dr.fish

Nemůžu si pomoct, ale tyhle filmy jsou všecky stejné. Od dob Donnie Brasco jsem neviděl nijaký, který by mne zaujal. V tomto případě jde o infiltraci drogového party v Kolumbii, vystopování toku peněz a zabásnutí všech co v tom jedou. Vzhledem k tomu, že kokain proudí do USA na základě vysoké poptávky, těžko věřit, že se s tím dá něco dělat. O tom ale filozofovat nemá cenu. Film zkrátka docela nůďo. 60% ()

Pavlínka9

Je to napínavé, je to hodně hra o život. Jak tu bylo psáno a ve filmu řečeno - v tomto případě, aby se člověk dostal k "nim" jak je nejblíže možné - je potřeba žít jako oni..se vším všudy. Byla to síla, kdy jsem většinu filmu seděla napnutá jako struna, děsila jsem se každého výstřelu a mrtvoly se hromadily kde se dalo :D :D Scéna s kufříkem a zfetovaným stále bíle oháknutým týpkem - tak to jsem nedala :D Musela jsem to na chvilku stopnout, páč jsem se děsila co se stane dál :D :D Cranston byl super :) Ale nebyla jsem si úplně jistá, zdali není na danou roli až moc starý a nepůsobil na mě až moc přesvědčivě...ale za to Bratt - ten mě tak skvěle překvapil :) ()

Fíla

Pro mě skvělá záležitost! Diane Kruger na jedničku a Bryan Cranston také skvěle. Film má velice dobré tempo, nenudí Vás. Ani dialogy a ani tím, co se zrovna děje v akci. Neříkám, že se jedná o film, na vrcholu, ale říkám, že se jedná o film, který je srovnatelný se špičkou. Role infiltrátora, musí být neskutečně těžká. Jedna chyba, jedno chybné slovo, jeden chybný moment a může být po Vás. Pablo Escobar si nejspíš myslel, že je drsňák, ale ve skutečnosti, je pro mě drsňák Robert "Bob" Mazur. Muž, který se dokázal vměstnat i s trochou potřebného štěstí, mezi drogové bosse, spadající pod Pabla Escobara. Zde, sehrál Bryan s Diane Kruger vynikající dvojici. Zpočátku se mi esteticky nezdálo, že se Ti dva k sobě hodí, to ale vynahradili svými hereckými výkony. Nádherná Diane a zkušený Bryan. Ono se to nedá srovnávat s filmy, jako jsou Kokain. Zde se jedná o film, který nám ukáže, pohled z druhé strany a tohle dílo, se velmi povedlo. ()

mm13

Infiltrátor? Skôr Terminátor. Teda aspoň čo sa oceľových nervov hlavnej postavy týka. Myslím, že skutočnosť bola o poznanie iná, ale ako krajne nepohodlný výlet do sveta operácií v utajení to bolo dostatočne strhujúce na to, aby som tie štyri vypálil. Zvlášť pri takomto obsadení, ktorému okrem sympaťáka Cranstona vládne Diane Kruger. Tá definitívne potvrdzuje svoj talent, chcelo by to zasypať ju dramaticky vďačnými úlohami. ()

Santino7

Z mojej strany v podstate ešte len prvé vážnejšie stretnutie (myslím tým v hlavnej roli) s herectvom Bryana Cranstona, ktorý je momentálne (určite najmä vďaka obrovskému úspechu seriálu Breaking Bad) pomerne žiadaným hollywoodskym "tovarom". Nuž a musím skonštatovať, že to nedopadlo nijak výnimočne. Nedovolím si tvrdiť, že je hercom nadhodnoteným (to vôbec), avšak konkrétne týmto výkonom ma priveľmi nepresvedčil. Iste, do veľkej miery za to pravdepodobne môže aj celková štylizácia či výstavba stvárňovanej postavy, no pripadal mi tu skrátka ako totálne nezaujímavý "sraľo" s takmer nulovou charizmou, ktorý takýmto spôsobom nemal absolútne žiadnu šancu utiahnuť daný film (a už vôbec nie ukradnúť si ho pre seba). Navyše mi tam ani typologicky absolútne nesadol, prišiel mi na danú rolu tak akosi primoc starý (podobný pocit som mal napríklad aj pri filme Bugsy pri obsadení Warrena Beattyho do titulnej role, ten ma však dokázal presvedčiť svojim skvelým hereckým výkonom, a tým obhájiť svoju účasť, tu sa však nič také žiaľ nekonalo). Aby som sa ale neprávom vo svojom komentári nevenoval len jemu samotnému, pravda je taká, že film celkovo nebol nič moc, celé to bolo také čiastočne nezaujímavé, zle podané, dosť často i vyložene nudné. Ono v podstate asi nič nefungovalo stopercentne, snáď okrem zvládnutej dobovosti (to sa však pri takom rozpočte sluší a patrí), a možno pár drsných momentov. Inak však slabotka, či už po stránke obsahovej, atmosférou, dynamikou, obyčajný priemer. Nuž a nemôžem si pomôcť ale vzhľadom na zvolenú tématiku by som čakal skrátka oveľa-oveľa viac. Len veľmi slabučký odvar seriálového Narcos, taký čajík. Nijak špeciálne neodporúčam ale tak na druhej strane, nie je to zas ani žiadne fiasko (hoc očakávania boli rozhodne ďaleko vyššie, a teda v konečnom dôsledku je to sklamanie ako hrom). 55% ()

• Kódové označení pro misi v utajení bylo "Operace C-Chace". (kellne)
  • Když Bob Mazur (Bryan Cranston) slaví s manželkou v restauraci výročí, stěžují si, že dostali špatná místa, protože neměli rezervaci. Přitom ale měli objednaný dort i s blahopřáním. (Milan25)
  • Film se odehrává v roce 1985, ale v bowlingové herně je možné vidět automatické počítadlo skóre, které se poprvé objevilo až v 90. letech. (vojacekr)