Flopik

Za mňa skvelé, má to troška menej akcie ako by som chcel ale keď prišlo na vec tak Denzel si ich podával veľmi pekne. Tak isto jedno z plusov je celkom krvavá akcia. Postavy ma bavili, Marton vynikajúci záporák ktorý dostane dosť priestoru na predstavenie a dokáže byť pekne slizký. Finále opäť mohlo byť akčnejšie ale bol som viac menej spokojný aj s tým aké bolo. Dve hodiny ubehli a za mňa 5*. ()

Wardan

Žádná zběsilá jízda, spíš zabýčený pochod vpřed. A to k tomu sedí. Denzel super, Fuquovi to šlape dobře a Marton Csokas si u mě po šaškování v Amazing Spider-Manovi napravil reputaci. Jen to má trochu podivný scénář a Washington působí jako příliš mocný hrdina, který každého sejme pod dvacet sekund, nemá nikdy s ničím problémy a žádná překážka nestojí v cestě příliš dlouho. Pozitivní dojmy ale převažují a těším se až to uvidím podruhé na dvd. ()

sirien

3*, ale velmi silné - u mě to má spíš tak k 70%. Na akční film docela oduševnělé a psychologicky relativně propracované a hezky charakterizované, i když to je silná one-man show Denzel Washingtona (hlavní záporák - Bill Pullman - je dobrej, ale ne nějak geniálně). Akční sekvence jsou poměrně rychlé a hezky uvěřitelné, ending v OBI nebo čem je trochu stylizovaný, ale odpustitelně... jako oddechovku nebo spravení nálady po jiných zklamáních letošní (a loňské...) sezony můžu docela doporučit. ______________________________________________________________________________________________ PS - nevím zda běží 3D ale jestli ano, tak tam není nic co by ve 3D bylo zajímavé. Viděl jsem že běží i ve 4DX, na kterém jsem nikdy nebyl, ale nepřišlo mi, že by tam bylo něco co by si člověk v nějaké podobné technologii užil (žádné zvláštní honičky ani kaskadérské šílenosti ani nic podobného) ()

warrenur

Vynikajuca zabava, ktora sice plynie pomalsie, skoro uvazlivo, ale o to viac si dava zalezat na konkretnom momente. Ci uz akcie alebo dialogu. Denzel ma opat nesklamal. Vrelo odporucam. Hlavny zaporak je opat vyborne zahraty, klobuk dole. Bavil som sa skvelo a tak odpustam urcite preslapy voci logike. :) ()

Matli

Po dlouhé době pořádnej a hlavně kvalitně natočenej thriller. Takto drsně klidnýho (nebo klidně drsnýho) Denzela jsem ještě neviděl a zahrál to parádně, film je natočenej přímo pro něj a role ušitá na míru. Námět je sice jednoduchej, ale za to perfektně zpracovanej. Akční i napínavé scény (a že jich tam je) nemají chybu, postavy hlavního hrdiny i padoucha nemají chybu a ten kdo měl na starosti casting nemohl vybrat lépe. Těch 130 minut jsem si krásně užíval a ten konec už je jen třešnička na dortu. Hudební doprovod taky za jedna. 89% ()

El-Barto

Kouká se na to o něco líp než na Muže v ohni a Denzel to mocně táhne ke čtvrtý hvězdě. Ale ne že by to úplně nudilo nebo by vyskakovalo "Co to kur...". Problém mám spíš se stylizací Denzela jako neporazitelnýho Terminárora s mizernou motivací, kterej bez mrknutí oka brutálně vyhladí ruskou mafii. Fuqua to zvládá dobře, finální scéna v obchoďáku je vážně super, teda až na některý zpomalený heroický scény. Equalizer je tak jen chutná jednohubka, která dokazuje, že Denzel Washington je vedle Liama Neesona největší drsňák na plátnech. ()

