František Vedral byl vekslákem, podvodníkem i mafiánem a nakonec se stal i vrahem, kterého se bálo mnoho lidí. Původně začínal jako malý podvodníček a vekslák ve skupině, kterou vedl za socialismu JUDr. Tipl se svým synem. Skupina prodávala na Západ výměnou za elektroniku kradené umělecké předměty. Když byli chyceni, právě Vedral se dostal z celé záležitosti na podmínku a převzal šéfovy obchody. Po revoluci začal Vedral uplácet politiky a na všechny sháněl kompromitující materiály. S podivným privatizačním fondem se zúčastnili s Tiplem kupónové privatizace. Krytí jim poskytoval jejich kamarád Strnad, který v té době pracoval pro tajnou službu. Jako první začal ohrožovat Vedralovu skupinu novinář Smetana. Ve chvíli, kdy zjistil, že ho nemůže uplatit, zaplatil si jeho vraždu. To už na Vedralově kauze začal pracovat policista Cajthaml, který získal dostatek důkazů na zatčení. Od Strnada se Vedral dozvídá, že jeho kauzu přebírá neúplatná státní zástupkyně, tu také nechá zavraždit. Zdá se, že Vedrala s Tiplem nic nezastaví. Cajthaml odchází od policie a své vyšetřování vede na vlastní pěst. (TV Nova)

a0001

Presne tento žáner milujem, od bratov z ČR, je to väčšinou radosť pozerať, avšak dostať taký úžasný námet a natočiť takú monotónu nudu to "snad není ani možný".. Keci, nuda, keci, vražda, keci, nuda, keci, príbeh má menej ako nula bodov. Žiadne prepojenia na poriadny organizovaný zločin neboli vôbec sfilmované, dej sa tiahol, či skôr plazil stále v tom istom tempe bez výrazných zvratov, akcie, zápletky.. Film je príliš planý a bez chuti. Kuchár pritom dostal prvotriedne suroviny, dokonca aj predlohu ako recept, uvaril však iba slepačí vývar... Ako divák som zostal nenasýtený. 45% ()

honzic

Povedenější než Kájínek či Hranaři a další podobné filmy, nicméně pořád to má hodně daleko do skutečné filmařiny a scénář silně kulhá, herecké výkony nejsou špatné, nicméně příliš figurkovité až škatulkovité, Vaculík s Vetchým hrají slušný průměr, ale že by to člověk musel vidět dvakrát, to rozhodně ne. Americké filmy mají stále laťku, které se současné české ani nepřiblíží. Nicméně koukatelné to je, leč ne víckrát. Hodnocení: 55 % ()

Blazis34

Příběh kmotra je velice kvalitně zinscenován. Spousta skvělých českých herců se ukázala na scéně a myslím, že odvedli velice dobrou práci. To platí i pro hlavní dvojku Vetchý - Vaculík. Co se týče děje, je samozřejmě špatné, že toto se i u nás dělo a děje. Síla podsvětí a mafiánů je obrovská a vliv peněz neústupný. Každý touží po bohatém životě a pokud se dostane na jeho dotyk, nepustí a bude stále více riskovat. Bohužel dnešní svět už je podstatně prolezlí korupcí a jediné co mi můžeme udělat je, že každý začne u sebe, bude svobodný spravedlivý občan a tyto zákulisní praktiky nebude podporovat. U filmu musím ještě vyzdvihnout skvělou kameru Davida Ployhara a perfektně vystiženou hudbu, která dodala napínovou atmosféru do jednotlivých scén. Na české dílo velice kvalitně zfilmováno a já dávám lepší tři hvězdičky - 70%. ()

