Reklama

Reklama

Zavolejte porodní sestřičky

(seriál)
  • Velká Británie Call the Midwife (více)
Trailer 3
Velká Británie, (2012–2024), 113 h 24 min (Minutáž: 52–90 min)

Tvůrci:

Heidi Thomas

Hrají:

Vanessa Redgrave (vypravěč), Jenny Agutter, Laura Main, Judy Parfitt, Helen George, Bryony Hannah, Pam Ferris, Ben Caplan, Miranda Hart, Jack Ashton (více)
(další profese)

Série(13) / Epizody(113)

Výpravný retro seriál, který pro britskou BBC vyrobila produkční společnost Neal Street Productions filmového režiséra a producenta Sama Mendese, diváka přivádí do východolondýnského Poplaru na přelomu padesátých a šedesátých let 20. století. Volná adaptace vzpomínkové knihy porodní asistentky Jenny Worthové sleduje osudy porodních sester, které v nejchudší části Londýna poskytují zdravotní péči těhotným ženám a pomáhají jejich dětem na svět. Společně s jejich profesními i osobními vzlety a pády sledujeme také postupný vývoj britské společnosti se všemi dobovými změnami a výzvami. V seriálu, jenž získal různá televizní ocenění, včetně prestižní ceny BAFTA, hraje řada známých tváří. Za všechny jmenujme Jessicu Raineovou, Jenny Agutterovou, Judy Parfittovou, Pam Ferrisovou či Mirandu Hartovou s jejím neopakovatelným komediálním talentem, který probleskuje i v jinak veskrze seriózní roli. (Česká televize)

(více)

Videa (6)

Trailer 3

Recenze (42)

Splasher 

všechny recenze uživatele

Až to vypadá, že na co BBC v poslední době šáhne, to se mění v televizní zlato. Po Sherlockovi další seriál, jehož sledovanost po příchodu Mirandy pravidelně přesahovala hranici 10 miliónů. Z obliby One born every minute tak trochu usuzuju, že téma porodů je teď v UK populární. Jestli za to nemůžou porodní bolesti britské ekonomiky a blížící se reforma NHS :) _ Miranda Hart hraje velmi dobře, na hlavní hrdinku jsem si zvykal trochu déle. ()

Deleatur 

všechny recenze uživatele

Plusy: Laskavost, anglická uměřenost, komunitní sounáležitost. Zajímavost (mikro)příběhů. Většina hereček, zvlášť musím vypíchnout samozřejmě Hartovou. Neměl jsem problém s idealizací, protože ji přičítám výchově k sebeovládání vzhledem k době a místě (jak Anglii 50. let min. stol., tak náboženskému řádu). Jako antiklerikálovi mi nevadily ani postavy velechápavých jeptišek, protože se chovaly nevtíravě a evangelizovaly leda vlastním příkladem. Drobné mínusy: Ve 3. sérii mi nesedla nová postava sestry Winifred (Yeatesová) a nová a mírně nesympatická nesmlouvavost Shelagh (Mainová; s úsměvem uměla být nesmlouvavá i sestra Julienne – Agutterová – ale nikdy to nevyznělo až arogantně). Hodnocení po 3 sériích: 85%. ()

Reklama

nemer 

všechny recenze uživatele

Jsem ráda, že jsem se odhodlala ke sledování tohoto seriálu, přestože porody pro mě nejsou příjemným tématem. Atmosféra, která na mě ze seriálu dýchla, je velmi podobná té, kterou můžete zažít při četbě Jamese Herriota,nesmírně lidské, dojemné příběhy, nepochybně trochu zidealizované vlivem uplynulého času i zákonitostmi fungování lidské paměti, nicméně tak nebo onak - pohlazení po duši. Kéž by se podobně podařilo zfilmovat i Herriotovy příběhy. Éru 50. a 60. let mám ráda, o to víc se mi seriál líbí. Doufám kniha bude ještě lepší (doplněno - kniha je výrazně horší než seriál, ale obsahuje zajímavé informace, jen autorka není zrovna excelentní spisovatelkou, i tak velký dík, že dala podnět ke vzniku jednoho z nejlepších ženských seriálů posledních let). Obavy z propagace pánbíčkářství naštěstí zůstaly liché, i řádové sestry jsou zde vykresleny jako profesionálky oddané řemeslu porodnictví, které neodsuzují a dokonce nemají ani problém s antikoncepcí. Opravdu krásný, leč z velké části pohádkový seriál, na dobových fotografiích můžeme vidět skutečnou bídu, v seriálu je hodně vylepšená. (Herecké obsazení považuji za výborné, hlavní představitelku nevyjímaje) ()

Leník 

všechny recenze uživatele

Velmi povedený seriál, ve srovnání s ním je jen vidět amatérismus českých seriálů poslední doby. Moc zajímavé i z historického hlediska, člověk si uvědomí, jak moc naše společnost za posledních 50 let zblahobytněla. První dva díly trochu pomalý rozjezd, ale s příchodem Mirandy Hartové v roli Chummy seriál nabral tempo. Já na rozdíl od jiných prostě trošku těch vztahů potřebuji. Herečky všechny výborné, jen těch předvedených porodů mohlo být na můj vkus méně... ale chápu, je to seriál o porodních bábách. ()

Sofia 

všechny recenze uživatele

Příjemná mini-série, která má co nabídnout spíše ženské části publika. Ze začátku jsem byla nadšená, poslední dva díly mě ale zase až tak nezaujaly. Někdy mi to přišlo až moc uhlazené a zidealizované. Všechny herečky se mi zdály vybrané dobře, až na hlavní představitelku sestry Jenny - herečka Jessica Raine mi přišla hodně nezkušená, její herecký projev není moc živý a proměnlivý. Probudilo to ale ve mně chuť si přečíst knižní předlohu - memoáry Jennifer Worth. Sérii taky provází povedený dobový písničkový soundtrack - včetně mé oblíbené písničky "Love is a many-splendored thing" ze stejnojmenného filmu. ()

Galerie (1 395)

Zajímavosti (7)

  • Do času 0:47:42 Trixie (Helen George) nemá čepec, avšak v čase 0:48:48 najednou čepec má. (ladyViolet)
  • Jeptišky v seriálu jsou z Řádu svatého Rajmunda Nonnata. Sv. Rajmund Nonnatus je patronem těhotných žen a nenarozených dětí, protože jeho matka zemřela ještě v těhotenství a on byl chirurgicky vyňat z jejího těla (odtud jeho jméno Nonnatus = nenarozený). (Zikfryd)

Reklama

Reklama