Celebrity

Scénář:

Woody Allen

Kamera:

Sven Nykvist

Celia Weston, Hank Azaria, Sam Rockwell, Kenneth Branagh, Donald Trump, Judy Davis, Aleksa Palladino, Leonardo DiCaprio, Melanie Griffith, Famke Janssen (více)

Komickou stránku protagonistů s jejich existenciálními pseudoproblémy zachycuje nejnovější opus Woodyho Allena. Jeho postavy se buď pachtí za popularitou, nebo si užívají jejích nečetných slastí a početných strastí. Ústřední postavou filmu je zneuznaný romanopisec a scenárista Lee, živící se jako úspěšný novinář. Ač jde o typicky allenovskou postavu, svěřil ji tentokráte tvůrce Kennethu Branaghovi, který dokonale napodobil gesta i dikci slavného neurotika. "Stačilo dívat se na jeho filmy, trochu se přihrbit, trochu změnit hlas a naučit se mávat rukama, což mě jako dítě odnaučovali," smál se Branagh při uvedení filmu na benátském festivalu. "Nejvíce mi ale pomohly skvělé dialogy, jaké píše jen Allen. Umět rozesmát není snadné, proto pro mne byla spolupráce s ním i poučná," dodal Branagh. (oficiální text distributora)

chelseaman22

Woodyho nelze pochopit, zbývá jen akceptovat jeho tvorbu, která často osciluje mezi genialitou a šílenstvím (které převažuje). Celebrity je unylým filmem s Wallanderem, který je taj neatraktivní a nezajímavý, a přesto klátí jednu celebritu za druhou. Myšlenka a přínos rovná se nule. 30 % Celosvětový příjem k 6. 11. 2019: $5,078,660, což je 0,42 násobek rozpočtu ()

kleopatra

Celebrita kam se podíváš, kamkoli nohu položíš, šlápneš na celebritu. Dokonce ani pověstných 15minut slávy je moc na místě, kde je celebritou každý, kdo se byť jen otřel o divadelní prkno nebo modelingové molo, hérečka, jejíž tělo patří manželovi, ale hlava jen jí, vlastním banánem přidušená lektorka sexu, učitelka, z které partner z branže vyrobí moderátorku prostě tím, že jí dá do ruky mikrofon, a moře dalších hysterických figurek, které své ego prožívají způsobem, jenž vyprovokoval Woodyho Allena k této velmi trefné a vtipné reakci. ()

Frajer42

Mihnou se zde vynikající herci včetně současného amerického prezidenta, ale ději to na nudnosti pranic neubralo. Kenneth Branagh svými gesty dokonale napodoboval Allena s jediným, zato poměrně vážným nedostatkem, Woody Allen to nebyl. Celkem bych jej v tomto snímku přivítal. Dialogy nejsou zlé. Jen se významně šetřilo vtipem. K snímku mi příliš neseděly ani odstíny šedé. Lepší hvězda. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka mat.ilda. ()

zlabus

Allen je úžasný a jedinečný režisér. Nečekal bych, že mě někdo o i po shlédnutých 37 celovečerních filmech dokáže stále překvapit. Allenovi se to daří. Pro mě snad jeden z jeho nejlepších filmů. Zábavná satira na svět, kde je každý celebrita. Množství skvělých herců, kterým dominuje skvělý Kenneth Branagh v pro něj hodně netypické poloze. K tomu hromada skvělých dialogů (to je u Allena ostatně jasné) a překrásná černobílá kamera legendy Svena Nykvista. Pro mě jedno z největších překvapení v Allenově filmografii. Nízké hodnocení nechápu. Pro mě rozhodně stoprocentní zážitek. ()

F.W.Colqhoun

What goes through your mind when you're doing oral sex? (...) The Crucifixion. Branaghův Woody se rozvedl a randí. Jeho žena je rozvedena, pracuje v televizi a učí se kouřit ptáky. Plus spousta aktuálně a brzy poté slavných figur(ek) okolo. Woody Allen komentuje explozi kultury celebrit paradoxně optikou (a výhradně svou poetikou) Federica Felliniho, jehož Sladký život směsí způsoboval závrať z toho samého o bezmála 40 let dříve. Jestliže v roce 1960 vzbuzoval pohled do otevřené rány showbyznysu fascinaci, v roce 1998 smích, jakou reakci by navodil takový pohled asi dnes? And your next project? / "Birth of a Nation", an all-black version. ()

• Během scény v tanečním klubu hudba neodpovídá pohybům a hraní na nástroje kapely. (dokec)
  • Když se modelka Frederique Van Der Wal otáčí kolem dokola v první barové scéně, můžeme zahlédnout bezdrátový mikrofon, resp. nahrávací zařízení kolem jejího pasu. (dokec)