PamelaJJK

Dvě věci mě odradily od plného počtu bodů. 1) pomalejší tempo (to bych ještě přehlédnul) a 2) Vica Kerekes (tu jsem, bohužel, přehlédnout nemohl). Proč v každém novém českém filmu musí figurovat Vica Kerekes? Ano, má jisté ženské přednosti, které se nestydí ukazovat, ale to je málo na to, aby se bez ní český film neobešel. Že by to byla nějaká excelentní herečka, jsem si zatím nevšiml a její tolik opěvovaná krása a půvab je relativní a věcí osobního vkusu. Můj šálek kávy to rozhodně nebyl, není a nebude... Zpět k filmu. Herecké obsazení kvalitní. Vyčnívají zvláště hlavní hrdinové - pánové Vetchý a Vaculík. Možná bych přidal trochu na razanci a tempu a některé části filmu bych více rozvedl a šel víc do hloubky. Trochu mě obtěžoval, asi rádoby umělecký a efektní, střih a kamera, ale dá se na to zvyknout. Ale to jsou všechno drobnosti. Drobností (a nejen díky svým ňadrům) není Vica Kerekes. Na ní už jsem vskutku alergický. Tu odpustit nemůžu...Příběh je "neuvěřitelně" uvěřitelný a je jedno jestli bylo něco přidáno jen na efekt a "hustější" vyznění filmu. I desetina toho všeho vyvolá spolehlivě záchvaty vzteku a nasranosti a zároveň pocity marnosti a beznaděje... Škoda tý .ici Kerekes, jinak bych dal asi plný počet... ()

pafka

Tak teda sorry, ale podle me byl pribeh dost melky, velmi zjednodusene se vysvetlovaly jednotlive ekonomicke milniky naseho statu (cimz se podarilo oslovit, nastvat a tim padem okouzlit velke mnozstvi divaku a coz teprve, az se promitne na senzacechtive stanici TV Nova), zjednodusene se popsalo kde co. O nejake atmosfere, napeti ci vztazich si muzete nechat jen zdat. Takze herci, at se snazili sebe vic, a ze jim tam tech svelych bylo dost, nemeli sanci z toho vyrazit vic, nebot oni nemeli poradne co hrat. A pokud by byl film o tomhle mafianovi promitnut za nasimi zapadnimi hranicemi, bude to jeste slabsi nez u nas, protoze z tohodle filmu nikdo nic nepochopi. Ale to neni nejak zasadni chyba. Cekal jsem hodne a dostal polovic. ()

srolyma

Věřím, že kdyby to vzal do ruky Pavlík Novotný se svým sborem intelektuálů okolo pořadu Prásk, tak by to mělo větší šťávu. Takhle je nám jen suše, nezáživně až popisně předloženo dvacet let života významného českého podnikatele, politika a mecenáše Fandy Mrázka, které je navíc doprovázeno naprosto bezbarvým monotónním komentářem Kamaráda do deště, který se tu navíc pokouší hrát drsného (leč bezmocného) policistu, ale působí spíš jako mistr Brázda, když se snaží kamarádit s kluky ze Třetího patra. Bohužel ani Ondra Vetchý to moc nevytrhne, ale to hlavně proto, že ani nemá moc co hrát. Bohužel. Námět by to byl určitě zajímavý. ()

kubilov

O tomto filmu se v některých kruzích vyprávělo jako vlastně o prvním pořádném českém filmu se žánrovým zařazením "gangster movie", což jsem se tedy jako náruživý milovník tohoto typu filmů rozhodl sám s radostí zjistit. Při prvním přezkoumání a zjištění, že režíroval zkušený Petr Nikolaev, děj filmu je silně inspirován příběhem kmotra Mrázka, dále pak má dost lákavé obsazení a nakonec převládaly i pozitivnější recenze, jsem už tak nějak podvědomě tušil, že mě Příběh kmotra nadchne. Mafiánský boss, který začínal už v roce 87 jako úspěšný vekslák, František Vedral aka Mrázek, byl v podání Ondřeje Vetchého naprosto dokonalou postavou, pro kterou se v českých hereckých končinách dal těžko najít lepší a vhodnější představitel. Na druhé straně pak proti němu působí černobílý vyšetřovatel, kterého nevýrazný Vaculík pojal podobně nevýrazně, jako chudý příbuzný, na čemž asi taky něco bude. Prostředí divokých devadesátých let a nekalé praktiky všeho druhu jsou popsané také velice přesvědčivě, a tak i díky tomu, že jde o jeden z mála pořádných českých velkofilmů, které nejsou zasazeny do prostředí normalizace, padesátých let anebo protektorátu, musím subjektivně a s naprostým přesvědčením dát filmu maximum, protože jako jeden z mála českých filmů posledních let splňuje to, co bych si od něj představoval. A to do puntíku, včetně Vicy Kerekes. --- Druhé shlédnutí po pěti letech už mě vrátilo do normálu. Příběh kmotra je nadprůměrný a solidní český film, kterému ale samozřejmě daleko lépe sluší 4*. Vetchý se snaží, ale není to ono a Vaculík je spíš takovej pinďour. Celý film trpí trestuhodným krácením i toho, co by šlo do filmu z Kmentovy trilogie snadno adaptovat. Nikolaev navíc točí docela zvláštně, hraje si na Tonyho Scotta, ale vypadá to jako Kriminálka Anděl. ()

