyri, ale opravdu s odrenyma usima. Kazdopadne - videno se sluchatkama s opravdu vysokou hlasitosti, takze jsem i parkrat nadskocila, lekacky jsou slusny, ale vadila mi ta "podoba" Mamy... Tvurci se snazi, aby to vypadalo co nejvic desiveji, ale cim vic se snazi, tim je vetsi sance, ze to spis dopadne komicky... Ale jinak jooo, splnilo to moje ocekavani :) ()

j0nathan

Ačkoliv má Mama výborný námět, skvělou atmosféru a dobré herce, tak jsem se u ní nebál tolik jak jsem očekával. Žádná lekačka, ze které bych si cákl mě bohužel nepřekvapila. Potom tu máme samozřejmě již zmiňovaný přepatlaný, na city hrající závěr, který místo toho, aby vám vyrobil noční schovávání pod peřinou, tak způsobí pouze to, že zjistíte, že vlastně nebyl důvod se paňmámy bát (pokud jste se jí báli během filmu). 3* a půl hvězdy. ()

Gulde

Jeden z těch inteligentějších hororů, který dokážou vystrašit a nepotřebujou k tomu hektolitry krve. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Druhé To nabírá obsazení

Druhé To nabírá obsazení

14.04.2018

Studio Warner Bros. se adaptace hororu To bálo do takové míry, že vyhnalo původního režiséra Caryho Fukunagu, který film nechtěl natočit za pouhých 35 milionů dolarů. Jeho náhradník Andy Muschietti… (více)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Horor To je zpátky ve hře

Horor To je zpátky ve hře

20.07.2015

Novou adaptaci románu To od Stephena Kinga měl natočit Cary Fukunaga (Temný případ). Kalifornský režisér se ale nedohodl s producenty na rozpočtu a projekt opustil, což většinu lidí vedlo k závěru,… (více)