"Dnes večer si otestujute svoje hranice a konečne dokážete, či si zaslúžite našu pomoc."  Brat Iris (Brittany Snow) potrebuje okamžitú transplantáciu kostnej drene, na ktorej úhradu jej finančné príjmy nestačia. Východisko z neľahkej situácie ponúka Lambrick Foundation, rodinná firma, ktorá chce pomôcť. Jediné, čo je potrebné urobiť, je v priebehu jedného večera sa spolu s ďalšími siedmimi účastníkmi zúčastniť hry na ich honosnom sídle a vybrať si medzi voľbou A alebo B. Na rozhodnutie je určených iba niekoľko sekúnd a bud' budú držať všetci spolu ako tím, alebo postupne eliminovať jeden druhého. Avšak aké sú skutočné možnosti? Je táto hra o tom, aby si súťažiaci pomáhali, alebo sa postupnou elimináciou ostatných prebojovali k víťaznému koncu? (sochoking)

kingik

Raději by jste tenhle film chtěli vidět anebo raději nechtěli? Po vzoru filmu s prvky torture porn tomuto dilema lze udělat přítrž a můžete učinit rozhodnutí. Narozdíl od postav, at už se rozhodnete pro kteroukoliv z nabízených možností, vás to nebude bolet, ale odejdete s prázdnou. Zvrhlý milionář a jeho čeládka diktují svá pravidla, která jsou striktní a neměnná ve smyslu "chceš prachy tak pro to něco obětuj a třeba i vlastní život". Hlavní je eliminovat soupeře a ve finále dorazit toho posledního, který se tam dostal s vámi anebo v opačném případě dorazí on vás. Jede se na čtyři kola. V tom prvním dostanete do těla elektrický proud, ve druhém si vybíráte mezi bodnutím a bičováním, ve třetím mezi barelem vody kde po dobu stanoveného časového limitu zadržíte dech anebo si vyberete zrádnou kartičku s příšerným úkolem a ve finále střelba z pistole na jednu ránu. Asi nejlepší bylo třetí kolo, kde úkoly byly opravdu o nervy a při zadržování dechu pod vodou si nebylo možné nevzpomenout si na nezapomenutelného Petra Čepka, který nadělal cavyky z půl minuty pod vodou, ale tady se jede dokonce až na čtyři minuty. Brittany Snow v roli Iris si film produkovala a scénář ji oproti všem přece jen o něco zvýhodnoval, protože ostatní trpěli o mnoho víc. Z herců byl největší tahoun šílený Jeffrey Combs v roli milionáře Lambricka, který to zahrál bezchybně a také jeho přisluhovači, kteří se s ničím a s nikým nepárali. Zaujmul i John Heard, který se však dlouho nezdržel. Za zmínku stojí také pornoherečka Sasha Grey, které to překvapivě slušelo víc než v jejích xxx kouscích. K mému překvapení to nebyl až tak drsný film za který se vydává, explicitním záběrům nedával moc prostoru a spíše usiloval o jakousi psychologickou vazbu s divákem ve které mu to obstojně vycházelo. Snímek to zase až tak originální nebyl, protože námět sice dosáhnul inovativních změn, ale jeho základ je známý z jiných spřízněných filmů jako např. trilogie Hostel s nímž má podobnou atmosféru. Takže pro případné vyřešení dilema si tenhle hororový kousek dejte a je to. Mé hodnocení: 80% ()

playboxguest

Luxusní devadesátiminutovka, která je až zvrhle zábavná a po celou dobu neztrácí napětí. Jeffrey Combs mi tu svou postavou ke všemu víc než málo připomíná Johna Cleese, vzhledem i "komikou", což celému filmu ještě přidává. Ač už znám postup celého dění, neopouští mě chuť k opětovnému zhlédnutí. Film, u kterého jsem nevěděla, zda se dřív dívat, nebo spekulovat "Ty vole, co bych udělala já?" a jehož scény si ještě několik dní po zhlédnutí promítám v hlavě s myšlenkou, jak to bylo dobré. 80% ()

misterz

Tak toto mi neskutočne sadlo. Aj napriek ošúchanému námetu, dokázal režisér vyťažiť maximum. Celkové natočenie a herecké obsadenie bolo perfektné. Od začiatku sa kontinuálne buduje dusivá atmosféra a s ňou spojený psychologický rozklad jednotlivých postáv. Vo filme neišlo iba o to zavrieť skupinku ľudí do miestnosti a za sľúbené peniaze čakať až sa sami postupne vyradia z hry. Páčilo sa mi zobrazenie vnútorného boja medzi svedomím a pudmi a s tým spojený vývoj jednotlivých postáv až do samotného konca, ktorý bol presne podľa môjho gusta. Film rozhodne doporučujem, hlavne milovníkom psychologických thrillerov. 85/100 ()

lamps

Ten jednoduchý koncept funguje po celou dobu perfektně - vůbec nevadí, že chybí nějaký tematický nebo myšlenkový přesah, protože je to stejně satira jako řemen, která na hororovém vztahu mezi lovci a oběťmi staví o dost explicitněji, než je zvykem. Ze hry není úniku a naštěstí je dostatečně vtahující a gradovaná, abychom s postavami bez obtíží vydrželi až do konce. Psychologie je samozřejmě z lacinějšího soudku, ale sám sebe jsem si do té situace často projektoval a zkrátka nemohu říci, že by tvůrci mou představivost a zúčastněnost v jakémkoli bodě nějak urazili. Takhle má vypadat levný komorní horor. 75% ()

Frajer42

Docela milý snímeček, který nemá s hororem nic společného. Dle mého odborného názoru se jedná o psychologický thriller. Mimochodem, docela vydařený. Hlavní hrdinka je človíček docela sympatický a potěší i účinkování otce Érlových dětí - Krabáka, kterého nečeká úplně idylický konec. Do všeho nám hraje velmi pěkná hudba. Zástupce zla je dostatečný psychouš a já filmu uděluji krásné 3*, protože si je jistě zaslouží. ()

• Přestože se polovina filmu odehrává v jedné místnosti, natáčení probíhalo přesně rok. (rob_troy)
  • Filmovanie snímky prebiehalo v kalifornskej Pasadene. (MikaelSVK)