Na hraně zítřka

• USA Edge of Tomorrow (více)

Příběh se odehrává v blízké budoucnosti. Mimikové, mimozemská rasa připomínající včelí kolonii, vytrvale útočí na Zemi, obracejí velká města v hromadu trosek a zanechávají za sebou miliony lidských obětí. Podplukovník Bill Cage (Tom Cruise), který nikdy nebyl v žádné bitvě, je bez cirátů degradován a s nulovým výcvikem a mizernou výzbrojí poslán splnit úkol, který není ničím jiným než sebevražednou misí. Během několika minut je zabit, předtím se mu však podaří zneškodnit Alphu. Ač se to zdá nemožné, procitne opět na začátku toho samého pekelného dne a je nucen znovu bojovat a zemřít... a tak stále dokola. Přímý fyzický kontakt s mimozemšťanem způsobil, že se dostal do časové smyčky a je tak odsouzen prožívat nelítostnou bitvu znovu a znovu. S každým dalším pokusem se však zvyšuje jeho odolnost a pohotovost a své rostoucí schopnosti dokáže v boji s Mimiky lépe využívat. Po jeho boku bojuje členka speciálních jednotek Rita Vrataski (Emily Blunt), která zlikvidovala víc Mimiků než kterýkoliv jiný bojovník na Zemi. Každá další bitva je pro Cagea a Ritu příležitostí najít způsob, jak mimozemské vetřelce porazit a Zemi zachránit. (Warner Bros. CZ)

Piri

Je to dobré, pekné aj zábavné, sympatickí herci. Tak sa zdá, že v poslednom čase bude asi každý väčší sci-fi film s Tomom Cruisom ;) Emily Blunt bola ako vystrihnutá z akčných komiksov alebo skôr video hier v mne hesla "so sexy warrior". Dobrá akcia aj námet. Pripomína mi to kultovú sériu video hry Crysis. Keďže nejde o nič prevratné v tomto žánri, dávam 4*. ** SPOILER ** Keby si to hlavný hrdina neposral u generála a ostala by mu hodnosť, mal by to ľahšie, no hold smola :) Záver trocha nedotiahnutý, Cage mal aspoň na záver osloviť Ritu jej stredným "tajným" menom Rose, nie len svojím povestným Cruisovským úškrnom - bola by to dobrá a logická bodka. ()

Hyb_rid

Time loop byl vždy můj guilty pleasure, takže tenhle film byl pro mě jako opravdu hoooodně mokrý sen, který si nechám zdát znovu a znovu a znovu a ... znovu :-)) p.s. Emily je tu fakt skvostná ()

aLPaC

Výborně jsem se bavil. Edge of Tomorrow si samozřejmě půjčuje (nejvíc jsem vzpomínal na "Hromnice" a Vetřelce od Camerona kvůli těm exoskeletonům), ale to vůbec nevadí. Zvlášť začátek má neuvěřitelný drajv, který vás rychle vcucne a už nepustí. Výborný scénář, dýchající postapokalystická atmosféra, parádní duo Cruise/Blunt. Jediné výhrady mám kvůli konci, ale těch pět si to zaslouží. PS: Letos se výborných sci-fi urodilo už hafo (X-Men, Captain America 2) a to jsem ještě neviděl nový Transformers, který sice nejsou moc dobře hodnocený, ale jsem zvědavý na mýho oblíbence Wahlberga. ()

marnold

Jedni z nejlepszych alienow naisto, dobro grafika, dobrze a hnedka od poczontku rozjechano akcja, kiero nie spomalo az do konca. Konski wracanio se w czasie dobrze zestrzigane. Akurat nutnost tych oblekow a jejich wygody a koniec zech moc nie pochopil. Po ksionzce mozne ja......9.5.15 W komiksu wyswietlujom kupa waznych wiecy, kiere mi chybialy we filmu: czymu miecz, obleki. A naisto je lepszy koniec. Pochopitelniejszy. ()

Schuldiner

Tak tahle komedie mě moc nechytla.. OK, vim, že slátaniny jsou chtě nechtě oblíbený... Ale mojí osobě tyhle žánrový mixy a ´´multi-nápadový´´ orgie neříkaj vůbec nic. Tohle nemá vůbec smysl sledovat. Logika neexistuje, na tu rovnou hned na začátku úplně zapomeňte. O postavy se nemusíte ´´bát´´, vše se dá napravit, každá smrt jednotlivých jedinců je vlastně postupem času po x-tym opakování vyloženě sranda. Což znamená, že je to v první řadě akční sci-fi komedie. A tenhle mix zkrátka nejde dohromady. Nutno podotknout, že postavy se ani nesnaží, aby jste to s nima prožívali, prostě vám je po celou dobu komicky předkládáno, že ´´hmm, takže takhle ne, tak znova noo..´´, což mě už v půlce hodně nebavilo. Emily Blunt je tady k sežrání, ale to neni v hodnocení filmu vůbec důležitý. Momentálních 87% je dalším důkazem v tom, že když se něco hezky a draze zabalí, je jedno, co je obsahem. ()

Shimargh

Na tenhle snímek jsem se převelice těšil, jelikož byl do mě tlačen ze všech stran, ale nakonec to bylo mírné zklamání. Na jedno shlédnutí fajn, ovšem nic moc inteligentního v tom nehledejte, scénář má docela díry a člověk nad tím nesmí moc přemýšlet, navíc mě to ke konci už docela nudilo a neuvidíte tam nic co by jste už neviděli jinde, emzáci se mi taky moc nelíbili. Lehký nadprůměr a taková Hvězdná pěchota to hravě strčí do kapsy. ()

Savel

Butterfly Effect riznutej Matrixem 3...ke genialite chybelo skutecne malo... cestovani casem v nejsvezejsi podobe ()