tsatsiki

Výborně natočený film o stavu naší země. Skvěle ukazuje, jak je naše země rozkradnutá, jací lidé naši zemi řídí, a že se nevyplácí jít proti systému a vyčnívat z davu. A herci to výborně odehráli. 5* ()

ejay

Moc jsem od toho neočekával, takže se nedostavilo oprávněné zklamání. Připadá mi, že to chtěli honem rychle natočit a poslat vydělávat peníze, protože film toho mnoho nevysvětluje, když ano, tak hrozně rychle. Příběh by si zasloužil dokreslit a přidat minimálně půlhodinu. O dobových chybách ve filmu raději pomlčím. No a ten trhanej střih, co to sakra má bejt? ()

otamat

Jednou vetou, fantasticky zajimava latka, zpracovana prumerne. Myslim, ze z El Dorada, ktere mela nase republika moznost zazit se da vytezit daleko vice. Musite mi dat za pravdu, ze vse co se tu delo, by vydalo na tucet hollywoodskych scenaru. Na opravdu skvely akcni film z domaci produkce stale cekam. Skoda, ale i diky tomuto snimku vidim, ze jsme na dobre ceste. :) ()

pojta

Sólo pánů Vetchého a Vaculíka. Až na konec kde by podle mě nemuselo být hodnocení situace postavy pana Vaculíka. Parádní film. ()

Don Maty

Celkom obstojná česká kriminálka. No na môj vkus trošku divoká. Behali, sledovali, odpočúvali a nakoniec z toho aj tak nič nebolo. Konec veľmi rýchlo odfláknutý. No aj tak to bolo veľmi príjemne pozerať sa na mafiu z nášho "regiónu" a vidieť niečo, čo naozaj bolo. Všetci to vieme ako sa to rozkrádalo :) A robí sa to aj teraz...3* ()

eMeMko

Materiál rozhodně silný a pro většinu Čechů zajímavý, zpracování však silně pokulhává. Hlavní věcí, která mi na tomto filmu vadila, byla kamera a střih. K 80. a 90. letům 20. století se totiž extrémně dramatické švenkování a rádoby americký styl natáčení absolutně nehodí. Vrcholem šílených záběrů a střihů byl detailní záběr na hrnek v kredenci a následně rychlý a dvakrát střižený přesun na hrnek vedle. Nechápu. Je však nutno říci, že podobným handicapem trpěl i film Kájínek, takže zase taková novinka to není. Herecké výkony byly průměrné, dokonce ani jindy skvělý Ondra Vetchý nijak zvlášť neoslnil, nicméně ve výsledku se jedná o celkem povedený český film, který však měl rozhodně na víc. ()

swinevenca

Špatně zvolená forma vyprávění. Film chce obsáhnout celej životopis a netrvat dlouho, takže je z toho zkratkovitý a hlavně ke konci skoro nesrozumitelný úprk časem, utíkali mi souvislosti a chyběl prostor k nějakému sžití s postavama, Hádkovo usnutí se mě sotva dotklo. A chvílema jsem hercům rozuměl tak špatně, že už to nemohlo být kvalitou downloadu, ale nekvalitou zvukaře, hanba. Přesto za Vetchýho a aspoň malý přiblížení mafie po česku něco přihodím. ()

spoock

Knihu jsem nečetl, ale zřejmě by zaujala víc, než tenhle film. Nejspíš by z toho víc vytřískat nešlo. Hodně útržkovité vyprávění. ()

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc