Ledové vody severního oceánu jsou místem, kde studená válka mezi západem a Ruskem nikdy neskončila. Mimo dosah lidských očí tu probíhají nebezpečné hry, provokace a dokazování síly. Nejmodernější nukleární ponorky na obou stranách mají nepřítele odstrašit od útoku, jež by měl za následek stejně strašlivou odvetu. Hry ale skončily! Ruská ponorka pod hladinou pošle bez varování svého soka na dno. Nad hladinou pak zmizí ruský prezident a velení nad armádou i nukleárním arzenálem se ujímá nebezpečný generál s touhou svoji mocnou armádu konečně použít. Válka už není jen hrozba, válka pomalu začíná. Zatímco na souši uprostřed nepřátelského území má americké komando za úkol zajistit a zachránit ruského prezidenta, pod hladinou je povolána do akce speciální útočná ponorka s Gerardem Butlerem v roli jejího kapitána. Musí využít své letité zkušenosti podmořských her na kočku a myš a dostat se až do týla nepřátelských vod. V případě nutnosti útočit. Při své misi v hlubinách najde nečekané protivníky i spojence. (Bontonfilm)

HAL

Ve svém béčkovém žánru překvapivě výborný kus - kvalitní military porno, ve kterém dojde nejen na očekávatelné ponorkové souboje, ale i na close combat speciálních jednotek, manévry hladinových flotil, a i ty Tomahawky se dostanou ke slovu. Samozřejmě všechno co se tu děje je těžce přitažené za vlasy, ale nikdy ne cringe způsobem. Za to patří chvála hlavně jako vždy sympaticky chlapáckému Butlerovi, Michael Nyqvistovi v roli ruského kapitána, pro kterého to byl poslední film, a tak akorát přehrávajícímu Oldmanovi. Škoda že podobným flákům kvetla pšenka spíš v osmdesátých a devadesátých letech, a teď už táhnou velkou návštěvnost jen superhrdinské blbiny. 8/10 ()

Vxxx

Jsou to 4 dny, co jsem film viděla v kině a už si ani nevybavuji, jak moc na mě (ne)zapůsobil. Pamatuji si, že první polovina se dost táhla. Ve druhé bylo rozhodně víc akce a i mě víc bavila. Ale nakonec z toho vznik takový typický "Amerika je nejlepší" brak o přátelství. Dost zbytečný film i když některé záběry z ponorky za to stály. 3* ()

angel74

Tak jsem se zase jednou utvrdila v tom, že současné akční filmy, ve kterých hraje hlavní roli Gerard Butler, neoplývají zrovna valnou kvalitou. Nemám nic proti vizuální stránce tohoto snímku, ale stupidnější scénář jsem už dlouho neviděla. A aby toho nebylo málo, na závěr si všichni pěkně zatleskali. (45%) ()

Shakers

Bavilo ma to viac ako som čakal. Príbeh filmu nie len mne, ale aj Putinovi prišiel ako blbina, ale kašlať na to keď sa na to dobre pozerá. Záchranu ruského prezidenta dostal na starosti Buttler v ponorke a Toby Stephens na súši a to je kombinácia, ktorá ma v tých bulharských lokáciach celkom bavila. Predovšetkým mi to prišlo celkom dobre natočene a akcia nebola úplne odfláknutá a prekvapilo ma, že jej nechýbala dávka napätia. Celkom pohodový akčný film s dobrými hercami a výpravou, ktorá ma baví, ponorkových filmov zas toľko nieje a tento mi sadol. 75% - 4* ()

Yardak

Studená válka neskočila a začíná být pěkně horká! Ještě že USA má drsňáky pod vodou i na zemi. Překvapivě Gerard Butler není největším drsňákem filmu, neboť mu ukázal jasně záda Toby Stephens! Holt pirátský kapitán je víc než kapitán ponorky:o)). Správná akční oddychovka, která přináší závan starých časů. ()

• Úvodní scéna ukazuje ledové kry, které mají většinu svého objemu nad vodou. Ve skutečnosti jsou kry ze sedmi osmin pod vodou. (Hal_Moore)