IvoB

S takovými filmy je to těžké. Člověk by tomu strašně rád něco vytknul, ale v podstatě nemůže (a pokud může, je v tomto případě docela hnidopich). Věc se má tak, že tento snímek překonává veškerá očekávání, jež nastolily trailery, a splňuje všechny možné požadavky, co bych na akční film měl. Má to nápad, je to epické, spousta skvělé akce, výborný vizuál a atmosféra, sedící hudební doprovod spolu s výborným hereckým obsazením. Všechno prostě šlape jak má, bez potřeby dodávat filmu na „monumentálnosti“ skrz motivační proslovy, poselství, či jakýmkoliv jiným tlačením na pilu (co se týče romantické linky apod.), které většinou předkládají Áčkové velkofilmy. Neříkám, že se jedná o naprosto bezchybný film, ale na těch pět hvězd stačí v pohodě – 5* (9/10) ()

oRi11

Paráda, tenhle film naprosto naplnil moje očekávání. Po dlouhé době akčňák, který má dějovou jiskru, je něčím jiný a nepředvídatelný. Efekty naprosto dokonalé a hlavně nepřehnané. Tom Cruise poboku s překrásnou Emily Blunt, nemám co vytknout. ()

J*A*M*A*L

Už je to nějakej pátek co jsem viděl nějaký fakt hodně dobrý sci-fi, který na mě udělalo fakt dobrej dojem. Je ale pravda, že scifárny o mimozemšťanech mě snad nikdy nezklamaly. Hrozně mi to připomínalo District 9, kterej jsem často přiřazoval k dokonalosti, takže tady je to celkem jasný, že mě to nemohlo zklamat. Řekl bych jedno z nejlepších sci-fi filmů za posledních X let, aspoň pro mě. ()

Marrty3

Na doporučení snad každého jsem se k tomu dílu dostal i já. Díky obrovskému hypu, který kolem filmu je jsem byl ve velkém očekávání. Ano, je to paráda, skvělá idea filmu, všemi dobře zahrané, ale zas taková bomba to dle mého názoru není. Mimozemská rasa dost připomíná "chobotničky" z Matrixu. Tom Cruise je stejně otravný jako v každém jiném filmu. Pardon, ale já ho prostě rád nemám. Doufal jsem, že konec roku 2014 přinese něco co mě odpálí do kinematografického nebe, bohužel ani tohle rozhodně nezabralo. Po zklamání ze zimzelé stále čekám. Snad mi vše vynahradí aktuální nolanovka. ()

jasiska

Výborná zmes už existujúcich filmov (Saving Private Ryan, Source Code a Groundhog Day). O Tomovi Cruisovi sa nemusíme baviť, ale mňa extra ohúrila Emily Blunt ako Metal Jacket Bitch. Páčilo sa mi aj ako tvorcovia zvládli stvárniť opakovanie bez repetitívnosti. Moc som nepochopila, ako presne to tí mimozemšťania fungujú, ale aby som citovala majora Cagea: "What difference does it make?" Veľmi solídny akčňák s dobrou akciou aj príbehom. ()

Hanes88

Naprosté nadšení!!! Nevím, co bych vyzdvihnul dřív. Připomínalo mi to také skvělý film Zdrojový kód. Bylo to nabité akcí od začátku do výborného konce. Výkony dvou hlavních herců samozřejmě perfektní a opravdu jsem si na tomto filmu smlsnul :). Takových filmů opravdu více :). 95%. ()

Honzeek95

Konečně jsem se dočkal superoriginálního filmu s minimem klišoidních scén! Jsem naprosto nadšen, v eufórii.. Navíc vynikající hudba, režie, střih, scénář, kamera, herecký výkon Cruise a Blunt, prostě všechno.. Možná bych byl trošku kritičtější, protože ten konec je opět trošku sporný, ale námět mě uchvátil hned v první dvacetiminutovce, a proto nemohu jinak, než dát 5 hvězd! ()

xmatysekx

Asi jedno z nejlepších sci-fi, co sem viděl. Možná i vůbec nejlepší, teď si nevzpomenu na žádný jiný sci-fi. Každopádně je to skvělej nápad - opakovat znovu a znovu, dokud se to nepovede. Zajímavě je zpracovaná i sama mimozemská rasa. No a na konec finále, které je pro mě velmi osvěžující záležitostí; je opravdu milé jednou vidět v plamenech jiné město, než New York se svým Manhattnem. Prostě je to opravdu velmi povedený film s hromadou akce! ()

angloumene

Ne že by Na hraně zítřka nebylo celkem vydařené sci-fi, respektive klasická "akčňárna", problém je ale v tom CELKEM. Trochu mi chyběl nějaký větší spád nebo nepředvídatelnost. Přeci jen ze začátku, zavedený systém se stále dokola opakuje a to až do konce filmu. Je pravda, že na závěr sice dojde k malé obměně, ale ta je dost na škodu a celý zážitek z tohohle snímku vlastně dost shazuje. Na druhou stranu překvapil výjimečně dobrý výkon Crusie, jehož přeměna na supervojáka stála za to. Celkově 72 %. ()

Itar

Blockbuster už o moc lepší být nemůže. Rázné tempo od začátku do konce, chytře využitý námět – a to jak v dílčích drobnostech, tak v celkovém vyznění – a charismatičtí herci, kteří film bez problémů táhnou. Vyhýbal jsem se mu dlouho... a zbytečně. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

27.06.2021

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

01.03.2019

Po nedávném oznámení plánu natočit hned dva nové díly do série Mission: Impossible současně to zdánlivě vypadalo, že veškeré ostatní rozdělané projekty Toma Cruise půjdou k ledu. Server Heat Vision… (více)