Zlo

• angličtina Evil

Ak ste v ZLOm čase, na ZLOm mieste, stačí ZLOmok sekundy a dostane vás…  Videá o paranormálnych javoch sa partii chalanov vymknú spod kontroly, keď prijmú ponuku neznámeho muža, nakrúcať v jeho dome. Udalosti naberú rýchly spád a dom začína odkrývať stále hrôzostrašnejšie tajomstvá. Všetko, čo sa v dome deje im najprv pripadá ako zlý vtip, ale veľmi rýchlo pochopia, že zlo existuje a je stále bližšie a silnejšie. Pohltení reportážou a vlastným strachom začínajú svoj boj o život... (oficiální text distributora)

eraserhead666

Nedávno jsem se díky SZM rozplýval, jak se ze Slovenska začíná nečekaně blýskat na poměrně slušné horrorové časy a jen o pár dní mi slovenský horror uštědří hned další ránu přímo mezi oči. A to dokonce formátem, který mě prakticky vůbec ničím (snad na dvě výjimky) nezaujal. ZLO mi pěkně nasekalo na prdel, pocuchalo zákrční chloupky a pohrálo si s povrchem mé kůže. Found footage mě nechává chladným, spíše tedy ve mně vzbuzuje opovržení, ale Bebjak se s tím nesral a ukázal nám, jak se dá natočit výborné FF, které okamžitě řadím na třetí příčku mých oblíbených filmů mé neoblíbené formy horrorového filmu, hned za Diary of the Dead a Noroi. Horrorové Slovensko jede. Viděno na BXM 2014. ()

*CARNIFEX*

Ducharsko - diabolský príbeh slovenského režiséra, ktorý prekonal všetky moje očakávania. Nebyť krátkej stopáže, o dve scény "strachu" viac - čistých 5 hviezd. Napriek tomu veľmi silné štyri!! Kam sa hrabú Černobyľské denníky či Diabol v tele. Hodnotenie 65 % nezobrazuje silu tohoto snímku. Nech každí kto chce, pozrie a posúdi sám. Podľa mňa to stojí zato! Apropo - nepamätám sa, kedy som sa tak dobre nasmial. Film obsahuje veľa vtipným dialógov čo na počudovanie žánru hororu tohoto typu na kvalite absolútne neubralo. ()

M.a.t.t.

Prekvapenie v rámci slovenskej tvorby a to found Footage žánru nijak zvlášť neholdujem. Niežeby film nemal výraznejšie chyby, len nedostatok originality je evidentný od úvodu do samého konca, ale technická realizácia je na úrovni a hlavne v druhej polovici tvorcovia prekvapujú radou nečakane pôsobivo natočených momentov. Vlastne ide v mnohom o atmosferický zážitok porovnateľný so zahraničnou tvorbou, čo je už samo o sebe úspech a rutiny typu Paranormal Activity Zlo prekonáva bez akýchkoľvek ťažkostí. ()

Bloody13

S překvapením musím konstatovat, že tohle Zlo je rozhodně menší zlo, než všechny sequely PA dohromady. Ba co víc, jako horor funguje naprosto čistě. Není to však ani tak moderní formou (která hororům dokáže pomoct stejně lehce, jako jim zlomit vaz), jako tou starou barabiznou. Právě její zatuchlý interiér obstará divákům několik krušných chvil (pivnice určitě vede), a to se po nich zrovna nemusí sápat nějaká nakrknutá svině. A tam, kde selhává logika hrdinů (hlavně závěrečný návrat pro kameru), to naštěstí kompenzuje ostrá mluva a trochu živější krabice Zlatých esíček... Taky máte radši ty skořicový? ()

SarumanKo

Perla slovenského hororu? Určite áno. A nielen preto, že žiadna konkurencia prakticky neexistuje. Zlo je film, ktorý obstojí aj v porovnaní so zahraničnými nízkorozpočtovými horormi. Konečne, vravím si, konečne sa slovenskí filmári začínajú prebúdzať z dlhého spánku a dokazujú, že kvalita v našej kinematografii môže byť, stačí mať odvahu sa do toho pustiť. Peter Bebjak už v Meste tieňov dokázal, že je talentovaný a inak tomu nie je ani v prípade Zla. Film je komponovaný v dobrej tradícii "found footage" hororov a okrem nervydrásajúcej atmosféry starého domu občas vydesí aj podarenou ľakačkou. Príbeh síce nepobral mnoho originality, ale scenár vo svojej jednoduchosti funguje účelne. Predovšetkým dialógy a ich prevedenie, ktorých som sa najviac obával, príjemne prekvapili. Každý jeden zo štvorice hercov podáva sympatický civilný výkon a najmä s trojicou "filmárov" sa zrejme každý súčasný mladý divák ľahko stotožní. Že si logika občas poriadne odskočí, už neberiem ako nedostatok, ale žánrovú povinnosť, bez ktorej by žiadny horor nebol hororom. Viac takýchto filmov! (7/10) ()

• V scéne z ôsmej minúty vedľa seba uprostred chodby stoja dve malé dievčatá. Ide o jasne čitateľný odkaz na film Osvietenie (1980), v ktorom sa vyskytuje podobná scéna. (GTS_PUNK)
  • Andrej Dúbravský o svojej role: "Hral som seba. Ten náš projekt z lásky bol veľmi spontánny. Večer sme vymýšľali, čo sa bude ďalší deň točiť. Bolo veľa priestoru na improvizáciu, to bolo fajn." (Arsenal83)