joudas

Ocenění za scénář, herecké výkony atd. Equalizer sbírat nebude, ale já si nejvíce cením toho, že stojí na hranici, kde sice má s realitou pramálo společného, ale přitom vše dokáže podat tak, že to ještě nevyznívá směšně. Přesněji spíš nechtěně směsně, protože humorné to občas trochu je, ale nevěřím, že je to náhoda. Zkrátka optimální poměr mezi vážností a nadsázkou. Neměl jsem vůbec potřebu uvažovat nad nějakými logickými dírami apod., jak se někdy stává, jenom jsem si užíval, jak si s nimi Denzel hraje. Dokonce jsem se cítil skoro jako kdysi u Seagalovek a jiných, kdy jsem se vyloženě těšil, až se onen ultimátní hrdina naštve a všechny je s prstem v nose na tisíc způsobů zpacifikuje. Krom toho to má několik opravdu dobrých scén, neotřelých nápadu a i po dějové stránce dokáže překvapit. Neuvěřitelné, že to má na svědomí stejný člověk co loňskou, bez prominutí, sračku – Pád Bílého domu, protože tohle je přesný opak. ()

frolish

Denzel je cool, akcne sceny vratane finale viac nez dobre. Na druhu stranu intro mi prislo nezaujimave, scenar miestami roztriesteny a hlavny hrdina ide za svojim cielom, napriek solidnemu zaporakovi, trosku prilis jednoducho. Celkovo nicim inovativne ci orginalne, ale urcite dobra zabava. 70% ()

ASSBURGER

Poviete si dalšia strielačka. To vás napadne na prví pohľad.Ale nie je to tak. Washington tu mal asi svoju najbrutalňejšiu rolu za celý svoj život.Ale nie je to také ako si mnoho z vás určite myslí.Washington v tom filme nezabíja zaradom ako napríklad rambo alebo ostatný.On si to dokonale premysli ked niečo spravy. A preto sa líši od ostatných.A to je na tým úžasné. ()

K0L1K

Denzel jako superhrdina v jiném plášti se super nadlidskými schopnostmi. Nezastavitelný, neporazitelný a nestárnoucí. Pokud vám nezáleží na příběhu, nevadí vám dlouhé začátky a pak si dokážete vychutnávat nepochopitelná zabití zcela neuvěřitelnými zbraněmi jako jsou například mikrovlnka, aku vrtačka, pytle cementu, pilka s násadou, vývrtka a mnoho dalšího, tak je tento film právě pro vás :-) Denzel coby McCall si zjevně celé zabíjení vskutku užívá, protože jinak by využil plně automatické samopaly s tlumičem a nočním viděním od svých obětí a se zalíbením by nekoukal, jak jeho oběť pomalu vykrvácí krkavicí. Což nás vede k závěru, že není o tolik odlišný jako hlavní záporný hrdina - sociopat. Akční scény jsou vysoce koukatelné, oproti tomu celý film ve vás vzbudí tolik emocí jako u hlavního hrdiny. Pokud tedy hledáte jenom skvělou akční podívanou, tak přeskočte první půl hodinu a ponořte se do originální akce. 55%. ()

Chundys

Bylo to hezké, ale na plný to neni. Muž v ohni je stále jednička nebo Training Day :-). Nicméně Denzel je pořád borec... ()

reban

Při sledování tohohle jedince jsem opravdu žasl. Obzvlášť díky úžasným záběrům z pohledu hlavního hrdiny. Poukázat však musím i na opravdu povedenou hudbu v pozadí, dokonale dotvářející atmosféru klasické americké zabíječky, jejíž protagonista má v oblibě zabíjet vším co je po ruce. Což je zvlášť zajímavé v obchodě se stavebninami. Na druhou stranu byl děj vcelku předvídatelný a hlavní záporák by nejspíš díky intuici poznal i co měla daná osoba ke snídani. Po celou dobu filmu se Denzela ptali co je vlastně zač. Osobně myslím, že Willis v hnědým.Peace ()

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

Denzel Washington chystá třetího Equalizera