Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Předávání Zlatých glóbů je prestižní ceremoniál, naplněný hvězdami z filmového a televizního průmyslu. Ti nejlepší, kteří zazářili v posledním roce, jsou za svůj výkon odměněni Zlatým glóbem.  Hollywoodská asociace zahraničního tisku (HFPA) byla založena ve čtyřicátých letech minulého století, během druhé světové války. Původně ji tvořila hrstka novinářů ze zámoří, tehdy působících v Los Angeles, kteří se snažili propojit Hollywood s ostatním světem a prostřednictvím filmu rozptýlit svět ztrápený ničivou válkou. Dnes HFPA sdružuje více než 55 zemí, se čtenářskou obcí skýtající přes 250 milionů čtenářů. Každý rok organizace pořádá třetí nejsledovanější televizní galavečer na světě, udílení Zlatých glóbů. Díky svým úspěchům se HFPA může věnovat také charitě, které přispěli během let celkovou částkou více než 12 milionů. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (28)

castor 

všechny recenze uživatele

Opět velmi milé, uvolněné a příjemné setkání s těmi, které má člověk tolik rád. Opět nechybí vtip a nadhled (tuzemské podobně laděné pořady by si měly vzít příklad), Ricky Gervais baví dál (stejně jako třeba Seth Rogen, dvojice William H. Macy a Felicity Huffman). Nechybí herecké legendy (Poitier, Hoffman, Streep nebo starý dobrý Freeman), hned několik přirozených sympaťáků (Jean Dujardin, Clooney, Pitt) a ani celá plejáda hollywoodských krasavic (Biel, Alba, Beckinsale, Pinto, Portman, Kunis, Blunt, Patton, Witherspoon nebo naprosto okouzlující Bérénice Bejo).. ()

DJ Obelix 

všechny recenze uživatele

Mám chuť jít na dvě hvězdy, ale to by si zase Ricky nezasloužil. Jeho moderátorské (a hlavně hláškovací) schopnosti jsou pořád skvělé, ale co jiného nám letos Glóby nabídly? Nic. A to je ten problém. Poslední solidní Award Show z "velké trojky" tak zůstávají Emmy, které stále dokáží pobavit. Navíc Ricky už se nechal slyšet, že příští ročník moderovat nechce. Zřejmě tak odpadne poslední důvod, proč se o Glóby vůbec zajímat - protože pro výsledky to rozhodně nebude... ()

Reklama

bouncer 

všechny recenze uživatele

Ricky je borec a nic si z Hollywoodu nedělá - a to je hlavní plus posledních ročníků Glóbů. Bobr Jodie Foster byl přímé nahrávka na smeč, dalších pár nevybíravých vtipů pobavilo, ale celkově mi přišlo, že to byla rutina, žádná velká událost. Glóby jsou komornější než Oscary, mají něco do sebe, ale tentokrát spíše nudily... ()

jezurka42 

všechny recenze uživatele

Přidávám komentář ihned po shlédnutí. Zlatý globus jsem viděla poprvé v životě a jsem nadšená (díky moc Danecku :). Vstala jsem kvůli tomu ve 2 hodiny ráno a těšila se, jak to dopadne. Výtečný. Samozřejmě jsem držela palečky mojí milované Meryl Streep. Musím také ocenit moderátora Rickyho, byl fakt vtipný. Tento ročník byl vynikající a myslím si, že Zlaté glóby se dostaly do správných rukou. Už se moc těším na příští rok. ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Ricky Gervais potřetí, zázračně nevyhozen po svém zabijáckém proslovu předešlý rok, se trošku zklidnil. Jako průvodce tříhodinového pořad je stále ucházející, ale pocit nudy s utíkající stopáží popřít nelze... Velké bléé na úspěch The Descendants a Artista :) 5/10 ()

Zajímavosti (1)

  • Ricky Gervais provokativně přijal nabídku na moderování také proto, aby tak naštval novináře, kteří tvrdili, že se již potřetí nevrátí. (Brousitch)

Reklama

Reklama